Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-07-09, 14:03   #1
rubi
Turysta
 
Avatar rubi
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1998
Postów: 16
Domyślnie Kodowanie pilota do centralnego zamka oraz kodowanie immo

Wiem, że powyższy temat pojawiał się na forum wielokrotnie, ale przejrzałem wszelkie dotychczasowe posty i nie znalazłem odpowiedzi na problem jaki mam.

Posiadam FF I z 98 r. Samochód posiada centralny zamek, ale nie posiadam kluczyka z pilotem. Udało mi się wprowadzić stacyjkę w tryb programowania, stąd zakładam, że posiada on funkcję zdalnego zamykania/otwierania drzwi. Postanowiłem dokupić klucz z pilotem - ale sprawa się skomplikowała.

Podczas rozglądania się na allegro i dyskusji z jednym sprzedającym dowiedziałem się, że istnieją kluczyki dwu oraz trzyprzyciskowe - w zalezności od tego czy bagażnik ma funkcję centralnego zamka.

Pyt 1. Jak sprawdzić , że mój focus ma funkcję centralnego zamka bagażnika.

Pyt 2. W instrukcji znajduje się info jak zakodować pilota - ale czy trzeba mieć inny klucz z pilotem by zprogramować nowy (ja posiadam dwa klucze - oba bez pilota).

Pyt 3. W instrukcji jest równiez info o tym jak zakodować immo - wystarczy mieć dwa inne kluczyki. Jednak w ASO dowiedziałem się, że podobno w niektórych wersjach były klucze matki (z czerwoną glówką) a w innych nie. Jesli mam pierwszy wariant to przy braku k.lucza matki (a nie mam takowego) nie obędzie się bez podączenia do kompa. Nie potrafili jednak uściślić w których wersjach (czy tez z jakiego rocznika) występował ten tajemniczy klucz matka i czy był w moim (zastanawiam się czy to nie jest takie ściemnianie, żebym się przestraszył i przyjechał do nich i zostawił 300 zł). Co dziwne instrukcja nic o takim kluczu nie wspomina.

Prosze o pomoc. Chciałbym dorobić sobie klucz z pilotem ale możliwie niskokosztowo. Pytania czy jesli kupię klucz surówkę + pilota (tylko iluprzyciskowego?) to jestem w stanie na pewno sam zakodować immo i zaprogramować pilota.

Z góry wielkie dzięki
rubi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-09, 15:47   #2
MONSTERA
Turysta
 
Avatar MONSTERA
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Kraków/Białystok/Sokółka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 75KM manual
2000
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 507
Domyślnie

Ad1 - Żaden focus 1 nie ma centralnego zamka obsługujacego bagażnik (bagażnik otwierany jest osobno poprzez włącznik na desce rozdzielczej lub z pilota)

Ad2 - Aby zakodować pilota trzeba posiadać autoalarm - jeżeli posiadasz klucze bez pilotów to podejrzewam że nie posiadasz autoalarmu

Ad3 -U siebie mam 2 klucze ale a niebieską główką...... można zaprogramować do 8 kluczy.....jeżeli posiadasz 2 klucze to nie powinno być problemów z zakodowaniem nowego.....


W twoim wypadku podejrzewam, że najprościej będzie zamontować autoalarm. Wtedy będziesz mógł otwierać/zamykać zdalnie samochód + otwieranie bagażnika z pilota + domykanie szyb przy zamykaniu (jeżeli masz elektryczne)

Poczytaj także >tutaj< i >tutaj<
MONSTERA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-09, 15:55   #3
wojtiix
Turysta
 
Avatar wojtiix
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Podlaskie
Postów: 299
Domyślnie

AD.1.FFI posiadają klucze z otwieraniem bagażnika(zarowno przed, jak i po lifcie)(znajomy mial 2 piloty-1 orginalny bez "klapy" i 2 dorobiony z"klapa", ale czy zawsze tak sie da bez zmiany modulu nie wiem...
AD.2.Zeby zakodowac pilota nie trzeba miec alarmu...za to odpowiada modul komfort
AD.3.Na pewno byly wersje 2 i 3 klucze i mysle ze jesli byla matka, a nie ma matki(nie zeby cos komus:P) to serwis sie klania, ale moze ktos mnie poprawi...

PZDR
__________________
Wojtiix pozdrawia [you:145a3f68f4]
wojtiix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-09, 16:59   #4
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

oryginalnie do Focusa idą kluczyki z trzema przyciskami. Widocznie ten z dwoma (od jakichś innych Fordów) też ma taki sam chip i dlatego się programuje w Focusie. Na takiej samej zasadzie można kupić kluczyk od Jaguara, lub Toyoty wstawić dorobiony grot, zaprogramować i będzie hulać, bo tam też jest ten sam system immo i pilota.

