Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-05-09, 20:49   #1
Cumuulus
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Katowice
Postów: 2
Domyślnie Focus II FL 1.8 TDCI usterka silnika

Witam

Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z taką oto usterką:

Moja foczka ma 54 tyś km przebiegu - od początku w moich rękach - pojona bp ultimate diesel, przeglądy robione na czas w ASO w Sosnowcu.

Problem polega na tym, że po krótkiej jeździe ( jakieś 10-15 km) i wyłączeniu silnika autko nie chce zapalić - na wyświetlaczu pokazuje informację - silnik usterka, nie uruchamia rozrusznika. Sytuacja ta wystąpiła do tej pory 3 razy ( na początku co ok 20 tyś km), po wizycie w serwisie powiedzieli, że komputer pokazał błąd komunikacji szyny CAN - nic nie zrobili, bo nie zauważyli takiej potrzeby.

Dziś po raz kolejny pojawił się ten sam problem - po przejechaniu 15 km i zgaszeniu silnika nie dał się ponownie uruchomić ( kontrolka świec żarowych nie zapala się). Dopiero po 15 minutach czekania i prób kręcenia kluczykiem odpalił jakby nic i pewnie kolejne 15 tyś km będzie chodził jak zegareczek.

Dodam tylko, że Panowie z serwisu próbowali wmówić mi, że problem z uruchomieniem wynika ze zbyt niskiego napięcia akumulatora ( drugi problem z uruchomieniem wystąpił zimą). Dziś sprawdziłem - aku ma napięcie 12,8 alternator przy włączonych wszystkich odbiornikach ładuje 13,8 V od ok 2000 obr/min.

Pytam na forum, bo może ktoś z kolegów miał już podobny problem i poradził sobie z nim jakoś. Chciałbym dowiedzieć się też, przy jakim napięciu komp nie uruchomi rozrusznika.

Pozdrawiam Bartek
Cumuulus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-09, 22:46   #2
FajaR
Turysta
 
Avatar FajaR
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Warszawa Targówek
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2005
WWE powiat węgrowski (Węgrów)
Postów: 85
Domyślnie

Przytrafiło mi się dwa razy, ostatnio wczoraj (ciekawostka że za każdym razem było to jak dostałem po radarem - czyżbym kupił auto uczulone na sierść? ) Oprócz tego co napisałeś - na wyświetlaczu ---- , szybko migająca czerwona dioda pośrodku i na górze zegarów oraz szybko migająca niebieska dioda od alarmu. Alarm (a właściwie immo) odciął rozrusznik, da się to szybko odblokować. Magicznej kombinacji jeszcze nie odkryłem, za pierwszym razem pomógł szwagier, wczoraj sam go uruchomiłem po 5 minutach "zabawy" w różne kombinacje z położeniem kluczyka w stacyjce/wciskaniem guzika od alarmu/włączaniem-wyłączaniem alarmu z kluczyka
__________________
Zuziorozpieszczacz http://babyzuza.mybrute.com

Szerokości FajaR !
FajaR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-05-09, 18:17   #3
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Ja miałem ten problem z 3 razy, a trzeci raz był właśnie dziś
Mam alarm Cobra zakładany w ASO i to on powoduje problem. Coś nie za bardzo działa z szyną CAN. Jak to się dzieje to nie miga w ogóle kontrolka alarmu, ale wystarczy go uzbroić z dwa razy czekając po każdym razie jakąś minutę i odpala bez problemu.
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-05-09, 19:00   #4
Cumuulus
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Katowice
Postów: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał jajko
Ja miałem ten problem z 3 razy, a trzeci raz był właśnie dziś
Mam alarm Cobra zakładany w ASO i to on powoduje problem. Coś nie za bardzo działa z szyną CAN. Jak to się dzieje to nie miga w ogóle kontrolka alarmu, ale wystarczy go uzbroić z dwa razy czekając po każdym razie jakąś minutę i odpala bez problemu.
Dzięki - następnym razem spróbóję Twojego patentu. Przypomniało mi się jeszcze, że jak silnik nie chce odpalić, to komputer nie pokazuje średniego zużycia paliwa. Nie wyświetla żadnej wartości tylko kreski no i coś z alarmem jest nie teges, bo nie chciał się uzbroić przec chwilę, dopiero po paru próbach zaskoczył.

Jajko - jak rozumiem uzbroić - tzn zamknąć autko z pilota i odczekać ?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Mimo wszystko i tak wybiorę się do ASO i zobaczę jak z problemem poradzi sobie serwis.
Cumuulus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-05-09, 19:39   #5
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cumuulus
Jajko - jak rozumiem uzbroić - tzn zamknąć autko z pilota i odczekać ?
Dokładnie tak. Ja dziś to nawet z niego nie wysiadłem. Odczekałem ok. 1 minuty, bo mój alarm normalnie w pełni uzbraja się po 45 sek., po czym rozbroiłem (tzn. otworzyłem z pilota) odpaliłem i pojechałem
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Usterka układu silnika czarekpl Silnik i skrzynia 18 28-11-12 09:42
Usterka układu silnika. andrzejp5 Silnik i skrzynia 2 19-01-11 08:29
Focus 2.0 TDCi - uszkodzony układ esp oraz układ silnika michalgbn Silnik i skrzynia 3 09-11-10 22:49
[FFII] Usterka układu silnika P0191 viker Inne techniczne 7 19-09-09 14:22
Focus I 1.8 TDCI - stukanie/cykanie silnika sony87 Silnik i skrzynia 13 23-03-09 01:18

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u