Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-08-10, 18:55   #1
perun88
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
sedan
1.8 TDCi 115 KM manual
grudzień
2002
RZ Rzeszów
Postów: 5
Domyślnie Problem z wtryskami??

Witam wszystkich.
Moje auto to FFI TDCI 115KM 2002r.
Czytałem sporo podobnych tematów, na forum mój problem jednakże zastanawia mnie jego pochodzenie. Może zacznę od początku, po wymianie paska rozrządu, zaczęły sporadycznie falować obroty na biegu jałowym. Szukam na forum wszyscy piszą, że to wtryski no ale czekam może jednak nie. Około miesiąca później auto po przestanej nocce z rana zaczęło szarpać i robić sprężynkę, to był pierwszy raz, miesiąc po tym zdarzeniu auto robi mi sprężynkę codziennie rano po nocce ale tylko na wolnych obrotach na wysokich powyżej 2000 nie ma problemu. Po zagrzaniu się silnika problem ustępuje całkowicie, jakby tego było mało auto pali masakrycznie więcej, w mieście jest to około 12L, a w trasie około 9-10L (zawsze w mieście palił 7 góra 8 a w trasie schodziłem poniżej 5) Zaprowadziłem auto do mechanika, który robił mi rozrząd i mówię aby sprawdził mu czy aby rozrząd po wymianie paska został dobrze ustawiony. Oddali mi auto wczoraj powiedzieli, że z rozrządem wszystko w porządku. Więc podpinam auto pod komputer dwa kody P0201 oraz P0203 co wskazywało by na obwód wtryskiwaczy.
Zwracam się zatem do kolegów z prośbą o pomoc. Gdzie szukać problemu czy to wtryski?? Czy rzeczywiście szukać usterki w okablowaniu, jeśli tak to, który to będzie 1, a który 3 cylinder - liczymy od lewej? Zastanawiające jest jednak to dlaczego to stało się od razu po wymianie paska rozrządu. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez perun88 ; 13-08-10 o 18:57
perun88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-08-10, 10:27   #2
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

a) odepnij zasilanie na wtryskach 1 i 3 i wepnij jeszcze raz.
b) sprawdz przewody idace od tych wtryskow czy nie sa gdzies dalej przetarte
c) odlacz akumulator na godzine i podepnij jeszcze raz
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-08-10, 10:34   #3
perun88
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
sedan
1.8 TDCi 115 KM manual
grudzień
2002
RZ Rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał mkaminski100 Zobacz post
a) odepnij zasilanie na wtryskach 1 i 3 i wepnij jeszcze raz.
b) sprawdz przewody idace od tych wtryskow czy nie sa gdzies dalej przetarte
c) odlacz akumulator na godzine i podepnij jeszcze raz
Witam
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź.
Wykonałem już wcześniej punkt a) oraz c) błędy usunąłem jak na razie się nie pojawiają, natomiast problemy nie ustały. Dziś po pracy sprawdzę dokładnie przewody, natomiast mam jeszcze pytanie ponieważ błąd wskazuje 1 i 3 cylinder, to które to dokładnie od lewej 1 i 3 czy numeruje się inaczej.
perun88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-08-10, 10:38   #4
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Wtryski sa liczone od rozrzadu.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-08-10, 20:45   #5
zbiknieff
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 6
Domyślnie

Mam identyczny problem... daj znać jak do czegoś dojdziesz
zbiknieff jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-08-10, 23:17   #6
senior16
Sympatyk
 
Avatar senior16
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: pod-warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
czerwiec
2003
WOT powiat otwocki (Otwock)
Postów: 136
Domyślnie

