Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-03-06, 08:39   #31
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

Cytat:
Napisał Niedźwiedź
Uważaj, bo następnym razem ktoś może wstawić na aukcję części z Twojego auta...
hmmm.... albo z Twojego..
..chyba przesadzasz.... popatrz na allegro ile jest rozbitków ściągnętych zza granicy, prawdopodobnie z takiego pochodzi licznik, wątpię by złodzieje interesowali się już FII w całości - zbyt młody samochód, na części poza takimi bzdetami jak licznik, koła itd. raczej nie byłoby popytu. Co innego, gdy na allegro pojawi się radio czy kołpaki.... w 90 % pochodzą pewnie z kradzieży..
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-06, 15:26   #32
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Cytat:
Napisał Kuras77
Sorki za lamerstwo, ale nigdzie nie mogę znaleźć czym dokładnie różni się standardowy "komputer" od wersji "prawdziwego" komputera? Narazie zauważyłem różnicę w wyglądzie - ten standardowy ma jeden podłużny wyświetlacz a ten prawdziwy ma jeszcze drugi kwadratowy, czy tak? Dziwi mnie też fakt, że teraz chyba tylko do wersji Platinium dają tego wypaśnego kompa i nie można go nawet dokupić do Golda, mam rację?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Wyświetlacz kwadratowy dostarcza nam tylko dwie informacje:
- Kilometry przejechane od wyjazdu z fabryki
- Kilometry przejechane od skasowania licznika

Wyświetlacz podłużny to jest właśnie komputer pokładowy i dostarcza nam wiele informacji:
- Kilometry od fabryki
- Kilometry od skasowania licznika
- Srednie spalanie
- Kilometry do stacji
- Średnie prędkość
- Temperatura
- Ustawienia (układu kierowniczego, jednostek metrycznych, sygnału dzwiękowego)
- "Niski poziom płynu sprysk."
- Otwarte drzwi kierowcy / psażera / tył / bagażnik"
- "Awaria silnika"
- i pewnie o czyms jeszcze zapomniałem
Dzięki za info, ale jeszcze nie wszystko rozumiem... Wydaje mi się, że standardowym wyświetlaczem jest ten mniejszy podłużny a Ty piszesz, że właśnie tam jest większość infomacji... Poza tym praktycznie wszyscy piszecie, że mierzycie średnie spalanie a z tego co rozumiem ta funkcja jest tylko w tym ponadpodstawowym komputerze pokładowym - nie wiem jak wcześniej, ale teraz ów komputer dostępny jest tylko w wersji Platinium, Sport czy Ghia - czyli wszyscy je macie??? Wydawało mi się że najpopularniejsze są wersje Silver i Gold... Do tego wkurza mnie że nie można tego komputera dokupić w opcji...
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-06, 15:33   #33
Macios
Turysta
 
Avatar Macios
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 596
Domyślnie

Jest tak:

- standardowo nie ma kompa a tylko licznik kilometrów (całkowity + dzienny) - prostokątny wyświetlacz cyfrowy (taki jak w FFI)
- komp w wersji 1 - opisany przez kolegów wyżej (podłużny wyświetlacz dwulinijkowy) - w 2005 był dostępny jako std. w Ghia, Gold, Sport i jako opcja w Trend, Silver
- komp w wersji 2 - z dużym kwadratowym wyświetlaczem - nie był oferowany jak dotąd w Polsce w FFII (bo w C-Max chyba tak). Nie wiem co on dodatkowo pokazuje ( na pewno Temp. zewn + godzina + data) - chyba w wersjach z automatem CVT pokazuje na ktorym aktualnie jest się biegu
__________________
jest
Ford Mondeo III Ghia 2.0 TDCI 130KM@160KM, 2005,
było
Ford Focus II FX Silver Kombi 1.6 TDCI 109KM, 2005, 5.47 l/100km
Ford Focus Ghia Kombi Zetec 1.8 115KM, 1999, 7.59 l/100km
Macios jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-06, 15:43   #34
Niedźwiedź
Turysta
 
