Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-07-15, 00:23   #1
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie 2.0B+G Szarpanie silnikiem na benzynie i gazie

Witam, wiem, że było już kilka tematów o problemie z tytułu jednak zakładam aby zapytać czy mechanik może mieć rację, silnik na wolnych obrotach czy to na benzynie czy to na gazie przerywa. Obroty stoją w miejscu. Świece i przewody mają przejechane około 5000km, cewkę wymieniłem na tą którą dorwał skądś mechanik (podobno sprawna), przewód odpowietrzania skrzyni korbowej wymieniony. Czy w tym przypadku należy też sprawdzić czy uszczelka pod kolektorem siadła (silnik świeżo po wymianie lecz przez 600km było okej) lub czujnik położenia wału korbowego ?. Problem charakteryzuje się spadkiem mocy jak i nierówną pracą silnika, chwila dobrze i nagle "puk" najlepiej słychać to przy tłumika jakby przerwy w pracy.
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-15, 06:54   #2
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

jaka cewka, jakie kable i jakie świece?
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-15, 08:15   #3
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Cewki Ci nie powiem bo sam nie wiem (podobno wyciągnięta z rozbitka jak się dowiedziałem z rana) a oznaczenia nie miała, więc cholera za przeproszeniem wie czy ona też nie jest walnięta :/ Przewody BOSH, 3 świece NGK + 1 Denso TT (ta z tego powodu, że mi kiedyś mechanik ułamał NGK i została wsadzona jaką mieli akurat, ale była nowa). Dzisiaj jadę do innego serwisu wpiąć się w komputer zobaczę czy pokazuje jakieś przerwy w zapłonie. Chętnie bym wymienił te wszystkie świece na ori...

Ostatnio edytowane przez Haden ; 17-07-15 o 08:18
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-15, 11:43   #4
coomac
Gaduła
Grupa: Warszawa
 
Artek
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Beeftown
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
marzec
2013
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 1 554
Garaż
Domyślnie

Świeca kosztuje pewnie z 8 zł - kup komplet + wyeliminuj prawdopodobieństwo uszkodzonej cewki.
__________________

- Zna go pan?
- To mecenas Walenta?
- Pan raczy żartować!
coomac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-15, 14:00   #5
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

W moim rejonie to nikt mi nie sprawdzi (jeśli się da) czy jest uszkodzona, pewnie trzeba by kupować nową cewkę chociażby z BERU za ok 150 zł + 50 zł świece + 100 zł przewody BOSH/NGK (Kupił bym ori ale narazie jeszcze muszę silnik opłacić hehe :P )
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-15, 02:12   #6
klapek
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: O-ca
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
lipiec
2013
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 359
Domyślnie

Łatwiej by było Ci pomóc gdybyś uzupełnił profil o miejsce zamieszkania/pobytu. Mam sprawną cewkę i przewody na podmiankę do testu - okolice wrocka.
__________________
- Fajna Żaba...
- FOKA !
klapek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-15, 08:31   #7
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

No masz rację, dziękuję za chęci ale niestety ja z świętokrzyskiego więc kawałek drogi ok 400km
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-15, 16:52   #8
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Problem nadal nie rozwiązany... Cewka nowa z beru, świeczki ori, przewody ngk jak przerywał na gazie tak przerywa najbardziej 2000-3000 obrotów i przy przyśpieszaniu wiesza się na chwile na 3000. Na Pb jest już troche lepiej bo nie szarpie ale znowu okazało się, że mam przepływomierz walnięty, no ale co z tym gazem ? Chyba trzeba odwiedzić jakiegoś dobrego gazownika :/
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-15, 17:06   #9
ml3k2
Turysta
 
Rafał
Zarejestrowany: Jun 2015
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 40
Domyślnie

Miałem podobny problem, tylko że u mnie występowało to na PB i LPG, miałem walniętą wtyczkę od czujnika położenia wałka, najgorsze że po podłączeniu pod komputer błąd nie wyskakiwał.

Odłącz klemy od akumulatora i pojeździj na samej benzynie przynajmniej 50km. Może mapy się rozjechały.
Wyszedł Ci błąd przepływomierza czy tak Ci mechanik powiedział ?
ml3k2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-15, 17:53   #10
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Czujnik od położenia wałka wymieniałem, może mechanik by zobaczył, że z wtyczką jest coś nie tak, klemy odłączałem i jeździłem na Pb ale to nic nie dało, a błąd przepływomierza nie wyszedł ale ewidentnie jest z nim coś nie tak bo jak go odłączę to silnik na Pb pracuje prawie, że równo i nie wariuje przy odpaleniu. Najważniejsze co się zmieniło od tamtego czasu to, że na początku na gazie jest okej, nie przerywa ale wystarczy przejechać jakiś kawałek 5-10 km w sumie to chyba wystarczy, że auto skoczy już do 90 stopni i wtedy zaczynają się te cuda dziać na gazie...
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-15, 19:15   #11
ml3k2
Turysta
 
