Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-01-17, 18:53   #1
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie Zbyt uboga mieszanka błąd P0171 - STAG 300 ISA2

Około 2 miesiące temu foka wyrzuciła checka, podpiąłem się pod komputer i znalazłem dwa błędy - kod P0171 - Mieszanka w układzie zbyt uboga (gruba cylindrów1), kod P0174 - Mieszanka w układzie zbyt uboga (grupa cylindrów 2).Po skasowaniu błędów pojawiają się ponownie po przebiegu 1000-2000 km.
Temat również założyłem na lpg-forum.pl
http://lpg-forum.pl/post802030.html#p802030
gdzie wrzuciłem do wglądu sceeny z mapkami i ustawieniami gazu oraz pliki do odczytu osc.
Może któryś z Was na naszym forum ogarnie to i podpowie co to może być?
dzięki
Radek
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-17, 14:04   #2
tinek
Turysta
 
Avatar tinek
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Krosno Odrz.
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 75
Domyślnie

przeleciałem po łebkach lpgforum, ja stawiałbym na wtryski (jak są zasyfiałe to czyszczenie im bardziej nie zaszkodzi, bo może i tak się nadają do wymiany), do tego sprawdzenie luzu na zaworach i porządna regulacja ze zwróceniem uwagi na podział na banki
__________________
tinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-17, 22:48   #3
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał tinek Zobacz post
przeleciałem po łebkach lpgforum, ja stawiałbym na wtryski (jak są zasyfiałe to czyszczenie im bardziej nie zaszkodzi, bo może i tak się nadają do wymiany), do tego sprawdzenie luzu na zaworach i porządna regulacja ze zwróceniem uwagi na podział na banki
Masz jakiś sprawdzony sposób na nierozbieralne hanki?
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-17, 17:32   #4
tinek
Turysta
 
Avatar tinek
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Krosno Odrz.
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 75
Domyślnie

Czyściłem w poprzednim aucie hanki, myjka ultradźwiękowa z denaturatem, ale wtryski miałem dodatkowo sterowane przez elektronikę (własny sterownik symulujący pracę) - taka kąpiel przez 15-30min, robiłem to trochę profilaktycznie, bo trochę kleiły zanim się nie rozgrzały w zimie.
__________________
tinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-05-17, 21:24   #5
L_BUBU
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Avatar L_BUBU
 
Emilian
Zarejestrowany: Aug 2013
Ford Focus II
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2006
Postów: 252
Garaż
Domyślnie

Witam mam problem z tym błędem wszystko już po sprawdzałem poza jednym szczelnością kolektora ssącego- znalazłem w necie taki opis ciekawe co to da. ale zarzucam temat może komuś się przyda

Co to znaczy?
Ten diagnostyczny kod usterki (DTC) jest ogólnym kodem powrotu. Jest to ogólne, ponieważ dotyczy wszystkich marek i modeli pojazdów (1996 r. - nowszych), chociaż niektóre etapy napraw mogą się nieco różnić w zależności od modelu. W związku z tym artykuł dotyczący kodu silników dotyczy Toyota, Chevroleta, Forda, Nissan, Honda, GMC, Dodge itd.
Zasadniczo oznacza to, że czujnik tlenu w banku 1 wykrył chudy stan (zbyt dużo tlenu w spalinach). W silnikach V6 / V8 / V10 Bank 1 jest stroną silnika o cylindrze nr 1. P0171 jest jednym z najpopularniejszych kodów usterek.

Kod ten jest wyzwalany przez pierwszy czujnik O2 (przedniego). Czujnik umożliwia odczytanie stosunku powietrza do paliwa, pozostawiając cylindry silnika, a moduł sterowania silnikiem / układ sterowania silnikiem (PCM / ECM) używa tego czytania i ustawia, aby silnik pracował w tym optymalnym stosunku 14,7: 1. Jeśli coś nie jest właściwe, a PCM nie może utrzymać stosunku 14,7: 1, ale raczej za dużo powietrza, wywołuje ten kod.
Będziesz też chciał zapoznać się z naszym artykułem na temat krótko- i długoterminowych wykończeń paliwa, które pomogą zrozumieć działanie silnika. Uwaga: ten kod DTC jest bardzo podobny do P0174, a właściwie Twój pojazd może jednocześnie wyświetlać obydwa kody.

Objawy
Będziesz bardziej niż prawdopodobnie nie zauważył problemów z poruszaniem się, chociaż mogą wystąpić takie objawy, jak:
Brak władzy
Detonacja (uderzenie iskrowe)
Surowe bezczynności
Wahanie / przyspieszenie.

Przyczyny
Kod P0171 może oznaczać, że nastąpiło jedno lub więcej z następujących zdarzeń:
Czujnik MAF (przepływ powietrza masowego) jest zanieczyszczony lub uszkodzony
Uwaga: Użycie "naoliwionych" filtrów powietrza może powodować, że MAF staje się brudny, jeśli filtr jest zbyt olejowany. Istnieje również problem z niektórymi pojazdami, w których czujniki MAF przechodzą silikonowy materiał do zalewania używany do ochrony obwodów.
Mogą wystąpić wycieki próżni za czujnikiem MAF
Możliwa krakowana próżnia lub linia PCV / połączenie
Uszkodzony lub zacięty otwarty zawór PCV
Nieudany lub wadliwy czujnik tlenu (bank 1, czujnik 1)
Wtykowy wtrysk paliwa / zatrzaśnięty lub uszkodzony
Niskie ciśnienie paliwa (możliwe podłączenie / brudny filtr paliwa!)
Ucieczka spalin między silnikiem a pierwszym czujnikiem tlenu

