Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-02-17, 21:05   #1
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie Sondy lambda czy przepływka (bląd P0131 i P0151) 1,6 Ti-Vct

Witam wszystkich,
od jakiegoś czasu walczę zbyt ubogą mieszanką, ponieważ mam gaz założyłem temat na naszym forum i jednocześnie na forum o instalacjach gazowych. Po czyszczeniu przepustnicy, przepływki przyszedł czas na kontrolę luzów zaworowych. W sumie zabierałem się za to od jakiegoś czasu, żaden mechanik nie chciał się za to zabrać wiec się wkurzyłem i zabrałem się za to sam. W sobotę zdjąłem czapkę i zmierzyłem luzy. Na szczęście wszystko w normie ale mam kolejny problem.
Coś mnie pokusiło i przy okazji rozłączonego akumulatora spryskałem wszystkie rozłączone kostki elektryczne specjalnym do tego środkiem (miałem kiedyś problem z wtyczką od cewki - zaśniedziała czy coś). Zdjąłem również wtyczki z wszystkich 4 sond lambda i je również spryskałem. Nie wiem czy to nie był błąd bo po przejechaniu około 20 km zapalił się check i wyrzuciło dwa błędy:
P0131
P0151
Forscan Obwód H2O - czujnik nr ... niskie napięcie . Sygnał poniżej wartości progowej. Przerwa lub zwarcie w obwodzie. Odpiąłem wtyczki jeszcze raz bo myślałem, że dałem za dużo tego środka i jest jakaś zwara, ale nie wszystkie piny były co najwyżej wilgne od tego środka. Silnik przy podłączonych i rozłączonych sondach pracował tak samo, tzn może przy odpinaniu minimalnie na ułamek sekundy zwiększył obroty. Podejrzewałem sondy , że w ogóle padły, ale po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu sondy pracują, pokazują trochę niskie napięcie ale po krótkiej pracy wartości napięcia na wszystkich sondach lecą do cera.
Poniżej linki do filmów z pracy silnika i sond pod forscanem.
Może ktoś z Was coś wymyśli bo ja już tyle się naczytałem na forach polskich i zagranicznych, że teraz to w sumie to w ogóle nic nie rozumiem.
Praca silnika.
https://www.dropbox.com/s/77t92n87nq..._xvid.avi?dl=0
Praca sond po ponownym rozruchu,
https://www.dropbox.com/s/7csf2p4les..._xvid.avi?dl=0
Praca sond, napięcie schodzi do 0
https://www.dropbox.com/s/qmgotef93t..._xvid.avi?dl=0
Wszystkie sondy z wartością 0
https://www.dropbox.com/s/4vfqwwk4gn..._xvid.avi?dl=0

Zrobiłem dwa krótkie testy
Przy włączonym zapłonie 2 sondy przed katem i jedna za pokazuje wartość 0,42 V, czwarta 0,68V. Wychodzi na to, ze sterownik podaje napięcie na sondy ale jak to interpretować?
Odłączyłem kostkę od przepływki, po dwóch pierwszych uruchomieniach silnika zgasł po kilku sekundach, po 3 razie pracował w miarę normalnie.

Ostatnio edytowane przez Radek_84 ; 05-02-17 o 22:21 Powód: nowe informacje
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-17, 12:09   #2
tinek
Turysta
 
Avatar tinek
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Krosno Odrz.
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 75
Domyślnie

1. przedmuchaj wtyczki i gniazda od sond
2. sygnał pracującej prawidłowo sondy (przed katem) to w dużym przybliżeniu sinusoida 0-1V
3. raczej wątpię, żeby wszystkie na raz padły, chyba że wielkim niefartem dostały 12V z obwodu grzania przez nadmiar preparatu, którego nadgorliwie napsikałeś
4. jak się zachowują sondy podczas przygazowywania, 2krpm, 3krpm - przydałyby się oscylogramy
5. wszystkie testy rób na pb, jak będzie wszystko w porządku to dopiero lpg
6. przepływkę zostaw w spokoju, można ewentualnie przeczyścić
__________________
tinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-17, 21:55   #3
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Cześć, dzięki za zainteresowanie tematem.
1. dobry pomysł, ze też sam na to nie wpadłem .Jutro przedmucham to sprężonym powietrzem.
2. To wiem i dlatego mnie martwi ta dziwna praca sond :/
3. Trochę to spryskałem, ale nie tak aby to pływało. Poza tym, zanim je ponownie złączyłem minęło trochę czasu , myślę, ze jakiś nadmiar mógłby spłynąć czy też odparować.
4. Wszystkie sondy przy przygazówce pokazują równe 0V
5. Dokładnie tak robię,
6. Przepływkę i przepustnicę czyściłem tydzień temu.
Jak będziesz miał chwilę to spójrz na forum lpg, tam to jest dość dokładnie od początku opisane .
http://lpg-forum.pl/zbyt-uboga-miesz...t60117-90.html