Rafał
Zarejestrowany: Jun 2015
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 40
Domyślnie

Możesz spróbować przeczyścić przepływomierz i zobaczyć czy coś się zmieniło.
ml3k2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-15, 19:39   #12
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

O Panie... czyszczony był i to z 2 razy

---------- Post dodany o 19:39 ---------- Poprzedni post był z 19:36 ----------

To co było robione ostatnimi czasy:

- Czyszczenie przepływomierza
- Czyszczenie przepustnicy
- Wymiana czujnika położenia wału i wałka rozrządu
- Wymiana świec
- Wymiana przewodów zapłonowych
- Wymiana Cewki
- Czyszczona "puszki" od podciśnienia (czy jakoś tak)
- Sprawdzany zaworek od odmy i wymieniony przewód od odmy
- Reset kompa i adaptacja
- Sprawdzenie działania sondy (według gazownika działa dobrze)
- Wymiana filtrów gazu
- Przed wakacjami strojony był gaz ale to nie pomogło
- Stwierdzono uszkodzenie przepływomierza
- Sprawdzana uszczelka pod kolektorem

I nie wiem co tam jeszcze ale coś by się znalazło... ale dlaczego on szarpie na tym gazie to ja nie wiem Może listwa padła ale też niby jest okej (zdanie gazownika)

Ostatnio edytowane przez Haden ; 17-09-15 o 19:42
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-15, 21:17   #13
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Podstawowa zasada - najpierw naprawiamy, aby prawidłowo pracował na benzynie...później dopiero bierzemy się za gaz!!!
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-15, 07:27   #14
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

No dobra, ale teraz wiem, że jedyne co mam przy Pb do zrobienia to ta przepływka a czy ona może powodować, że na gazie po zagrzaniu się już silnika będzie szarpał a na Pb nie ?

Ta lista prac w moim poście wyżej właśnie była w większości do ogarnięcia Pb
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-15, 10:17   #15
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Rozmawiałem z gazownikiem i powiedział, że to może być tylko kwestia mapy więc jak będę po regulacji to dam znać, pewnie innym się przyda taka informacja
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-15, 13:36   #16
rusałka38
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał Haden Zobacz post
O Panie... czyszczony był i to z 2 razy

---------- Post dodany o 19:39 ---------- Poprzedni post był z 19:36 ----------

To co było robione ostatnimi czasy:

- Czyszczenie przepływomierza
- Czyszczenie przepustnicy
- Wymiana czujnika położenia wału i wałka rozrządu
- Wymiana świec
- Wymiana przewodów zapłonowych
- Wymiana Cewki
- Czyszczona "puszki" od podciśnienia (czy jakoś tak)
- Sprawdzany zaworek od odmy i wymieniony przewód od odmy
- Reset kompa i adaptacja
- Sprawdzenie działania sondy (według gazownika działa dobrze)
- Wymiana filtrów gazu
- Przed wakacjami strojony był gaz ale to nie pomogło
- Stwierdzono uszkodzenie przepływomierza
- Sprawdzana uszczelka pod kolektorem

I nie wiem co tam jeszcze ale coś by się znalazło... ale dlaczego on szarpie na tym gazie to ja nie wiem Może listwa padła ale też niby jest okej (zdanie gazownika)
Witam. Czyściłeś ową "puszkę" to już wiesz gdzie ona jest, więc "osłuchaj" jej okolice czy słychać syczenie. Jeśli tak to przy uruchomionym silniku ściągnij (ostrożnie!!!) idący od niej wężyk z kolektora ( u mnie w 1.6B najlepsze dojście jest do tego z okolic altka)- powinny podskoczyć obroty silnika i być w miarę równe. Jeśli tak się stanie to przed tobą "dogłębne" sprawdzanie owych węży (nie mogą być dziurawe, miękkie itd), oraz w/w puszki.
rusałka38 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-15, 12:43   #17
maniek19828
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: Mława
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
lipiec
1999
WML powiat mławski (Mława)
Postów: 62
Domyślnie

Haden listwa wtryskiwaczy od gazu tylko to !!!!!!
maniek19828 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-15, 03:07   #18
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Węże co mówisz @rusałka38 sprawdzę, dla spokoju, ale obstawiam to co mówi @maniek19828, że listwa leży, jeden gazownik powiedział mi, że jest walnięta tak niedawno no ale musiałem się wstrzymać z wymianą do czasu przypływu gotówki, a najlepsze jest to, że maniek poinformował mnie jego foka dymiła z powodu walniętej listwy wtryskowej od gazu, po wymianie jak ręką odjął czuje, że u mnie będzie to samo... prawdopodobnie mogłem mieć spokój za 300 zł a nie wydać 1000 na silnik i dalej to samo... tyle przegrać, ale cóż jak to się słucha 3 mechaników którzy tylko uszczelniacze, a jak to nie pomogło to na pewno pierścienie i pierścienie -_-

