Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-01-11, 14:44   #31
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Owszem, masz prawo do swojego zdania.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-11, 20:35   #32
ZET1976
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Włocławek
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
wrzesień
2008
Postów: 72
Domyślnie

To kolega mało widział, a jeszcze mniej czytał dobrych rad i opinii o LPG. Wiekszość gazowników montuje w poziomie, bo tak jest szybciej i łatwiej. Dla trwałosci wtrysków lepiej jest jak są w pionie, tak jak pisał drake. To tak jak nie powinno sie odpalać motocykla jak jest pochylony, bo ściera się bardziej jedna strona cylindra. Podobnie z długoscią wężyków, im krótsze, tym szybsza reakcja na dodanie gazu.
Moźa powiedzieć, że to takie niuanse dla perfekcjonistów, nie każdy montażysta o tym wie.
ZET1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-11, 21:48   #33
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

haha dobreeee czyli motocyklem też nie można wchodzić w ostry zakręt mocno pochylonym bo ściera sie bardziej jedna strona cylindra hehehe NIE NO ! CUDA NA KIJU

Do motocyklistów:
Dla równowagi jak wchodzicie w ostry zakręt w prawo to odrazu wchodzcie w ostry zakręt w lewo żeby równomiernie cylinder sie ścierał.

ZET1976 może mało czytałem i mało widziałem ale Ty z kolei naczytałeś się za DUŻOOOO
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-11, 21:56   #34
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Straszny z Ciebie kozak kolego. My nie uważamy się za ludzi, którzy pozjadali rozumy, ale ja np. zjadłem zęby na mojej instalacji i przeglądnąłem setki montaży, setki konfiguracji by dojść w końcu ze swoją do ładu i stwierdzam fakt, a to, co napisał ZET1976 to 100% prawda.

Po 2. nie potrafisz czytać, jak 90% polskiego społeczeństwa. Nie muszę chyba mówić o tym, że podczas odpalenia jakiegokolwiek silnika spalinowego, olej pod ciśnieniem musi dopiero dopłynąć do newralgicznych miejsc by je nasmarować. Kolega ZET1976 o tym nie napisał, bo to OCZYWISTE, nawet dla mojego 14 letniego kuzyna. Ty natomiast nie czytając jego posta ze zrozumieniem mówisz o jeździe, czyli o stanie optymalnego smarowania. ZET mówił o rozruchu, gdzie tłok trze bezpośrednio o gładź cylindra.
Jednak w chęci zemsty i zjechania kolegi, który mówi zresztą prawdę, sam się wkopałeś...

Ostatnio edytowane przez drake ; 06-01-11 o 22:02
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-11, 22:07   #35
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

nie jestem żaden kozak, tylko poprostu czasem walicie takie argumenty, że głowa mała. wszystko się zużywa, drake a ty myślisz że ktoś chce żeby zużywały mu się wtryski od LPG bo są założone poziomo ? ja też bym chciał i ty pewnie też żeby nic w aucie sie nie pusło. Niestety tak się nie da
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-11, 22:19   #36
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Czasem jednak można ruszyć głową i poprawić ludzi po zawodówce, który zakładali Ci odpowiedzialną instalację LPG za kilka tysięcy złotych. Zmiana pozycji wtrysków to 15 minut roboty, a podniesie znacznie ich żywotność. Inżynierowie Forda zaprojektowali i wykonali samochód, w którym patenty zostały przetestowane w różnych warunkach.

Instalatorzy LPG natomiast powinni umieć wsadzić butle w koło, umieją?

30% nie!! Wsadza butle na odwrót, co ma duże znacznie dla bezpieczeństwa! Przekonało się o tym wiele osób!

Instalatorzy LPG powinni z logicznym rozmieszczeniem pod maską silnika zamontować newralgiczne komponenty instalacji gazowej tak, by wymiana materiałów eksploatacyjnych była możliwa w sposób łatwy, a elementy odpowiedzialne za wydajność jednocześnie współgrały ze sobą, i nie mam tu na myśli tylko ich doboru, umieją?

NIE, nie umieją, ostatnie foki na forum i na lpg-forum.pl pokazują, że instalatorzy kompletnie nie umieją montować czegokolwiek: reduktor przyczepiony do obudowy chłodnicy, wtryski odwrócone o 90 stopni bo monter myślał, że tak trzeba (gówno trzeba, wtyczki trzeba), tym samym wąż mający METR i wielkie przerosty po cut-offie powodujące OGROMNY spadek czasów wtrysków.

Powinni myśleć podczas ingerowania w samochód, umieją?

NIE, nie umieją: wiele przypadków (90%) nawiercania kolektora bez jego zdejmowania. Kilka przypadków silników do remontu, gdzie wióry dostały się do komór spalania. Nie mówię już o tym, że niszczą silniki spalinowe przez to, że NIE UMIEJĄ (80%) DOSTROIĆ głupiej centrali gazowej w której proces dokładnej kalibracji jest prostszy niż smażenie schabowych!