Możliwe rozwiązania
Wiele razy, czyszczenie czujnika MAF i znalezienie / zamocowanie przecieków próżniowych rozwiązuje problem. Jeśli jesteś napięty budżet, zacznij tam, ale to nie może być poprawka dla niektórych. Tak więc możliwe rozwiązania obejmują:
Oczyść czujnik MAF. Jeśli potrzebujesz pomocy, skonsultuj się z instrukcją obsługi. Uważam, że najlepiej, aby go zdjąć i spryskać elektronicznym środkiem czyszczącym lub czyszczącym. Należy uważać, aby nie uszkodzić czujnika MAF i upewnić się, że jest suchy przed ponownym zainstalowaniem
Sprawdzić wszystkie węża próżniowe i PCV, wymienić / naprawić w razie potrzeby
Sprawdzić wszystkie węże i połączenia w systemie wlotu powietrza
Sprawdzić i / lub sprawdzić uszczelki kolektora dolotowego pod względem wycieków
Sprawdź zanieczyszczony filtr paliwa i odpowiednie ciśnienie paliwa
Idealnie będziesz chciał monitorować krótko- i długoterminowe wykończenia paliwa przy użyciu zaawansowanego skanera diagnostycznego
Jeśli masz dostęp, możesz uruchomić test dymu

---------- Post dodany o 21:24 ---------- Poprzedni post był z 21:18 ----------

Opis źródłowy

What does that mean?
This diagnostic trouble code (DTC) is a generic powertrain code. It is considered generic because it applies to all makes and models of vehicles (1996-newer), although specific repair steps may be slightly different depending on the model. So this engine code article applies to Toyota, Chevrolet, Ford, Nissan, Honda, GMC, Dodge, etc.
Basically this means that an oxygen sensor in bank 1 has detected a lean condition (too much oxygen in the exhaust). On V6/V8/V10 engines, Bank 1 is the side of the engine that has cylinder #1. The P0171 is one of the more common trouble codes.

This code is triggered by the first downstream (front) O2 sensor. The sensor provides a reading of the air:fuel ratio leaving the engine's cylinders, and the vehicles powertrain/engine control module (PCM/ECM) uses that reading and adjusts to keep the engine running at that optimum ratio of 14.7:1. If something is not right and the PCM cannot maintain the 14.7:1 ratio, but rather there is too much air, it triggers this code.
You'll want to also read our article on short and long term fuel trims to help understand the operation of the engine. Note: This DTC is very similar to P0174, and in fact your vehicle may show both codes at the same time.

Symptoms
You will more than likely not notice any drivability problems, although there may be symptoms such as:
a lack of power
detonation (spark knock)
rough idle
hesitation/surge on acceleration.

Causes
A code P0171 may mean that one or more of the following has happened:
The MAF (Mass Air Flow) Sensor is dirty or faulty
Note: The use of "oiled" air filters may cause the MAF to become dirty if the filter is over-oiled. There is also an issue with some vehicles where the MAF sensors leak the silicone potting material used to protect the circuitry.
There could be a vacuum leak downstream of the MAF sensor
Possible cracked vacuum or PCV line/connection
Faulty or stuck open PCV valve
Failed or faulty oxygen sensor (bank 1, sensor 1)
Sticking/plugged or failed fuel injector
Low fuel pressure (possible plugged/dirty fuel filter!)
Exhaust leak between engine and first oxygen sensor

Possible Solutions
A lot of times, cleaning the MAF sensor and finding/fixing vacuum leaks fix the problem. If you're on a tight budget, start there, but that may not be the fix for certain. So, possible solutions include:
Clean the MAF sensor. Consult your service manual for it's location if you need help. I find it's best to take it off and spray it with electronics cleaner or brake cleaner. Make sure you are careful not to damage the MAF sensor, and make sure it's dry before reinstalling
Inspect all vacuum and PCV hoses, replace/repair as required
Inspect all hoses and connections in the air intake system
Inspect and/or test the intake manifold gaskets for leakage
Check for a dirty fuel filter and proper fuel pressure
Ideally you'll want to monitor short and long term fuel trims using an advanced scan tool
If you have access, you may want to run a smoke test
L_BUBU jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-17, 09:15   #6
tinek
Turysta
 
Avatar tinek
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Krosno Odrz.
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 75
Domyślnie

Tłumaczenia z translatora nie da się czytać....
__________________
tinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-17, 18:37   #7
L_BUBU
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Avatar L_BUBU
 
Emilian
Zarejestrowany: Aug 2013
Ford Focus II
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2006
Postów: 252
Garaż
Domyślnie

Dlatego masz w oryginale
L_BUBU jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[C-MAX] Błąd P0171 harnas81 Silnik i skrzynia 13 23-03-14 21:10
[MK1] Stag 300 ISA2 - autoadaptacja nom stop karolusms Gaz i zagazowane Foczki 2 08-07-13 21:15
[MK1] Sekwencja do 1,6 Stag ISA2 kalel Gaz i zagazowane Foczki 9 06-02-12 18:32
[MK1] 2.0B - instalacja ZENIT, pernamentnie uboga mieszanka KamilWR Gaz i zagazowane Foczki 44 26-01-12 16:35
[MK1] Zbyt bogata mieszanka lpg NooN01 Gaz i zagazowane Foczki 6 31-01-10 23:06

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u