Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-12-10, 22:10   #1
lucas.p
Turysta
 
Avatar lucas.p
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
NO Olsztyn
Postów: 78
Domyślnie Spadajaca temperatura

Witam kolegów wiem że jest kilka "podobnych tematów" ale może ktoś wie co może być przyczyną że silnik mi się nagrzewa podczas jazdy ale jak tylko uruchomie nawiew z cieplym powietrzem i się zatrzymam czy będę się toczył w korku to temperatura spada na zegarach błyskawicznie nawet prawie do 0... sprawdzałem na zimnym nawiewie i wtedy temperatura sie trzyma. Odebralem ostatnio samochod z ASO gdzie wymienialem alternator i aku przy okazji mieli mi to sprawdzic, powiedzieli ze samochod im trzymal temp. i ze raczej termostatjest sprawny (mowili tez ze sprawdzali inne rzeczy typu woda pod dywanikiem kierowcy i ze wyszuszyli to chociaz nadal mam bagno) pomyslalem ze cos moze naprawili ale jednak jest caly czas tak samo.... proszę tylko bez odpowiedzi typu ze jest zimno itp bo raczej po przejechaniu ok 30km temp nie spadnie prawie do 0 w ok 3min.
lucas.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-10, 23:33   #2
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

sprawdz czujnik temperatury. mój ojciec miał podobny problem tylko w skodzie fabii, po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy.
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 22:16   #3
wonski_gliwice
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar wonski_gliwice
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Gliwice
Ford Focus I
sedan
1.8 Zetec 115KM manual
maj
1999
SG Gliwice
Postów: 74
Domyślnie

Mam dokladnie ten sam problem ale w focusie 1.8 benzyna, 1999 rok.
Chcialem zapytac czy moze problem sam sie rozwiazal czy autor wymienil ten czujnik? czy moze olal sprawe?

A tak swoja droga, to czy trzeba to wymienic czy tylko dla wlasnego spokoju zeby ta wskazowka tak nie latala w te i we wte. Wydaje mi sie ze nie powinno to miec zadnego negatywnego skutku dla silnika, co najwyzej psychika i portfel moze ucierpiec Czy sie myle?

Z poczatku myslalem ze to termostat, juz wlasciwie chcialem jechac i zalatwiac problem u mechanika. Ale po zasiegnieciu rady u kolegi ktory wozil sie jakis czas temu focusem, przez kilka lat (tylko ze 1.6 beznzyna, rok 2000 czy jakos kolo tego) okazalo sie, ze on mial to samo, tzn temp silnika ok wg wskazowki, ale po wlaczeniu cieplego na maxa temperatura spadala, po wylaczeniu ogrzewania po jakims czasie wskazowa wracala na polowe skali. Jezdzil tak kilka lat, nic sie z tym nie dzialo, auo dalej jezdzi u innego wlasciciela. Kiedys on sam sie dowiedzial ze 'ten typ tak ma' Czy ktos tak tez ma, slyszal, widzial?
wonski_gliwice jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 22:36   #4
marcel821
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Marcel
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
listopad
2005
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 42
Domyślnie

Przy tej tm. tak chyba musi byc , ja mam nową chłodnice , termostat , czujniki , pompe wody , płyn - i jak jade to wszystko jest ok , ale jak sie zatrzymam i włacze ogrzewanie na maxa to na wskażniku tm. spada , oczywiscie trwa to trosze ale spada , mozesz jeszcze obserwowac tm. w trybie servisowym - to ci duzo powie .
marcel821 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-10, 09:18   #5
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcel821 Zobacz post
Przy tej tm. tak chyba musi byc , ja mam nową chłodnice , termostat , czujniki , pompe wody , płyn - i jak jade to wszystko jest ok , ale jak sie zatrzymam i włacze ogrzewanie na maxa to na wskażniku tm. spada , oczywiscie trwa to trosze ale spada , mozesz jeszcze obserwowac tm. w trybie servisowym - to ci duzo powie .
I mnie sie tak wydaje. Autem ruszam teraz jak nie ma korków i nagrzewa sie dość szybko jak juz sie nagrzeje jest ok.
Jesli tylko ruszam zimnym i staje w korku bardzo powoli sie nagrzewa i właczenie ogrzewania na wyzsza temp powoduje spadanie wskaźnika.
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-01-11, 20:34   #6
lucas.p
Turysta
 
