Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 08-02-10, 16:27   #1
Odys
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
DLU powiat lubiński (Lubin)
Postów: 23
Domyślnie 1,8 TDDI traci moc, dymi, trudno odpala

Szukałem na forum, ale nie znalazłem, więc pytam

Foka ma przejechane 189tys (o ile ktoś wcześniej nie kręcił licznika).

Historia się zaczęła od kłopotów z odpaleniem w czasie mrozów. Rozrusznik okazał się zarżnięty (rozkręcony wirnik itd.). Został odbudowany (nowe części). Wymieniłem też świece żarowe. Poprawiło się o tyle, że zapala. Kłopot w tym, że im jest zimniej, tym dłużej muszę kręcić (nawet 30-40s.). Na ciepłym silniku pali na dotyk.
Czasami na światłach falują obroty, ale nie zawsze.
Ostatnio zdarza mu się tracić moc. Muli, jakby turbina się nie odpalała. Nie traci mocy w czasie przyspieszania. Tylko jak zostawię na wolnych obrotach. Pomaga restart silnika. Pojechałem do warsztatu, który specjalizuje się w turbinach. Mechanik poodpinał przewody, pomacał, zmierzył ciśnienie. Twierdzi, że turbina jest ok.
Auto bierze olej. Około 1l na 5tys. km.
Dymi czarnym dymem przy odpalaniu i jak przygazuję powyżej 4tys obrotów.
Wypluwa olej z przewodu od turbiny do intercoolera przy jeździe z dużą prędkością. Tym bym się nie sugerował, bo poprzedni właściciel ponoć robił turbinę i możliwe, że nie umył intercoolera i teraz wypluwa stary olej.

Proszę o pomoc. Wie ktoś co zrobić?
W tym tygodniu wymienię filtry (powietrza, oleju, paliwa). Chcę wymienić też olej, ale nie wiem czy robić to od razu, czy poczekać, bo zaraz będę musiał to robić jeszcze raz jak się pojawi diagnoza.

Do kompletu zapaliła mi się ostatnio kontrolka hamulców. Kontrolka gaśnie po spuszczeniu ręcznego i starcie, ale po chwili odpala się ponownie i tak już zostaje. Sprawdziłem stan płynu - jest ok. Hamulce działają normalnie.
W serwisie twierdzą, że foka w 2000r nie miała czujnika okładziny klocków, więc to chyba nie to.

Miał ktoś taką sytuację?

---------- Post dodany o 16:27 ---------- Poprzedni post był z 16:18 ----------

Jeszcze jedno. Auto pali 7l w trasie. Jadę 110km/h na autostradzie. Bez gwałtownego przyspieszania i hamowania.
Średnie spalanie około 7,5 - 7,8l.
Kupiłem auto bo miało być oszczędne...
Odys jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u