Pozdrawiam
Radek

Ostatnio edytowane przez Radek_84 ; 07-02-17 o 10:37
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-17, 10:36   #4
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Zamówiłem dziś dwie sondy lambda przed katalizatorem. One już od jakiegoś czasu dawały znać o sobie, być może ta uboga mieszanka była od sond. Jak pisałem wcześniej w aucie mam je od nowości czyli już prawie 12 lat i prawie 170 000.
1. BOSCH 0 258 006 603 Sonda lambda Ford.
2. BOSCH 0 258 006 605 Sonda lambda Ford.
znalazłem trochę taniej, za całość wyszło mnie 524,30 .
Mam nadzieję, ze to tylko to
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-17, 21:38   #5
tinek
Turysta
 
Avatar tinek
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Krosno Odrz.
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 75
Domyślnie

zamówiłeś dwie różne? trochę nie jestem przekonany, że to one ale może się mylę...
__________________
tinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-17, 08:59   #6
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał tinek Zobacz post
zamówiłeś dwie różne? trochę nie jestem przekonany, że to one ale może się mylę...
Zamówiłem dwie różne, bo mają różne długości. Występuje lewa i prawa.
Wczoraj rozłączyłem sondy, wydmuchałem kostki sprężonym powietrzem, sprawdziłem wszystkie przewody biegnące od sond do ecu LPG i PB. Nie zauważyłem żadnych uszkodzeń na przewodach.
Filmik z startu sond - wszystkie leca do zera
https://www.dropbox.com/s/kw4k3r302d...0sond.avi?dl=0
tinek, jeśli nie sondy to myślisz, ze co to będzie?
Wczoraj podłączyłem się pod forscana i teraz mam dwa błędy które się wzajemnie wykluczają, mianowicie raz mówi o zbyt niskim napięciu na czujniku powietrza drugi z kolei mówi o zbyt wysokim napięciu :/
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-17, 16:00   #7
tinek
Turysta
 
Avatar tinek
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Krosno Odrz.
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 75
Domyślnie

Odłączyłbym jeszcze sondy od sterownika lpg, ale to pewnie wiąże się z cięciem kabli.
__________________
tinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-17, 18:13   #8
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Jutro będę miał sondy, a dziś mogę w sumie odciąć przewody od sond do ECU LPG.O ile mi wiadomo podłączone sondy do ECU są tylko do podglądu w Acgassynchro. Najwyżej je przylutuje.
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-17, 21:15   #9
tinek
Turysta
 
Avatar tinek
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Krosno Odrz.
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 75
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radek_84 Zobacz post
ile mi wiadomo podłączone sondy do ECU są tylko do podglądu w Acgassynchro.
Inaczej być nie może, ale nie ma pewności czy przez ecu lpg nie ma błędnych odczytów mimo, że sondy fizycznie są sprawne.

Przed rozbieraniem całości i wszystkich operacjach, robiłeś podobne odczyty parametrów czy tylko wisiał błąd ubogiej mieszanki? Jak się zachowywał silnik do tej pory, dynamika, spalanie?
__________________
tinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-17, 11:36   #10
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał tinek Zobacz post
Inaczej być nie może, ale nie ma pewności czy przez ecu lpg nie ma błędnych odczytów mimo, że sondy fizycznie są sprawne.

