Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 16-05-09, 22:32   #1
neshi
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Polanica Zdrój
Postów: 11
Domyślnie [FFII] Problemów z silnikiem objawów kilka (1.6TDCi)

Kiedy zawodzi warsztat ...

Po krótce:
FFII / kombi / 109KM / DPF / IV'2006 / automat

Moją Foczkę kupiłem niespełna 2 miesiące temu. Przyjechała do kraju z Francji z przebiegiem (ponoć) 130tys.km .
Przed zakupem Sprzedający zgodził się na przegląd w autoryzowanym serwisie Forda. Wykonałem go we wrocławskim Germazie. Popatrzyli, podotykali, pomrugali światłami, podłączyli pod komputer ... Diagnoza : ogólnie wszystko w porządku, tylko filtr cząstek stałych "wyrzuca błąd" P2458. Poprosiłem Sprzedawcę o czas do namysłu. Wieczorem usiadłem do Forum FKP. Nie wyglada tragicznie - myślę - przepalimy, zregenerujemy będzie dobrze. Kupiłem.

Jak uczył dziadek, niemal zaraz po zakupie zakupiłem:
- komplet paska rozrządu,
- filtry (oleju, powietrza, kabiny, wkład paliwowego)
- olej

Auto oddałem do polceanego na forum zakładu "Caros" we Wrocławiu - wprawdzie bez autoryzacji, ale specjalizującego się w Fordach. Szast-prast ! powymieniane (kierownik sie tylko dziwił, że w silniku z przebiegiem 130tys.km wymieniam rozrząd, bo zalecane jest dopiero przy 240tys.)

Chciałbym Was prosić o analizę tego, co zaobserwowałem od tego czasu:
1. Przy uruchamianiu silnika (tylko całkowicie zimnego), przez pierwsze 2-3 sekundy pracuje on bardzo nierówno. Wręcz czuć po drganiach nadwozia jak jest niezadowolony z tego, że przerywa mu się drzemkę.
2. Podczas jazdy na bardzo niskich obrotach (ledwo wręcz dotykając pedał gazu), ze stałą prędkością, na kilkusetmetrowym odcinku drogi dają się odczuć wyraźne "czkawki" w pracy silnika. Cos jakby nie dostawał "papu". Paliwa stram się lać tylko na "markowych" stacjach, a wysokością biegów steruje mi automat skrzyni, więc wykluczam swoją winę.
3. Zeszłej niedzieli podczas wypadu w góry oniemiałem z przerażenia. Po blisko 2 km jazdy z niewielką prędkością - stale pod niewielkim nachyleniem, moja Foka kichnęła raz i drugi, potem kaszlnęła, poprawiła rzuceniem silnika raz prawo a potem w lewo i pewnie - gdybym sie nie zatrzymał - to by zgasła...
4. Zaobserwowałem znacznie zwiększone spalanie. Powiecie automat ... no może. Dodajmy mu ten litr, no 1,5 do nominalnego. Porównuję Wasze wyniki i nijak mi sie rachunek nie zgadza. Moje TDCI w automacie potrafi spalic w trasie (a nie mam zbyt ciężkiej nogi i przeczytałem artykuł o poprawnej jeździe dieslem) około 7,5l/100km

Do tego mógłym dołożyć często włączający się wentylator układu chłodzenia (nawet przed osiągnięciem przez silnik temperatury 90 st. C , pokaźne, czarne kłębki dymu czy głosne, metaliczne arie zaworów na długo po tym jak powinny sie juz wyregulować.

Wrociłem do warsztatu, opisałem swoje problemy. Bez zbędnych ceregieli przyjeli ponownie pod dach. Sprawdzili raz jeszcze montaż rozrządu, szczelność układu paliwowego, odczyty z komputera ... DPF zatkany. Przeprowadzili "czyszczenie ręczne" - przegazowali jednostkę, komputer odnotował autooczyszczenie i ... rozłozyli ręce (bardzo grzecznie). Obserwować - powiedzieli. Dojechałem do domu. Dzisiaj rano pojechałem na testy. Przy zapalaniu - nadal rzuca silnikiem. Przy jeździe na niskich obrotach - nadal przerywa. W góry juz nie pojechałem, wiem że nie jest dobrze.

Co Waszym zdaniem się dzieje? Czy prace w warsztacie i te objawy to tylko zbieg okoliczności? czy to pograszający się stan DPF'a ? A może jeszcze coś innego?

Zanim wybiorę się do jakiegoś ASO (zapewne w Świdnicy lub Wrocławiu) i wydam mnóstwo kasy na regenerację filtra cząstek stałych aby go wykluczyć jako mozliwą przyczynę tych wszystkich usterek, bardzo chciałbym usłyszeć Wasze opinie o zaistniałej sytuacji.
neshi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Dziwne stukanie przed pasażerem FFII 1.6tdci 90km dzudzu9 Inne techniczne 4 13-11-10 20:33
[FFII] jakim kluczem odręca się filtr oleju w 1,6tdci ? jag66 Silnik i skrzynia 2 01-06-09 10:51
[FFII] 1,6tdci słabnie jak już prawie nie ma w baku paliwa jag66 Silnik i skrzynia 9 06-03-09 23:25
[FFII] 1.6TDCi - problem z przepływomierzem i olejem michalm Silnik i skrzynia 1 12-01-09 15:19
KILKA PROBLEMÓW Z FOCUSEM mk1 Proszę o pomoc szumi89 Silnik i skrzynia 11 10-08-08 22:27

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u