Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 02-09-13, 21:43   #1
Mieciu
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2004
Postów: 69
Garaż
Domyślnie Manual - Elektryczna szyba nie działa

1. Aby zdjąć tapicerkę drzwi trzeba najpierw palcami lub podważyć gałkę od regulacji lusterek i wyjąć, mi to wyszło w palcach. ZDJĘCIE IMG-2366
2. Odpiąć wtyczkę np podważyć malutkim śrubokrętem z boku taki cypek.
3. Aby zdjąć pokrywę wkładamy palec w otwór w lewo i pociągamy 1-2cm lekko do siebie wzdłuż szyby aż zejdą 2 zatrzaski (STRZAŁKA ZIELONA) i odchylamy lekko w prawo. Potem pociągamy obudowę do siebie od drzwi (STRZAŁKA), możemy pomóc sobie płaskim śrubokrętem trzyma mocno. ZDJĘCIE IMG-2369 oraz IMG-2371
4. Aby zdjąć tapicerkę trzeba odkręcić 6 śrubek po dwie na stronę oraz w klamce otwierania podważyć malutkim płaskim śrubokrętem okrągłą zaślepkę i odkręcić śrubkę (ZIELONA STRZAŁKA). IMG-0002. Oraz musimy częściowo zdjąć plastyk ZDJĘCIE IMG-2364. Imbusem wypychamy pokrywkę rękojeści ZDJĘCIE IMG-2363 i odkręcamy dwie śruby długim śrubokrętem. Odchylamy od dołu tapicerkę i unosimy do góry, aż zejdzie z krawędzi szyby. Uwaga na obudowę klamki otwierania drzwi, powinna łatwo wyjść klamka. ZDJĘCIE IMG-2364.
5. Odkręcamy głośnik i odpinamy przewód od niego IMG-4125. Aby zdjąć wygłuszenie naciągamy je i tniemy nożykiem np z porcelany po gumie tak aby część gumy była na drzwiach i wygłuszeniu. Potem będziemy mogli ją z powrotem przykleić, można podgrzać suszarką.
6. Odpinamy wtyczkę od gniazda przycisków szyby oraz wyjmujemy przyciski z plastiku obudowy. Aby sprawdzić czy jest przejście na przewodzie od silnika odpinamy od niego wtyczkę i podpinamy miernik na volty IMG-4124 . Następnie włączamy stacyjkę i naciskamy na przycisk patrząc na miernik czy coś pokazuje. Wyłączamy stacyjkę. Wtyczkę możemy podpiąć do silnika lub zostawić, zamienić przewody we wtyczce od gniazda podpiąć miernik i sprawdzić wyłącznik. Aby wyeliminować zepsuty przycisk trzeba zamienić przewody we wtyczce miejscami. Czyli z 1 na 3 oraz 2 na 4 IMG-4120 oraz IMG-4121 . NALEŻY PAMIĘTAĆ ABY Z POWROTEM ZAMIENIĆ JE, BO PRZYCISKI BĘDĄ POMYLONE PRZY OTWIERANIU SZYBY. Teraz czymś ostrym wyjmujemy ten plastyk pomarańczowy za pomocą ostrej pensety ZDJĘCIE IMG-2373. IMG-2375 Podważamy zatrzaski w konektorach za pomocą małego płaskiego śrubokręta i wyjmujemy przewód. IMG-2374. Po zamianie przewodów sprawdzamy czy szyba się opuszcza jedna i druga, wtedy wiemy czy przyciski są sprawne i można otworzyć szybę kierowcy przyciskiem w drzwiach pasażera.
7.Pozostał nam silnik lub ślizg, albo linka. Podparłem szybę listwą, aby mi nie spadła jak będę wyjmował mechanizm szyby. IMG-0005. Wymiary listwy. IMG-2358 IMG-2361 IMG-2360. Można też taśmami przykleić szybę.
8.Najpierw trzeba wyjąć z drzwi bolec plastikowy (NIEBIESKIE KÓŁKO) IMG-0002. I ZAZNACZYĆ W KTÓRYM MIEJSCU BYŁ. Spina on linki. IMG-0001 IMG-0003. Teraz trzeba poluzować śruby trzymające szybę kluczem 8/10mm. Odpinamy wtyczkę od silnika i odkręcamy 5 śrub mechanizmu i wyjmujemy dołem drzwi przez największy otwór pojedynczo.
9. Odkręcamy silnik od mechanizmu i podpinamy do wtyczki, włączamy stacyjkę i sprawdzamy czy działa, powinien mieć wolne obroty. IMG-0003
10. Sprawdzamy biały ślizg czy nie pękł, można takie kupić na allegro. Sprawdzamy dokładnie cały mechanizm czy nie ma uszkodzeń. Przyciski kompletne też można kupić na allegro tylko różnią się pinami w gnieździe np 6 lub 8, na to trzeba zwrócić uwagę. Patrzeć na strzałki czy nie anglik, otwieranie jednym przyciśnięciem całej szyby.
11.U mnie ślizg zakleszczył się z zielonym kółkiem i nie mogłem szyby otworzyć, bo za długo trzymałem przycisk jak zamknąłem szybę. Posprawdzałem wszystko czy nie ma uszkodzeń, pozostało wszystko nasmarować i poskładać do kupy. Przeważnie ślizg pada i można to kupić na allegro. A jak kogoś stać to oddaje do mechanika. Mechanik wymienia ślizg i mówi że trzeba było mechanizm wymienić.
Zdjęcia http://www.fotosik.pl/u/mr-x/album/1498697
Mieciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Nie działająca szyba elektryczna przód pasażera qrczakos Elektryka, audio i alarmy 52 14-02-15 23:37
[MK1] Nie działa szyba elektryczna samfisher74 Elektryka, audio i alarmy 1 23-08-13 09:44
Elektryczna szyba z tyłu skolud Elektryka, audio i alarmy 28 29-03-11 23:12
[FFI] ELEKTRYCZNA SZYBA betka100 Elektryka, audio i alarmy 2 02-02-07 17:29

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u