Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-11-07, 21:58   #1
megamind
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Wielichowo
Postów: 13
Domyślnie dziwne zachowanie wyświetlacza

Wyświetlacz prędkościomerza i licznika kilometrów w moim Focusie świeci nawet po wyłączeniu zapłonu. Uściślając czasami świeci a czasami mruga, nie wyświetla przy tym żadnych liczb.
Spotkał się ktoś z czymś takim?
megamind jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-07, 19:22   #2
unitral
Turysta
 
Avatar unitral
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Wiedeń / Sosnowiec
Postów: 191
Domyślnie

może jakieś zwarcie w przełączniku świateł ?
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004

Witaj [you:63f28568c1] !
_______________________________
unitral jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-07, 21:56   #3
megamind
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Wielichowo
Postów: 13
Domyślnie

Przełączenie na pozycyjne w lewo nie powoduje żadnych zmian w zachowaniu wyświetlacza. Przelączenie w prawo na pozycyjne i mijania włącza wyświetlacz i podświetlenie liczników więc nic nie wnosi w tym dochodzeniu. Po wyłączeniu objaw ten sam. Myślę więc, że to nie ten powód.
megamind jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-07, 19:42   #4
unitral
Turysta
 
Avatar unitral
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Wiedeń / Sosnowiec
Postów: 191
Domyślnie

a odłącz złączkę od przełącznika.
Bo samo kręcenie nic nie sprawdzi.

Powodzenia
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004

Witaj [you:63f28568c1] !
_______________________________
unitral jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-07, 23:29   #5
megamind
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Wielichowo
Postów: 13
Domyślnie

Spróbuję. Choć nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.
megamind jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-11-07, 21:02   #6
Jarecki_7
Turysta
 
Avatar Jarecki_7
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Zielona Góra
Ford Focus III
HB 5D
2011
Postów: 13
Garaż
Domyślnie

Mam to samo i także nie mam pojęcia jak to usunąć
__________________
Jarecki
Jarecki_7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-07, 14:37   #7
marekmak
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Rzeszów
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2009
Postów: 27
Domyślnie Re: dziwne zachowanie wyświetlacza

Cytat:
Napisał megamind
Wyświetlacz prędkościomerza i licznika kilometrów w moim Focusie świeci nawet po wyłączeniu zapłonu. Uściślając czasami świeci a czasami mruga, nie wyświetla przy tym żadnych liczb.
Spotkał się ktoś z czymś takim?
Mam dokładnie to samo. Po wyjęciu kluczyka czasem świeci, czasem mruga, a czasami nie świeci. Przeglądnąłem mnóstwo wątków w tył i trochę informacji znalazłem. Generalnie sprawa się zdarza ale nikt nie doszedł do tego jaka jest przyczyna. Najkonkretniejsze podejście do tematu znalazłem (niestety w krótkim) wątku "nie wylaczajace sie podswietlenie licznika km" z Pon 14 Lis, 2005 14:19. Zainteresowanych wątkiem spytałem mailowo jak się sprawy mają po roku . Jedna osoba mi odpisała że problem ustąpił i spytała się czy coś nie grzebałem przy alarmie.

Jeśli chodzi o mnie to akurat alarm odłączyłem bo mam problem z centralnym, może coś z w tym jest... czasami zapalają mi się diody hamulca i ABS na moment (zarówno hamulce jak i ABS są OK - przynajmniej na moim poziomie wiedzy i poszukiwań na forum).
Na razie z tym żyję. Samo świecenie i miganie mnie nie niepokoi, bardziej martwię się zużyciem energii które jakieś tam jest a że idzie zima może okazać się że każda Ah jest cenna - zwłaszcza że to diesel.
marekmak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-07, 13:07   #8
wasyl
Turysta
 
Avatar wasyl
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 4
Domyślnie Re: dziwne zachowanie wyświetlacza