Avatar Niedźwiedź
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 192
Domyślnie

Cytat:
hmmm.... albo z Twojego..
..chyba przesadzasz.... popatrz na allegro ile jest rozbitków ściągnętych zza granicy, prawdopodobnie z takiego pochodzi licznik, wątpię by złodzieje interesowali się już FII w całości - zbyt młody samochód, na części poza takimi bzdetami jak licznik, koła itd. raczej nie byłoby popytu. Co innego, gdy na allegro pojawi się radio czy kołpaki.... w 90 % pochodzą pewnie z kradzieży..
No dobra, może trochę przesadzam, ale od czasu kiedy to dwa lata temu z mojej pierwszej foczki wyciągneli radio 6006 to jestem wyczulony na takie tematy...
__________________
Niedźwiedź

Pomarańczka 2.5 ST
Niedźwiedź jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-06, 15:46   #35
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Macios
Jest tak:

- standardowo nie ma kompa a tylko licznik kilometrów (całkowity + dzienny) - prostokątny wyświetlacz cyfrowy (taki jak w FFI)
- komp w wersji 1 - opisany przez kolegów wyżej (podłużny wyświetlacz dwulinijkowy) - w 2005 był dostępny jako std. w Ghia, Gold, Sport i jako opcja w Trend, Silver
- komp w wersji 2 - z dużym kwadratowym wyświetlaczem - nie był oferowany jak dotąd w Polsce w FFII (bo w C-Max chyba tak). Nie wiem co on dodatkowo pokazuje ( na pewno Temp. zewn + godzina + data) - chyba w wersjach z automatem CVT pokazuje na ktorym aktualnie jest się biegu
Dzięki Rozjaśniłeś mi te zagadnienie Ale czemu teraz nie można tego dokupić w opcji?? Chciałbym wiedzieć ile spala mi przyszłe autko... Chyba jednak zostaje przejść się do salonu i zrobienie tam awantury o komputerek
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-06, 15:54   #36
superemeryt
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Poznań
Postów: 42
Domyślnie

Cytat:
Napisał Macios
- komp w wersji 2 - z dużym kwadratowym wyświetlaczem - nie był oferowany jak dotąd w Polsce w FFII (bo w C-Max chyba tak). Nie wiem co on dodatkowo pokazuje ( na pewno Temp. zewn + godzina + data) - chyba w wersjach z automatem CVT pokazuje na ktorym aktualnie jest się biegu
Duży wyświetlacz w C-Maxie jest od nawigacji fabrycznej
__________________
SUPEREMERYT
C-MAX
superemeryt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-06, 16:19   #37
Macios
Turysta
 
Avatar Macios
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 596
Domyślnie

Czemu nie jest dostępne? Kieruj pytanie do Ford Inc...........
A co do spalania średniego....
Wzór jest prosty - ilość litrów / ilość km - każdy 1szo klasita to policzy....
A 2go klasista to chyba nawet w pamięci....

Ja nigdy z tego nie korzystałem (w FFI miałem kompa) - ważne było dla mnie spalanie chwilowe. Uważnie je obserwując zszedłem ze spalaniem 0.5..0.7 l/100km w dół.

A w FFII tego nie ma.....

Reszta jest tak naprawdę zbędna - termometr sobie możesz założyć za 30PLN, zegarka i tak nie ma....

