Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-06-05, 22:08   #1
danielr
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Lublin/Warszawa
Postów: 18
Domyślnie pomocy - dymi, umiera, pije :-D

witajcie,

pojawil sie dosc typowy problem w moim focusie. Przy 87 tysiacach przebiegu nagle mam spalanie na poziomie 8l (bylo ok. 6,1 - 6,3) w miescie, potezne dymienie w zakresie niskich obrotow (ponizej 2000) na 1 i 2 biegu oraz zauwazalny spadek dynamiki. Bylem z tym W ASO w Lublinie. Stwierdzono pare ciekawostek tzn:
- blednie ustawione przelozenie silnika (skorygowano)
- doskonala (zdaniem osoby robiacej diagnostyke) praca pompy - rowno 24 Bar
- znakomita praca wtryskiwaczy (az sie pytali czy tankuje w ogole w Polsce hehe)
- czysty filtr powietrza

stanelo na diagnozie, ze nalezy wymienic EGR. Koszt ok. 7-8 stowek.
Po przeszukaniu forum zaczalem sie zastanawiac nad zaslepieniem EGR. Czy sa jakies efekty niekorzystne dla silnika ? Gdzie w Warszawie polecacie udac sie z takim tematem ?
Co radzicie dalej robic ? Czy upierac sie przy diagnostyce elektronicznej w jakims innym ASO, ew. w serwisie Boscha czy np. od razu probowac upgrade softwareu ?

dzieki za wszelkie podpowiedzi
danielr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-05, 22:28   #2
robinson
Turysta
 
Avatar robinson
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Postów: 79
Domyślnie

Witam !
Nie wiem co to jest EGR, ale u mnie tez tak bylo w sluzbowej foce i wymienili jakis zawor upustowy do recyrkulacji spalin czy cos w tym stylu, jednak mialem szczescie bo bylo to na gwarancji.

Pozdrawiam
Paweł
__________________
Mateuszek juz jest z nami .
Kombifoka MkI 1.6 FxGold. Zreszta zobaczcie sami: Kombifoczka by Robinson
robinson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-05, 22:31   #3
Rabarbar
Turysta
 
Avatar Rabarbar
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 192
Domyślnie

Cytat:
Napisał robinson
zawor upustowy do recyrkulacji spalin
To jest właśnie EGR
Rabarbar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-05, 22:35   #4
danielr
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Lublin/Warszawa
Postów: 18
Domyślnie

no dobra. to co radzicie robic ? wymieniac EGR czy go zatkac i miec spokoj ? Tylko czy to naprawde bedzie spokoj ? ten moj mechanik straszy, ze spotkal sie z migaajaca kontrolka od swiec zarowych po zatkaniu EGR... byloby idealnie gdyby sie wypowiedzial ktos kto wykonal taka operacje.
danielr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-05, 09:13   #5
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie Re: pomocy - dymi, umiera, pije :-D

Cytat:
Napisał danielr
witajcie,

pojawil sie dosc typowy problem w moim focusie. Przy 87 tysiacach przebiegu nagle mam spalanie na poziomie 8l (bylo ok. 6,1 - 6,3) w miescie, potezne dymienie w zakresie niskich obrotow (ponizej 2000) na 1 i 2 biegu oraz zauwazalny spadek dynamiki. Bylem z tym W ASO w Lublinie. Stwierdzono pare ciekawostek tzn:
- blednie ustawione przelozenie silnika (skorygowano)
- doskonala (zdaniem osoby robiacej diagnostyke) praca pompy - rowno 24 Bar
- znakomita praca wtryskiwaczy (az sie pytali czy tankuje w ogole w Polsce hehe)
- czysty filtr powietrza

stanelo na diagnozie, ze nalezy wymienic EGR. Koszt ok. 7-8 stowek.
Po przeszukaniu forum zaczalem sie zastanawiac nad zaslepieniem EGR. Czy sa jakies efekty niekorzystne dla silnika ? Gdzie w Warszawie polecacie udac sie z takim tematem ?
Co radzicie dalej robic ? Czy upierac sie przy diagnostyce elektronicznej w jakims innym ASO, ew. w serwisie Boscha czy np. od razu probowac upgrade softwareu ?

dzieki za wszelkie podpowiedzi
Pojedz najpierw na hamownie - tam dowiesz sie czy auto faktycznie trzyma parametry i czy wykres nie jest jakis poszarpany. Moze auto stracilo moc bo przyzwyczailes sie juz do niej... Znam to z autopsji hehe Rozumiem ze nie masz juz gwarancji?
Zaslepienie EGR powoduje lekki wzrost mocy, poniewaz blokujesz ponowne wykorzystanie spalin do procesu spalania. Gazy spalinowe maja znacznie wieksza temperature, w zwiazku z czym zawartosc powietrza w nich jest znacznie mniejsza niz w swiezym (zimnym) powietrzu. Efektem ubocznym zaslepienia EGR jest mozliwosc nietrzymania normy Euro3.

W twoim przypadku - za dymienie w dolnym zakresie obrotowym jest odpowiedzialny niedomykajacy sie EGR. Z ktorego roku masz autko? Ja mam z 2003 i mialem ostatnio wymieniany EGR (opisywalem to niedawno w jednym z watkow - problem z moca). EGR zostal przeprojektowany i nie powinien juz się niedomykac po jakims tam okresie eksploatacji.

