Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-01-08, 11:32   #1
wrx
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Tychy / Katowice
Postów: 62
Domyślnie 1.8 TDDI nierówna praca silnika

taki kłopot - co to moze byc:
samochod serwisowany, filtry wymieniane co 15tys km
silnik pracuje nie rowno na wolnych obrotach - tak jakby czasami nie dostawla paliwa - zobraozwac to mozna lekkim zadrganiem silnika. na obrotomierzu nie widac skoku wskazowki. Dzieje sie tak TYLKO na cieplym silniku - niezaleznie od temperatury na zwenatrz.
Kiedys mechanik cos powiedzial o zapłonie ale z tego co wiem to w focusach sie go nie reguluje (tddi)
Pomyslalem ze to moze zle paliwo - na V-power tez sie tak dzieje. To pomyslalem ze moze troche zamulony i trzbea go przegazowac - Krakow Katowice (A4) 150km.h - nic nie pomoglo. Pomyslałem ze to moze przytkane wtryski - zakupiłem srodek do czyszczenia wtryskiwaczy uznanje marki - STP ale tez nic. Jezdze tak juz ok 15tys km i narazie nic sie niedzieje, ale wolabym zawczasu poczynic naprawy zeby mnie cos nie zaskoczylo. Macie jakies pomysly co to moze byc??
__________________
www.grzybek-team.pl
Był Focus jest MONDEO

RECARO - foteliki dla dzieci - najtaniej
wrx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-08, 14:15   #2
michal_m
Turysta
 
Avatar michal_m
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Garaż
Domyślnie Re: nierówna praca silnika

Cytat:
Napisał wrx
Kiedys mechanik cos powiedzial o zapłonie ale z tego co wiem to w focusach sie go nie reguluje (tddi)
W diesel'u ? Pierwsze słyszę... przecież nawet nazywa się to silnik o samoczynnym zapłonie...

Może to nieszczelność w dolocie albo pompa paliwa ?
__________________
Michał
michal_m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-08, 15:34   #3
artur76
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar artur76
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Rembertów
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
lipiec
2002
WOT powiat otwocki (Otwock)
Postów: 442
Garaż
Domyślnie

W dieslu jesli juz to reguluje sie poczatek wtrysku Nie wiem jak to jest w przypadku fordowskich diesli, ale mysle ze tez powinna byc jakas regulacja. Do wykonania w specjalistym warsztacie.(odpowiednie narzedzia). Sadzac po tym co piszesz wrx to moze byc za wczesny lub zbyt pozny moment wtrysku. Podczas jazdy z reguly nie do wyczucia, ale na wolnych obrotach juz tak. Pozdrawiam.
artur76 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-08, 16:10   #4
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Komputer sam sobie reguluje wartości i czasy wtrysku.
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-08, 16:26   #5
michal_m
Turysta
 
Avatar michal_m
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Garaż
Domyślnie

W takim razie może to wina czujnika położenia wału ? Moment otwarcia wtrysku/ów jest pewnie od tego zależny ?
__________________
Michał
michal_m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-08, 19:41   #6
artur76
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar artur76
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Rembertów
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
lipiec
2002
WOT powiat otwocki (Otwock)
Postów: 442
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Komputer sam sobie reguluje wartości i czasy wtrysku.
W TDCI na pewno ale czy w TDDI to nie wiem. Pozdrawiam.
artur76 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-08, 12:19   #7
wrx
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Tychy / Katowice
Postów: 62
Domyślnie

Cytat:
Napisał artur76
Cytat:
Napisał NeroN
Komputer sam sobie reguluje wartości i czasy wtrysku.
W TDCI na pewno ale czy w TDDI to nie wiem. Pozdrawiam.
rozumiem ze to sterownik na pompie wtryskowej (w dieslu nie mam pompy paliwa) a nie ECU??

a co ma do tego jeszcze temp silnika
__________________
www.grzybek-team.pl
Był Focus jest MONDEO

RECARO - foteliki dla dzieci - najtaniej
wrx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-08, 12:18   #8
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

I co tam dalej z tym problemem?

Bo ja też czasem zauważam, że silnik jakby nie równo pracował...
Na obrotomierzu nie widać, osiągi się nie zmieniają, żadnych innych objawów nie ma ale słyszę czasem jak stoję obok auta i silnik pracuje, że czasem jakby raz wolniej, raz szybciej...... takie kle-kle-kle-kleee--kle-kle-kle-kle

Nie wiem, czy to olać, czy coś działać...