Avatar lucas.p
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
NO Olsztyn
Postów: 78
Domyślnie

... u mnie wcześniej tak nie było..... przejechana trasa ok 200km, pierwsze swiatła w mieście i temperatura od razu w dół, temp. na zewnatrz ok +1 st. Koleś w serwisie jak to zobaczył to powiedział że na pewno to nie jest ok, ale ja już im samochodu u nich nie zostawie każda usługa w ASO jest za każdym razem spi****na i muszę za każdym razem z 2 - 3 razy jeszcze jeżdzić, z resztą znowu samochód u nich stoi na reklamacji.... ja rozwiąże problem to dam znać....
lucas.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-01-11, 20:41   #7
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

a termostat w koncu wymieniales czy nie?
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-01-11, 23:21   #8
MAcius
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Grudziądz
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 196
Domyślnie

generalnie diesle słabo się nagrzewają, a po rozkręceniu ogrzewania na maxa nagrzewnica działa jak chłodnica, to normalne że na postoju z włączonym ogrzewaniem temperatura spada, niby jak silnik ma się nagrzać? ostatnio dałem wymienić termostat bo u mnie to wskazka w ogóle się nie podnosiła i mechanior powiedział że w tych warunkach (-5) 1/3 wychylenia i ciepłe powietrze z nawiewów to niezły wynik w 1.9tdi VW to z kratek leci prawie zimne powietrze
MAcius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-11, 07:16   #9
ptasiekm
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 16
Domyślnie

Mam podobny problem, dwa różne ASO nie były w stanie zaradzić, też nie dam za wygraną i szukam przyczyny dalej. To nie jest normalne zjawisko.
ptasiekm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-11, 11:15   #10
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucas.p Zobacz post
... u mnie wcześniej tak nie było..... przejechana trasa ok 200km, pierwsze swiatła w mieście i temperatura od razu w dół, temp. na zewnatrz ok +1 st.....
Nie no to az tak nie mam, jak juz sie nagrzeje to trzyma chyba ze dam temp i nawiew na max.
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-11, 11:47   #11
wonski_gliwice
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar wonski_gliwice
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Gliwice
Ford Focus I
sedan
1.8 Zetec 115KM manual
maj
1999
SG Gliwice
Postów: 74
Domyślnie

W dizlu to moze i racja ze sie slabo nagrzewaja itd, tak jak pisal kolega MAcius.
Ale w benzynie? Dziwne troche. Tym bardziej ze przy 0 stopni jest tak i przy -15 tez. Roznica duza, objawy te same.
U mojej dziewczyny w fabi grzeje jak dzikie i jak sie zagrzeje to mozna grzac na maxa i wskazowka ani drgnie a w foce podmucha troche cieplem i wskaznik opada, ale cieplo daje dalej
__________________
„Alkohol nie rozwiąże Twoich problemów… Ale z drugiej strony mleko tez nie”.

Mówi się, że: 'FORD g*o wort', ale czy tyle tysięcy użykowników może się mylić?
wonski_gliwice jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-11, 22:25   #12
lucas.p
Turysta
 
Avatar lucas.p
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
NO Olsztyn
Postów: 78
Domyślnie

Cytat:
Napisał wonski_gliwice Zobacz post
...Ale w benzynie?...
dizel termostat miałem wymieniać jutro, ale moja przygoda z ASO się przeciągneła mozna przeczytac o moim drugim problemie w watku serwo układu hamulcowego, moze tam tez ktos pomoze jak wymienie termostat dam znac...
lucas.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-11, 23:22   #13
wonski_gliwice
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar wonski_gliwice
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Gliwice
Ford Focus I
sedan
1.8 Zetec 115KM manual
maj
1999
SG Gliwice
Postów: 74
Domyślnie

