Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-10-11, 19:53   #61
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Dobrze zrobiona instalka nie ma prawa drgać, nie ma prawa być w ogóle różnicy na jałowym jak sobie klikasz benzyna/gaz/benzyna/gaz. U mnie mogę se klikać i nie ma nawet zachwiania obrotów po przełączeniu, obojętnie od temperatury. 5 minut w lecie? U mnie przełącza się od 35 stopni i dziś jak na dworze było poniżej 5 stopni (foka zasygnalizowała to wizerunkiem płatka śniegu), na LPG chciał już przełączać się po 1,5-2 minucie. Wszystko z układem chłodzenia OK? Ile ma foka nalatane? Ile lat ma instalacja? Czy jest serwisowana? Filtry gazu? Luzy zaworowe robione były?
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-11, 19:40   #62
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

drake powiedz mi co jest skopane jak foka po przerzuceniu na gaz gaśnie? Mam ustawioną zmianę z PB na LPG przy opadających obrotach w zakresie 1600RPM i gdy dojeżdżam rano do najbliższego zakrętu 1km od domu to jak za wolno zmieniam bieg i zdążą obroty opaść to foka mi zdycha ...

Jak jest ciepło tego nie ma ... w zeszłym roku w zimie miałem ten problem i w tym roku jak zaczyna się chłodno robić to znowu dzieją się cuda ... Dzieje się to nie zawsze ale często ...

Jak już się rozgrzeje na te około 90st to jest ok. Jak się wkurzę kupie interfejs i sam zrobię mapy ...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-11, 20:17   #63
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

miałem tak w mondeo na instalce drugiej generacji. Po kupnie nowego reduktora i wymianie kabli od świec problem ustał. Pewnie wina była parownika, może nie trzyma Ci dobrze na zimnym? Jeśli parownik jest OK, to masz prawdopodobnie maksymalnie rozchwiane korekty na temperatury gazu lub reduktora, ewentualnie na ciśnienie. Te korekty są bardzo ważne i nawet standardowe wartości zalecane przez producenta bez żadnych specjalnych dostrojeń znacznie poprawiają 'komfort' działania instalacji w temperaturach nagrzewania. To raczej nie wina map z tego względu że ECU zawyża czas wtrysku benzyny o kilkanaście procent podczas nagrzewania samochodu, a tym samym czas wtrysku LPG wydłuża się według mnożnika na mapie. Ogólnie żeby auto gasło na sekwencji to coś musi być mocno skopane, mi nigdy nie udało się tak skopać ustawień. Od dawna się tak dzieje?

Ostatnio edytowane przez drake ; 11-10-11 o 20:19
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-11, 20:33   #64
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Wczoraj było chłodniej to wczoraj zdechł ... ale tak to czasami ma takie dziwne zachwiania ... lubi często przy przejściu na gaz albo zafalować obrotami albo zejść tak nisko na ułamek sekundy że zapali się kontrolka ładowania ...

W zeszłą zimę z tym walczyłem i wymienili właśnie i reduktor i wtryski ... jak będzie źle to pojadę i zgłoszę co się dzieje niech działają na gwarancji ... ogólnie jestem zadowolony z instalacji. Pomontowane wszystko perfekt tylko własnie to przełączanie z PB na LPG ... jak silnik jest zimny nigdy nie jest idealnie ... zawsze jakieś zachwianie występuje ...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-11, 21:07   #65
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

trza by było podpiąć i zobaczyć co się dzieje, niestety bez danych nic nie wywróżę, a jedna rundka z laptopem by rozwiązała wszystkie wątpliwości
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-11, 21:32   #66
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Nu ba ... za daleko mieszkasz bo już dawno bym zakupił interfejs i prosił o ogarnięcie instalacji ...

