Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 20-03-12, 21:51   #1
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie DRL w przed lifcie z halogenami

Postanowilem zalozyc nowy temat ze swiatlami dziennymi poniewaz chyba wielu z Was chcialoby miec zapewne takie cosik i oszczedzac na paliwie alternatorze i na drogich zarówkach w halogenach

A wiec:
Podstawowe pytanie jak zrobic aby bylo zgodnie z prawem
mnie to kosztowało sporo nerwów ale doszedłem myslę ze juz do konca i jako ze walke z policją wygrałem to opiszę jak sobie z tymi problemami radzic

Po pierwsze przepisy:
dziennik urzędowy uni eropejskiej:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...46:0152:PL:PDF

Ja niejestem prawnikiem/adwokatem a przydalby sie teraz taki bo sam do konca niejestem pewien czy:
punkty w tym pliku
6.19. Światło do jazdy dziennej (regulamin nr 87) ( 18 )
oraz
5.22

oznaczają ze wymiar 400mm od zewnątrz do swiatła jest nie istotny?

Mam nadzieje ze na to pytanie odpowie ktos kto sie dobrze zna na prawie


A teraz swiatła

Aby nie psuc zderzaka polecam cos takiego:

DRL 524 lub DRL-804 -tak pisze na pudełku zaplacilem za swoje 68zl z przesyłka pod koniec 2011r.
Wymiary: dł. 112mm x szer. 35mm x wys. 20m

te wymiary zapewniają ze da sie uzyskac rozstaw około 602~5mm pomiedzy elementami swietlnymi swiateł. Jest to podstawowy wymiar który "MUSI" byc zachowany.

wysokosc lampy 20mm zapewnia ze nie potrzeba psuc kratki wlotowej i wystarczy wyciąć tylko jedną krawędż z bocznej ramki aby ładnie wpasowac światła do jazdy dziennej.
Co jesli policjan bedzie kwestionował wymiar 40cm od zewnątrz? nalezy przedewszystkim powiedziec ze wg waszego pomiaru ten wymiar jest zachowany.

Ponadto przepisy okreslają w jaki sposób ma być ten wymiar kontrolowany(niebede juz tego szczegółowo opisywał) i jest nie mozliwe dokonanie dokładnego pomiaru bez uzycia poziomicy i liniałów pomocniczych-a niestety policjanci nie mają jak tego sprawdzic za pomocą zwykłej tasmy do mierzenia.
Co jest wazne jeszcze-instalacja elektryczna-aby działalo zgodnie z przepisami-o tym tez pisał niebedę bo to jest chyba jasne.

Wazne jest to aby pamietac ze nieda sie jednoznacznie zmierzyc za pomocą tasmy i wyznaczyc lini pomiarowej od zewnetrzego punktu obrysu pojazdu ktory jest linią rownoległą wzdłóż osi pojazdu i nieda sie tego okreslic za pomocą oka bo samochód z przodu i z tyłu ma inne szerokosci a przód zderzaka jest odsuniety od najbardziej wystającej czesci blotnika przedniego.
Jest z koleji inny przepis który mowi ze jesli niema pewnosci co do rozmieszczenia swiatła to nalezy wyznaczyc rzuty na płaszczyzne prostopoadłą czyli do frontu i zapomnijcie ze to ktokolwiek bedzie robił na drodze bo sie nieda. Nieda sie wiec udowodnić ze swiatła są zamontowane nieprawidłowo a wiec niema podstaw do wystawienia mandatu.
PS. ja juz to dokładnie sprawdziłem u siebie i przetestowałem na "żywo"
Jesli bedzie ktos chciał to zrobię taką fotke jak to wygląda u mnie ale juz nie dzisiaj .

Za to do Was mam wielką prosbę
-jesli jest ktoś kto to moze sprawdzic to niech sprawdzi czy od lutego tego roku tj. 2012 jest wymagany przepis co do wymiaru 400mm od zewnętrznego obrysu samochodu do elementu swietlnego swiatła. Jest to dla mnie bardzo wazne.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 20-03-12 o 22:29
mjprzem jest nieaktywny  
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Lampy przednie przed i po lifcie Patrol Tuning Optyczny 26 21-01-16 09:52
[MK1] Lampy mk1 przed i po lifcie Bdm Inne techniczne 2 02-02-12 20:30
[FFII] przed i po lifcie widmo82 Inne techniczne 9 14-03-10 21:48
Wiązka drzwi przed i po lifcie andrew Elektryka, audio i alarmy 4 27-12-07 21:29
[FFI] Konsola srodkowa przed/po lifcie Gerardoo Inne techniczne 15 29-11-06 01:37

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u