Pozdrawiam,
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-05, 09:29   #6
danielr
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Lublin/Warszawa
Postów: 18
Domyślnie

Mam 2003 rocznik, juz po gwarancji.
Dzieki za info !
danielr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-05, 10:22   #7
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

ekhm... czy istnieją jakieś zamienniki tego EGR? czy można go wymienić tylko w ASO? gdzie to cholerstwo w ogóle siedzi? Czy trzeba rozebrać pół silnika, żeby się tam dostać do tego EGRa?
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-05, 10:32   #8
danielr
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Lublin/Warszawa
Postów: 18
Domyślnie

co do zamienników - nie wiem. Wg gościa z serwisu jest zintegrowany z częścią kolektora stad taka chora cena.
danielr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-05, 10:38   #9
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

ehhh... mam nadzieję, że ja jeszcze nie muszę tego robić w takim razie
a powiedzcie mi kochani - jak tdci dymi na czarno podczas mocnego przyspieszania, to jest to normalne zjawisko?
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-05, 11:11   #10
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał danielr
co do zamienników - nie wiem. Wg gościa z serwisu jest zintegrowany z częścią kolektora stad taka chora cena.
EGR jest zintegrowany z kolektorem - moge to potwierdzic bo bylem przy zaslepianiu mojego funkiel nowego EGR'a (spadki mocy - niewiadomo dlaczego) i faktycznie jak sie w foce wymienia EGR to jest on integralna czescia kolektora. W mondeo tdci jest osobny!
Po sciagnieciu plastikowej oslony silnika nalezy szukac go troche na lewo od centrum komory silnika (patrzac sie na silnik) i tuz zaraz przy koncu komory. Charakteryzuje się takim "grzybkiem". Jak zobaczylem jego usytuowanie i dostep do niego to stwierdzilem ze dobrze ze jestem informatykiem a nie mechanikiem w ASO Forda
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-05, 11:13   #11
danielr
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Lublin/Warszawa
Postów: 18
Domyślnie

czarny dym jest jak najbardziej OK. Pytanie co to znaczy to "troche". Przy przyspieszaniu jest ok - generalnie przy dociazeniu silnika. Gorzej jak to dymienie nie ustepuje po wejsciu na ponad 2000 obrotow. Przy dynamicznej jezdzie przy zmianie biegow tez jest zauwazalne dymienie i jest OK.
Ja rozpoczalem ten posting dlatego, ze u mnie dymi jak z TIRa jadacego pod gore

[ Dodano: Wto 28 Cze, 2005 ]
Cytat:
Napisał tecman
Cytat:
Napisał danielr
co do zamienników - nie wiem. Wg gościa z serwisu jest zintegrowany z częścią kolektora stad taka chora cena.
EGR jest zintegrowany z kolektorem - moge to potwierdzic bo bylem przy zaslepianiu mojego funkiel nowego EGR'a (spadki mocy - niewiadomo dlaczego) i faktycznie jak sie w foce wymienia EGR to jest on integralna czescia kolektora. W mondeo tdci jest osobny!
Po sciagnieciu plastikowej oslony silnika nalezy szukac go troche na lewo od centrum komory silnika (patrzac sie na silnik) i tuz zaraz przy koncu komory. Charakteryzuje się takim "grzybkiem". Jak zobaczylem jego usytuowanie i dostep do niego to stwierdzilem ze dobrze ze jestem informatykiem a nie mechanikiem w ASO Forda
Pare profesji sie tam przyda.. np. wymiana zarowki to ewidentnie praca dla ginekologoa (nie obrazajac nikogo)...
danielr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-05, 12:18   #12
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Cytat:
Napisał danielr
czarny dym jest jak najbardziej OK. Pytanie co to znaczy to "troche". Przy przyspieszaniu jest ok - generalnie przy dociazeniu silnika. Gorzej jak to dymienie nie ustepuje po wejsciu na ponad 2000 obrotow. Przy dynamicznej jezdzie przy zmianie biegow tez jest zauwazalne dymienie i jest OK.
Ja rozpoczalem ten posting dlatego, ze u mnie dymi jak z TIRa jadacego pod gore
no u mnie to "trochę" jest tak jak ty piszesz tutaj. więc jest OK. a czy to pewnik że ten EGR prędzej czy później pójdzie się gonić?

Cytat:
Napisał danielr
np. wymiana zarowki to ewidentnie praca dla ginekologoa (nie obrazajac nikogo)...
LOL święta racja !
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-05, 13:37   #13
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo

Cytat:
Napisał danielr
np. wymiana zarowki to ewidentnie praca dla ginekologoa (nie obrazajac nikogo)...
LOL święta racja !
E tam, w FII trzeba demontować reflektor
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
FF1 1,8 16v pije jak szalona , pomocy!!! robert_dohc Silnik i skrzynia 8 15-02-08 10:07
Moja Foka umiera pomocy (NAPRAWIONA) kristops Silnik i skrzynia 13 06-07-06 08:15

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u