I takim właśnie sposobem ludzie nie chcą w samochodach gazu i uważają, że gaz niszczy ich silniki, dlatego jeżdżą na benzynie. Gaz ma JEDYNIE to do siebie, że spala się w kilkukrotnie szerszych proporcjach niż benzyna, a GAZOWNIK ma obowiązek utrzymać stosunek mieszanki najbardziej zbliżony do benzynowej, robią?

NIE, dlatego po gazownikach trzeba poprawiać, a po Fordzie nie. Nie poprawiam inżynierów Forda, oni zrobili wszystko, by auto się nie psuło. Gazownicy robią wszystko, by zedrzeć kase i puścić Cię wolno, dlatego zjadłem zęby na mojej instalacji.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-11, 22:30   #37
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

Ja Ciebie rozumiem doskonale. Ale jeśli mi w poniedziałek założą wtryski poziomo (bo tak napewno zrobią) i wąż od reduktora do wtrysków będzie miał około 1 metra to co mam mam zrobić ? jechać do domu i poprawić samemu, po czym pojade na przegląd po 1000 km i powiedzą Panie co Pan zrobił ? Masz Pan po gwarancji. Wiem że w LPG musi być wszystko idealnie. Trzeba dbać o każdy szczegół. To co jest w moim zasięgu przygotowałem im idealnie czyli świece filtry, przewody wszystko nowe, nawet olej nowy wlałem.
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-11, 22:34   #38
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Jeśli będzie dobry warsztat i znajdziesz go na lpg-forum, na dodatek spytasz się dyskretnie 'czy będzie zniżka dla forumowicza' to będą wiedzieli, żeby nie spartolić Ci sprawy, bo będziesz ich mógł oczernić.
Jeśli zrobisz natomiast w warsztatcie uj wie jakim, to spartolą tak, czy siak. Nakieruj ich po prostu: prosiłbym o zrobienie schludnie instalacji i wykonania pełnej mapy wtrysków w zakresie obciążeń.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-11, 22:45   #39
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

Masza racje drake, można sobie poszukać bardzo dobrego warsztatu, ale teraz zobacz z innej perspektywy. Mieszkam w Koninie (wielkopolska) znajde warsztat np. w Poznaniu (też wielkopolska 100km od domu) i teraz mam LPG na gwarancji i głupi przegląd głupia pierdoła musze jechać do Poznania. Kilka takich wycieczek i mam nowe wtryski albo reduktor. Ja wybrałem warsztat w swoim mieście taki co cieszy sie największym powodzeniem, moim zdaniem jechać i zakładać gaz przez pół Polski jest zbyt kosztowne i nieopłacalne. ale to tylko moje zdanie
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-11, 22:49   #40
michmarmik
Sympatyk
 
Avatar michmarmik
 
Michał
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1998
TSK powiat skarżyski (Skarżysko-Kamienna)
Postów: 1 220
Garaż
Domyślnie

a tam po co Ci gwarancja :P ja kilka drobnostek dzień po gazownikach poprawiałem :P
Cytat:
Napisał drake Zobacz post
proces dokładnej kalibracji jest prostszy niż smażenie schabowych!
]
tu się jedynie nie zgadzam :P bo schabowe usmażę ale ze strojeniem nie idzie mi najlepiej
__________________
Mój Focus
michmarmik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-11, 00:52   #41
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Mi np. cienko wychodzi smażenie, dlatego wolę kalibracje
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-11, 21:33   #42
ZET1976
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Włocławek
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
wrzesień
2008
Postów: 72
Domyślnie

Mnie też zawsze z kuchni wyganiano, dlatego poszedłem do technikum mechanicznego, a nawet zaczałem studiować budowę pojazdów samochodowych, ale w końcu skończyło sie na zarządzaniu i marketingu .
A wracjąc do tematu, to może zadaj kilka konkretnych pytań fachowcom, co będą montowali ci instalację i mając już trochę wiedzy sam bedziesz mógł ocenić ich fachowość.
Drake wypisał ci większość "grzechów głównych" instalatorów, zapytaj ile z nich twoi instalatorzy chcą popełnić.
ZET1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-11, 21:52   #43
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

nawet nie chce się pytać co za grzechy popełnią i nie chce się wkur***ć, jak się przejade i coś mi się nie spodoba w instalacji i pracy mojego samochodu to nie odbiore go. Mam tylko nadzieje że, będzie to zrobione solidnie, zgodnie z techniką montowania instalcji LPG. Dla mnie nie muszą wcale zrobić tego w 1 dzień. Mogą to robić tydzień ale ma to być tak zrobione żeby było dobrze. We wtorek porobie kilka fotek i sami ocenicie

P.S szczególe licze na ocenę drake
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-11, 22:16   #44
michmarmik
Sympatyk
 
