Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-03-10, 13:16   #1
RedRum
Turysta
 
Avatar RedRum
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Tychy
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 98
Domyślnie Tłumik końcowy – oryginał czy Ulter

Witam!

Wiem, że temat wydechów troszkę przemaglowany, ale myślę że ww dylemat jest chyba tym najczęściej pojawiającym się przy wymianie ostatniego tłumika, zwłaszcza jeśli chodzi o zamontowanie typu plug&play za rozsądne pieniądze.

Było ostatnio mówione, że ulter zamulił jakiegoś dełulanosa, jak to się ma do foki? Ktoś odczuł spadek mocy po zamontowaniu owego?

Jaka jest żywotność takiego ultera i jak się ona ma do oryginału?

Gdzie kupić ultera wiadomo, ale gdzie najtaniej dostać oryginał?

Mam jeszcze pytanie ogólnie w kwestii tłumików "sportowych" przelotowych itp. czy one są wygłuszane? Mówię o tej "wacie" która się podobno wypala z czasem. I czy takie wypalenie ma wpływ na działanie tłumika? W sensie czy po jakimś czasie może on być głośniejszy czy też z jakiegoś tam powodu lepiej odprowadzać spaliny?

Pozdrawiam!
RedRum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-03-10, 17:35   #2
tadzik
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I FL
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2002
Postów: 81
Domyślnie

jak materiał tłumiący jest słabej jakości to się wytopi i ma wpływ na działanie tłumika bo może go przytykać
tadzik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-10, 00:38   #3
jajek
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 24
Domyślnie

miałem kiedyś ultera dedykowanego w rodzinie i szału nie robił, poza tym jak troche polatasz po necie to zobaczysz że takich opinii jest więcej, są także zadowoleni kliencie ale jakoś mam wrażenie że jest ich mniej
jajek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-10, 06:23   #4
artur76
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar artur76
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Rembertów
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
lipiec
2002
WOT powiat otwocki (Otwock)
Postów: 442
Garaż
Domyślnie

Ulter jak ulter. Szału nie ma. Jezdzic sie da. Zmiany vs ori nie zuważyłem. Po 1,5 roku jakby troche głosniejszy. Kupilem dlatego ze akurat trafiłem na wyprzedaz w Ulterze. Cos ok.200 zł.
Pozdrawiam.
artur76 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-10, 09:14   #5
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

http://www.allegro.pl/item965247008_...dex_sport.html
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-10, 12:55   #6
tadzik
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I FL
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2002
Postów: 81
Domyślnie

jeden tłumik do kilku silników i w każdym ma działać poprawnie ? od 75KM do ponad 100KM? dobrze że diesla do rozpiski nie dołozyli
tadzik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-10, 13:23   #7
RedRum
Turysta
 
Avatar RedRum
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Tychy
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 98
Domyślnie

Rozmawiałem ze sprzedawcą z powyższego sklepu, i człowiek powiedział mi, że niby tłumik jest obliczany do tych większych pojemności, a że do mniejszych pasuje i że producenci rzekomo tez takie zabiegi stosują.

Tłumik (ultera z powyższego linku) dziś założyłem, i z tego co zauważyłem rura (ten kawałek co jest razem z tłumikiem) ma identyczną średnicę co ta wychodząca z środkowego (jeszcze oryginał). Jest co prawda szerszy kołnierz montażowy i po zastosowaniu dołączonej wkładki wszystko się idealnie spasowało, ale średnica samych rur jest identyczna.

Jeśli chodzi o szał, to dla mnie jest, ale pod kątem takim, że:
- tłumik idealnie pasował, przy zastosowaniu ww wkładki tłumik tak się spasował, że podejrzewam obejma nie byłaby konieczna
- wykonanie wydaje się dużo lepsze niż w normalnych zamiennikach.
- przy zamkniętych oknach praktycznie nie słychać różnicy, a na zewnątrz słychać tylko bardzo miły pomruk.
- wygląda świetnie.

Pewnie hameryki nie odkryję, jak powiem że nie jest to tłumik dla kogoś komu zależy na ryczeniu i buczeniu, a jak się sprawdzi na przestrzeni czasu i czy okaże się lepszym zamiennikiem to czas pokaże. Póki co jest fajny.
RedRum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-10, 23:09   #8
tadzik
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I FL
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2002
Postów: 81
Domyślnie

Cytat:
Napisał RedRum Zobacz post
Rozmawiałem ze sprzedawcą z powyższego sklepu, i człowiek powiedział mi, że niby tłumik jest obliczany do tych większych pojemności, a że do mniejszych pasuje i że producenci rzekomo tez takie zabiegi stosują.

Tłumik (ultera z powyższego linku) dziś założyłem, i z tego co zauważyłem rura (ten kawałek co jest razem z tłumikiem) ma identyczną średnicę co ta wychodząca z środkowego (jeszcze oryginał). Jest co prawda szerszy kołnierz montażowy i po zastosowaniu dołączonej wkładki wszystko się idealnie spasowało, ale średnica samych rur jest identyczna.

Jeśli chodzi o szał, to dla mnie jest, ale pod kątem takim, że:
- tłumik idealnie pasował, przy zastosowaniu ww wkładki tłumik tak się spasował, że podejrzewam obejma nie byłaby konieczna
- wykonanie wydaje się dużo lepsze niż w normalnych zamiennikach.
- przy zamkniętych oknach praktycznie nie słychać różnicy, a na zewnątrz słychać tylko bardzo miły pomruk.
- wygląda świetnie.

Pewnie hameryki nie odkryję, jak powiem że nie jest to tłumik dla kogoś komu zależy na ryczeniu i buczeniu, a jak się sprawdzi na przestrzeni czasu i czy okaże się lepszym zamiennikiem to czas pokaże. Póki co jest fajny.
dedykowany z wkładkami ? skoro obliczany jest do wyższych pojemności to dla niższych będzie bardziej odprężony niż powinien
tadzik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u