Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-09-06, 10:22   #1
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie Wymiana bębnów, łożysk i szczęk

Witam,
Dzisiaj wymienimy bębny, szczeki i lozysko

Potrzebujemy:
klucz 30-stka do sruby osi
klucz 19-stka do kola
przecinak waski maly do zdejmowania pokrywy zasowbnika smaru lozyska tylnego

Komplet jak na zdjeciu:

lozysko
pierscien zabezpieczajacy (nie musi byc nowy on sie nie psuje,ale ja juz kupilem bo byl pod reka w sklepie)
porywka tego zasobnika calego
szczeki
beben

No to zaczynamy :
Zdejmujemy pokrywe zasobnika jak na zdjeciu (innym sposobem chyba sie nie da ):


Po zdjeciu bebna widzimy duza nakretke, ktora zaraz odkrecimy kluczem 30-skta.


Na poczatku poki mamy autko nie podniesione na lewarku poluzniamy wszystkie nakretki by bylo pozniej lzej je odkrecic. Poluzniamy nakretki kola 19-stka, ale nie odkrecamy powiem pozniej dlaczego... poluzniamy duza nakretke od osi 30-stka.
Teraz mozemy podniesc foczke tak by kolo moglo sie swobodnie obracac.

Zabezpieczajcie tylko jakimis klockami z drewna foczke - nie zostawiajcie jej na samym lewarku. Kiedys renowka mi spadla jak byla tylko w taki sposob podniesiona, a ja wymienialem przednie lozysko

No to teraz odkrecamy glowna nakretke od osi. Jak juz ja odkrecimy lapiemy za kolo i kombinujemy tak by zdjac kolo razem z bebnem - jest tak latwiej i to podpowiedzial mi marekj i za to mu wielkie dzieki .
Po zdjeciu wyglada to tak:

Widac na zdjeciu uszkodzone lozysko - samo wypadlo,a raczej jego wnetrznosci

Przygladamy sie naszym szczekom:

Zaczniemy od sciagania szczotek latwym sposobem by nie bawic sie w zdejmowanie sprezyn
bierzemy cos plaskiego i odpinamy takie dwa zatrzaski trzymajace szczeki. Teraz przecinakiem, srubokretem etc. na dole przeciwwaga zdejmujemy szczeke np. prawa i pozniej bez zadnego problemu szczeke lewa.
dpinamy linke od hamulca recznego


i gotowe mamy zestaw szczek w reku


Zdejmujemy dolna sprezyne ze szczek i lamiemy szczeki tak jak na zdjeciu aby mozna bylo zdjac kolejna dluga sprezynke


Po zdjeciu dlugiej sprezynki czas na zielona trzymajaca samoregulator. Zdejmujemy ja wybijajac jej koniec czyms plaskim


Teraz musimy bo pozniej bedzie ciezko regulujemy samoregulator - zsuwamy go prawie do min. bedzie latwiej wtedy zalozyc beben


Skladmy razem nasze szczeki z samoregulatorem i przygotowywujemy sie do montazu na oczyszczone cylinderki i oslone hamulca (nie wiem jak nazwac ta tylna czesc na ktorej jest zamocowany cylinderek )


No i zakladamy tak jak zdejmowalismy ... najpierw linka hamulca recznego, pozniej zakladamy lewa szczeke dol i gorna czesc szczeki na beben dalej zakladamy gorna czesc prawej szczeki na beben i dolna za pomoca przeciwwagi zakladamy na ta jej podpurke i nie musimy sie bawic wtedy z sprezynami.


Teraz przychodzi kolej na wlozenie lozyska w beben ze wzgledu, ze nie mam prasy do tego to uzyje inych dostepnych rzeczy
Przeicieramy papierem sciernym wnetrze komory gdzie bedzie siedzialo lozysko, czyscimy i smarujemy tawotem bedzie nam lzej wchodzilo
Kladziemy lozysko na beben, a na lozysko nakretke, ktora zdjelismy odkrecajac beben od osi, a na nia klucz nasadowy 30-stke.