---------- Post dodany o 21:32 ---------- Poprzedni post był z 21:13 ----------

W sterowniku mojej instalacji też można ustawić odpalanie na gazie na gorącym silniku ... czy to zdrowe dla silnika?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-11, 09:18   #67
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

u mnie przy czasie przełączania na ciepłym poniżej 5 sekund wypluwał błąd co jakiś czas. Przestawiłem na 15. Lepiej żeby odpalał zawsze na benzynie i 'nabił' ciśnienie w instalacji prawidłowo, bo ciśnienie zawsze spadnie o mniej lub więcej podczas postoju i potem pomimo, że silnik jest ciepły i wzrośnie ono szybko, to może być dość niskie i korekty na ciśnienie przez pierwsze sekundy pracy silnika mogą nie wyrobić z kondensacją mieszanki, co będzie mogło skutkowało chwilowym zubożeniem. Ale faktami które poparłyby tą teorię nie dysponuję, tak na chłopski rozum pomyślałem.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-12, 17:49   #68
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Tegorocznej zimy, około rok od zakupu wtryskiwaczy Magic Jet i zrobieniu na nich ~ 11 tyś km zaczęło się poszarpywanie przez pierwsze sekundy od przełączenia na gaz, po skończeniu zimy wymieniłem filtr fazy lotnej na lepszy z wkładem poliestrowym, po wymianie i lotnego i ciekłego nie zmieniło się wiele, przez pierwsze 3-5 sekund potrafił szarpnąć przy przełączeniu na gaz, a więc zabrałem się do czyszczenia wtryskiwaczy, opiszę procedurę po krótce dla tych, którzy mieliby z tym problem:

Musimy zaopatrzyć się w imadło z miękkim, gumowym trzymadłem tudzież podłożyć sobie deseczki z obu stron, przykręcamy listwę i zabieramy się za czyszczenie i teraz:



broń Was Panie Boże ruszać śrub oznaczonych numerem 1 - są to śruby regulacyjne skoku tłoczka. Przytwierdzamy tulejkami przez które podają gaz do góry, a śrubami 1 do dołu.

Kluczem 14 mocno i zdecydowanie odkręcamy pierwszy z brzegu, wyciągamy sprężynke i tłoczek, wysypujemy syf i czyścimy wacikami dokładnie wszystko (benz. ekstrakcyjna, nafta, spirytus itd.), wrzucamy sprężynke do otworu, wsadzamy tłoczek gumeczką do góry, a wypustką na sprężynkę do góry i zakręcamy. Czynność potwarzamy, a robimy wszystkie po kolei dlatego, że zamiana tłoczka lub sprężynki to gwarantowane rozkalibrowanie wtryskiwacza i wizyta na przyrządzie lub wymiana listwy na nową z racji uniemożliwienia jazdy.

Wtryski pracują jak nowe, w najbliższym czasie jak tylko będę miał trochę czasu poprawię jedynie mapę bo mam za bogato. Szkoda jedynie, że nie zrobiłem zdjęcia ile narobiło się tam syfu przez 12kkm - zużyłem chyba z 30-40 wacików i wszystkie były mniej lub bardziej czarne. Warto wspomnieć że im wtryski były brudniejszy, tym więcej puszczały przy niskich temperaturach zapewne z racji nieszczelności gumeczek.

Foczka teraz nie dławi się przy przejściu na gaz i zapewne w zimie podczas siarczystych mrozów nie będzie łapała czkawki. Czas roboty - 15 minut

Ostatnio edytowane przez drake ; 29-06-12 o 17:51
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-12, 20:59   #69
Marcin_G
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Marcin_G
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał uk4sh Zobacz post
niestety to nie były wtryski, wtryski valtek i magic jet chodzą tak samo, nic różnicy tyle że magic jet troszke cichsze jeden z wtrysków do sprzedania- który? zależy na którego się kupiec trafi
a kto Ci to kjalibrował na nowo??
jak sam nie umiesz to na górnym slasku na palcach jednej rękimozna policzyc ilość ludzi którzy gazują i robią to tak jak powinno byc zrobione z kąd dokładnie jestes to dam ci namiary albo lpg forum poczytaj dobrze to bedziesz wiedział gdzie uderzyc,
moje 1.6 z klimatronikiem po miescie ciagnie równe 10 L LPG na Stag 300 -4 isa2 AC R01 i Hana red
Marcin_G jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wymiana oleju i filtrów JAKIE ? (czas na zimę) fltry Bosch (poproszę o opinie) atomic99 Inne techniczne 25 27-10-12 20:51
[MK1] Wymiana zawieszenia tył - jakie elemeny? michaelmaster Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 16 25-04-11 12:29
[MK1] Wymiana łączników i przegubu - jakie częsci, który producent? huberthbs2 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 13-07-10 15:14
[MK2] Wymiana wtryskiwaczy xmisiak Silnik i skrzynia 1 25-02-10 22:38
pompa wtryskiwaczy tsabinek Silnik i skrzynia 0 02-04-07 13:23

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u