Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-01-11, 20:51   #1
krisfoc
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: gdansk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 51
Domyślnie 1.8 TDDI wałek i sprzęgiełko alternatora

Coś zablokowało mi pasek wieloklinowy. Po rozebraniu okazało się, że to łożysko w wałku
alternatora albo łożysko sprzęgiełka (koło pasowe). Czy robił ktoś może regeneracje
tego elementu. Czy trzeba wymienic całość za 380plz :-O Nr części 1488368
krisfoc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-11, 00:55   #2
jmk
Turysta
 
Janusz
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: ok/B-B, obecnie Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
maj
2002
SBI powiat bielski (Bielsko-Biała)
Postów: 101
Domyślnie

ja teraz mam wymieniany caly walek z lozyskiem od alternatora (inaczej sprzeglo paska od alternatora) bo z takimi dwiema nazwami sie spotkalem. Zaczelo sie od tego ze kolo pasowe lekko mi telepalo na boki i szumialo z tamtych okolic. Po rozebraniu u mechanika, stwierdzil, ze oprocz kola jest jeszcze rolka napinacza, pasek, jakies lozysko w kolku od klimy i wlasnie to sprzeglo. Mowil ze pompa wody jeszcze ale to moze poczekac bo na razie tylko szumi i ze ja zrobimy przy nastepnym rozrzadzie za jakies 30kkm. Nie wiem co w jakim stopniu jest zuzyte bo tego nie widzialem, ale kumpel jest mechanikiem i to dobrym wiec wiem ze mnie na nic nie naciagnie, a co do regeneracji to nie wiem jak jest, bo mi nic nie strzelilo i nic nie zblokowalo. Wiem tylko po dzisiejszych poszukiwaniach ze praktycznie nieosiagalne jako nowa czesc (ja mam tdci), do tddi jest troszke inny i tanszy, ale jak z dostepnoscia to nie wiem. Mi sie udalo zamowic na www.ford-esklep.pl i mieli od razu na miejscu wiec przesylka juz do mnie idzie.

Powodzenia
jmk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-11, 18:01   #3
dziadymil
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: płońsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2000
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 19
Thumbs up

Witajcie panowie, jeśli posypały się łożyska w tzw. sprzęgiełku alternatora to można go zregenerować. Nie pamiętam teraz oznaczeń łożysk. Proponuje rozebrać i zanieść łożysko do sklepu i poprosić o dobranie. Muszą być wysoko obrotowe i są tam dwa identyczne. Kosztowały mnie 14zł i jakieś 2 godziny roboty. Jak to ustrojstwo wykręcić; zdejmujemy osłonę silnika, odkręcamy i opuszczamy sprężarkę klimatyzacji, zdejmujemy pasek wieloklinowy, odkręcamy 3 śrubki łączące sprzęgiełko z alternatorem, odkręcamy podporę do której przymocowane jest sprzęgiełko. Mamy wszystko na wierzchu, trzeba teraz odkręcić koło pasowe i wybić trzpień z łożyskami z podpory. Jak wspomniałem są dwa identyczne łożyska. Niezbędne jest imadło ze szczękami aluminiowymi i młotek aluminiowy do wybicia łożysk i wciśnięcia nowych. Poszło składnie bez kanału, dobry dostęp od góry. Mówimy oczywiście cały czas o TDDI lub TDCI.

TAk na marginesie napinacz paska wieloklinowego wymieniłem pod blokiem w 3godz, mogę też opisać jak to zrobić. Panowie strach ma wielkie OCZY, rękawy do góry i samemu. Dla mnie to frajda mógłbym grzebać w FOCZCE cały dzień.

pozdrawiam wszystkich, jak macie pytania to zapraszam
dziadymil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-11, 18:16   #4
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Panowie.
Lepiej kupić oryginał, zamiennik (jak tak to jaki), wykonać regeneracje samemu czy dać do zakładu czy może używke?
Nowa część ponad 300 zł, używka około 100. Prosze o porade
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Koło pasowe alternatora ze sprzęgiełkiem - do wymiany? AcidSeal Silnik i skrzynia 6 09-07-08 14:52
Kupię sprzęgiełko alternatora tarantula Inne techniczne 0 13-06-08 16:53

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u