No i zaczynamy rownomiernie bic w ten klucz mlotkiem
Lozysko powinno wytrzymac - jak by ne wytrzymalo, a malo to prawdodpobone by cos mu sie stalo to mozemy darowac sobie z ta firma, ktora produkuje te lozyska

Po wbiciu juz lozyska zakladamy pierscien zabezpieczajacy lozysko:


Zdejmujemy tarcze od czujnika ABS'u ze starego bebna, czyscimy i zakladamy na nowy beben


Teraz gotowi jestesmy na montaz naszego nowego bebna razem z nowym lozyskiem na os.
Jak dobrze szczeki sciagnelismy i samoregulator popuscilismy to smialo bez problemu beben wchodzi na os ....
Dokrecamy nasza srubka beben do osi i gotowe


Zakladamy felge (bede musial ja jeszcze oczysci) dokrecamy ja w miare mocno i opuszczamy foczke lekko tak by kolo stykalo sie z podloga/ziemia etc. i nie krecilo sie. Dokrecamy juz mocno kolo i spuszczamy foke calkiem na ziemie.


Zdjecie przed:



Zdecie po


Czas pracy: 3h w tym 2 razy w sklepie po zaopatrzenie
Satysfakcja: Ogromna

Podziekowania dla marekj za podpowiedzi i czas
Pozdrawiam
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-06, 10:54   #2
ponton
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Gdynia
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2000
GA Gdynia
Postów: 749
Domyślnie

Miałeś malować ze mną Super wygląda
ponton jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-06, 11:00   #3
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Dzieki
Nie moglem dluzej czekac lewe lozysko juz siadalo no i machnolem sie z calym tylem ale zaciskow z przodu nie malowalem jeszcze
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-06, 11:14   #4
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Elegancka robota
Ile dałeś za łożysko
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-06, 11:24   #5
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

No kuna
Prezesura
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-06, 11:37   #6
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Dzieki
Lozysko ok. ~70zl (rabat ) http://ford.sklep.pl/sklep,1502,2587...,165852,0.html

Beben ATE kpl. ok. ~150zl (od znajomego bez VAT'u )
Sczeki kpl. Motorcraft'a kpl. ~70zl (od znajomego bez VAT'u )

Oslona zasobnika 4.8zlx2= 9.6zl (rabat ) http://ford.sklep.pl/sklep,1502,2587...,258852,0.html
Pierscien 3.2zlx2 = 6.4zl (rabat ) http://ford.sklep.pl/sklep,1502,2587...,210436,0.html
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-06, 11:58   #7
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

i o to chodzi i o to chodzi
gdybym nie miał tarcz z tyłu to po takiej instrukcji jutro bym pomalował bęben
zarąbisty opis, fachowo krok po kroku
a łożysko bez klucza dynamometrycznego przykręcasz? siłą "na oko"?
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-06, 12:01   #8
4tun
Turysta
 
Avatar 4tun
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka Górna
Postów: 473
Domyślnie

i te 2 lechy - zdjęcie czwarte od gory - wystarczą??
__________________
Nr czi Members Club SS


„Nigdy nie wstąpię do klubu, który chciałby mnie na członka" Gaucho Marx
4tun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-06, 12:07   #9
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

W suemie nie jest krok po kroku bo nie napisalem, ze trzeba posmarowac tez os i wyczyscic dobrze reszte rzeczy a przykrecajac nakretke na os nalezy krecic beben tak by ulozylo sie lozysko ale chyba to wiadomo

Cytat:
Napisał kleofas
łożysko bez klucza dynamometrycznego przykręcasz? siłą "na oko"?
Tym razem na oko, wystarczy w trakcie odkrecania zapamietac jak mocno bylo przykrecane, nie ma tej dokladnosci w Nm, ale jeszcze mi sie nie zdarzylo by jakies kolko odpadlo lub gwint bym zerwal (tfu tfu odpukac)