Tak jak kolega wyzej zaproponowal, popatrzylem troche jak pokazuje temp w trybie serwisowym. oto co zaobserwowalem.
Po wlaczeniu serwisowki pokazywalo 20 stopni. Temp ok, bo troche jezdzilem i ostygl, wiec ok.
Po odpaleniu po jakims czasie wskazowka doszla do polowy skali a temp wg licznika z trybu serwisowego 80 stopni. Moze doszlaby do 90, nie czekalem juz, szykuje mi sie dluzsza trasa wiec zobacze jak bedzie ta temp rosnac w drodze.
Nastepnie temp na maxa, dmuchanie na maxa i wskazowka opadla prawie do bialego pola. Temp wg wskazan 60 stopni. Pozniej wszystko wylaczylem, no i temp zaczela rosnac znowu do polowy, do 80 stopni. W miedzyczasie tez wlaczalem nadmuch na maxa i temp spadala, zarowno na wskazowce jak i wyswietlaczu ale pozniej spowrotem wzrastala(po wylaczeniu grzania)
To oczywiscie na jalowym. Jak auto w ruchu to temp rowniez spada przy max grzaniu, czasami wolniej czasami szybciej, tu juz zalezy od szybkosci z jaka sie jezdzi, normalne i logiczne.

Ale do czego zmierzam. Niby grzeje, wiec wydaje sie ze to nie termostat, bo by albo nie grzal albo sie gotowal i wlaczal wiatraki. Jak temp spada do tych 60 stopni to dalej grzeje jak szalone.

Jak pisalem wyzej, u dziewczyny w fabi wszystko na maxa grzeje i wskazowka w srodku pola ani nie drgnie o mm. U ojca w aucie rowniez to samo. No a tu ta wskazowka szaleje po tym polu jak glupia I czemu?

Ktos spotkal sie z czyms takim. Cos zepsute, czy 'ten typ tak ma'.
Troche draze temat ale nie lubie jak cos nie dziala w aucie, albo jak dziala i nie wiem dlaczego tak dziala
__________________
„Alkohol nie rozwiąże Twoich problemów… Ale z drugiej strony mleko tez nie”.

Mówi się, że: 'FORD g*o wort', ale czy tyle tysięcy użykowników może się mylić?
wonski_gliwice jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-11, 12:15   #14
maniekx
Turysta
 
Avatar maniekx
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 101
Domyślnie

Z jednej strony termostat pracuje w złym zakresie czyli zamyka sie nie w tej temp co powinien. Z drugiej strony kwestia kalibracji wskaźników przez forda czyli ten typ tak ma. Wymienić termostat na sprawny albo olać.
Pozdrawiam
maniekx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-11, 17:09   #15
lucas.p
Turysta
 
Avatar lucas.p
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
NO Olsztyn
Postów: 78
Domyślnie

Czy ktoś może wie jaka firma robi dla forda termostaty? orginalny w ASO 330zł minus rabat to pewnie ok 300zł, zamiennik znalazłem tylko firmy VERNET za 160zł, czy ktoś może coś powiedzieć o tej firmie, czy warto kupować taki zamiennik czy lepiej już orginał i mieć "dożywotnio" z głowy ewentuane problemy z termostatem?
lucas.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-11, 17:18   #16
dvl
Turysta
 
Avatar dvl
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Polska
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
BAU powiat augustowski (Augustów)
Postów: 359
Garaż
Domyślnie

Rok temu kupiłem za 50zł taki http://ford.sklep.pl/pl,product,3213...78,diesel.html, do tego jeszcze uszczelkę.
Mam podobny problem co wszyscy w tym wątku. Wymiana termostatu nie pomogła, poprzedni okazał się sprawny.
__________________
dvl
dvl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-11, 15:13   #17
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Panowie mam 2 focusy 1.8 tddi sedan i kombi-od nowosci z salonu
kolega ma 1.9 passata tdi i ma ten sam problem nawet porownujac do mnie to mowi ze ma gorzej jeszcze z temp. przy mrozach.

A to jest normalne dla sinikow diesla ze sie wolno rozgrzewaja-TAK MA BYC!!!
poprostu niemozna porownywac silnika diesla z benzyna gdzie wspolczynnik paliwa/powietrza jest bliski 1 a w dieslu niedosc ze dawka paliwa jest mniejsza to cylinder jest dokladniej oczyszczany i przedmuchiwany ze wzgledy na stopien sprezania.