Cytat:
Napisał marekmak
........
Niestety i mnie to dopada. Po wyjęciu kluczyka wyświetlacz raz się świeci, raz nie, a innym razem mruga.
I ta nieszczęsna kontrolka od ABSu. Potrafi palić się nawet do 10 minut od włączeniu zapłonu. Potrafi w czasie jazdy się zapalać. Żeby nie było - ABS działa. W piątek jadę do elektryka, może coś wymyśli

Objawy te swój początek miały w tym samym czasie.
wasyl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-07, 22:16   #9
marekmak
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Rzeszów
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2009
Postów: 27
Domyślnie Re: dziwne zachowanie wyświetlacza

Cytat:
Napisał wasyl
(...) W piątek jadę do elektryka, może coś wymyśli
Objawy te swój początek miały w tym samym czasie.
Daj znać jeśli będzie miał pomysł chociaż nie sądzę by podołał wyzwaniu... Ja straciłem nadzieję po przeglądnięciu forum, jest tu trochę osób siedzących głęboko w temacie i gdyby było to w miarę proste do zdiagnozowania to ktoś by poradził problemowi. Niestety mimo regularnie pojawiających się wątków rozwiązania brak.
Do ASO nawet nie jadę bo diagnoza z góry wiadoma - nie wiadomo dlaczego ale na pewno pomoże wymiana zegarów...
marekmak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-07, 20:39   #10
wasyl
Turysta
 
Avatar wasyl
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 4
Domyślnie

byłem najpierw u elektryka - powiedział że da się z tym żyć, a podświetlenie wyświetlacza to tylko jedna mała dioda, która pobiera prądu tyle co dioda np. od alarmu, czyli prawie nic.

później pojechałem do speca który przejrzał mi autko komputerem - wszystko ok, żadnych błędów.
Diagnoza wstępna:

- coś musi przenosić prąd do deski rozdzielczej - np.: mogą to być nieznaczne opiłki od użytkowania kluczyka w stacyjce,
- może to być także (wersja bardziej prawdopodobna) że płytka która znajduje się w desce rozdzielczej coś się psuje (mówił jak ona się nazywa ale zapomniałem - na pewno ktoś mnie doprecyzuje )

generalnie i z wyświetlaczem i kontrolką ABS można jeździć (tylko jest to bardzo denerwujące).

Ja na razie nie będę z tym nic robił.
wasyl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-07, 21:09   #11
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Nie wiem czy nie strzelę jakieś gafy ale chyba gdzieś na forum było o małej niestety niedoróbce w licznikach po lifcie. Wy macie TDCi więc pewnie poliftowe foczki, wydaje mi się że to wina licznika a raczej jakiegoś zwarcia w liczniku i temu raz coś się zapala, czasem coś mruga a czasem długo się świeci. Najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu podmienić licznik od znajomego na jakiś inny tylko na chwilę i zobaczyć czy na innym to też występuje. Jeśli nie to albo samemu rozebrać licznik i zobaczyć czy coś nie teges a jak nie to do jakiegoś zakładu elektronicznego czy czegoś takiego i tam sprawdzą czy jest jakieś zwarcie czy nie. Przyszedł mi też do głowy jeszcze inny pomysł na sprawdzenie, po prostu mocne przygrzanie w deskę nad licznikiem ręką jak coś się świeci, dla licznika raczej nic się nie powinno stać a będzie widać czy coś się zmienia czy nie.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-07, 08:48   #12
danieljw23
Turysta
 
Avatar danieljw23
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Kraków
Postów: 53
Domyślnie

Kurcze, a mi jakies dwa dni temu zgasla lampka podswietlajaca licznik....
Ze wzgledu na mrozy i brak garazu poczekamy do wiosny i wtedy sie zabawimy
__________________
Wypowiadam sie tylko, gdy chce...
danieljw23 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-07, 11:37   #13
cichy242
Turysta
 
