Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-01-10, 18:42   #1
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie Jaki akumulator do FFII 2.0 benzyna

Mam problem - chyba niedomaga mi już oryginalny 3-letni akumulator w Focusie II 2.0 benzyna. Zdarzyło mi się już 5 razy go rozładować do stanu uniemożliwiającego zapalenie silnika - 4 razy był odpalany przy pomocy drugiego akumulatora z assistance a raz doładowany prostownikiem. Zazwyczaj jeżdżę bardzo krótkie, 15-sto minutowe traski do i z pracy i dosyć rzadko długie wyjazdy a samochód trzymam pod chmurką. Zamontowałem w nim też trochę "bajerów" zżerających dodatkowo prąd podczas jazdy i nie wiem, czy czasem całość nie spowodowała utraty mocy i wydajności akumulatora. Dodam, że od nowości nic przy nim nie robiłem (dolewanie wody, ładowanie w domu itp.).
Do rzeczy - wczoraj po raz kolejny musiałem skorzystać z pomocy assistance a że w piątek jadę autem do Austrii zastanawiam się czy nie zainwestować w nowy akumulator dla spokoju. Znajomy poleca mi Bosch Silver - czy macie może jakieś inne propozycje? A może oryginał? Nie mam przy sobie instrukcji - jakiej pojemności i parametrów powinien być akumulatro do mojego silnika?

Z góry dziękuję za szybie odpowiedzi bo nie mam wiele czasu by załatwić sprawę.
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-10, 20:24   #2
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuras77 Zobacz post
Mam problem - chyba niedomaga mi już oryginalny 3-letni akumulator w Focusie II 2.0 benzyna. Zdarzyło mi się już 5 razy go rozładować do stanu uniemożliwiającego zapalenie silnika - 4 razy był odpalany przy pomocy drugiego akumulatora z assistance a raz doładowany prostownikiem. Zazwyczaj jeżdżę bardzo krótkie, 15-sto minutowe traski do i z pracy i dosyć rzadko długie wyjazdy a samochód trzymam pod chmurką. Zamontowałem w nim też trochę "bajerów" zżerających dodatkowo prąd podczas jazdy i nie wiem, czy czasem całość nie spowodowała utraty mocy i wydajności akumulatora. Dodam, że od nowości nic przy nim nie robiłem (dolewanie wody, ładowanie w domu itp.).
Do rzeczy - wczoraj po raz kolejny musiałem skorzystać z pomocy assistance a że w piątek jadę autem do Austrii zastanawiam się czy nie zainwestować w nowy akumulator dla spokoju. Znajomy poleca mi Bosch Silver - czy macie może jakieś inne propozycje? A może oryginał? Nie mam przy sobie instrukcji - jakiej pojemności i parametrów powinien być akumulatro do mojego silnika?

Z góry dziękuję za szybie odpowiedzi bo nie mam wiele czasu by załatwić sprawę.
Bosch Silver - bardzo dobry wybór. Bardziej budżetowa jest Centra, którą osobiście ujeżdżam już w drugim aucie i złego słowa na nią powiedzieć nie mogę... pierwsza u brata w Opla już 4 rok siedzi, a aktualną u siebie przed zimą wsadziłem i tez 0 problemów, a pod pracą stoi sobie te 10 - 11 godzin, w nocy garażuję... Do Ciebie nominalnie powinno być:

Pojemność A/h - 70 Prąd A - 90.
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-10, 21:06   #3
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Dzięki za odpowiedź.
Na stronie Boscha w wyszukiwarce wyskoczyły mi dwa modele:
http://www.akumulatorybosch.pl/numer...mochodu=154777
Tylko nie ma tam 70Ah tylko 60 i 74. Nie wiem też który ma odpowiednie wymiary. Zaraz idę do samochodu po instrukcję i pomierzyć wymiary oryginalnego aku
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-10, 23:34   #4
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Ok, byłem w samochodzie zebrać dane i zajrzeć do instrukcji obsługi w której nie ma nawet informacji o właściwych parametrach akumulatora (!).
Zajrzałem więc pod maskę i oryginalny akumulator ma 52Ah 500A i wymiary około 17x17x24cm (S/G/D) ale skrzynka na niego jest dłuższa i pomieści nawet akumulator długości 30cm.
Tak więc zastanawiam się jaki teraz zainstalować.
Chyba najrozsądniejszym będzie Bosch 60Ah 540A który ma takie same wymiary jak oryginał:
http://allegro.pl/item876284534_nowy...0_ah_540a.html