Jesli ktos niewie czy ma sprawny w 100% termostat to proponuje bez rozkrecania go zrobic prosty test: majac zimny silnik wyjezdzamy na ulice przejezdzamy pare km aby sie silnik rozgrzal ale nie do 80 st tylko max okolo 60-70stC zatrzymujemy sie podnosimy maske i sprawdzamy waz ktory idzie od silnika do chlodnicy przed wejsciem do chlodnicy.
Waz powinien byc zimny!!!! jesli niejest to wiadomo co jest
a jesli jest zimny to niema innych przyczyn ktore w znacznym stopniu wplywaja na rozgrzewanie sie silnika wiec wszystko jest ok.

Diesel-kontra-benzyna-mniej paliwa wieksze przedmuchy-wiec i mniejsza temp.
wiec zostawcie swoje diesle w temp -15st w spokoju jesli chodzi o rozgrzewanie sie
bo tylko mocniejsze wciskanie gazu i szybsza jazda rozgrzewa ten silnik w takich temperaturach.

Jesli chodzi o benzyne to benzyniak powinien rozgrzewac sie po okolo 5-10min nawet przy -15-20stC do wlasciwej temp...

Do kolegi "lucas.p"
niewiem na jakiej podstawie twierdzisz ze temp spada ci do zera...niewiem tez jaki masz silnik ale musisz wiedziec ze pole biale na zegarach w foce to temp mniej wiecej okolo 50st bo niepamietam dokladnie ile. wiec musisz rozwazyc to co napisalem bo mozesz byc zawoedziony zbedna wymiana termostatu.
Proponuje zrobic prosty test ktory opisalem powyzej
-bedziesz wowczas pewien co sie dzieje a nienarazal sie
na niepotrzebne koszty ktore moga okazac sie zbedne.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-11, 22:00   #18
lucas.p
Turysta
 
Avatar lucas.p
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
NO Olsztyn
Postów: 78
Domyślnie

Gdybym, widzil ze od samego poczatku jest takie wachanie temperatury w "zimniejsze dni" to bym to zostawił w spokoju. Jednak wątpie że nawet przy temp. takiej jak np. dzisiaj była u mnie ok 4C i przejechaniu ponad 40km, staje włączam nawiew na ciepło i wskazówka będzie leżała po ok 5min prawie na 0, nikt nie powie ze to jest normalne... czym mam ustawione pokretlo na zimniejsze powietrze i słabszy nadmuch tym temp. jest bardziej stabilna. Jeszcze jedno pytanko: nie wiem czy w każdym tdci czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest w obudowie termostatu tak jak u mnie (u mnie termostat trzeba wymienic z cała obudwa koszt ok 330zł), i czy jest po prostu zamontowany czy jest jeszcze z niego jeszcze jakieś połączenie, ponieważ u mnie zauważyłem że czujnik jest w obudowie termostatu jest zakończony złączem "2pinowym" ale żaden przewód już do niego nie dochodzi...

..... dzisiaj znalazłem czujnik temp. w tylnej części termostatu zostaje jeszcze zagadka co to jest za niepodłączony czujnik w obudowie termostatu

Ostatnio edytowane przez lucas.p ; 19-01-11 o 18:15
lucas.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-01-11, 16:40   #19
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

"wskazowka prawie na 0"
jesli silnik chodzi ci na wolnych obrotach i byl nagrzany a wlaczysz mocniejszy nadmuch
cieplym powietrzem to szybko go wystudzisz
ale Co masz na mysli piszac "wsakzowka na 0" wiesz jaka jest wtedy temp. silnika?
upierasz sie ze cos jest zepsute ale najpierw sprawdz te oczywiste fakty.

Niewiem jak jest u ciebie ale np. w starszych fokach wskazowka podnosi sie dopiero od okolo 50 stC i tak jest normalnie

ps. niektore diesle (focusy tez) maja swiece do podgrzewania plyny co idzie do kabiny,
jesli ty tego niemasz to niedziw sie bardzo ze focus jak stoi i niejedzie to sie nierozgrzewa jesli jest wlaczony nadmuch cieplego powietrza

1-jak ktos ma ci pomoc jesli nemozesz sprecyzowac dokladnie co to jest zero?
2-jaka silnik ma wowczas temp. sprawdz w trybie serwisowym?