Cytat:
Napisał 4tun
i te 2 lechy - zdjęcie czwarte od gory - wystarczą??
przesunalem je noga myslalem ze nie widac, ale dwa nie ... dwa byly na starcie ... pozneij jeszcze 3 poszly dalej sie balem, ze nie przykrece kolka
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-06, 13:12   #10
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

As, super opis. fajny czerwony bęben, ale teraz alusy by się przydały, nie?
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-06, 13:25   #11
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
ale teraz alusy by się przydały, nie?
no tak ,ale zima sie zbliza, wiec i tak nie ma sensu. Oczyszcze jeszcze tylko te moje stare fele i bedzie na zime jak znalazl....w zime sie pomysli nad aluchami
Pozatym jeszcze musze przednie zaciki pomalowac i zabezpieczyc silnik i podwozie na zime .
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-06, 13:01   #12
arttie
Turysta
 
Avatar arttie
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Bolesławiec
Postów: 78
Domyślnie

Witam,
Czeka mnie wymiana łożyska (tył) - tak więc wymienić trzeba 2 szt. prawą i lewą.
Mam następujące pytanie: czy lepiej kupić łożyska oryginalne fordowskie (cena ok. 89 PLN / szt) czy SKF - cena 160 PLN za szt.
Czy za wyższą ceną idzie też jakość znaczy dłużej wytrzyma?
Mam Focusa 1.6 benzyna HB 2001 rok, ok 50 kkm przebiegu.
Z tyłu hamulce tarczowe. I jeszcze jedno czy poza łożyskiem trzeba coś jeszcze wymieniać ?
Objaw to huczenie z tyłu a dziś po wymianie oponek na zimówki hałas zmniejszył się ale jedno łożysko w/g fachowca kwalifikuje się do wymiany. Jestem zdecydowany na wymianę tylko potrzebuję porady które i dlaczego wybrać?
__________________
Moja foka: http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?t=4331

Pozdrawiam Ciebie [you:d60d8e42cf]
arttie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-07, 18:42   #13
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Zdejmujemy tarcze od czujnika ABS'u ze starego bebna, czyscimy i zakladamy na nowy beben


Czy można gdzieś kupić ten element
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-07, 13:55   #14
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał tjmdm
Czy można gdzieś kupić ten element
Kupujemy w sklepie:
(za kwotę 27zł)

http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,...,185672,0.html

http://www.ford.sklep.pl/cgi-bin/shop.pl

pozdrawiam
Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-07, 00:15   #15
piotr_as
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Kamienna Góra
Postów: 65
Domyślnie

Ja dziś wymieniałem linkę od ręcznego tą ostatnia przy bębnie i jak otworzyli mi bęben to sie łożysko wysypało i przy okazji była wymiana i właśnie widziałem fajny sposób na założenie tego łożyska- koleś to robił tak ze wziął nasadę do klucza średnicy takiej samej jak łożysko, wziął bęben na imadło i tą nasada wpychał łozysko do środka wiecie o co chodzi (nasada łożysko bęben a to wszystko w imadle fajnie równo wchodziło i chyba lepsze to jest niż napierniczanie młotkiem.
piotr_as jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-10, 21:50   #16
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał AsMfc Zobacz post
Na poczatku poki mamy autko nie podniesione na lewarku poluzniamy wszystkie nakretki by bylo pozniej lzej je odkrecic. Poluzniamy nakretki kola 19-stka, ale nie odkrecamy powiem pozniej dlaczego... poluzniamy duza nakretke od osi 30-stka. Teraz mozemy podniesc foczke tak by kolo moglo sie swobodnie obracac. Zabezpieczajcie tylko jakimis klockami z drewna foczke - nie zostawiajcie jej na samym lewarku. Kiedys renowka mi spadla jak byla tylko w taki sposob podniesiona, a ja wymienialem przednie lozysko No to teraz odkrecamy glowna nakretke od osi. Jak juz ja odkrecimy lapiemy za kolo i kombinujemy tak by zdjac kolo razem z bebnem - jest tak latwiej i to podpowiedzial mi marekj i za to mu wielkie dzieki .
Dziś właśnie wymieniałem łożyska i przy jednym kole sposób z założoną felgą sprawdził się w 100% niestety drugie nie chciało zejść- zapiekło się na czopie i poddałem się prawie - znalazłem jednak rozwiązanie i jednocześnie 2 sposób sposób na wymianę: odkręciłem koło i wtedy miałem dostęp do czterech śrub (klucz 13) mocujących piastę, które szybko odkręciłem, bez najmniejszego problemu !!! ważna sprawa!!! , jeśli jest ABS, to trzeba przed odkręceniem rozpiąć wtyczkę czujnika zlokalizowaną w okolicach przedniej części wahacza i wypiąć z zatrzasków przewód, bo inaczej piasty nie wyciągniemy. Po odkręceniu mamy w rękach cały bęben z piastą (szczęki hamulcowe zostają na swoim miejscu). Potem kładziemy bęben na 2 klockach nakręcamy starą nakrętkę na czop, aby gwintu nie uszkodzić i kilka uderzeń młotka załatwia sprawę. Piastę ponownie przykręcamy do wahacza i działamy dalej wg. instrukcji AsFmc