A może zainstalować większy aku Bosch 72Ah 680A który też się zmieści:
http://allegro.pl/item902284274_akum...zawa_wola.html

Czy wyższe parametry wyjdą na plus? Który z nich byście mi doradzili? A może jakiś inny? A może jednak nie ma sensu wymieniać 3 letniego, oryginalnego akumulatora?

Proszę o podpowiedzi i rady bo tak jak wcześniej napisałem muszę się pośpieszyć z decyzją z powodu wyjazdu za granicę autem.
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------

Ostatnio edytowane przez Kuras77 ; 31-01-10 o 23:49
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-10, 23:54   #5
skylla1
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
styczeń
2015
PO Poznań
Postów: 1 042
Domyślnie

Masz benzynę a nie diesla, więc ten pierwszy Bosh Silver będzie aż nadto dobry. U mnie taki aku wytrzymał w poprzednim aucie ponad 7 lat, a też jazda głównie miejska.
skylla1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-10, 01:08   #6
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

W książce "Sam naprawiam" podane są dane, które umieściłem w 2 poście, więc nie wiem skąd pod twoją maską takie parametry... Może ktoś już kiedyś coś Ci tam podmienił??. Co do tego co pisze Skylla to owszem, w 1.6 powinno być 43 lub 52, ale w 2.0 już 70 także bierz tego Boscha 72 ah. Wszystko, co piszę opieram na tym co jest napisane w książce "Sam naprawiam", to tak gwoli ścisłości

Ostatnio edytowane przez Artur83 ; 01-02-10 o 01:16
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-10, 01:22   #7
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Akumulator ten mam od nowości więc zapewne ma on prawidłowe i zalecane parametry. Czytałem też, że nie ma sensu wkładać większych bo i tak alternator nie zdoła go naładować szczególnie na krótkich trasach. Z drugiej strony mam w samochodzie trochę dodatkowych odbiorników prądu a więc większa pojemność akumulatora byłaby mile widziana. Jutro zadzwonię do ASO i zobaczę co oni mi powiedzą.
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-10, 01:31   #8
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuras77 Zobacz post
Akumulator ten mam od nowości więc zapewne ma on prawidłowe i zalecane parametry. Czytałem też, że nie ma sensu wkładać większych bo i tak alternator nie zdoła go naładować szczególnie na krótkich trasach. Z drugiej strony mam w samochodzie trochę dodatkowych odbiorników prądu a więc większa pojemność akumulatora byłaby mile widziana. Jutro zadzwonię do ASO i zobaczę co oni mi powiedzą.
No zgadza się, większego nie ma też co pchać, bo będzie niedoładowany jeździł, ale to są skrajne przypadki... Zadzwoń jutro do ASO i się dowiedz. Też mi się wydaje, że ta 60 spokojnie powinna styknąć, bo do 2.0 tdci też 70 zalecają, a wiadomo, diesel potrzebuje więcej... dziwna sprawa, ale generalnie od 1.8 (diesel/benzyna) zalecają 70, a od 1.8 diesel napisali nawet 70 lub 92 ))))) ciekawe do czego to zależy Wszystko poniżej 43 lub 52...

Ostatnio edytowane przez Artur83 ; 01-02-10 o 01:36
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-10, 01:29   #9
MaXyM
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Praga
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 417
Domyślnie