Ostatnio edytowane przez Haden ; 26-09-15 o 03:22
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-15, 18:23   #19
rusałka38
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 84
Domyślnie

Czy masz któryś z tych objawów : duże ubytki oleju, diagnostyka pokazuje bogatą mieszankę, spadek mocy silnika, "wrażliwość" na "normalne" i gwałtowne przyśpieszanie. Przepływkę zanim pośpiesznie wymienisz to najpierw sprawdź na "wtyczce wiązki" napięcie na 3 i 4 pinie powinno być 5V (małe odchyłki raczej nie robią różnicy), nie pamiętam jaki powinien być opór (chyba 1 i 2 pin i chyba 1-2 omy(przepływka jak jest przykręcona to 4 pin jest pierwszy od góry)- to możesz bezboleśnie sprawdzić zwykłym miernikiem ), ale jeśli w czasie pracy motoru odpinasz przepływkę i czujesz wyrównanie pracy to raczej nie ona "boli". Właśnie walczę z podobnymi objawami w swojej nowo zakupionej i strasznie zaniedbanej foce. Sukcesywnie wymieniłem: przewody WN (to niepotrzebnie ponieważ w trasie zginęła mi iskra na 4 garze i nie miałem czym sprawdzić w/w więc je kupiłem), cewka- winowajca!, z rozpędu też świece- a niech ma!, przewody odmy- sparciałe i dziurawe, ostatnio uszczelniacze zaworów ( stare w dotyku sprawiają wrażenie plastikowych -sztywne i średnica na trzon zaworu ok. 0.5mm większa niż powinna) - to na olej bo foczka żądała 1L na ok. 700km (serwis Ford proponował kapitalny remont silnika- diagnoza pierścienie), koła wałków rozrządu z plastikopodobnych na metalowe. Ludziska piszą, iż tym kołom nic nie ma prawa się stać(niby producent przewidział pracę w "trudnych" warunkach), ale jak je zobaczyłem to oniemiałem. Koła jako takie OK bez śladów zużycia, ale po zamianie na metalowe pozwoliłem sobie na test- biorąc za krawędzie wyłamałem w rękach 3 zęby!!!. W sobotę planuję złożyć i jazda próbna!. Pozdrawiam.

---------- Post dodany o 18:23 ---------- Poprzedni post był z 18:06 ----------

Cytat:
Napisał Haden Zobacz post
Węże co mówisz @rusałka38 sprawdzę, dla spokoju, ale obstawiam to co mówi @maniek19828, że listwa leży, jeden gazownik powiedział mi, że jest walnięta tak niedawno no ale musiałem się wstrzymać z wymianą do czasu przypływu gotówki, a najlepsze jest to, że maniek poinformował mnie jego foka dymiła z powodu walniętej listwy wtryskowej od gazu, po wymianie jak ręką odjął czuje, że u mnie będzie to samo... prawdopodobnie mogłem mieć spokój za 300 zł a nie wydać 1000 na silnik i dalej to samo... tyle przegrać, ale cóż jak to się słucha 3 mechaników którzy tylko uszczelniacze, a jak to nie pomogło to na pewno pierścienie i pierścienie -_-
PS. Pisałeś też, że są też jakieś złe objawy na PB. Jeśli gaz jest podawany wężykami do kolektora to też bezinwestycyjnie: odpal motor i po przełączeniu na gaz po kolei odpinaj wężyki od kolektora nasłuchując zaburzeń pracy silnika. Wężyki w międzyczasie zatykaj "gołym" paluchem aby wyczuć w nich ciśnienie. Wg. mnie jest to też sposób na wstępną, własną diagnozę.
rusałka38 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-15, 11:45   #20
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Już po miesiącu odpiszę, że niestety nie sprawdziłem tego co mówiłeś a dlaczego bo 3 tygodnie czekam na auto... :P Wymieniane uszczelniacze i uszczelka. Zobaczymy bo jutro już mam go odebrać jak to będzie jeździło
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-15, 15:02   #21
Amisto
Turysta
 
Kuba
Zarejestrowany: Aug 2015
Skąd: Poland
Ford Focus I ST170
HB 3D
2.0 DuratecST 170KM manual
2002
Postów: 19
Garaż
Domyślnie

Sprawdź sondy. U mnie to był powód, zmienili mi na nowe jedna się nie zgrywała... w trzecim serwisie dopiero mi typ wychwycił jak ustrojstwa powkładał do wydechu. Sonda dawała sły sygnał do benzyny a lpd działało na podstawie PB.
Amisto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-15, 11:41   #22
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Przedlifty mialy tylko 1 sonde przed katem.