Przed rozbieraniem całości i wszystkich operacjach, robiłeś podobne odczyty parametrów czy tylko wisiał błąd ubogiej mieszanki? Jak się zachowywał silnik do tej pory, dynamika, spalanie?
Ostatecznie nie odłączyłem jeszcze tych przewodów od sondu do ECU LPG. Poczekam co się będzie działo po podłączeniu nowych sond. Zerowe wartości sond pokazuje AcGasSynchro jak i forscan.
Cały czas walczyłem tylko albo aż z ubogą mieszanką . Wyczyściłem przepustnicę , przepływomierz i sprawdziłem plakiem cały dolot. Niestety nic to nie dało i chciałem oddać auto na strojenie gazu, jednakże gazownik z forum lpg, który chciał mi to zrobić zalecił sprawdzenie luzu zaworowego. No wiec sprawdziłem, odłączyłem akumulator i wszystkie czujniki które były podpięte do pokrywy zaworów. Sprawdziłem luzy, złożyłem wszystko, spryskałem wszystkie rozpięte kostki i dodatkowo kostki sond lambda, przypływomierza, przepustnicy i cewki środkiem chemicznym do tego przeznaczonym. PO tym wszystkim silnik ładnie odpalił i po kilkunastu km pojawił się check. Forscan pokazał oprócz już mi znanych błędów o ubogiej mieszance dodatkowo o zbyt niskim napięciu sond lambda.
Foka zarówno na błędach o ubogiej mieszance jak i teraz zbiera się jak zawsze. Silnik pracuje równo, obroty nie falują - może minimalnie na zimnym, silnik zawsze odpala i nie gaśnie. Spalanie jak zawsze...
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-17, 21:41   #11
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Dziś przyszły sondy, będę je montował jutro lub w sobotę. Jako, że wróciłem z pracy bez checka, zmartwiony :P podpiąłem się forscanem. Okazało się, że martwe sondy ożyły, tylko na moje pracuję jakoś tak ospale. Dodatkowo w jednym razem pracują dwie sondy przed katalizatorem i jedna za katalizatorem ( jedna martwa). Po zgaszeniu silnika i ponownym rozruchu obie sondy za katalizatorem jako tako pracują, natomiast pracuje tylko jedna przed katalizatorem. Wszystkie te testy wykonane na Pb, od kilku dni nie używam gazówki.
Sami oceńcie ich pracę. Po przełączeniu na chwilę z Pb na lpg, sondy znów leciały do zera:/
https://www.dropbox.com/s/pnc9x2opb7..._xvid.avi?dl=0
https://www.dropbox.com/s/dnwd24u4rh..._xvid.avi?dl=0
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-17, 11:04   #12
tinek
Turysta
 
Avatar tinek
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Krosno Odrz.
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 75
Domyślnie

Jak możesz zrób zapis danych z jazdy(plik możesz wysłać na maila), bo wróżenie z pracy na wolnych obrotach to takie średnie jest... do tego patrzenie tylko na odczyty napięciowe z sond też niekoniecznie wszystko wyjaśni, przydałyby się parametry minimum stft, ltft dla obu banków.
__________________
tinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-17, 17:32   #13
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Ok, zrobię dziś jazdę testową z PID-ami stft, ltft i te sondy. Zauważyłem również, że forscan nie widzi podgrzewania jednej sondy za katalizatorem.
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-02-17, 12:14   #14
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Witam ponownie,
niestety z poziomu silnika sondy nie poddały się i ich nie wymieniłem, albo będę musiał dorobić jakiś patent na odpowiednio dogiętą przedłużkę albo w ostateczności trzeba będzie zwalić kolektor wydechowy :/
Sprawdzałem ponownie odczyty sond na ciepłym silniku pracującym na Pb. Zarówno forscan jak i delphi u znajomego mechanika pokazuje identyczne błędy. Wszystkie podpięte sondy na pracującym silniku leżą na 0V i wszędzie komunikat ubogo.
To co udało mi się sprawdzić:
1. Odlutowanie przewodów od sond lambda do ECU gazu nic nie wniosło, dalej bez zmian,
2. po zgaszeniu silnika, przy włączonym zapłonie wszystkie sondy wskazują napięcie ok 0,42 V. Sprawdziłem miernikiem kostkę sond od strony Ecu jest faktycznie ok 0,42-0,45 V. Wychodzi na to, że komputer wysyła jakieś napięcie na sondy ale po co to nie wiem. Po uruchomieniu silnika napięcie leci do zera,
3. przy włączonym silniku rozpinałem i wpinałem ponownie sondy (wszystkie), praca silnika bez widocznych zmian, pracuje jak zawsze równo . Zmieniając źródło paliwa z Pb na LPG nie zaburza w żaden sposób pracy silnika. Wskazówka od obrotów nawet nie drgnie...,
4.wypiąłem obie sondy regulacyjne i wpiąłem w to miejsce na "luźno" dwie nowe sondy. Sondy po chwili zrobiły się ciepłe, czyli grzałki działają. Forscan przy podpiętych nowych sondach pokazywał wartości bliskie zeru (kilka setnych V), ale to zrozumiałem bo sondy mierzyły powietrze atmosferyczne. Co mnie zaciekawiło to fakt po odpięciu nowych sond i wpięciu starych. Z wartości bardzo ubogiej po wpięciu ponownie starych sond zrobiło się bardzo bogato tzn. wykresy poleciały nawet pod 2V! Po czym znów zeszły do 0V.
5. spryskałem ponownie plakiem cały dolot z góry od strony silnika i od spodu z poziomu kanału. Silnik nie zareagował, na moje dolot szczelny,
6. z racji odlutowania przewodu do eku LPG, miałem dostęp do przewodu sygnałowego sond. Zmierzyłem napięcie miernikiem cyfrowym. Sonda BANK 1 pokazywała napięcie ok 0,8V a BANK 2 ok 0,65V . Nie rozumiem tego, fizycznie miernik pokazuje napięcie a forscan i delphi pokazuje co innego.