Avatar michmarmik
 
Michał
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1998
TSK powiat skarżyski (Skarżysko-Kamienna)
Postów: 1 220
Garaż
Domyślnie

to czekamy na fotki, krytyka mile widziana? :P w pozytywnym znaczeniu tego słowa
__________________
Mój Focus
michmarmik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-11, 22:27   #45
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

hehe, spoko możecie krytykować wcale nie bede sie fochował tylko wydrukuje wszystkie te negatywne komentarze i pojadę do mojego gazownika i mu pokażę haha
Powiem "patrz Pan tak oceniają waszą robotę"
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-11, 23:36   #46
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

spoko, my chcemy tylko pomoc, nie mamy na mysli zlosliwosci.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-11, 11:46   #47
jaco67
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2005
Postów: 9
Domyślnie

Witam kolegów
Przyjrzałem się zdjęciom kolegi klb i widzę, że w mojej focusie C-max wąż biegnący od reduktora do wtrysków jest podobnie zamontowany (wtryski gazowe zamontowane są z drugiej strony silnika)
Chciałbym zapytać się kolegów, jakie znaczenie dla sprawności i prawidłowej pracy instalacji gazowej ma długość "tego węża"?
Pytam, ponieważ za 2tys. km mam pierwszy przegląd płatny po 10 tys. i może polecę "przełożyć" wężyk z drugiej strony listwy wtryskowej gazu.
jaco67 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-01-11, 01:01   #48
klb
Turysta
 
Avatar klb
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 32
Domyślnie

piterr130886 posłuchaj rad drake i michmarmik bo widzę ze oni mają faktyczne pojecie o LPG ja zrobiłem błąd ze przed instalacja nie poszperałem po necie ty tego błędu nie zrób
klb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-11, 16:37   #49
klb
Turysta
 
Avatar klb
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 32
Domyślnie

Cze pisze bo mam do was prośbę w przyszłym tygodniu jadę do gazownika i chce żebyście mi powiedzieli co i gdzie ma mi poprawnie zamontować gdzie wnieść poprawki, bylem dziś u znajomego mechanika i mówił ze mogę mieć problem z przejściem przeglądu bo mi cos zamontowali do przedniej belki czy jakoś tak , wiec sie zdecydowałem jechać z reklamacja gwarancyjna na złe zamontowane podzespoły. A druga sprawa to czy da rade zamontować wlew do gazu kolo wlewu do benzyny??
klb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 09:34   #50
michmarmik
Sympatyk
 
Avatar michmarmik
 
Michał
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1998
TSK powiat skarżyski (Skarżysko-Kamienna)
Postów: 1 220
Garaż
Domyślnie

Wrzuć foto.
Cytat:
Napisał klb Zobacz post
A druga sprawa to czy da rade zamontować wlew do gazu kolo wlewu do benzyny??
tak http://allegro.pl/wlew-gazu-zawor-ta...431299366.html
wtedy masz koło wlewu benzyny zamontowany ten mosiężny wlew ze zdjęcia w aukcji a duży wlew(ten stalowy) musisz wozić ze sobą i wkręcać przed tankowaniem.
__________________
Mój Focus
michmarmik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-11, 18:09   #51
klb
Turysta
 
Avatar klb
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 32
Domyślnie kolejne km na gazie i9 zero problemow

Witam dawno mnie tu nie było jak do tej pory zrobiłem okolo 8tys km na gazie i zero problemów jedynie co zauważyłem to głośniejsza praca wtrysków
klb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-11, 21:00   #52
Paffcio
Turysta
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Avatar Paffcio
 
Paweł
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Ostrołęka-Warszawa
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
listopad
2003
WO Ostrołęka
Postów: 337
Garaż
Domyślnie

ja mam chyba problem z reduktorem....bo jak daje Foce ognia to ta mi zaczyna szarpać i nie chce iść
Paffcio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-11, 22:28   #53
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Przede wszystkim gdy winę ponosi spadek ciśnienia na reduktorze, w wypadku sekwencji samochód powinien przełączyć się na benzynę. (automatyczny powrót po x czasie poniżej y ciśnienia). Szarpanie również nie jest objawem reduktora.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-11, 02:36   #54
marcina
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Lubienia
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
TST powiat starachowicki (Starachowice)
Postów: 3
Domyślnie

Mam taką samą instalację tylko u mnie pod maską wszystko tak pochowane, nie widać nic na pierwszy rzut oka.
marcina jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 19:42   #55
klb
Turysta
 
Avatar klb
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 32
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcina Zobacz post
Mam taką samą instalację tylko u mnie pod maską wszystko tak pochowane, nie widać nic na pierwszy rzut oka.

i jak ci sie sprawuje??
klb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] LPG - Sekwencja w FFI 2.0 (130KM) - test MisiekT Gaz i zagazowane Foczki 84 21-08-10 14:25
[FFI] Jaka sekwencja 2.0 16V '99 bartek1351 Gaz i zagazowane Foczki 23 28-10-08 23:30
Szarpie pomiędzy 4 tys. a 5 tys. - sekwencja Martinez69 Inne techniczne 11 15-03-05 08:15

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u