3-jak mocno wlaczas nadmuch cieplego powietrza ? podczas postoju?
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-11, 12:02   #20
lucas.p
Turysta
 
Avatar lucas.p
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
NO Olsztyn
Postów: 78
Domyślnie

0 stopni na liczniku, w trybie serwisowym gdy wskazówka jest prawie w pionie czyli standardowo ok 1-2mm od 90C to na komputerze jest wskazanie ok 119-121C. Na postoju gdy włączę nawiew na 4 bieg i najcieplejsze powietrze wskażnik spada szybko do połowy między 0 a 90 stopni a w trybie serwisowym temp. spada do ok 110-117 stopni, gdy wskazówka spadnie do 0 to w trybie serwisowym temp. wskazuje ok 70 stopni. gdy temperatura nawiewu jest ustawiona na zimny nadmuch czy na letni i siła nadmuchu nawet na 4 bieg to temp. sie w miare trzyma, ale gdy tylko załącze na ciepły nawiew spada w dół. postaram się dzisiaj jeszcze podłączyć auto pod komp. i sprawdzić wskazania temp. no i jeszcze staram się rozgyść zagadkę co to jest za złącze w termostacie które pozostaje nie podłączone... ja uda mi się zainstalować ecat to wstawie fotke i zaznacze ten element
lucas.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-11, 13:21   #21
jeracky
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 67
Garaż
Domyślnie

hej.Myślę że nie powinieneś się tym martwić jeśli chodzi o wysoka temperaturę.
Z tego co dowiedziałem się od zaprzyjaźnionego mechanika z Forda to jest ok.Jest to temperatura głowicy a nie płynu i może być wyższa.Jakby coś było nie tak to by Ci wywaliło błąd (czytaj usterkę układu silnika).Zobacz mój watek,odnośnie wysokiej temp. Muszę sprawdzić rano po wyjęciu bezpiecznika od grzania świec (aby nie podniosły temp głowicy) czy jest tak jak mówi ten mechanik.
Powodzenia
__________________

Ostatnio edytowane przez jeracky ; 16-02-11 o 13:25
jeracky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-11, 13:37   #22
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Tak jeracky miales to sprawdzic juz dawno temu bo tez Ci to podpowiadalem ale ze wzgledu na mrozy rozumiem twoje lenistwo i brak dociekliwosci
Ale kolega pisze o zupelnie innej sprawie czytaj wyzej...

Do lucas.p
No to jesli ci spada do 70stC w serwisowce to jest pewnie okolo 50st temp plynu-czyli wskazowka na bialej kresecce-to pewnie twoje zero... to jest wszystko ok i sie niemartw bo to jest normalne !!!! jesli chcesz tak grzac ogrzewaniem a silnikiem na wolnych obrotach. Diesel to nie benzyna...!!!! mniej paliwa mniej ciepla. przeczytaj jeszcze raz posta ktorego Ci pisalem wyzej. z data 13-01-2011 to nie tylko foki w dislach tak maja ale i inne silniki diesla gdzie niema dodatkowego podgrzewania plynu do kabiny...!!!! a w niektorych fokach takie rzeczy sa instalowane.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 16-02-11 o 13:40
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-11, 20:49   #23
lucas.p
Turysta
 
Avatar lucas.p
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
NO Olsztyn
Postów: 78
Domyślnie

Sorki na poczatku za wprowadzenie w błąd z tym 0 chodziło mi o początek skali na zegarach czyli 60 stopni podłączyłem sobie kabelek i kawałek się przejechałem autkiem ustawiłem tryb serwisowy i wskazania temp. więc różnica między wskazaniem temp. w trybie serw. a tym co było podane w ScanMaster-ELM to równe 40stopni, czyli w serwisowym 120 to w programie 80 stopni, największą temp. udało mi się uzyskać przez chwilę 90 stopni (ScanMaster) ale po chwili temp. wynosiła ok 84 stopni czyli chyba przy takiej temp. otwiera sie termostat i jak by był cały czas otwarty to chyba by się nie nagrzał do tych 80paru stopni...
lucas.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-02-11, 10:24   #24
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