Mogę podpowiedzieć jeszcze, że w przypadku wymiany łożyska po wybiciu starego zewnętrzna bieżnia idealnie nadaję się na przyrząd do wbicia nowego bez uderzania w środek łożyska i narażania się na uszkodzenie słabszej jakości łożyska.

Ja jako, że wymieniałem całe bębny na nowe, podjechałem wcześniej z zakupionymi bębnami i łożyskami do warsztatu i za 20 zeta wcisnęli mi na prasie łożyska i pierścień ABSu.
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-10, 21:47   #17
ht11
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wielkopolska
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
Postów: 206
Garaż
Domyślnie

hmm może to i głupie pytanie interesuje mnie grubość jaką powinny mieć bębny nadające się do wymiany. czy ktoś się orientuje???
PS. co do tego wbijania łożyska młotkiem to bym lekko odszedł stanowczo doradzam prase. No i czy musimy stosować klucz dynamometryczny czy wystarczy dokręcić śrubę na tzw "OKO"(różne opinie że łożysko się szybciej wywali)
ht11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-10, 20:58   #18
michmarmik
Sympatyk
 
Avatar michmarmik
 
Michał
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1998
TSK powiat skarżyski (Skarżysko-Kamienna)
Postów: 1 220
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał ht11 Zobacz post
No i czy musimy stosować klucz dynamometryczny czy wystarczy dokręcić śrubę na tzw "OKO"(różne opinie że łożysko się szybciej wywali)
tu masz odpowiedz jak sobie poradzić bez klucza dynamometrycznego, aby też dobrze dokręcić nakrętkę łożyska. 7tysi już przelatałem na łożyskach tak dokręconych i wszystko oki.
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37264
__________________
Mój Focus
michmarmik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-10, 08:12   #19
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał ht11 Zobacz post
hmm może to i głupie pytanie interesuje mnie grubość jaką powinny mieć bębny nadające się do wymiany. czy ktoś się orientuje???
dane można znaleźć w TISie ale skoro jest temat to może i warto w nim zawrzeć wszystkie informacje, które są potrzebne do naprawy tego podzespołu aby nie szukać zbyt wiele

