Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 28-01-13, 23:28   #1
klapek
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: O-ca
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
lipiec
2013
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 359
Domyślnie Silnik Krokowy - przyczyny uszkodzenia...

Witam.
Chciałbym zachęcić do jakiejś "filozoficznej" dyskusji na temat silnika krokowego ;]
Do napisania tego postu skłoniły mnie problemy występujące w mojej foce (mk1 2.0 b)
Właściwie od początku mojej przygody z foką miałem problemy z falowaniem obrotów, gaśnięciem auta podczas jazdy, problemy z odpalaniem na zimnym.
O ile samo falowanie życia nie utrudnia, tak już gaśnięcie na zakrętach, albo odpalanie auta przez kilka minut już nie jest zabawne ^^ Jako młody kierowca szperający na tym forum szukałem tysiąca rozwiązań... wymieniłem:
- przewody
- cewkę zapłonową
- czujnik temperatury na głowicy silnika
- wąż odmy
- wszystkie filtry ( ale to wiadomo )
Wszystko to było o kant rozbić...
W końcu poszedłem po rozum do głowy i zakupiłem jakiś tani polski zamiennik silnika krokowego ( bodajże LCC ) no i ... eureka !
Problemy z odpalaniem, gaśnięciem, falowaniem, odpalaniem z nogą na gazie jak ręką odjął ! Problem w tym że wspomniany zamiennik wytrzymał niecały rok. Z braku kasy wyczyściłem i założyłem stary (oryginalny) krokowiec i to też natychmiast dało pozytywny rezultat. Niestety i on wytrzymał jakieś cztery miechy i tradycyjnie znowu założyłem poprzednią używkę po czyszczeniu (polski LCC) i to tradycyjnie też pomogło parę miechów. Przyszedł czas na coś lepszego i poszukałem jakiegoś markowego cudenka. Niestety z przyczyn finansowych oryginał odpadał (do tego silnika prawie 400zł) więc poszukałem czegoś markowego... mój typ trafił na Delphi które produkuje dużo części na pierwszy montaż. Paczka przyszła zamontowałem i "kaszana"
Wymontowałem, odesłałem i uznano reklamację że faktycznie był walnięty... przysłano mi kolejny i było by wszystko fajnie gdyby nie fakt że działał tydzień... objawy wróciły
Teraz pytania... Czy jest coś co może psuć silniczki krokowe ?? Po prostu zaczynam co raz mniej wierzyć że to one są uszkodzone, chociaż ich wymiana pomaga, lub czuć po prostu różnicę. Może one się od czegoś uszkadzają w moim silniku ? Czy ktoś wie co nim steruje dokładnie ? Z czym są ściśle powiązane ? Może czujnik temperatury w komorze silnika czy coś ??
Może macie jakieś pomysły i własne teorie ? Obecnie mam dwa silniczki na boku i jeden na aucie ( ale do ponownej reklamacji ), mogę jeden rozebrać dla dobra nauki

Pozdro i zachęcam do dyskusji !
__________________
- Fajna Żaba...
- FOKA !
klapek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] silnik padł. jakie przyczyny? luks Silnik i skrzynia 32 30-01-13 18:42
Czy to moze byc silnik krokowy Boo Silnik i skrzynia 2 21-05-09 11:01
silnik krokowy wielki30 Silnik i skrzynia 1 04-04-09 12:23
silnik krokowy ziom Silnik i skrzynia 2 16-01-08 22:24

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u