Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesi±ca Foczka miesi±ca
Wróæ   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to z³o ale s± tacy co z niego korzystaj±

 
 
Narzêdzia w±tku Wygl±d
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 03-12-18, 23:40   #9
EXPO69
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
Postów: 52
Domy¶lnie

u mnie te¿ pierwsza podejrzana to przepustnica by³a, jednak jej czyszczenie nie da³o ¿adnych rezultatów, wiêc je¶li u ciebie da³o to rezultaty, to byæ mo¿e winna by³a brudna przepustnica.

Na tych silnikach da siê je¼dziæ na gazie, jednak jest spory koszt gdy trzeba ustawiaæ odpowiednie luzy zaworowe. Przez LPG luzy zaworowe robi± siê coraz mniejsze ni¿ powinny byæ faktycznie, przez co dochodzi do potocznego wypalania zaworów gdy siê tego nie reguluje.
S± samochody które maj± regulacjê mechaniczn± ¶rubami np honda accord 2.0 2.4, wówczas kontrola luzów co 10-15ty¶ i ew regulacja to koszt max 300z³. W naszych fordowskich 1.6 1.8 to jednak du¿o wiêkszy koszt, mo¿e nie tyle materia³ów co robocizny. Chocia¿ je¶li chodzi o materia³ to szklanki do wyregulowania te¿ tanie nie s± a jest ich 16 do sprawdzenia, ew. zamiany miejscami. Duuu¿o zabawy przy tym jest. Ja mam nauczkê i ju¿ wiem na co zwracaæ uwagê przy kupnie nastêpnego auta z LPG.
S± te¿ silniki, które maj± hydrauliczn± regulacjê luzów zaworowych i te luzy same siê ustawiaj± t³umacz±c tak ³opatologicznie, taki silniki s± np we wszystkich benzynowych mercedesach. pzdr
EXPO69 jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
 

Narzêdzia w±tku
Wygl±d

Zasady postowania
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB Code jest W³±czony
EmotikonyW³±czony
[IMG] kod jest W³±czony
HTML kod jest Wy³±czony

Skocz do forum

Podobne w±tki
Temat Autor w±tku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] FL Przy uruchamianiu za¶wieca siê kontrolka immobilisera langolier Elektryka, audio i alarmy 6 24-06-14 21:00
[MK1] 1.8B przy zmianie biegów skacza oboty mateusz9001 Silnik i skrzynia 6 24-06-11 15:38
przy uruchamianiu auta w³±cza sie test wojtek D. Elektryka, audio i alarmy 8 25-07-09 09:38
Metaliczny odg³os przy uruchamianiu silnika koperson Silnik i skrzynia 11 17-01-07 10:42

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Znaki firmowe i towarowe u¿yte zosta³y wy³±cznie w celach informacyjnych, s± chronione prawem i zastrze¿one przez ich w³a¶cicieli.
Komentarze, oceny a w szczególno¶ci posty na forum s± w³asno¶ci± ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialno¶ci za ich tre¶æ.

stat4u