Avatar cichy242
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Opolskie
Postów: 15
Domyślnie

co do licznika to miałem przygodę trzy dni temu gdy przekręciłem kluczyk uruchamiając zapłon wszystkie wskaźniki (prędkościomierz obrotomierz oraz wskaźnik stanu paliwa) natychmiast wskakiwały na maksymalną pozycje jak odpaliłem foke wracały na swoje miejsce
Co sie okazało a usterka była bardzo banalna wpadłem na to gdy za którymś podejściem wogóle nie mogłem odpalić foki ;/ otóż miałem strasznie poluzowaną klemę na aku dokręciłem i wszystko wróciło do normy
cichy242 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-08, 17:21   #14
poki
Turysta
 
Avatar poki
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: sd
Postów: 66
Domyślnie

a ja mam taki przypadek ze wszystko swieci tylko jak sie zrobi ciemniej; kiedy licznik kilometrów jest podświetlony to w ogóle niewidać cyferek, dopiero ich niewidać jak ciemno sie robi na dworze,?? ma ktoś coś takeigo ?? foka z 2001 r
__________________
... poki ...
poki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-09-10, 21:34   #15
WOLF
Turysta
 
Avatar WOLF
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: KEDZIERZYN-KOZLE/ NI
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2003
Postów: 11
Garaż
Domyślnie

Nie wiem czy problem dalej aktualny, ale u mnie niedawno wystapilo to samo (podswietlanie licznika kilometrow po wyjeciu kluczykow) + jeszcze nie swiecila sie zarowka przednich pozycyjnych z lewej strony i tylniej z prawej.Po dlugich poszukiwaniach,problem zostal zlokalizowany
Proponuje odlaczyc i wyjac licznik (jesli ktos to robi 1raz radze zapoznac sie z cala procedura).Nastepnie sciagamy tylnia oslone licznika (srubki + zaczepy) i mamy widok na cala tylnia plytke z sciezkami.Teraz wystarczy dokladnie sie rozejrzec,u mnie byly to 3 dziwne takie jakby nagary czy dymki osadzone na paru sciezkach jednoczesnie.Do wyczyszczenia uzylem spirytusu salicylowego i patyczkow do uszu.Na koniec warto sie upewnic czy nic nie pozostawilismy na plytce po czyszczeniu wacikiem (nitki,wloski).
Licze,ze problem z podswietlanym licznikiem powinien sie zakonczyc,moze nie u wszystkich,ale przynajmniej u czesci.Warto sprobowac,gdyz sam wiem jak wkurzajace to bylo
Do tej pory minely 2 tyg. i wszystko w normie, powodzenia!
WOLF jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-15, 04:58   #16
swawa
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: www
Postów: 7
Domyślnie

Witam- dzisiaj moja foczka mk3 mnie znow zaskoczyła. A mianowicie po naprawie klimatyzacji pojawił sie kolejny problem. Wsiadając do pojazdu i próbojac uruchomić silnik wszystkie zegary siadły- razem z komputerem Sync. Nic nie wskazują, nic sie nie podświetla. Nawet starter silnika przestał działać.samochod odpala i jeździ bez zarzutów- tylko wskaźników brak Alarm nie daje dźwięku zamknięcia samochodu. Za to wskaźniki klimatyzacji działają. Światła, kierunki itp tez. Jakieś sugestie- moze wiec jak zresetować komputer- jakiś tajny przycisk do resetowania itp. Lub cos innego.( oczywiscie oprócz wyjmowania baterii)

Ostatnio edytowane przez swawa ; 25-07-15 o 22:36
swawa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
zegary


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Dziwne zachowanie wskazówek ziemiu Elektryka, audio i alarmy 19 27-10-09 18:23
Dziwne zachowanie silnika conci Silnik i skrzynia 2 06-05-09 19:16
Dziwne zachowanie nawiewu Pastoo Inne techniczne 15 19-12-06 13:02
[FFI] Dziwne zachowanie sprzęgła kemot Silnik i skrzynia 3 07-04-06 19:47
klimatyzacja, dziwne zachowanie piotrsw Elektryka, audio i alarmy 1 28-12-05 20:27

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u