Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-01-08, 19:43   #1
xtek
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: krak
Postów: 4
Domyślnie [FFI] ladowanie... a wlasciwie jego brak

pacjent: FF MK1 1,8TDCI 2004r.

jechalem, jechalem - zaswiecila sie w pewnym momencie kontrolka akumulatora - na czerwono. podjechalem pod dom. wrocilem do niego rano, nie odpalil. odpalilem na kablach - sprawdzilem - nie bylo w ogole ladowania. Pomimo, ze zaladuje akumulator na full - nie ma ladowania - swieci sie kontrolka na czerwono i miernik nie wskazuje ladowania.
Mech wymienil regulator napiecia, problem nie zniknal.
Ile wezma w ASO za diagnoze/podpiecie pod komputer? Ktos poleci jakis punkt w Krakowie?

Nie bylo jakiejs akcji serwisowej wymiany softu w zwiazku z bledami w ladowaniu? Cos mi sie obilo o uszy
xtek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-08, 08:18   #2
MicBud
Turysta
 
Avatar MicBud
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
PO Poznań
Postów: 46
Domyślnie

U mnie, co prawda był to jeszcze Fiat Uno, miałem podobny problem. Przyczyną była jedna szczotka alternatora, która była najprawdopodobniej wadliwa i wytoczyła rowek w tym miedzianym/mosiężnym pierścieniu po którym "chodzi" aż w końcu straciła kontakt i zaświeciła się kontrolka ładowania. Koszt naprawy alternatora w pierwszym napotkanym punkcie to 50 i ok. dwie godziny czekania. Może tam jest przyczyna?
__________________
Pozdrawiam
Michał

-------------------------------------------------------
FOCUS MKI 2002, 1.6 ZETEC 100KM, manual, kombi
MicBud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-08, 21:57   #3
xtek
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: krak
Postów: 4
Domyślnie

kody dtc jakie wyskakuja to

9317 Battery Voltage High
9318 Battery Voltage Low

...
swietnie
w poniedzialek chyba bede zmuszony podjechac na kompa... moze tam cos poradza


heeej ludziska... niech ktos pomoze... na komputerze w serwisie powiedzieli, ze NIE WIEDZA co to ... twierdza, ze do wymiany sterownik, czyli chyba caly komputer... gdzie cos takiego dostane i jaki koszt?
xtek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-08, 22:07   #4
Emf
Turysta
 
Avatar Emf
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Piotrków Tryb.
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
październik
1999
EP Piotrków Trybunalski
Postów: 550
Domyślnie

Cytat:
Napisał xtek
heeej ludziska... niech ktos pomoze... na komputerze w serwisie powiedzieli, ze NIE WIEDZA co to ... twierdza, ze do wymiany sterownik,
Hehehhe "profesjonalizm" serwisu do kwadratu.
NIE WIEDZĄ .... ale twierdzą, że do wymiany sterownik
Czy na pewno altek jest dobry??
Ja w swoim poprzednim aucie przeszedłem z altkiem wszystkie możliwe manewry od padniętych mostka z diodami, regulatora, a w końcu uzwojenia.
Najpierw podjedź do dobrego elektryka, który będzie pewny, że alternator jest OK i dopiero zacznij dłubać w elektronice.
Emf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-08, 22:28   #5
DAFIT
Turysta
 
Avatar DAFIT
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Rzeszów
Postów: 107
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emf
Najpierw podjedź do dobrego elektryka, który będzie pewny, że alternator jest OK i dopiero zacznij dłubać w elektronice.
zrob jak radzi Emf, ja w swoim pierwszym focusie mialem podobna sytuacje ze swiecila sie lampka akumulatora, pojechalem do elektryka odrazu znalezli przyczyne i ja usuneli, niesteety nie pamietam co to gdyz bylo to ze 4 lata temu

pozdrawiam
DAFIT
DAFIT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-08, 12:14   #6
rimmski
Turysta
 
Avatar rimmski
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Sopot
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
GLE powiat lęborski (Lębork)
Postów: 90
Domyślnie

a może po prostu sprawdź akumulator - wiem że to brzmi banalnie ale sam 2 miesiące temu cudowałem z wymianą regulatora napięcia, czyszczeniem szczotek i nawet na pożyczke nie chciał odpalić.. wsadziłem nowy akumulator i koniec

btw. skłoniło mnie to do refleksji nad debilizmem niektórych "renomowanych" mechaników - jak można rozpieprzać na części cały alternator bez sprawdzenia aku - normalnie w głowie sie nie mieści
rimmski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-08, 16:08   #7
MaximS
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Stoke
Postów: 13
Domyślnie

Sprawdz alternator. W jednym z moich poprzednich aut (Nissan Primera) padl wlasnie alternator, ktorego wada zabila po kolei 2 akumulatory (jeden z nich udalo sie zwrocic bo byl na gwarancji a w sklepie sie nie kapneli ze to ja go dobilem).

Mozesz jeszcze sprawdzic kable bo u mnie byly zasniedziale, bo to tez byl jeden z powodow slabego ladowania.

Kosztow nie podaje bo to inna maszyna
__________________
Gdybym wiedzial dokad isc, to bym nie byl tam gdzie jestem.
MaximS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-08, 18:07   #8
xtek
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: krak
Postów: 4
Domyślnie

Akumulator jest dobry, bo jest nowy. Nie wiem co dokladnie zrobil mechanik bo auto mam w inny miescie, ale juz podobno dziala wszystko. Pozostala tylko swiecaca sie na stale kontrolka poduszki. Jest na to inny sposob niz jazda do aso?
xtek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FF1] Podnośnik szyby kierowcy, a właściwie jego brak:/ RedRum Elektryka, audio i alarmy 3 15-08-09 11:02
zapala sie losowo ladowanie akumulatora abs itp elotnicze.pl Elektryka, audio i alarmy 3 17-02-09 14:31
[FFI] Odpływ kilmatyzacji - w zasadzie jego brak Madaw Inne techniczne 0 27-04-08 14:20
Jak wyczyscic silnik krokowy, a wlasciwie czym czysciliscie ptak01 Inne techniczne 2 28-02-05 14:57

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u