Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 24-04-09, 02:07   #8
aristo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Dolny Slask
Postów: 13
Domyślnie

witam ponownie wpadlem napisac jak sprawa wyglada, na jakim jest etapie.

1) zostal wyczyszczony uklad paliwa, wymieniony filtr na jakis z wyzszej polki (140zl kosztowal) szok... nie pamietam firmy

2) pojezdzilem tydzien zadnych problemow (podczas jazdy) jutro jade do goscia na kompa
podpiac aby sprawdzil czy jakies bledy sa....

3) poajwila sie natomiast inna sprawa czego nie bylo przed czyszczeniem ukladu

4) autko gasnie przy odpalaniu na zimnym, tzn po nocy lub po dluzszym nie jezdzeniu, krecic mozna 5-10 razy szarpie i gasnie, tzreba mu pomoc lekko gazem , zaskoczy pusci troche dymu (wczesniej tego nie bylo..... ;/;/ buu) ,

-jakies sugesie? zawor na pompie? (tak wyczytalem na forum) , jeszcze czytalem cos o jakims EGR

5) inna sprawa to na postoju lekkie stuki przy skrecaniu kol prawo lewo przy jezdzie to nei wystepuje
-koles mowil ze kolumna , da sie to to z tym jezdzic , nie po drodze mi wywalac 1,5k plus robota na to, a czytalem ze da sie ztym jezdzic, nawet u niektorych wytarczylo jakis krzyzak dokrecic....

jutro wroce z kompa to napisze co i jak,

OFTOPIC
koles mowi ze jak beda wtryski to wymienic wszystkie najlepiej i najlepiej nowe (budzet studenta 4k nie ma szans ;/ ) regenerowane sa az tak straszne, koles mowil ze regenerowane to syf i zaraz znowu padna, ze ludzie wymieniaja jada kawalek dalej i po nim

nie wiem nie znam na autach kompletnie, najlepiej sam bym zrobil ta probe przelewowa i zobacyzl czy to aby ktorys z wtryskow (podana byla instrukcja na forum jak to sprawdzic, bezpieczne to jest? )

Szkoda mi FOKI fajne autko zwaze no szkoda mi nie chce sie pozbywac jej, troszke nadwyrezyla moje zaufanie ;/ ehhh ale tak czy siak zrobic trzeba... boje sienia ruszac w dluzsze trasy, boje sie ze padnie zgasnie w drodze i bedzie pipa , nie daj boze na zakrecie...


ktos cos podsunie w sprawie tego odpalania pierwszego, ? jak jzu odpali to chwilke nierowno popracuje i juz jest Wszystko OK , nastepne odpalanie bez problemu

PRZED CZYSZCZENIEM Ukladu tego nei bylo1!! ;/ ''korek odkrecalem nei zaysa w baku powietrza''

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 14:52 ]
Wiec bylem dzis podlaczac Foke pod kompa u mechaniora co mi uklad caly czyscil, na pocztaek rano proba odpalenia 7-8 razy za 8mym razem zaskoczyl (z pomoca gazu) siakos poszlo, Foka plynie nie traci mocy, przelciala sie zwawo do mechaniora, podlaczyl pod kompa, zadnych bledow wszystko ok, opowiedzialem mu co i jak z odpaleniem mowi ze musze zostawic na noc zeby on rano odpalil i zobaczyl co jest nie tak, siccc.... no bo jak raz juz zapali to osa do konca dnia... ale tak pogadal pogadal ja mu mowilem co czytalem to powiedzia ze tzreba EGR wyczyscic, (a nie dalbym rady sam jakos tego wyczyscic?) . OK wracajac od mechaniora zajechalem jeszcze do innego co polecila mi znajoma , pogadali pogadali nikt czasu nei ma zeby od razu kuknac na foke wszyscy za tydzien... ale ten powiedzial ze EGR nie ma nic wspolnego z odpaleniem, musze foke zostawic musi pomierzyc cisnienia itd... , Fuck przeciez jeszcze tydzien temu odpalal cacy nic nie bylo ;/ , mechanior nr 1 , mowi ze moze filtr paliwa, mowie: przeciez dopiero coPan wstawil za 140zl !!! znowu nowy? odp: czasami tak tzreba , bywaly takie przypadki ze:... (i tu historie.... bla bla bla SICK) , pytam czy zrobic probe przelewowa wtryskow aby sie upewnic albo czy on zrobi, a on mowi: Panie odepniesz wezyk i podepniesz z powrotem wtrysk moze szlak trafic, Fuck co ja kupilem auto czy porcelane!! nie no nie mam sil,

moge cos sam poprobowac pogrzebac? przeczyscic, czy sie nie pchac?

aaa i pytanko, moge tak przez jakis czas jezdzic , ? zanim minie te1,5tygi zajade do mechniora bo postawic auto moge tylko w czwartek a w poiatek Swieto ;/

[ Dodano: Wto 28 Kwi, 2009 12:27 ]
auto ktore oddalem do calkiem innego mechanika ktorymu powiedzialem co i jak sie dzialo i co juz bylo robione i sprawdzane , po 1 dniu dostaje smsa: Dzien dobry firma XXX Zapraszam po odbior samochodu, wykonalismy naprawe zasilania sterownika silnika i programowanie wtryskiwaczy, koszt 450zl, WOW, mam nadzieje ze wsiade i bedzie cacy, podoba mi sie profesionalizm firmy , ale ohy i Ahy napisze jak odbiore FOKE

[ Dodano: Wto 05 Maj, 2009 09:26 ]
Auto smiga ale problem odpalania pozostal, nie pali za 1 razem (jak postoi 10-12h) , odpala za 2 razem a pozniej caly dzien juz smiga!

co to moze byc:

Swiece? mozna samemu jakos je srpawdzic, tudziez wymienic?

zawor zwrotny?

........
aristo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
pompa czy wtryski czy co innego? POMOCY! jabol13 Silnik i skrzynia 12 17-08-13 15:01
1,8 TDCI wtryski próba - ZDJECIE aristo Szkody, Naprawy, Porównania 1 17-05-09 18:29
wyjazd...padła pompa i wtryski...masakra Krystian Markow Silnik i skrzynia 48 20-09-08 14:07
Prośba o pomoc - pompa paliwa Oskar Inne techniczne 10 20-02-05 18:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u