Nominalna średnica nowego bębna hamulcowego
203 mm

Średnica zużytego bębna hamulcowego do wymiany*
204 mm

Grubość zużytej okładziny szczęk hamulcowych do wymiany
1 mm

Szerokość szczęki hamulcowej
36 mm

* Gdy osiągnięta zostanie średnica/grubość kwalifikująca część do wymiany, załóż nowy bęben/szczęki hamulcowe.
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-10, 17:40   #20
ksimson
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 2
Domyślnie

siemka jak mogę coś dodać to proponuje zamiast wbijania na siłę schłodzić łożysko w zamrażalniku jakąś godzinkę i samo wpadnie w wyczyszczony otwór można terz opalarka podgrzać bęben do około 80 stopni C i terz powinno swobodnie wejść. To takie moje sztuczki na łożyska. pozdrawiam i życzę szerokości
ksimson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-04-11, 12:54   #21
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Ostatnio wymieniałem łożyska w foczce kolegi. W sumie prosta robota i wszystko szło jak zwykle, dosyć sprawnie i szybko, aż do momentu ostatecznego przykręcenia drugiego bębna (pierwszy bęben poszedł bez przeszkód) śrubą do piasty i tu nastąpił zonk
Bęben przykręcony, nakrętka idealnie ...znaczy na maxa ... dociągnięta, a tu na kole wyczuwalny luz, jak przy walniętym łożysku. W pierwszej chwili pomyślałem. że jakieś luzy w zawiasie. Zrobiłem więc test
=> kolega wsiadł do samochodu i nacisnął hamulec - luzy ustały, a więc ewidentnie przyczyna nie leżała po stronie zawieszenia, tylko zespołu bębna, łożyska i piasty
- zrobiłem więc jazdę próbną, bo pomyślałem, że może łożysko musi się ułożyć i wystarczy dociągnąć nakrętkę
- w czasie jazdy było idealnie cicho - żadnych szumów, a więc samo łożysko nie było przyczyną ... zresztą, po zakończeniu jazdy nakrętki nie dało się bardziej dociągnąć, a luzy, jak były tak były.
Ściągnąłem więc bęben i zmierzyłem średnicę piasty i porównałem z średnicą wewnętrzną łożyska
okazało się, że jest różnica +0,15mm , a więc luz na czopie, który powstał zapewne wtedy gdy padało stare łożysko, które się prawie całkiem zatarło i zapewne przez jakiś czas obracało się razem z bieżnią wewnętrzną na piaście.
Z uwagi na wyjazd świąteczny i brak czynnego warsztatu ślusarskiego (sobota wieczór) konieczne było zastosowanie starego sprawdzonego rozwiązania:
równomierne napunktowanie punktakiem powierzchni piasty

po ponownym montażu zero luzów.

Czy to rozwiązanie wystarczy?- okaże się w trakcie dalszej eksploatacji.
Jak na razie przejechane prawie 3 tyś km i jest OK
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-11, 11:46   #22
slaxer
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 4
Domyślnie wymiana łozysk - uwaga na domorosłych mechaników!

Proponuję pogłębić wiedzę nt. montażu łożysk. Nie znam producenta lożysk, ktory zalecalby montaż przez "równomierne bicie młotkiem". Tego rodzaju metody prowadzą do uszkodzenia łozyska - to nie jest kawał żelastwa - tylko skomplikowana i wrażliwa na nieodpowiednie traktowanie konstrukcja. Łozyska wprasowuje się tak by w przenoszeniu sił nie brały udziału elementy toczne (kulki). Uderzanie w łożysko powoduje uszkodzenia bieżni i w efekcie bardzo przyspieszone zużycie lub wręcz zniszczenie.
slaxer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-11, 10:50   #23
raska
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Brzeźnica
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
RDE powiat dębicki (Dębica)
Postów: 59
Domyślnie

witam.
po wczorajszym wieczorze czeka mnie wymiana szczek w bębnie. http://ford.sklep.pl/pl,product,3190...lnych,trw.html czy ktoś używał już tego jak to się spisuje??dobra firma?? do tego jeżeli już to robię to lepiej od razu łożyska nowe kupić? czy zostawić te co są jeszcze dobre? aha i tu w poradniku pisze ze nie da się zepsuć nakrętki zabezpieczającej i tu was zaskoczę bo ja zepsułem nie dało się jej odkręcić to odgiolem te blaszki i odkręcałem po kolei te nakrętki, a jak najlepiej je odkręcić czy ona razem z tymi blaszkami się odkręca?? tylko pneumatem odkręcać?? i może jakieś propozycje jaki kolor bębnów do ciemno niebieskiej foczki?
raska jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-12, 20:15   #24
krisq
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2004
Postów: 8
Domyślnie

Witam

Czy ktos mógłby podać oznaczenia na łożyskach piasty tylniej?
krisq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-12, 23:36   #25
manticore112
Turysta
 
Avatar manticore112
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 10
Garaż
Domyślnie

AsMfc wielkie dzieki - Jesteś wielki.