[ Dodano: Nie 25 Maj, 2008 15:10 ]
No i po rozmowie w firmie V-tech okazuje się, ze to wina końcówek wtryskiwaczy.
Szukam teraz dobrego pompiarza w Krakowie, który wymieni końcówki a nie całe wtryski i pół silnika.
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-11, 21:15   #9
cylek
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: May 2011
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 2
Domyślnie

Ponawiam problem. Na jałowym biegu przy rozgrzanym silniku auto od czasu do czasu dostaję czkawki dokladnie tak samo jak opisał to wrx - "silnik pracuje nie rowno na wolnych obrotach - tak jakby czasami nie dostawla paliwa - zobraozwac to mozna lekkim zadrganiem silnika. na obrotomierzu nie widac skoku wskazowki. Dzieje sie tak TYLKO na cieplym silniku - niezaleznie od temperatury na zwenatrz. "
Foczka puszcza lekkiego bączka przy odpaleniu w trakcie jazdy żadnej chmury za autem nie widać.

Auto sprowadzone z Niemiec w kwietniu 220 tyś (udokumentowane), problem wystepuje od początku kiedy jestem jego posiadaczem czyli od końca kwietnia.
Standardowo po kupnie wymiana rozrządu i oleju. Wymieniłem również filtr paliwa i powietrza problem nie ustąpił, po podpięciu pod komputer dwa błedy EGR. Po zaślepieniu EGR i skasowaniu błędów komputer nie pokazuje nic a problem nierównej pracy jak był tak jest. Problem występuje również niezależnie od tego czy bak jest praktycznie pełen czy zapala się rezerwa. Wtryski czyszczone dwoma preparatami STP i bodajże Xeramic.
Oprócz nierównej pracy zaczyna odzywać się rolka napinacza paska wieloklinowego ,auto lekko przerywa na niskich biegach przy dojeździe do świateł ,odzywa się przekaźnik najprawdopodobniej od niedzialającej wycieraczki i nie działa klima z tym że żadne z wyżej wspomnianych problemów nie powinny mieć wpływu na pracę silnika.

Teraz chce przeczyścić jeszcze EGR preparatem Wynns jeśli to nie pomoże to zacznę szukać nieszczelności i łapania powietrza przez foczke.

Proszę Panowie o pomoc
cylek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-11, 12:52   #10
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

niechodzi o nieszczelnosc dla tego silnika niejest to bardzo istotne.
Problem najprawdopodobniej lezy gdzies po stronie pompy wtryskowej.
Dziwne ze bledow niemasz. Moze przycina sie ktorys zaworek na pompie lub wtryskiwacz.
Najpierw wyciagnij i sprawdz wtryski na jakims stanowisku.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-12, 18:33   #11
rad111
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: poiat Gorlicki
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 13
Garaż
Domyślnie

Czy ktoś znalazł powód tej nierównej pracy silnika na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku??? Bo mam identyczny problem a nawet od dłuższego czasu coraz bardziej się to nasila.
rad111 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-12, 19:12   #12
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Nagraj filmik i wrzyc na forum ...kilka postow jest a zadnego pomyslu...dziwne....

Co znaczy -problem na rozgrzanym silniku...jaka temp? lub w ktorym miejscu jest wskazowka?
zawsze temp. jest w tym samym miejscu jak problem sie pojawia?

zrob filmik od strony prawego reflektora z przodu..mozliwie z dobrej jakosci dzwiekiem.
Posluchamy i moze wtedy cos wymyslimy. A masz jakies bledy? bo to jest istotne.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-12, 16:37   #13
rad111
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: poiat Gorlicki
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 13
Garaż
Domyślnie

gdy silnik złapie temp. wtedy to sie objawia. postaram się wrzucić nagranie
rad111 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-04-12, 20:29   #14
elhermano
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 14
Domyślnie

Witajcie,

odświeżę temat, mam bardzo podobny problem co kolega wcześniej, ale widzę, że nie ma rozwiązania.

Oto opis filmu:

"Może ktoś coś podpowie o co chodzi i co może być przyczyną takiej pracy silnika. W ASO powiedzieli mi że to prawdopodobnie wina pedału gazu. Zauważyłem, że ten efekt pojawia się przy rozgrzanym silniku. Komputery nie pokazują błedów. Byłem nawet w serwisie Bosch żeby sprawdzili pompę, ponoć nie pokazuje błędów.

Jakieś pomysły?"