Za kulejace wolne obroty czesto odpowiada zawor odpowietrzajacy skrzynie korbowa, po tylu latach mysle ze nadaje sie najzwyczajniej do wymiany.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-15, 13:24   #23
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

U mnie krokowy został ten sam, po odebraniu auta od mechanika po wymianie tej uszczelki i uszczelniaczy miałem się zabierać za dalsze działanie w tym temacie bo cały czas wariował, no ale pech chciał, że po tygodniu padła nowa rolka napinacza, auto pojechało znów do mechanika i nagle po odebraniu wszystko się uspokoiło na Pb, jedynie co to muszę jeszcze gaz do regulacji dać i wymiany przewodów.
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-15, 13:02   #24
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Po jakimś czasie powstał nowy problem... tak do 2km po odpaleniu przy jeździe na paliwie auto się czasami przydławi/przerwie do tego nie mogę namierzyć gwizdania, ponieważ tak samo po odpaleniu gdy jest zimny tak też przez ok 2km coś gwizda pod maską i to dosyć głośno, no ale dziwne, że tylko na zimnym i przez jakiś czas, ale temu będę musiał się przyjrzeć bardziej chociaż może podpowiecie gdzie szukać tego dokładniej ?

Ostatnio edytowane przez Haden ; 14-12-15 o 13:06
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-15, 21:00   #25
lukira
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar lukira
 
Łukasz
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Bytom
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
SY Bytom
Postów: 90
Garaż
Domyślnie

A nie jest to pasek od pompy wspomagania albo rozrządu? One jak są minimalnie za luźne, albo guma w średnim stanie i jest mokro to lubią popiszczeć na zimnym szczególnie (a możesz to odbierać jak gwizdanie w kabinie)
__________________
lukira jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-15, 09:51   #26
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Od rozrządu na pewno nie bo przed wymianą i po wymianie jest to samo, tak samo jak przed wymianą i po wymianie silnika to występuje, od wspomagania też nie bardzo mi pasuje, bardziej słychać to w okolicy filtra powietrza, nie bardzo mam nawet kiedy się za bardzo temu dokładniej przyjrzeć bo przed pracą nie ma czasu, a po pracy znowu nie będę grzebał na parkingu pod maską hehe
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-15, 14:23   #27
lukira
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar lukira
 
Łukasz
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Bytom
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
SY Bytom
Postów: 90
Garaż
Domyślnie

To może masz nieszczelność w okolicy filtra i jak zaciąga powietrze to gwiżdże. Filtr masz nowy?
__________________
lukira jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-15, 17:31   #28
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Filtr ma nie całe 10 000, ale najgorsze jest to, że to gwizdanie nie ma nic do tego przerywania, dławienia się, przygasania, pracy jakby nie wszystkich garach po odpaleniu, przez 1000km było dobrze, a teraz znowu się zaczęło :/ Wygląda to tak jakby na "ssaniu" miał problemy bo później jest już wszystko dobrze.
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-16, 11:58   #29
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Ogarnąłem już pracę silnika w czasie jazdy i na gazie i na Pb, gwizdanie olewam, bo nie wiem o co chodzi, na pewno nie ma nic wspólnego z tym z czym nie mogę sobie poradzić tj. prykanie z wydechu, ostatnio na Pb był spokój tylko na gazie tak było, teraz po regulacji to i na gazie i na Pb, już chyba wszystko sprawdziłem, co mi przyszło do głowy i wyczytałem, została jednak przepływka, po odłączeniu to znika, więc co sądzicie do wymiany czy szukać dalej ? No i jak pisano wyżej, listwa od gazu wymieniona.

Jedynie co mi jeszcze w sumie przyszło do głowy to wymienić potencjometr.

W trybie serwisowym pokazuje wahnięcia do 680 maks 710, a raczej 700 to i tak za mało.

Chyba tak w ogóle przejdę na ten długi temat, ale zostaje tutaj temat przepływki

Ostatnio edytowane przez Haden ; 10-02-16 o 15:58
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Brak mocy na zimnym silniku i szarpanie na rownym gazie!!! Proszę o pomoc??? michalkow83 Silnik i skrzynia 14 07-03-10 12:33
[MK1] Szarpanie silnikiem przy zimnym silniku przemokielce Silnik i skrzynia 2 24-11-09 21:36
[FFI] Szarpanie silnikiem deeno Silnik i skrzynia 2 25-01-09 18:55
FFII 1.6 na gazie (lub FFI z silnikiem zetec SE) Vadero Gaz i zagazowane Foczki 4 21-10-08 11:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u