Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-10-14, 22:59   #1
marcel821
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Marcel
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
listopad
2005
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 42
Domyślnie 2,0 tdci Kontrolka ESP i kontrolka silnika - tryb serwisowy

Witam.
Po zakupie samochodu i powrocie do domu pojawił mi się błąd jak w temacie - prędkość była duża i trafiła się jakaś nierówność - pomyślałem że może jakiś błąd od esp , wyłączyłem i włączyłem silnik i problem znikł na około 10 tyś km ale w ostatnich dniach już 2 razy się to przytrafiło a dziś praktycznie przy każdym szybkim przyśpieszaniu , 2 i trzeci bieg gaz do dechy i po przekroczeniu około 3000-3,500 obr znowu 2 kontrolki i max obr na biegu jałowym to 2800 , przy powolnym przyśpieszaniu np na 3 biegu problem pojawia się przy około 4 tyś obrotów.

Na liczniku w trybie serwisowym pokazuje mi Er0605 jeśli dobrze kojarzę pozycje na którym się to wyświetla lub w dalszej pozycji jest cos tam NONE.

Spalanie , przyśpieszanie gdy nie ma błędów jest normalne , nie kopci , normalnie pali - wszystko niby ok do póki się nie przyciśnie do oporu gazu i znów błąd , po każdym zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu jest wszystko ok. Na biegu jałowym problem się nie pojawia.

Zna ktoś taki przypadek ?
Dodam że nie mam fabrycznie DPF , oleje , filtry wymieniane nie tak dawno.

Dziś byłem na kompie oto kody błędów:
C1093
U2023
P0380
P0002

Trochę tego jest

Ostatnio edytowane przez marcel821 ; 28-10-14 o 14:52
marcel821 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-14, 14:24   #2
karmaz
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
grześ
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: łaziska górne
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 1 097
Domyślnie

Sprawdz szczelność układu dolotowego.czyli całe orurowannie ic i tak dalej
karmaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-14, 16:44   #3
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Dwa pierwsze błędy to drobnostki, jeden od czujnika naciśnięcia pedału sprzęgła, drugi problem z komunikacją CAN do modułu ABS - nie ma się co przejmować, bo samo podpięcie OBD potrafi czasami wygenerować ten błąd na odczycie. Generalnie można olać.
Pozostałe dwa: jeden od grzania świec żarowych - prawdopodobnie styki przekaźnika się kończą, a jeśli pali na mrozie ok to zignorować - ktoś mógł naprawić to a nie skasował błędu i został w pamięci.

Niestety najgorszy, odpowiadający za problem z pracą silnika: jest on od zaworu regulacji ciśnienia paliwa na obiegu wstępnym (niskiego ciśnienia).
W najlepszym przypadku - elektryka nie łączy, w najgorszym ten zawór zdycha. Problem jest o tyle duży, że do siemensowych wynalazków paliwowych NIE ISTNIEJĄ części zamienne. Więc w razie "w" będziesz zmuszony kupić całą pompę (600-1500 na szrotach, nówka 3500PLN).
Błąd z kontrolą trakcji jest związany z powyższym - ASR/ESP nie współpracuje z niesprawnym silnikiem do czasu aż problem zaniknie.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...

Ostatnio edytowane przez MichalST ; 28-10-14 o 16:48
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-14, 18:33   #4
holo
Jelonek Rogacz
Zlotowicz
 
Avatar holo
 
Bartek
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Chrząszczyżewoszyce
Ford Focus II
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 5 404
Domyślnie

Mam to samo. Najpierw zaświeciła się kontrolka od ESP z komunikatem ESP SYSTEM FAULT, a po drugim uruchomieniu silnika zaświecił się czek. Auto przeszło w tryb awaryjny i nie jedzie u góry, tylko z dołu.

Pierwszy odczyt z PCM: P2127,22 P0102,E2 P0458,E2 P0079,E2 P0076,E2 P0646,62 P0245,E2

BCM: E2023,E0 - po resecie wraca od razu.

Po resecie w PCM dostałem to: P0102,62 P0458,62 P0079,62 P0076,62 P0646,62 P0245,62
__________________
To pisałem ja, Holo.

MK2 - P043K
holo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-14, 21:28   #5
marcel821
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Marcel
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
listopad
2005
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 42
Domyślnie

hmm no to świetnie jak to ta pompa
Gościu co podłączał kompa mówił abym przyjechał w czwartek na testy i się tym zajmie głębiej , ma popatrzyć mapy paliwa itd , bo dziś nie miał czasu za bardzo.


Kurcze mam nadzieje że to jakaś pierdoła bo w tej chwili nie jestem przygotowany na takie wydatki

A ta pompa to pada gwałtownie czy z czasem powoli ? Jakie mogą być jeszcze objawy tego ?
marcel821 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-14, 23:00   #6
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Jak ten zawór zdechnie mogą się zapowietrzać przewody wtryskowe, o spadku mocy nie wspomnę bo pompa nie będzie miała co zassać i sprężyć.