Pilota można sobie zaprogramować bez kluczyków z pilotem. Ważne żeby moduł ZV/GEM posiadał obsługę pilota.

Na 3 pytanie to jest chyba tak: że jeśli masz dwa klucze to zaprogramujesz sobie ileś tam jeszcze. I nie ma różnicy czy to matka czy z czerwoną kropką. Te kropki to chyba symbolizują rodzaj immobilazera, ale mogę się mylić.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-09, 17:18   #5
wojtiix
Turysta
 
Avatar wojtiix
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Podlaskie
Postów: 299
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
idą kluczyki z trzema przyciskami
zgadza sie kumpel w jednym nie ma po prostu przycisku...tzn nie ma elektroniki w srodku... i jak rozbieralismy to tak jakby jej tam nie bylo nigdy...a sam plastik jest na 3 przyciski...
__________________
Wojtiix pozdrawia [you:145a3f68f4]
wojtiix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-09, 17:55   #6
rubi
Turysta
 
Avatar rubi
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1998
Postów: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons

Pilota można sobie zaprogramować bez kluczyków z pilotem. Ważne żeby moduł ZV/GEM posiadał obsługę pilota.
A w jaki sposób można to sprawdzić?
rubi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-09, 18:16   #7
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał rubi
A w jaki sposób można to sprawdzić?
Czytając choćby temat w dziale FAQ . I mogę jeszcze podpowiedzieć że jeśli masz Focusa przed liftem. Jeśli zajrzysz za schowek przed pasażerem i zobaczysz tam moduł z inna nalepką niż różowa to masz moduł z obsługą pilota .
Pozdrawiam
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-09, 19:52   #8
adas232
Turysta
 
Avatar adas232
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Toruń
Postów: 54
Domyślnie

wojtiix, popieram
__________________
adas232 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-09, 21:24   #9
rubi
Turysta
 
Avatar rubi
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1998
Postów: 16
Domyślnie

Wielki dzięki za pomoc,
Sprawdziłem i mam moduł 98AG15K600DA więc wygląda na to że nie powinno być problemu z programowaniem pilota
rubi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-11, 12:00   #10
Grzesiu_K
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Skalbmierz
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1998
KR Kraków
Postów: 15
Garaż
Domyślnie Problem z zakodowaniek kluczyka

Witam mam problem z zakodowaniem trzeciego klucza. Zmieniłem moduł z różowego na srebrny. Pilot do centralnego zakodowal się bez problemu. A immobilizera nie moge zakodować. Posiadam dwa kluczyki orginalne, jeden z lampką a drugi plaski bez niczego. W moich kluczykach immobilizer jest taka szklana ampułka, a w kluczyku który kupiłem jest prostpkątny ze sciętym rogiem.
Grzesiu_K jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-11, 16:23   #11
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Sam sobie dałeś odpowiedź. Masz nie odpowiednią pastylkę immo w nowym kluczyku. skołuj taką samą jak masz w starych kluczykach i spokojnie zaprogramujesz. Immo możesz wyciągnąć z byle jakiego używanego kluczyka.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-11, 17:23   #12
Grzesiu_K
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Skalbmierz
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1998
KR Kraków
Postów: 15
Garaż
Domyślnie

Immo moge wyciągnąć ze starego kluczyka bo i tak jusz ciezko chodzi i sie zacina ale gdzie go umieścic w pilocie?
Grzesiu_K jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-11, 17:32   #13
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

W miejscu tego nie potrzebnego. Nie wiem co to za nowy kluczyk ale trochę rzeźby powinno załatwić sprawę.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-11, 17:37   #14
Grzesiu_K
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Skalbmierz
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1998
KR Kraków
Postów: 15
Garaż
Domyślnie

Pilot jajko 3 przyciski
Grzesiu_K jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-11, 17:45   #15
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

I nie ma miejsca na szklany immo? Znaczy się kupiłeś jajko od nowszego Forda. Może być tam trochę ciasno. Możesz kupić samą obudowę od pilota z Focusa np z tej aukcji. widać dokładnie miejsce gdzie siedzi pastylka.
http://moto.allegro.pl/nowa-obudowa-...972976605.html

Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-11, 19:18   #16
wiewioor
Turysta
 
Avatar wiewioor
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
RMI powiat mielecki (Mielec)
Postów: 188
Garaż
Domyślnie

Mam problem z zakodowaniem kluczyka. Focus II kluczyk z 3 guzikami scyzoryk. Wymieniałem baterie w kluczyku i teraz nie działa. Próbowałem robić tak jak instrukcja nakazuje ale nic się nie dzieje. Czytałem inne tematy ale nic nie pomaga. Macie jakiś pomysł?
wiewioor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-13, 18:01   #17
rafik40
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 14
Domyślnie