Link do filmu: http://youtu.be/nVw1nu-2vEQ

Pomóżcie proszę bo już mnie to dobija. Silnik nie chodzi równo czasem szarpnie całym samochodem, tak jakby się przydławiał. Jedyna różnica od poprzednika to taka, że ja widzę że wskazówka obrotów faluje.
elhermano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-12, 11:07   #15
aqua
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 7
Domyślnie

elhermano nie słychać tu zbyt wielkich różnic w pracy silnika ja mam coś co opisywał wrx w pierwszym poście ale było to chyba w 2008 r. Przeleciałem całe forum ale nie znalazłem odpowiedzi na ten problem.
aqua jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-12, 14:47   #16
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

a jak tak faluje obrotami to co jest z dymieniem?
zaslepiony masz egr?
Napewno nieciagnie powietrza z paliwem? filtr zmieniony?
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-12, 21:38   #17
elhermano
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 14
Domyślnie

No właśnie teraz kiepsko słychać jak przyjdą cieplejsze dni to nagram jeszcze jeden film. Efekt szarpania mnie po prostu psychicznie wykańcza. EGR nie mam zaślepionego bo na komputerze nie wyskakiwał błąd dlatego nikt tego nie ruszał. Filtry były zmieniane. Auto odpala od strzału, wiadomo przy mrozach nie było wesoło ale nie mówimy o ekstremach. Nie kopci mi praktycznie wcale. Przyśpieszać przyśpiesza. Mechanior w bosch service powiedział że jedyna sprawa to sprawdzić stan silnika, czyli mam zapłacić 300 zł, sprawdzą szczelność na cylindrach i takie tam, i może coś wyjdzie ale gwarancji nie dają.

---------- Post dodany o 21:38 ---------- Poprzedni post był z 21:34 ----------

Aqua a Ty dalej masz z tym problem i tak jeździsz? czy zrobiłeś tak jak zdecydowana większość i sprzedałeś maszynę?
elhermano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-12, 09:49   #18
aqua
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 7
Domyślnie

Co to znaczy zdecydowana większość ? ilu tak ma ?
Na razie tak jeżdżę ale się nie poddam musi być jakieś rozwiązanie.Śmigam chłodzę turbinkę potem stop engine i do domu a psychika mi nie siada.
Gdzie taka cena za sprawdzenie licznika i ciekawe jak to robią?
elhermano ile masz na liczniku?
aqua jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-12, 11:14   #19
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

takie przypadki to raczej rzadkosc w dieslach ale...
elhermano -zaslep na wzelki wypadek egr...bledu i tak nie wywali.

przydalby sie tez troszke lepszy filmik.
ps. dajcie sobie spokój z licznikami bo jeszcze wam cos popsują

aqua -czy ty tez miales problem z odpalaniem w mrozy? bo dla tddi to raczej rzadki przypadek aby nie odpalał ladnie.
i to moze sugerowac ze pompa slabo wtryskuje paliwo....a to moze z koleji oznaczac ze dawki paliwa raz trafiają sie wieksze a raz mniejsze.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 24-04-12 o 11:17
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-12, 11:41   #20
aqua
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 7
Domyślnie

Generalnie palił na dotyk . Ja bym tu szukał nieszczelności w dolocie powietrza ale na razie nie mam czasu.
aqua jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-12, 21:10   #21
elhermano
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 14
Domyślnie

Aqua - wiele jest tych tematów na necie, ale tak jak już napisałeś nie ma nigdzie tematu dokończonego. Pisałem do tych ludzi na maile prywatne itp. Większość mi odpisała że do dziś nie wiedzą co to jest bo sprzedali samochód z usterką.

Ja na liczniku mam 175tys km, ale nie wierze w ten przebieg.


Dzis zauważyłem że jak zgaszę auto i odpalę znów to obroty się wyrównują.

Szkoda że nie mam nikog znajomego, który pożyczyłby mi pedał gazu.

Chciałem nagrać dziś ponownie film ale jak zgasiłem silnik żeby maskę otworzyć to obroty się uregulowały eh

A czy ten EGR mogę sam zaślepić czy muszę gdzieś do jakiegoś mechanika podjechać?

Dlaczego mam sobie podarować te testy szczelności silnika itp?

tutaj mi krzyknęli za taki test 300,00 zł : http://www.bdserwis.com.pl/lokalizacja.php
elhermano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-12, 09:03   #22
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Po 1-uzupelnij opis aby bylo wiadomo mniej wiecej skad jestes to moze predzej sia znajdzie ktos kto by Ci w razie W pomogl.
jezeli chcesz sprawdzic czy to nie wina pedalu gazu to wystarczy ze odepniesz tylko wtyczke od pedału. silnik bedzie pracowal wtedy tylko na wolnych obrotach (chyba bo mogą byc tez podniesione) ale to musisz sobie sam sprawdzic.