Kurcze juz sam nie wiem, może ten czujnik MAF coś miesza. Forscan w jednym PID-dzie pokazuje ok 1g/s w innym PID pod OBDII pokazuje ok 2,2 g/s. W delphi nawet było 3g/s.
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-17, 13:53   #15
tinek
Turysta
 
Avatar tinek
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Krosno Odrz.
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 75
Domyślnie

Zaczyna to podpadać pod problemy z ecu... Zlokalizuj wszystkie masy i je wyczyść/popraw.
__________________
tinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-17, 23:04   #16
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał tinek Zobacz post
Zaczyna to podpadać pod problemy z ecu... Zlokalizuj wszystkie masy i je wyczyść/popraw.
OK, a czy mogę odpiąć wtyczki od ECU i je również spryskać środkiem na poprawienie styków?
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-17, 12:25   #17
tinek
Turysta
 
Avatar tinek
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Krosno Odrz.
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 75
Domyślnie

tak, więcej wywodu masz jeszcze na mailu...

zrób przy okazji reset przez dłuższe odpięcie aku
__________________
tinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-17, 23:25   #18
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

W trakcie testów...
Wczoraj założyłem sondy lambda, pod forscanem wszystkie 4 ładne pracowały.
Dziś zrobiłem około 120 km na bp bez checka. Jutro testuje kuchenkę


od wymiany sond zrobiłem około 300km z czego 200 na lpg. Do tej pory obyło się bez checka. Nagrałem dziś dwa filmy w podglądem wybranych parametrów PID i w AcGasSynchro. Bardzo proszę o przeanalizowanie tych filmów.
- bp
https://www.dropbox.com/s/ar7wbdtdwq..._xvid.avi?dl=0
- lpg
https://www.dropbox.com/s/yft3ax68e4..._xvid.avi?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ykgupc0ld9..._2017.fsl?dl=0

Ostatnio edytowane przez Radek_84 ; 18-02-17 o 23:18 Powód: Wyniki testów
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-17, 09:29   #19
tinek
Turysta
 
Avatar tinek
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Krosno Odrz.
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 75
Domyślnie

teraz wygląda ok
__________________
tinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-17, 21:56   #20
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Witam, uważam, że temat można zamknąć. Wymieniłem sondy lambda i checka od kilku tyś. km nie ma. Dodatkowo wymieniłem wtryski gazowe i dałem kuchenkę do porządnej regulacji.
Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam Radek
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] 2.0 TDCI nie ma mocy do 2tys - przepływka? KamileQ Silnik i skrzynia 6 27-05-15 18:01
[C-MAX] Przepływka sprawna czy nie?? amigos Elektryka, audio i alarmy 0 13-07-13 09:40
[MK2] 1.6 TDCi - EGR a Przepływka ? Kuras1000 Silnik i skrzynia 11 20-06-13 17:46
[MK1] 1.6B przepływka i przepustnica - jaka reakcja po odpięciu Piotruś-Pan Silnik i skrzynia 9 15-06-12 10:44
[MK1] 1.8B Bład sondy Lambda paweł 23 Silnik i skrzynia 8 02-06-11 17:25

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u