Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-12-05, 15:38   #1
Daro2
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Tłuszcz
Postów: 13
Domyślnie Zimny 1.8 16V gaśnie

Zimny gaśnie po odpaleniu i na wolnych obrotach .po przejechaniu około 10km przy puszczeniu gazu obroty spadają do 200 potem wraca do normy ale wczesniej trochę kołysze.może ktoś mi pomoże
Daro2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-05, 15:42   #2
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Ja sie nie znam ale to chyba moze byc silniczek krokowy . Jak wyczyscic masz w FAQ , a odnosnie objawow bylo juz troche na forum , sprawdz .

Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-05, 17:20   #3
Daro2
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Tłuszcz
Postów: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał Greg
. Jak wyczyscic masz w FAQ ,
To już czytałem i myślę nad tym żeby to sprawdzić, brakuje tylko trochę czasu. Myślałem że może ktoś miał podobny przypadek , a może ktoś mi powie jakie ma zadanie silniczek krokowy .Dzięki za pomoc.
Daro2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-05, 15:49   #4
Adi Grabczyk
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Katowice
Inny
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
maj
2008
SK Katowice
Postów: 107
Garaż
Domyślnie silnik krokowy to takie ustrojstwo...

...które ma za zadanie utrzymywać wolne obroty na względenie stałym poziomie. W serwisie zwą to częściej zaworem regulacji prędkości obrotowej biegu jałowego ISC. Pech polega na tym ,że w fokach wolnych obrotów się nie reguluje (można tylko ustawic uchylenie przepustnicy) a gdy jest z nimi coś nie tak, obwinia się własnie tą zabaweczkę. W Twoim przypadku, obstawiałbym bardziej czujnik temperatury, który podaje błedne (bądź w ogóle nie podaje) wskazania do kompa, Sprawdziłbym też przewody wyoskiego napięcia a wcześniej stan świec.
amen
Adi Grabczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-05, 19:02   #5
olo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Śląsk
Postów: 283
Domyślnie Re: silnik krokowy to takie ustrojstwo...

Cytat:
Napisał Adi Grabczyk
...które ma za zadanie utrzymywać wolne obroty na względenie stałym poziomie. W serwisie zwą to częściej zaworem regulacji prędkości obrotowej biegu jałowego ISC. Pech polega na tym ,że w fokach wolnych obrotów się nie reguluje (można tylko ustawic uchylenie przepustnicy) a gdy jest z nimi coś nie tak, obwinia się własnie tą zabaweczkę. W Twoim przypadku, obstawiałbym bardziej czujnik temperatury, który podaje błedne (bądź w ogóle nie podaje) wskazania do kompa, Sprawdziłbym też przewody wyoskiego napięcia a wcześniej stan świec.
amen
pech czy nie pech ale w żadnym w miarę nowym aucie nie reguluje się wolnych obrotów.Obroty są z góry ustalone w sterowniku który własnie za pomocą przeróżnych regulatorów prędkości obrotowej, utrzymuje obroty na własciwym poziomie.
w fokach jest to pieronstwo co lubi się podobno często zanieczyszczać, psuć.a zasada działania jest prosta- w zalezności od komend lecących od sterownika, mniej lub więcej przepuszcza powietrza do kolektora omijajac zamkniętą przepustnicę.
Oczywiście w przypadku braku wolnych obrotów może być wiele innych przyczyn ale zawsze warto zacząć od sprawdzenie czy nasz regulator po odpowiednim podaniu napięcia reguluje poprawnie ( otwiera bądź zamyka kanał powietrzny)
olo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-05, 20:10   #6
Daro2
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Tłuszcz
Postów: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adi Grabczyk
W Twoim przypadku, obstawiałbym bardziej czujnik temperatury, który podaje błedne (bądź w ogóle nie podaje) wskazania do kompa, Sprawdziłbym też przewody wyoskiego napięcia a wcześniej stan świec.
amen
świece i cewkę w. nap. niedawno wymieniłem jeśli chodzi o przewody wyglądają nieżle tzn. "w ciemności nie świecą" popryskane wodą widac mały przeskok iskry ale silnik nie szarpie . Ale chcę powiedzieć że wczoraj wydarzło się coś dziwnego , zapaliłem zimny silnik dodając gazu i utrzymywałem go na obrotach 1500 by nie zgasł , po krótkim czasie stwierdziłem puszczając gaz że nie gaśnie i do końca trasy nie mam żadnych problemów. Niestety dziśiaj rano odpalając bez gazu znowu miał problemy. w każdym razie dzięki za wyjaśnienia
Daro2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-05, 12:02   #7
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał Daro2
świece i cewkę w. nap. niedawno wymieniłem jeśli chodzi o przewody wyglądają nieżle tzn. "w ciemności nie świecą" popryskane wodą widac mały przeskok iskry ale silnik nie szarpie . Ale chcę powiedzieć że wczoraj wydarzło się coś dziwnego , zapaliłem zimny silnik dodając gazu i utrzymywałem go na obrotach 1500 by nie zgasł , po krótkim czasie stwierdziłem puszczając gaz że nie gaśnie i do końca trasy nie mam żadnych problemów. Niestety dziśiaj rano odpalając bez gazu znowu miał problemy. w każdym razie dzięki za wyjaśnienia
Jak odpalasz 'na gazie' to trzymasz otwarta przepsutnice i nie gasnie, ale to by sugerowalo, ze jak sie chwile podgrzeje to zaczyna Ci zawor wolnych obrotow jakos tam dzialac (no chyba, ze przepustnica sie nie domykala wczoraj ) czyli raczje na pewno wyjmij go i przeczysc, ew. wymien i powinno byc okey
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-06, 09:55   #8
Daro2
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Tłuszcz
Postów: 13
Domyślnie

Po wymianie przepustnicy jest ok!

[ Dodano: Wto 17 Sty, 2006 ]
Cytat:
Napisał Daro2
Po wymianie przepustnicy jest ok!
oczywiście chodzi o zawór wolnych obrotów
Daro2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] Na zimnym silniku szarpie i gaśnie. mmolu Gaz i zagazowane Foczki 127 19-07-12 11:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u