Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning Optyczny

Komunikaty

Tuning Optyczny Co zrobić żeby nasze foczki wyglądały jeszcze ładniej i lepiej grały.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 13-02-14, 18:37   #1
Crawl
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Crawl
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
2005
CBY powiat bydgoski (Bydgoszcz)
Postów: 47
Garaż
Domyślnie Wymiana tylnych lamp MK2 przed FL na po FL

Cześć!

Jako że przed wymianą lamp szukałem różnego rodzaju tutoriali z opisem jak przebiega wymiana, czy jest to tylko plug&play, jak z dopasowaniem itd i nic ciekawego nie znalazłem postanowiłem sam coś takiego napisać.



Ogólne rzecz biorąc lampy pasują idealnie. Nie ma problemów z ich dokręceniem, jedyna różnica pomiędzy tymi lampami to mocowania żarówek i przewody. Różnica między tymi lampami wynika z tego, że w wersji przedliftowej były dwie osobne masy prowadzone do wiązki kabli, a po lifcie, masy są połączone między sobą.



Jak można przeczytać, jedni stosują dopiłowanie otworów, aby wpasować nowe mocowania żarówek, ja jednak postanowiłem trochę polutować Lampy zamocowane są dwiema śrubami widocznymi z góry. Po ich odkręceniu podważamy je do góry i lampka musi nam wyskoczyć z dwóch zatrzasków.

Zasadnioczo, całą wymiana nie wymaga nawet odłączania wiązki kabli z samochodu, ja operowałem na wtykach powyżej gumy uszczelniającej, a swoją prace rozpocząłem od wymiany wtyczki kierunkowskazu. W wersji przed liftowej ma ona tylko dwa kabelki, a wersja poliftowa ma 3.

Dla ułatwienia sobię całego procesu, podczas ucinania kabli ponumerowałem poszczególne z nich. Ułatwiło mi to potem pracę, i każdemu to polecam. Z wiązki kabla w focusie do wtyczki dochodzą jak pisałem wcześniej dwa kable - czarny i czerwono-niebieski, czyli kolejno - i +. Wtyk z albinosa ma 3 kabelki, ponumerowane od lewej 1,2 i 3. Kabelek z numerkiem 3 w przypadku tego podłączenia jest zasadniczo niewykorzystywany. Będąc szczerym nie wiem po co on jest




Kabelek numer 1 to masa, kabelek numer 2 to plus. Odpowiednio nalezy te kabelki usiąć, połączyć, sprawdzić czy migacz działa. Jeżeli działa to wszystko jest ok! Lutujemy połączenia żeby nic nam się nie rozerwało, obwijamy każdy kabelek z osobna taśmą izolacyjną, a potem całą wiązkę. I mamy gotowe do mocowania gniazdo.

Jak wspominałem wcześniej w wiązce kabli z albinosów jeden kabelek jest połączony między obiema wtyczkami (kierunek i stop/mijanie). Jest to masa, która również jest określona numerkiem 1 na wiązce ze stopu. Tutaj więc numeracja kabelków jest 2 1 3. Dla wygody można tak jak ja sprawdzić kable wtykając je w gniazda przed ich ucięciem i zlutowaniem.




Problemu z podłączeniem kabelków tutaj nie ma, bo do wiązki wchodzą w kolejności rosnącej. A więc od lewej 1, 2, 3. Kabel numer 1, łącze z kabelkiem czarnym. Kabel numer 2, z zielono-czarnym, a numer 3 z pomarańczowym. Po podłączeniu sprawdzamy działanie, powinno śmigać. Lutujemy, zabezpieczamy i mamy gotowe gniazdko. Pozostaje nam tylko poskładać to do kupy i mamy gotową robotę

__________________
Crawl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wymiana lamp tylnych w FFII na led z FFII FL dramy Tuning Optyczny 289 18-02-19 21:46
[MK1] rozklejanie lamp tylnych KamilK Inne techniczne 0 27-02-11 15:01
Przerobienie lamp tylnych na black [przeróbka] (rok 01 przed lf) atomic99 Tuning Optyczny 10 27-09-10 16:59
[MK1] Wymiana tylnych lamp damianTDCI Elektryka, audio i alarmy 2 19-12-09 13:55
Pare fotek tylnych lamp Picia78 Tuning mechaniczny 33 07-03-06 19:41

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u