Wydaje mi sie ze to obojetne dla alternatora jak duzy jest aku.
Jesli masz full aku i podczas jazdy zuzyjesz z niego X energii, to tyle samo energii zuzyjesz w malym i duzym aku. a altek musi te X energii doladowac co bedzie robil z taka sama predkoscia w obu aku.
MaXyM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-10, 12:38   #10
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Dzwoniłem do ASO ale oni tak są chętni do pomocy po gwarancji że się odechciewa pytać... Powiedziałem, że oryginał ma 52Ah a oni na to że taki trzeba założyć. Jednak jak zostałem przełączony do działu części dostałem informację, że do mojego silnika odpowiedni jest 60Ah i nawet do 1.8l taki już jest odpowiedni... Tak więc czyżby Ford przyoszczędził i do nowego auta wsadził za mały akumulator? Poza tym za oryginalny akumulator Motorcrafta 60Ah chcą ok. 450zł tak więc chyba wolę Boscha Silver za 280zł. Tylko jeszcze nie wiem czy nie skusić się na wersję 72Ah bo tak jak pisałem mam sporo dodatkowych odbiorników prądu w aucie. Czy potencjalne notoryczne niedoładowanie większego akumulatora przez alternator może mu jakoś zaszkodzić, czy tylko będzie skutkowało nie pełną dostępną teoretycznie mocą/pojemnością?
Co mi doradzicie?
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------

Ostatnio edytowane przez Kuras77 ; 01-02-10 o 12:44
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-10, 13:03   #11
torqi
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Pruszkow
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuras77 Zobacz post
Czy potencjalne notoryczne niedoładowanie większego akumulatora przez alternator może mu jakoś zaszkodzić, czy tylko będzie skutkowało nie pełną dostępną teoretycznie mocą/pojemnością?
Owszem, notorycznie niedoladowany akumulator ulega zasiarczeniu i generalnie nie jest rekomendowane pozostawianie go w takim stanie przez dluzszy okres.
Generalnie polega to na rozwarstwianiu elektrolitu (gesciejszy osadza sie w dolnej czesci komor) i osadzaniu siarczkow na elektrodach w gornej czesci. Po jakims czasie taki aku traci na pojemnosci i generalnie ciezko go potem zregenerowac (dlugie ladowanie bardzo malym pradem).
Moim skromnym zdaniem w twoim przypadku odpowiedniejszy bylby aku 60Ah. Wiekszy aku to wieksza masa, a to pociaga za soba wyzsze zuzycie paliwa. Poza tym masz silnik benzynowy ktory nie ma tak wielkich oporow rozruchowych jak diesel wiec po co pchac sie w wiekszy?

Ostatnio edytowane przez torqi ; 01-02-10 o 13:19 Powód: uzupelnienie mysli
torqi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-10, 13:18   #12
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Ok, dzięki. Muszę szybko podjąć decyzję - a więc jaka pojemność była by właściwa do moich potrzeb (krótkie trasy po mieście, duży pobór prądu przez dodatkowe odbiorniki w aucie, auto pod chmurką):
52Ah jak w oryginale,
60Ah jak doradza dział części zamiennych ASO czy może
70Ah jak sugeruje książka "Focus - Sam naprawiam"?
Hm, skąd biorą się tak duże rozbieżności...?
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------

Ostatnio edytowane przez Kuras77 ; 01-02-10 o 20:55
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-10, 00:32   #13
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Krakowskim targiem weź tę 60.tkę Jak 52 dawało radę to tym bardziej 60 parę dobry lat pociągnie.
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-10, 11:32   #14
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

I tak chyba zrobię chociaż kusi mnie ten najmocniejszy
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-10, 13:14   #15
w@riat
Sympatyk
 
Avatar w@riat
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: wa-wa
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
2006
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 681
Domyślnie

u mnie w S-Maxie jest 52 Ah silver calcium ) , nie kombinuj bez sensu bierz to co było) no chyba że masz w uj mocne audio)
__________________
Pozdrawiam.
w@riat


„Polska powinna być tak uboga, aby Polacy sami chcieli pracować w Niemczech”
generalny gubernator okupowanych ziem polskich Hans Frank
w@riat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-10, 15:22   #16
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

No ale Twój wielki, mocarny silnior aż rwie się do pracy a mojego trzeba mocno pobudzić...

Cytat:
Napisał w@riat Zobacz post
no chyba że masz w uj mocne audio)
Gorzej, CarPC

Myślę, że 60Ah będzie w sam raz bo taki widnieje w dokumentacji ASO jako odpowiedni do mojego silnika.
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------

Ostatnio edytowane przez Kuras77 ; 02-02-10 o 15:32
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u