A nie wiem co chce grzebać w mapach? Po cholerę, rozwiązujemy źródło problemu a nie skutki.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-14, 11:24   #7
marcel821
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Marcel
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
listopad
2005
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 42
Domyślnie

Dziś postanowiłem się przyjrzeć sam co tam jest grane oczywiście wizualnie ... przy zgaszonym silniku wężyki od paliwa nie są zalane całe - są ze 2-3 pęcherzyki powietrza , a jak odpalę samochód to paliwo idzie praktycznie pół na pół z powietrzem - tak jak by był układ zapowietrzony ? Ostatnio byłem zmuszony jechac na resztkach paliwa i może dlatego się zapowietrzył - możliwe że te błędy są od tego ?
marcel821 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-14, 18:26   #8
szejk78
Dukacz
 
Avatar szejk78
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Karlsruhe - Bielsko-Biała
Inny
HB 3D
sierpień
2009
SB Bielsko-Biała
Postów: 1 368
Garaż
Domyślnie

U mnie test to samo w obu. Przy nagłym depnięciu gdy tylko przekroczą 160km/h ESP wywalaco je grane.Też problem znika po wył. zapłonu.
__________________
Jest - Scania R500 2023r. ADR-Cysterna, Focus II 2.0TDCI HB/5D ,162km i Coupe z pochwą na masce †П(◣_◢)†П
szejk78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-14, 23:21   #9
karmaz
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
grześ
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: łaziska górne
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 1 097
Domyślnie

Macie dziorawe icki .lub nieszczelność w calym układzie .może nawet turbo ma nieszczelność .wiem na swoim przykładzie .mając boxa jak mu pałowałem to zawsze przy większym obciążeniu generował usterke .esp.po dobrej regenaracji turba i sportowym icku .sprawdzeniu oròrowania na boxie nastawionym na 10 przy bucie zero błedow.wcześniej na na 7 przy 3tys obrotow prawie zawsze wywalało błąd
karmaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-14, 08:49   #10
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcel821 Zobacz post
Dziś postanowiłem się przyjrzeć sam co tam jest grane oczywiście wizualnie ... przy zgaszonym silniku wężyki od paliwa nie są zalane całe - są ze 2-3 pęcherzyki powietrza , a jak odpalę samochód to paliwo idzie praktycznie pół na pół z powietrzem - tak jak by był układ zapowietrzony ? Ostatnio byłem zmuszony jechac na resztkach paliwa i może dlatego się zapowietrzył - możliwe że te błędy są od tego ?
Jako że mam przewód na wejściu do filtra przezroczysty, kiedyś zaczęły pojawiać mi się pęcherzowe problemy i było widać że powstają we filtrze bo na wejściu żadnych pęcherzy. Problem nasilił mi się kiedyś w trasie, więc nie mając wyjścia będąc poza domem kupiłem filtr paliwa zakładany na węże (z TDI'ka ). Potem w domu pooglądałem wyjętą obudowę filtra - francuzi zrobili jakiś dodatkowy spust paliwa w obudowie z prawej u dołu patrząc na silnik po dźwignięciu maski. Jest tam plastik wybijalny w nagwintowanym otworze. No to wymycie rozpuszczalnikiem i zaklejenie. Problem zniknął. Dodatkowo zainstalowałem sobie gruszkę do pompowania paliwa, więc nie muszę kombinować z zalewaniem filtra czy zasysaniem na usta-usta
Przy okazji zlikwidowałem wszystkie szybkozłączki po stronie zasysania paliwa (poza tą zapinaną do pompy) bo jedna też puszczała powietrze. Idą tam teraz przezroczyste węże do paliwa zaciskane opaskami.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-14, 18:25   #11
marcel821
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Marcel
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
listopad
2005
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 42
Domyślnie

Cytat:
Napisał MichalST Zobacz post
Jako że mam przewód na wejściu do filtra przezroczysty, kiedyś zaczęły pojawiać mi się pęcherzowe problemy i było widać że powstają we filtrze bo na wejściu żadnych pęcherzy. Problem nasilił mi się kiedyś w trasie, więc nie mając wyjścia będąc poza domem kupiłem filtr paliwa zakładany na węże (z TDI'ka ). Potem w domu pooglądałem wyjętą obudowę filtra - francuzi zrobili jakiś dodatkowy spust paliwa w obudowie z prawej u dołu patrząc na silnik po dźwignięciu maski. Jest tam plastik wybijalny w nagwintowanym otworze. No to wymycie rozpuszczalnikiem i zaklejenie. Problem zniknął. Dodatkowo zainstalowałem sobie gruszkę do pompowania paliwa, więc nie muszę kombinować z zalewaniem filtra czy zasysaniem na usta-usta
Przy okazji zlikwidowałem wszystkie szybkozłączki po stronie zasysania paliwa (poza tą zapinaną do pompy) bo jedna też puszczała powietrze. Idą tam teraz przezroczyste węże do paliwa zaciskane opaskami.

Dobrze a wywalało ci błąd czy coś ? bo rozumiem że w tych wężykach nie ma prawa być powietrza ?
marcel821 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-14, 18:27   #12
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Wywalało na jakość sygnału z czujnika ciśnienia szyny CR (już nie pamiętam jaki kod błędu) i też ESP wyłączało się.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-14, 15:20   #13
marcel821
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Marcel
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
listopad
2005
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 42
Domyślnie

dziś byłem wymienić filtr paliwa , nie był zasyfiały czy coś tylko jakiś taki napuchnięty , po wymianie i przejechaniu kilku kilometrów wszystko jest w porządku , na początku pęcherzyki powietrza były ale teraz się chyba sam odpowietrzył
Mam nadzieję że problem zniknie , dziś jeszcze test na autostradzie zrobię
marcel821 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Temperatura silnika-tryb serwisowy jaRekkk Silnik i skrzynia 11 24-12-17 08:22
[MK1] kontrolka ładowania (tryb serwisowy) a wskazania miernika belek Elektryka, audio i alarmy 27 10-12-12 21:22
[MK2] Cczerwona kontrolka silnika, usterka ukł. silnika - 1.8 TDCi Zaaaki Elektryka, audio i alarmy 2 29-06-11 21:08
[MK2] 1.6 TDCi - przechodzi w tryb serwisowy, nie działa turbina MANIEK73 Silnik i skrzynia 4 09-06-11 22:31
[FFI] tryb serwisowy-gdzie znajde temp. silnika?? HERBI Silnik i skrzynia 4 23-05-06 15:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u