Nawiasem mówiąc, właśnie finalizuję mój (opóźniony staraaaasznie) projekt zegara i termometru - zdjęcia będą jak zrobię i zainstaluję
__________________
jest
Ford Mondeo III Ghia 2.0 TDCI 130KM@160KM, 2005,
było
Ford Focus II FX Silver Kombi 1.6 TDCI 109KM, 2005, 5.47 l/100km
Ford Focus Ghia Kombi Zetec 1.8 115KM, 1999, 7.59 l/100km
Macios jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-06, 22:29   #38
Mag
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Warszawa
Postów: 7
Domyślnie

Brak spalania chwilowego to porażka (a może zamierzona) Forda.
Jeżdziłem standardową, małą Skodą i Seatem, i miały.
Zresztą funkcje wyświetlacza i jego wygląd w FF to nieporozumienie. Chińczycy to produkują za 10 centów.
Zabrakło wyobraźni?
Mag jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-06, 01:41   #39
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mag
Brak spalania chwilowego to porażka
... czy ja wiem.... resetując średnie spalanie podczas jazdy otrzymujesz chwilowe, no może pseudochwilowe , ale mi to wystarcza. Wcale nie chciałbym patrzeć jak podczas przyspieszania spala mi 25 l/100 km
A co do doposażenia FII w kompa - można ponegocjować z salonem jeszcze przed kupnem samochodu, ile wezmą za wymianę licznika + przełącznik kierunkowskazów+ czujnik temp. Wg cennika na pewno wyjdzie sporo ( pewnie koło 2tys.) , ale w zamian salon "dostanie" nowe elementy, także moze cena zmniejszy się.
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 23:15   #40
Darayavahus
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: z Gdańska
Postów: 2
Domyślnie

Chciałem wyjaśnić kilka kwestii. Wygląda na to, że ford się (nas?) bardzo dobrze zabezpieczył przed podmianą licznika. Jaknajbardziej jest możliwy scenariusz, że wkładając licznik z innego samochodu komputer to zapamiętuje i już odmawia dalszej pracy. W takim wypadku nawet może być ciężko z przeprogramowaniem uProcesora. Trzeba by było go wylutować i wlutować nowy. To samo dotyczy układu w desce. Wymiana. Jednak to nie koniec. Trzeba by go jeszcze zaprogramować i tutaj się pojawia pytanie: czym? Programu ze starego chipa prawdopodobnie nie będzie można wydobyć, gdyż ford jak już się zabezpieczał to pewnie zabezpieczenie w chipie też zrobił. Działa to mniejwięcej jak bezpiecznik. Jak program zostaje wpisany połączenie jest na stałe zrywane i papa. Już go nie wyciągniesz. Przy programowaniu może ASO Forda by było pomocne ewentualnie. Jak dla mnie to troche za dużo kombinowania. Lepiej by się było rozejrzeć za NOWYMI deskami w innych źródłach niż ASO. Inna sprawa, że gdybyśmy mieli dostęp do dokumentacji technicznej to rzesza elektroników w ciągu jednej nocy by rozkminiła temat. Wątpię jednak, żeby nawet stacje forda taką szczegułową posiadały.

Szkoda bo dzięki takim aukcjom wszyscy byśmy mieli komputerki
Darayavahus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-06, 21:21   #41
marcinb
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Ruda Śląska
Postów: 69
Domyślnie

Witam!
Jako użytkownik silvera oczywiście nie mam "komputera" ale najbardziej doskwiera mi brak czujnika temperatury zewnętrznej, więc jeśli komuś udało się zamontować coś takiego niezależnego i nie naruszjącego instalacji ( bo gwarancja) a do tego jakoś wygląda to proszę o jakąś prezentację . To co oglądałem na allegro to jakoś słabo komponuje się z całością.
Pozdrawiam
marcinb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-06, 23:18   #42
Brodziu
Turysta
 
Avatar Brodziu
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Łódź
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
listopad
2004
EZG powiat zgierski (Zgierz)
Postów: 75
Domyślnie

Cytat:
Napisał Macios
Jest tak:

{ciach}
- komp w wersji 2 - z dużym kwadratowym wyświetlaczem - nie był oferowany jak dotąd w Polsce w FFII (bo w C-Max chyba tak). {ciach}
W C-Maxie też chyba nie, bo mam wersję Gold i jest tylko jeden wyświetlacz. No chyba że w Ghia on jest. Gdzieś na necie widziałem opis co i gdzie, ale jakoś teraz nie mogę tego znaleźć