Właśnie tego szukałem - jako że mechanikiem nie jestem a chciałbym to zrobić sam, ten foto opis jest genialny dla mnie. Dzięki raz jeszcze - popieram takie akcje.
manticore112 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-12, 23:38   #26
manticore112
Turysta
 
Avatar manticore112
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 10
Garaż
Domyślnie

wielkie dzięki, foto opis taki jak ma być. Medal za takie akcje
manticore112 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-12, 22:43   #27
maciek1987r
Turysta
 
Avatar maciek1987r
 
Maciej
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Siedlce
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WS Siedlce
Postów: 277
Domyślnie

Witam dzisiaj wymieniłem łożysko w tylnim kole. Dzięki tej instrukcji wszystko było łatwiejsze ale nie obyło się bez problemów...Bęben nie chciał zejść...Po 30 min siłowania podważania śrubokrętami(nie wziąłem ściągacza z pracy ) w końcu udało się go zdjąć. Kolejna przeszkoda było wybicie łożyska...Godzina walenia młotem (5kg) nic nie dała. Zrezygnowany, zniesmaczony i totalnie wku... Poszedłem z bębnem do pobliskiego mechanika, z którym się znamy. Nic nie poradził mi na to, bo sam nie miał niczego, co by pomogło. Pora, więc udać się po ostatnią deskę ratunku, czyli skorzystanie z prasy i wyciśnięcie łożyska. Po minucie nie było już nawet po nim śladu. Pod naciskiem prasy łożysko wystrzeliło :eek: Nowe wcisnąłem,założyłem zabezpieczenie. Po paru minutach już montowałem bęben z nowym łożyskiem. I znowu pojawił się problem. Bęben nie doszedł do tego miejsca gdzie był stary...na dodatek lekko o coś ociera...Brakuje jakiś 3- 5mm...Zrobiłem jazdę próbną - cisza jak makiem zasiał...Jutro spróbuje jeszcze dokręcić śrubę...Zastanawia mnie fakt, co może być powodem odstającego bębna...Czy jak podważałem śrubokrętami go po bokach to odgiąłem z tyłu tą blachę, do której bęben ma dolegać? Czy może szczęki jakoś podeszły i nie chcę się wszystko zamknąć... Podczas jazdy nie czuć obcierania ani hamowania...Koło w powietrzu kręci się tylko lekko szumi jakby coś minimalnie dotykało...
maciek1987r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-13, 14:28   #28
Damian_KNF
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Damian_KNF
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
SY Bytom
Postów: 4
Garaż
Domyślnie

Mam małe pytanko czy da rade ściągnąć te bębny bez rozkręcania tej śruby - nakrętki od osi co jest potrzebny klucz 30. Chodzi mi tylko o sprawdzenie w jakim stanie są bębny i szczęki nie chce wymieniać łożyska , jak miałem astre to wystarczyło odkręcić mała śrubkę i trochę postukać młotkiem i poszarpać się z bębnem i schodził a w foce już 2 śrubokręty złamałem podczas podważania wypychania bębna.
__________________
Damian_KNF jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Z bębnów na tarcze tył Jacek145_JJ Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 13-03-09 16:45
Prośba o wyjaśnienie przy wymianie szczęk hamulowych habit_m Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 17-11-08 00:30
wymiana szczęk piotr_as Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 29-10-08 14:53
[FFI] Piszczenie bębnów. ptasiekk Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 7 17-09-08 15:00

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u