Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 26-04-10, 00:50   #1
drone
Turysta
 
Avatar drone
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Rumia
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
grudzień
2004
Postów: 13
Domyślnie 1,6 tdci 109km przebieg 136 tys praca silnika- dodatkowy klekot

Witam
Koledzy pomóżcie, zaczynam przygodę z silnikiem diesel`a i w związku z tym mam pytanie i za razem prośbę o ewentualna diagnozę.

Zacznę od czego prawdopodobnie się zaczęło. Jadąc niewielka prędkością (silnik po około 20 minutach jazdy) nagle zaczęło coś klekotać (warczeć) głośno i równomiernie a po otwarciu maski jeszcze głośniej i wsłuchując się można było wyłapać dźwięk tak jakby uciekającej w równych dość szybkich odstępach pary (coś jak parowóz ) i po pewnym czasie delikatny zapach (smród) palonego oleju. Silnik wyłączyłem z obawy i niewiedzy obawiając się o jakieś nieprzewidywalne efekty dodatkowe. Odholowałem samochód do zaprzyjaźnionego mechanika okazało się że dokręcił jakąś śrubę przy wtrysku osuwając niby nieszczelność- auto jak nowe.
Przejechałem nim kilkadziesiąt kilometrów w przeciągu kilku dni a z uporem maniaka wsłuchiwałem się czy czasem coś jeszcze nie stuka.
No i wysłuchałem............
Na luzie silnik pracuje normalnie, podczas jazdy słychać w tle jakby dodatkowy klekot ( tak jakby w tle był dodatkowy głośniejszy dźwięk) uzależniony od obrotów i rytmu pracy silnika (ta sama częstotliwość). Jeździłem kilkukrotnie takim samym samochodem z takim silnikiem jako pasażer i dźwięku podobnego nie słyszałem co wydało mi się niezbyt normalne w przypadku mojego FFII. Pojechałem ponownie do mechanika popatrzył posłuchał podpiął pod komputer ( błędów żadnych). Dodam że po kolei odłączał wtyczki od wtrysków i w przypadku wypięcia jednej klekot ustał (no ale wtrysk nie pracował). stwierdził że prawdopodobnie wtrysk (ewentualne uszczelnienie) i stwierdził że niema sprzętu do programowania wtrysków itp. Wysłał mnie do ponoć najlepszego warsztatu ( aso większości marek jak sobie nie radzą wysyłają tam samochody). Miałem szczęście bo trafiłem na właściciela który przejechał się samochodem porobili oględziny ,pooglądali i powąchali spaliny posłuchali stetoskopem wtrysków i stwierdzili iż bez rozbierania nie są to wtryski ale wykluczyć tego w 100 % nie może, stwierdził i iż szukałby w jakiś pneumatycznych mechanizmach (niestety dokładnie nie pamiętam co to dokładnie było).
Zależało mi na ewentualnej naprawie bądź informacji ile czasu z tym dodatkowym klekotem (warkotem) mógłbym jeszcze pojeździć do naprawy. Właściciel stwierdził iż osobiście jeszcze by nic nie robił i mam jeździć normalnie, a jak zacznie coraz bardziej klekotać mam przyjechać. Poświecił mi dobre pół godziny i nie wziął za usługę ani złotówki, zasugerował w najbliższym czasie wymiany oleju, filtrów itp sugerując możliwość ustania klekotu.
Co sądzicie o opisanej sytuacji, od czego zacząć i czy faktycznie czekać na rozwój sytuacji czy może się okazać że będę tak czekać i potem będę musiał wymienić pól silnika.
Dodam jeszcze że żadna kontrolka się nie świeci, silnik pracuje równomiernie, przyśpiesza bez żadnego szarpania, nie odczuwam spadku mocy.
Nawet jeżeli ten dźwięk w niczym nie przeszkadza i nie spowoduje żadnych następstw to i tak jestem zwolennikiem ciszy podczas jazdy i będę chciał go się go pozbyć.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.


Pozdrawiam

Drone
drone jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u