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 23:25 ]
Co do termometru to może taki - z tego co wiem to podświetlenie może być "nasze" czyki zielone

termometr cyfrowy
__________________
C-Max 2.0 TDCi Panther Black FX Gold UnidenProXL + Lemm AT-71
Mondeo MkIV 2.2 TDCi Panther Black Titanium kombi UnidenProXL + Lemm AT-71
Brodziu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-06-06, 20:47   #43
Macios
Turysta
 
Avatar Macios
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 596
Domyślnie

ja popełniłem taki termometr....

szukajcie a znajdziecie......na tym forum....jakieś 3 tygodnie temu pisałem....
__________________
jest
Ford Mondeo III Ghia 2.0 TDCI 130KM@160KM, 2005,
było
Ford Focus II FX Silver Kombi 1.6 TDCI 109KM, 2005, 5.47 l/100km
Ford Focus Ghia Kombi Zetec 1.8 115KM, 1999, 7.59 l/100km
Macios jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-06, 11:46   #44
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

Jak ktoś nie chce montować dodatkowych wyświetlaczy to może sobie kupić coś takiego, niestety tanie nie jest
http://www.conrad.pl/glowna.php?art=854201&back=serch
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-07, 12:37   #45
martineho
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: KR okolice Krakowa
Postów: 29
Domyślnie licznik z c-maxa w ff2

Witajcie,
W końcu się nie dowiedziałem nigdzie czy licznik od C-maxa pasuje fo FFII?
Pozdrawiam


Sorry,
To musiało zabrzmieć obcesowo, że nagle ktoś wyskakuje z takim pytaniem. Miałem wczoraj okazję kupić licznik od C-maxa, taki "superowy" ale już poszedł...
I dalej nie wiem.
mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem swoim ignoranctwem.

[ Dodano: Pią 30 Mar, 2007 13:01 ]
A może ktoś już przetrenował taki zabieg zmiany licznika na nienowy? Tak pytam...
martineho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-10, 19:13   #46
Maciekr1
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Czestochowa
Postów: 22
Domyślnie

Witam, czy na chwile obecna sytuacja sie zmienila? Chodzi mi o to czy udalo sie komus zamontowac komp pokladowy w FFII, ktora tego nie miala? Jakies konkrety dot. kosztow?
Chcialbym zdecydowac sie na taki krok, pytajac tutaj narazie wstrzymuje sie z telefon do ASO. Na chwile obecna mam wyswietlacz tylko z info dot. przejechanym km.
Maciekr1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-12, 10:03   #47
m4ki
Turysta
 
Avatar m4ki
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Warszawa / Kraków
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2009
WK Warszawa Ursus
Postów: 178
Domyślnie

Witam,

Przeglądam i szukam na forum już od ponad godziny ale nie znajduje odpowiedzi na nurtując mnie pytanie.

Chodzi o funkcje średniego spalania, czy da sie dograć soft aby były dwa wskazania średniego spalania tak jak to jest np. VW i innych markach z tej grupy czyli jedno ogólne, a drugie dzienne. Denerwuje mnie, że czegoś takiego nie ma, chętnie bym sobie mierzył ile ma danych trasach spala, a w tle by liczył średnie spalania na zbiorniku.

Jest jakaś możliwość by to zmienić np. aktualizując soft w ASO, czy taka funkcja w ogóle nie jest przewidziana ?

Pozdrawiam
__________________

]...::: MOC JEST BOGIEM, PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ :::....
m4ki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Komputer pokładowy M.A.G. Elektryka, audio i alarmy 11 21-07-10 23:28
[FF2] Komputer pokładowy dobmar Elektryka, audio i alarmy 1 07-07-10 14:37
[MK1] komputer pokładowy poarnia Elektryka, audio i alarmy 3 20-02-10 14:05
komputer pokładowy poarnia Szkody, Naprawy, Porównania 1 22-03-09 14:07
Komputer pokładowy ferdzioch Elektryka, audio i alarmy 1 06-05-06 14:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u