Witam , podłączę sie do tematu,a więc zacznę od początku: od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Focusa MK1 rok 1999 , razem z autem dostałem tylko jeden kluczyk (czarny), byłem wczoraj w ASO i usiadłem jak usłyszałem cenę za kluczyk z pilotem do sterowania centralnym zamkiem- 1/3 wartości auta. I tu moje pytanie,jaki muszę kupić kluczyk? kształt (foto jakieś plis), bo z tego co wyczytałem w postach, immo mogę wyjąc z innego kluczyka Forda a zaprogramować mogę sam ale dzisiaj otworzyłem schowek przed pasażerem i oprócz wentylatora dmuchawy i skrzynki bezpieczników nic nie ma a z kluczyka itwiera i zamykam auto i dioda w konsoli się świeci po zamknięciu
rafik40 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-13, 18:11   #18
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Ale czy naprawdę tak trudno przeczytać tę jedną stronę?
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59819

Owszem zdjęć trochę uciekło, ale i tak jest wszystko opisane.

Dodatkowo można skorzystać też z tej strony:
http://www.foka24.de/Focus/FFB.html

Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-13, 18:54   #19
rafik40
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 14
Domyślnie

dziękuję za linki już wiem, że kluczyk może być <<jajko>> będę szukał na szrotach, jak zrobię wszystko napiszę

---------- Post dodany o 19:54 ---------- Poprzedni post był z 19:27 ----------

MOONS-u , przeczytałem twój post i wyjąłem moduł o symbolu 98 AG 15K600 AA CL, czy pozostaje mi kupić kluczyk i go zakodować?
rafik40 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-13, 19:32   #20
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Coś źle odczytałeś numer bo nie ma takich modułów ZV, po 15K600 powinny być literki KA, DA, FA czy temu podobne. A inaczej jeśli masz moduł z różowa nalepką to do wymiany moduł, jeśli każdy inny to nie trzeba nowego modułu.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 24-02-13 o 19:37
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-13, 20:17   #21
rafik40
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 14
Domyślnie

Napewno mam AA , może dlatego ,że tu na UK i IE są inne oznaczenia ale jest różowa naklejka i przyczepiona jest niebieska kostka, więc będę szukał innego modułu oby nie różowy i kluczyka. Potem za 8euro dorobię grot i podmienię w obudowie pilota i na koniec programowanie go , będę opisywał moje postępy w tym temaci

EDIT:
Dzisiaj zdobyłem kluczyk << jajko >> z mondeo 01, pozostaje moduł, wszystkie jakie na szrocie były na jedną zieloną kostkę pozostałe były na 4 czy 5 małych kostek więc będzie ciężko z takim na 2 kostki ale poszukiwania trwają

Ostatnio edytowane przez marfm76 ; 25-02-13 o 20:56 Powód: Nie pisz postów jednego pod drugim -od tego jest opcja EDYTUJ!
rafik40 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-06-16, 22:55   #22
szymat
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
Postów: 2
Domyślnie Programowanie kluczyka - problem z zapłonem

Cześć!

Jestem ogółem nowy na forum, na starcie chcę napisać, że szukałem na forum rozwiązania - nie znalazłem.

Napiszę od początku: Posiadam Forda Focusa MK1 1998 i posiadam dwa kluczyki: z pilotem i bez.
Oba zapalały bez problemu, jednakże pilot nie działał - płytka nie posiadała przycisków (microswitchów). Zamówiłem płytkę, zamontowałem do starego kluczyka z pilotem.
Zacząłem programować kluczyk, najpierw włożyłem ten bez pilota, sekwencja programowania (beep beep) wciskam przycisk na kluczyku - działa, jest dźwięk - włączam zapłon i chula, ale kluczyk z pilotem nie zapali (zapala ale wyłącza auto i trzeba jeszcze raz programować).

Próbowałem już kombinacji (K - kluczyk bez pilota, P - z pilotem):

K 4x a potem przycisk na P

P 4x a potem przycisk na P

K 4x a potem przycisk na P i potem spróbowałem startować P - i odwrotnie.

Co robię źle? Jakieś porady?
szymat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] kodowanie pilota piotrbydg Elektryka, audio i alarmy 60 03-04-12 13:11
[MK1] kodowanie pilota od alarmu Lukaszz Elektryka, audio i alarmy 4 29-11-11 12:50
[FFII] kodowanie pilota do centralnego zamka a alarm LOGIC CAN kam84 Elektryka, audio i alarmy 0 15-11-10 22:41
Kodowanie pilota do centralnego zamka oraz kodowanie immo rubi Inne techniczne 0 29-07-09 17:27
[FFII] Kodowanie nowego pilota-sposób z instrukcji nie dział Kuras77 Elektryka, audio i alarmy 0 11-07-07 03:42

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u