ja stawiam że coś poruszyli przy wymianie rozrządu i gdzieś czasem nie styka na pinach
__________________
senior16 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-10, 11:50   #7
zbiknieff
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior16 Zobacz post
ja stawiam że coś poruszyli przy wymianie rozrządu i gdzieś czasem nie styka na pinach
Ale dlaczego po zagrzaniu wszystko wraca do normy i silnik pracuje bez zarzutów ??
zbiknieff jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-10, 11:57   #8
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał zbiknieff Zobacz post
Ale dlaczego po zagrzaniu wszystko wraca do normy i silnik pracuje bez zarzutów ??
Bo kazdy material ma rozszerzalnosc cieplna i np po rozgrzaniu piny bardziej sie dociskaja.
Np plaga w Oplach czyli kontrolka poduszek zapala sie najczesciej po nocy. W jednej Omedze robilem 3 razy zlacze poduszki. Caly dzien byl spokoj, a po chlodnej nocy wracalo.
Czy tak jest u Ciebie nie wiem, ale moze warto sprawdzic - szczegolnie wiazke idaca na skrzyni i 2 zlacza kolo turbo (szare i czarne) plus wszystko co jest kolo wtryskow i pompy.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-10, 23:09   #9
senior16
Sympatyk
 
Avatar senior16
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: pod-warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
czerwiec
2003
WOT powiat otwocki (Otwock)
Postów: 136
Domyślnie

Cytat:
Napisał mkaminski100 Zobacz post
Bo kazdy material ma rozszerzalnosc cieplna i np po rozgrzaniu piny bardziej sie dociskaja.
Np plaga w Oplach czyli kontrolka poduszek zapala sie najczesciej po nocy. W jednej Omedze robilem 3 razy zlacze poduszki. Caly dzien byl spokoj, a po chlodnej nocy wracalo.
Czy tak jest u Ciebie nie wiem, ale moze warto sprawdzic - szczegolnie wiazke idaca na skrzyni i 2 zlacza kolo turbo (szare i czarne) plus wszystko co jest kolo wtryskow i pompy.
Święte słowa . Właśnie to miałem na myśli ,
__________________
senior16 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-10, 14:30   #10
perun88
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
sedan
1.8 TDCi 115 KM manual
grudzień
2002
RZ Rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

Panowie dodam jeszcze, że w ziemie zawsze miałem problemy z odpalaniem, być może to już zaczynał się problem z wtryskami. Po niedzieli zrobię próbę przelewową i zobaczymy co z tego wyjdzie - dam znać. Okablowanie oglądałem styki przeczyściłem, wcześniej skasowane błędy już się nie pokazują po podłączeniu pod kompa, mimo że auto dalej z rana gaśnie i często falują obroty teraz już nawet na ciepłym silniku czasami szarpie na niższych obrotach, pojawił się natomiast nowy objaw, zdarzyło się to już 3 razy po zapaleniu silnika nie zgasła kontrolka ładowania, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu kontrolka gaśnie.
perun88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-10, 11:32   #11
perun88
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
sedan
1.8 TDCi 115 KM manual
grudzień
2002
RZ Rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

Witam wszystkich.
Focus, wrócił po pełnej diagnostyce komputerowej, diagnostyce układu paliwa, oraz powietrza. Nie stwierdzono, żadnych błędów w komputerze, próba przelewowa w normie, ciśnienie pompy paliwowej również poprawne, wtryski zaprogramowane poprawnie brak jakichkolwiek odchyleń. Również w układzie powietrznym brak jakichkolwiek nieszczelności, więc wszyscy rozkładają ręce i nie wiedzą gdzie może tkwić problem. Może jakieś podpowiedzi z waszej strony gdzie jeszcze szukać problemu. Dodam, że filtr paliwa oraz powietrza został również wymienione dwa miesiące temu i nie przyniosło to żadnej poprawy. Może to EGR, lecz nie wiem czy nie został on u mnie już zaślepiony. W programie diagnostycznym Formidable EGR position oraz EGR duty Cycle mam cały czas 0, zawsze tak było ale czy to tak powinno być?? Gdy uruchamiam ten program na TDDI u szwagra pokazują się tam różne wartości a u mnie zawsze 0.
perun88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
wtryski


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Problem z komputerem/elektryką darek2dk77 Elektryka, audio i alarmy 6 25-06-10 20:54
[FFI] Problem z TDCI 115km. magiczny84 Silnik i skrzynia 9 16-07-09 10:01
Focus 1.8 TDDi poważny problem jacobs Silnik i skrzynia 11 10-02-09 11:31
[FFI] Problem z odpalaniem 1,6 sevec Silnik i skrzynia 19 14-10-08 18:17
Problem z Odpalaniem Focus 1,8 TDCi 2003rok. POMOCY! lukasz1912 Silnik i skrzynia 9 06-01-08 00:24

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u