Po 2- zaloz sobie najlepiej przezroczyste wezyki na dolocie i wylocie z pompy wtryskowej.
Tylko w ten sposob upewnisz sie ze to nie jest wina nieszczelnosci.

Po 3- zaloz sobie "gruszke-do paliwa" na próbę do pompy aby upewnic sie ze jezeli bedziesz recznie pompowal paliwo to ze wowczas obroty sie nie stabilizują. jezeli by sie stabilizowaly to moze byc pompa zajechana z przyczyn nie wymienianych za czesto filtrow paliwa-to jest wowczas bardzo czesty przypadek bo paliwo jakie mamy na stacjach to "syf" pod wzgledem czystosci-nawet jezeli jakosc jest dobra.

ps. odepnij w czasie tych testow takie czujniki jak:
-czujnik temp. kolo filtra powietrza
-czujnik temp. przy IC
-czujnik map- albo wezyk od czujnika-tylko uwazaj bo sie latwo urywa-peka wezyk.
-odepnij kostkę od alternatora
-upewnij sie ze sprezarka od klimatyzacji sie nie zalacza-czyli ze nadmych nie masz na przednią szybe ustawiony.

Jezeli to wszystko zrobisz to jedyne czynniki ktore mogą powodowac niestabilną prace silnika na wolnych obrotach to:
-sterownik silnika-w co watpie
-pompa wtryskowa/wtryskiwacze -ale wtryskiwacze chyba zmieniales

ps. i tak napewno chodzi o pompe wtryskową.
jezeli cisnienie sprezania masz dobre to oznacza to ze jesli miales problemy z odpalaniem to pompa cos niedomaga a test z gruszką-dodatkowym cisnieniem do pompy moze to potwierdzic.
Wowczas zostanie ci albo najlepiej wymiana pompki albo zainstalowanie na dolocie do pompy dodatkowej pompki-elektrycznej do paliwa ktora bedzie wspomagała niedomagania z zaciąganiem paliwa-takie cos bardzo wspomogło by ci rozruch w zimie.

Ale sprawdz jeszcze to cisnienie sprezania abys mial swiety spokój z silnikiem.

EGR mozesz sobie zaslepic jesli masz mozliwosc-i lepiej go zaslep

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 25-04-12 o 09:06
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-12, 14:42   #23
zalesio
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar zalesio
 
Michał
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
CAL powiat aleksandrowski (Aleksandrów Kujawski)
Postów: 108
Domyślnie

koledzy a sprawdzaliście czujnik położenia wału? u mnie padła pompa wtryskowa i po wymianie auto kulało, powymieniałem węże paliwowe, przelewowe i nie ustępowało. a winny był czujnik położenia wału, zebrał sięna nim syf i źle zczytywał. raz chodził dobrze a raz źle. po przetarciu go jak ręką odjął wlałeś STP do czyszczenia wtrychów i po tym zaczęło się to dziać czy działo się to już wcześniej? zauważyłeś jakieś różnice po wlaniu STP?
__________________
Gra i trąbi FOCUS KOMBI
zalesio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-12, 14:49   #24
elhermano
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 14
Domyślnie

Hej, dzięki za info.

Jestem z Wrocławia.

W takim razie najpierw sprawdzę to ciśnienie żeby wykluczyć silnik.

To wszystko się będzie wiązało z kosztami , pewnie nie małymi, ale będę na bieżąco pisał co tam mi się udało podziałać.

Na początek sprawdzę te pedał. Mam nadzieje, że maszyna odpali bez podłączonego pedała.
elhermano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-12, 14:52   #25
aqua
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 7
Domyślnie

Ok można sprawdzić powiedz jak się do niego dobrać.
ps. jak włączę klimat silnik zaczyna pracować równo
aqua jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-12, 15:51   #26
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

jezeli chodzi o czujnik polozenia walu-to ten czujnik w kazdym silniku...albo prawie w kazdym bo czasami moze jego role zastepywac czujnik polozenia walka rozrzadu-choc to glupie rozwiazanie ale jest np. w vw, ale ten czujnik to podstawa.

Niebardzo mi sie chce wierzyc ze czujnik walu moze zle dzialac bo jakiekolwiek bledy ze strony czujnika -są odrazu podstawą do wyłączenia silnika i silnik poprostu gasnie.
czyli ze silnik niemoze zle dzialac bo zle dziala czujnik polozenia walu.