No to jeszcze lepiej jak 60stC...wiec juz teraz wiesz ze wszyscy tak maja... i to jest ok..wiec niemasz co szukac ciesz sie ze ci wszystko dziala i ze to jedyny byl problem
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-13, 01:58   #25
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Odkopuję temat. Mam identyczny problem a w dodatku jak mi nie przekraczał spalania 7L/100km nawet dzień w dzień z klimą i deptaniem tak teraz w trybie dziadzia-mode wychodzi co najmniej 8L/100km. Zmieniałem CPN'y bo myślałem że trafiałem na trefne paliwa. Czy faktycznie rąbnięty termostat o tyle potrafi zwiększyć spalanie w dieslu? Na próbę założę karton na chłodnicę i poczekam na kolejne tankowanie.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-13, 07:23   #26
siekiera
Turysta
 
Avatar siekiera
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Poznań
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 437
Domyślnie

Podepne się mianowicie auto mam nie dogrzane temp. Bardzo długo dochodzi do prawie normy potrzebuje ponad 20min by osiągnąć 84c i z reguły tak trzyma jak dużo jeżdżę... Jak mniej ti się wacha bardzie często oraz szybki spadek temp. Okolo 15 min wyłącznego silnika j już wskazówka jest na zero dodam że mam rozwiercony ten mały zawarek w termostacie może być to przyczyną ?
siekiera jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-13, 07:37   #27
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekiera Zobacz post
Podepne się mianowicie auto mam nie dogrzane temp. Bardzo długo dochodzi do prawie normy potrzebuje ponad 20min by osiągnąć 84c i z reguły tak trzyma jak dużo jeżdżę... Jak mniej ti się wacha bardzie często oraz szybki spadek temp. Okolo 15 min wyłącznego silnika j już wskazówka jest na zero dodam że mam rozwiercony ten mały zawarek w termostacie może być to przyczyną ?

Ty chłopie masz pecha, najpiewr walczyliśmy bo foczka sie przegrzewała a teraz to.
Termostat nowy, gdyby był stary to bym powiedział że się zacioł w pozycji odwartej ale jak nowy to nie mma pojęcia.
__________________


Uploaded with ImageShack.us

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 14-03-13 o 08:34
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-13, 09:56   #28
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

SIEKIERA to jest temat o focusie 2
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-13, 19:43   #29
siekiera
Turysta
 
Avatar siekiera
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Poznań
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 437
Domyślnie

Ale zasada działania chłodzenia w prawie każdym samochodzie jest taka sama więc nie che zaśmiecać nowym tematem..
niko123.. Może być to przez ten rozwiercony zaworek? Wiem pecha mam strasznego ale to nie tylko z autem w życiu też więc się przyzwyczajam ale tu nie o tym...
Bo kupiłem teraz nowy termostat fomoco ale boje się ruszać że się zapowietrzy znowu
siekiera jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-13, 19:34   #30
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MichalST Zobacz post
Odkopuję temat. Mam identyczny problem a w dodatku jak mi nie przekraczał spalania 7L/100km nawet dzień w dzień z klimą i deptaniem tak teraz w trybie dziadzia-mode wychodzi co najmniej 8L/100km. Zmieniałem CPN'y bo myślałem że trafiałem na trefne paliwa. Czy faktycznie rąbnięty termostat o tyle potrafi zwiększyć spalanie w dieslu? Na próbę założę karton na chłodnicę i poczekam na kolejne tankowanie.
Zmieniłem i nadal wielka kupa, nic to nie dało (170zł w plecy). Podjadę sobie jeszcze do znajomego z OBD i zobaczymy czy któryś z czujników temperatury nie fałszuje odczytów. Jeśli nie to pozostaje mi albo sprawdzenie szczelności układu paliwowego albo dorobienie zdejmowalnej zasłony za górny grill.
Dodam że zarówno przed jak i po można było w ciągu 5min. na postoju wskazówkę temperatury położyć do park-position dając wentylację i ogrzewanie na maxa.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] skacze temperatura p0l4k Gaz i zagazowane Foczki 8 01-12-10 13:34
[FF2 FL] Temperatura silnika jaras1103 Silnik i skrzynia 15 30-06-09 13:24
[FFI] Skacząca temperatura 1,6 wieczor Silnik i skrzynia 3 28-06-09 23:04
Spadająca temperatura kulmar Silnik i skrzynia 6 05-01-09 13:07

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u