Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 13-02-11, 14:48   #1
malyguru
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
Postów: 41
Domyślnie czy warto?

witam
zastanawiam sie nad zalozeniem gazu do foki 1.4 benzyna 3d 98/99 217tys przebiegu. posiadam foke od pol tora roku. na rok wyszlo ok 15 tys km z ograniczeniami bo troszke pali, takto wyszlo by pewnie wiecej.
tylko nie wiem czy wogole mi sie to bedzie oplacalo. zalozenie gazu ok 3tys zl
jak liczylem przy zalozeniu gazu i wydaniu pozniej na gaz 1500zl to:
przy spalaniu 10l na 100km wyjdzie 5760km ( licząc gaz 2,6)
7l na 100km 8228km
srednie 8,5l na 100km 6776km
a jezeli bym nie zakladal to te 3tys zl bym przeznaczyl na paliwo plus 1500zl co co bym mial wydac na gaz ( jakbym go zalozyl ) to by wyszlo czyli za 4500zl:
10l na 100km 9180km ( PB 4,9zl)
7l na 100km 13114km'
srednie 8,5 na 100km 10800km

Dodam ze w miescie pali 10l a na trasie jak jade do 90 km spali 5 do max 6l tylko ze rzadko mi sie zdaza jechac tak wolno zazwyczaj to jezdze 100-120km/h wiec spalanie 7 - 7,5l

I dlatego sie zastanawiam czy zakladac gaz ( ze wzgledu tez na taki przebieg auta) sprzedawac narazie go nie zamierzam ze wzgledu ze duzo za niego nie dostane ( auto po lekkiej stluczce ppisalem o tym naprawa wyszla ok 3 tys - szkoda mi go bo auto jest bardzo zadbane i dobrze pracuje )
Nie wiem ile dokladnie w razie sprzedazy bym za niego dostal i wtedy jak bym wiedzial ile jeest warty ( wiem ze towar jest tyle warty ile za niego jest w stanie dac nabywca ) to bym zorietowal sie ile bym byl wstanie dac na zakup nowego auta ( jezeli inne to diesel i najlepiej w kombi )
W takiej kwestii co doradzacie
Dodam jeszcze ze wiecej km bije na trasie jak po miescie ale do 10l na miasto to mnie troszke dobija
Pozdro i nie piszcie meczacych postow jakich mozna sie naczytac na forum , kto chce niech pomoze a kto nie to niech nie pisze szkoda przebiegu klawiszy robic hehe

---------- Post dodany o 14:48 ---------- Poprzedni post był z 14:42 ----------

dodam ze nie interesuje mnie to kiedy mi sie wroci za instalacje gazowa bo jestem przygotowany na zainstalowanie gazu ( 3 tys ) chodzi mi o mniejsze koszta jazdy ( PB czy LPG ) bo wydac 10l PB na miasto ( 50zl ) a 10l LPG 26zl no to jest duza roznica
malyguru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Czy warto kupic tego focusa [NIE WARTO] Poldek Szkody, Naprawy, Porównania 18 17-03-09 20:27
Czy warto? olo Silnik i skrzynia 4 14-10-05 17:48

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u