Nawet jezeli czujnik by niedomagał to silnik powinien gasnac odrazu. inaczej bedzie jezeli wina lezy we wtyczce od czujnika bo wowczas moga sie cuda dziac-choc prawdopodobnie i tak silnik bedzie gasl.

Brak danych z czujnika polozenia walu korbowego oznacza brak danych do punktu zaplonu-wtrysku paliwa-czyli brak danych umozliwiajacych prace silnika.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-12, 15:43   #27
zalesio
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar zalesio
 
Michał
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
CAL powiat aleksandrowski (Aleksandrów Kujawski)
Postów: 108
Domyślnie

aqua jeśli pytasz o czujnik położenia wału to jak wejdziesz pod auto odwrócisz się w kierunku jazdy to nad głową po lewej stronie niedaleko skrzyni będziesz miał czujnik przykręcony. klucz 10 w rękę, 3 minuty roboty i wyczyszczone. oczywiście najpierw płyta do zdjęcia
__________________
Gra i trąbi FOCUS KOMBI
zalesio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-12, 16:17   #28
zalesio
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar zalesio
 
Michał
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
CAL powiat aleksandrowski (Aleksandrów Kujawski)
Postów: 108
Domyślnie

mjprzem ale w wypadku kiedy na czujniku masz syf - nalot powstały z oleju i osadzonego na nim kurzu czujnik sczytuje dane z błędem. w sobotę walczyłem 4h bo auto mi kulało raz chodziło raz nie, gasło przerywało dławiło się, wyjąłem czujnik, wyczyściłem z tego nalotu i śmiga. Czyli sam czujnik działa ok ale poprzez brud na nim położony pojawiają się błędy w zczytywaniu danych. to tak jakbyś między ten czujnik włożył na ułamek sekundy palec (co oczywiście nie jest wykonalne). Auto przydławi się i będzie chodzić dalej. Nie pojawi się żaden błąd. Powiem Ci że np. w bmw w silniku m20b20 taki czujnik zamontowany był na metalowym uchwycie i auto kulało, a powodem był lekko wygięty uchwyt. czujnik działał, nie wywalał błędów, a źle zczytywał dane i podawał zły sygnał do końca. A pozatym to nie jest dużo roboty żeby to sprawdzić, a kasy i czasu może zaoszczędzić
__________________
Gra i trąbi FOCUS KOMBI

Ostatnio edytowane przez zalesio ; 25-04-12 o 16:21
zalesio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-12, 08:21   #29
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Ale chodzi o to co sam napisales-auto gaslo.

zanik sygnalu z czujnika polozenia walu korbowego z ktorym musi sie z synchronizowac czyjnik z walka w pompie wtryskowej-i jesli sie nie z synchronizuje to w tej konsekwencji moze wywalic blad.

Mysle ze faktycznie w skrajnych przypadkach moze sie zdarzać ze silnik bedzie przygasał i startowal ale i tak takie objawy beda polaczone z gasnieciem silnika.
Oczywiscie tutaj sprawa ze brudny czujnik to to samo co brak stabilnego połączenia na wtyczce i jedno i drugie moze podobne objawy robic.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-12, 09:46   #30
TTT
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 8
Domyślnie

Witajcie,
mam dokładnie to samo (powoli dochodzimy do większości ), wszystko wymienione o czasie, wychuchane, a na gorącym przerywa lub nie przy czym wskazówka obrotów stoi na 3 kresce bez ruchu.
EGR zaślepiony niedawno (potwierdzam, rzeczywiście lepiej się zbiera), ale zmiany żadnej na wolnych obrotach (wachania). Klima trzyma obroty na poziomie.

Ostatnio zauważyłem jednak, że kiedy ingeruję w pedał gazu, znaczy dosłownie tylko go "dotknę" obroty się stabilizują i nawet po odpuszczeniu przez chwilę chodzi "jak trzeba".
Być może kolega mjprzem ma rację z odłączeniem chwilowym pedału gazu, sam z braku czasu jeszcze tego nie zrobiłem, ale po chyba 1,5 rocznym dociekaniu "co to?" może w końcu znalazłem przyczynę
TTT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Nierowna praca silnika MaKa Silnik i skrzynia 10 05-07-17 12:12
[MK2] 1.6 TDCI - nierówna praca silnika Kamil26 Silnik i skrzynia 5 14-07-12 22:55
[Ogólne] nierowna praca silnika dommel Silnik i skrzynia 2 25-06-10 15:37
NIerówna praca silnika zmax Silnik i skrzynia 14 11-06-05 23:47
Nierowna praca silnika boonbell Silnik i skrzynia 4 16-05-05 16:13

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u