Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 26-03-10, 11:21   #1
hol
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: DW .:WRoC:.
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2005
Postów: 93
Smile Landi Renzo Omegas w 1.6

Chciałbym w tym wątku opisać swoje spostrzeżenia z montażu oraz eksploatacji instalacji Landi w motorku 1.6 100KM montowanym w Focusie MK2 i w miarę upływu czasu i kilometrów chciałbym podzielić się waszymi spostrzeżeniami.

Zacznę od samej instalacji: Landi Renzo Omegas. Opis na stronie dystrybutora:
http://www.landi.pl/systemy-gazowe/d...yskiem-omegas-
Co mnie skłoniło do takiegi wyboru?
1. Instalacje Landi cieszą się dobrą opinią i bezawaryjną pracą nawet po 200tys km (http://www.autocentrum.pl/?FF=524&producentid=12&p=1).
2. Dostarczana jest w komplecie: komputer, wtryski, filtry, reduktor. Nie ma więc mowy o wielu kombinacjach i zgadywaniu, która lepsza do danego auta.
3. Do adaptacji nie jest wymagana hamowania, ani bardzo skomplikowane zabiegi. Zawsze to jeden "czynnik ludzki" mniej.
4. Cena. Obecnie na poziomie ceny instalacji BRC24 (ok. 3000). Jeszcze raptem rok temu na poziomie Prins'a (4200..4500).

Zestaw:
- jak wspomniałem, najważniejsze elementy pochodzą od jednego producenta - Landi (filtry i wtryski MED, ale to ta sama firma),
- zbiornik - toroid ZTW 630/250 59/47.2L - zabolało po bagażniku, ale za to jaki zasięg...,
- zawór tankowania pod klapką wlewu benzyny,
- lubryfikator FlashLube.
Cena całości 3200zł (w tym 300zł za FlashLube, 100zł za wlew pod klapką, 100zł dopłaty do 59L butli).

Montaż:
- są trzy firmy we Wrocławiu, które zakładają instalacje Landi, Abart zbiera najlepsze, więc zdecydowałem się na ten zakład,
- montaż trwał mniej niż jeden dzień roboczy, na stanowisko montażowe (firma ma ich trzy) wjechałem o 8:30, po 14:30 auto było do odbioru,
- na początku ustaliłem z fachowcami szczegóły montażu (zbiornik, wlew, przełącznik), odebrałem potwierdzenie i zostawiłem fokę,
- po 15tej odbiór, prezentacja instalacji (pod maską), działania, obsługi, przeglądów i gwarancji,
- montaż schludny, bez pajęczyny, reduktor zamontowany między silnikiem a ścianką działową, zawór obok-do kielicha, centralka po drugiej stronie-za akumulatorem, wtryski na pokrywie zaworów, flash lube z przodu-obok zbiornika wyrównawczego, panel(ik) kontrolny na zaślepce obok wyłącznika ogrzewania przedniej szyby.

Pierwsze wrażenia:
- zaraz po odebraniu auta, musiałem "uciekać" na skrzyżowaniu, instalacja przełączyła się na benzynę i sygnalizator zaczął "piszczeć". Wróciłem do zakładu, coś przestawili (5 minut) i od tego czasu (mimo usilnych prób ) nie udało mi się tego powtórzyć,
- przełączanie na gaz ustawione jest na 40st + 1200obr/min. W praktyce, przy obecnej pogodzie (kilka st powyżej 0), paliwo przełączane jest po przejechanych kilkuset metrach (silnik zimny) - dokładnie nie wiem bo nie zauważyłem zmiany . Jeżeli silnik jest nagrzany przełączenie następuje po 30 sekundach, w tym czasie centralka klika po kolei wszystkimi wtryskami i robi ich "self-test". Jeżeli jakiś wtrysk by nie chciał się załączyć to centralka zgłosi błąd i nie pozwoli na włączenie gazu.
- moment przełączania jest zauważalny jedynie przez nasłuchiwanie zaworu zamontowanego w butli (trzeba wyłączyć radio),
- praca wtrysków MED nie jest cicha, słychać takie "terkotanie"; jest to dobrze słyszalne na zewnątrz auta, w środku jedynie na wolnych obrotach (silnik zagłusza to już przy 1500..1800obr) i przy ściszonym radiu. W żadnym wypadku dźwięk nie jest dokuczliwy. Zaznaczam jednak, że wyposażyłem się niedawno w wytłumienie maski, którego brak w 1.6; Spodziewam się, że bez tego będzie głośniej - nie sądzę by dokuczliwie.
- o spalaniu za wcześnie, muszę wypalić kilka zbiorników zanim coś napiszę,
- dynamika - całkiem nieźle - o ile można mówić o dynamice w 1.6 . Nie ma się co oszukiwać, zakres momentu obr trochę się zawęził. Odczuć to można przy sprincie ze świateł i przy przyspieszaniu na 4-biegu (w typowych warunkach i tak trzeba redukować - 1.6),
Przy normalnej, aczkolwiek dynamicznej jeździe, różnica praktycznie nie jest odczuwalna. Jakby pokusić się o eco-driving to tam już absolutnie nie wiadomo na czym się jedzie . Żona nie zauważyła zmiany, mimo że jeździ dynamicznie

Fotki:
- przełącznik/wskaźnik gazu:
DSCF1217.JPG
DSCF1218.JPG
- zbiornik - jak widać na zdjęciach wystaje na tyle, że można tą przestrzeń pod "podłogą" zagospodarować (planuję dodać wygłuszenie):
DSCF1219.JPG
DSCF1220.JPG
DSCF1221.JPG
- rzut okiem na cały silnik:
DSCF1222.JPG
- wtryski oraz filtr:
DSCF1223.JPG
DSCF1224.JPG
DSCF1225.JPG
- zawór i reduktor:
DSCF1226.JPG
- lubryfikator:
DSCF1227.JPG
- bezpiecznik instalacji przy aku oraz gniazdo serwisowe (u góry zdjęcia, zaślepka rozjaśniona padającym słońcem):
DSCF1228.JPG
- centralka:
DSCF1229.JPG
DSCF1230.JPG
__________________
In bacon and eggs, the chicken is involved, but the pig is committed

Ostatnio edytowane przez hol ; 28-03-10 o 15:29 Powód: Dodane fotki
hol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u