Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-11-09, 18:03   #121
MarioWRC
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar MarioWRC
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2002
DW Wrocław
Postów: 86
Garaż
Domyślnie tłumik 1.6

Podłączam się do tematu - szukam tłumika który da dobry dźwięk ale który nie wpłynie na obniżenie osiągów(a przynajmniej obniży minimalnie).

Słyszałem dużo dobrego o tłumikach Montii. Ceny w miarę przystępne. Patrzyłem w el-techu - ale czy jest sens robić do 1.6 przelotowy? Myślę że nie. Głównie mam na celu zmienę dźwięku mojej foki. Brać się za tłumik końcowy czy za środkowy?

Czytałem też dużo dobrego o tłumikach attb sport. Co sądzicie o tym tłumiku? Dedykowny (k...a jak mi się nie podoba to śłowo!) do focusa 1.6 htb >>>tutaj

A może jakieś inne propozycje? Cenowo nie ma dla mnie wielkiej róznicy. Jeśli da to efekt to moge dać na tłumik i 2 koła...

ps. i bez ZŁOTYCH PORAD w stylu zmień auto na 2.0...
MarioWRC jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-09, 18:17   #122
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

skoro masz 2 kola, to zrob caly wydech w eltec'u i na pewno bedziesz zadowolony...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-09, 21:32   #123
piotr-ek
Sympatyk
Grupa: Wrocław
 
Avatar piotr-ek
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kamienna Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
DKA powiat kamiennogórski (Kamienna Góra)
Postów: 569
Garaż
Domyślnie

ja widziałem na allegro remusa dedykowanego za ok 1700 zł
piotr-ek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-09, 22:34   #124
volwerine
Turysta
 
Avatar volwerine
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Piekary Sląskie
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
SPI Piekary Śląskie
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Po co walic tyle chajsu za tylny tłumior ja mam w kupionym niedawno 2.0 wywalony tylny i na końcu ozdobna ultera fi 90 i powiem ładnie go słychac przy mocniejszym nacisnieciu noga na pedał gazu
a jak ładnie bulgocze jak jade z górki na przyklad na 3 biegu bez gazu miodzio.
Może jeszcze tylko dobrobie druga rurke bo i zderzak jest przystosowany pod to i ladnie bedzie
volwerine jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-09, 12:48   #125
MarioWRC
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar MarioWRC
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2002
DW Wrocław
Postów: 86
Garaż
Domyślnie

czyli co wywalić tłumik końcowy a w jego miejsce zwykłą rurę z ozdobną końcówką i wsio? Hmm no nie wiem.
MarioWRC jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-09, 19:14   #126
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

wytnij jeszcze katalizator i będzie fajnie

KAMEL ma wycięty katalizator, środek seria i końcowy ultera z dwoma końcówkami i już jest fajnie przy schodzeniu z obrotów, jak mu jeszcze wytniesz końcowy, albo wrzucisz w to miejsce jakiś przelot to może być całkiem spoko
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-09, 19:24   #127
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

w escorcie 1.6 zetec wyciąłem tylny i wstawiłem przelotowy - nawet nie wysiliłem się zbytnio i pojechałem po kosztach, wstawiłem środkowy z 2.0 golfa 3
dźwięk po mieście super, wcale nie za głośno, nie budziłem sąsiadów ale było mnie słychać dużo głośniej niż na końcowym tłumiku ultera. Problem się zrobił na trasie... 120-140km/h i jednostajne buczenie, rozwiązaniem była jazda do 110km lub powyżej 140 - tak się układały obroty, że akurat 120-140 było głośno.
Jak ktoś kupuje przelot na tył, to doradzam z tzw. silencerem. Ja sobie taki silencer sam wykonałem, tzn z pomocą znajomego który umie spawać, naprawdę jest różnica - wręcz cisza w aucie w porównaniu do wersji bez silencera.
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-10, 00:45   #128
MarioWRC
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar MarioWRC
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2002
DW Wrocław
Postów: 86
Garaż
Domyślnie

Byłem w warsztacie. Pojechałem robić wycinkę tłumika końcowego a zrobiłem ten siatkowany element (tzw. elastyczny złącznik tłumika). Chłopaki mi odradzili, powiedzieli że mogą zrobić ale że niedługo do nich wrócę żeby to zmienić.... Posłuchałem się ale nadal siedzi mi w głowie przeróbka tego cholernego wydechu.

Oni krzyknęli 100 za wycięcie starego i dołączenie samej rury na zacisk żeby można było ją spokojnie zdjąć i zmienić na oryginalną puchę. . Przekładka 50 zł.
Przegląd mam do końca lipca. Wiec nie wiem czy jest sens robić tą wycinkę bo za niecałe 4 miechy będę musiał robić ex-change. A te tłumiki poniżej - czy one też są bez atestów?

Czy wycięty tłumik końcowy i na jego miejsce tylko wstawiona rura bez puszki dają naprawdę GŁOŚNY wydech czy nie jest tak tragicznie? 100 zł za taką przeróbkę mogę dać lekką ręką ale nie chciałbym za kilka chwil wracać po spotkaniu z polizei, z mandatem do warsztatu a później na przegląd... <jak wy którzy jeżdżą bez puszki radzicie sobie z policją - i czy w ogóle macie jakieś kłopoty?>

Wylukałem na necie coś takiego:

http://www.jtng.pl/pokaz_produkt.php?idprod=816

http://www.jtng.pl/pokaz_produkt.php?idprod=43

tłumik końcowy L1200-100 z regulacją głośności

Już jakiś czas temu zdałem sobie sprawę, że nie ma co się bawic w tuning mechaniczny 1.6. Ale chce zrobić moda soundowego. Najbardziej interesują mnie wrazenia kolegów, którzy wywalili tylną puchę. Jak wam się podoba (i jaki silnik). Pozdrawiam
MarioWRC jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-10, 20:49   #129
tadzik
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I FL
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2002
Postów: 81
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarioWRC Zobacz post
Byłem w warsztacie. Pojechałem robić wycinkę tłumika końcowego a zrobiłem ten siatkowany element (tzw. elastyczny złącznik tłumika). Chłopaki mi odradzili, powiedzieli że mogą zrobić ale że niedługo do nich wrócę żeby to zmienić.... Posłuchałem się ale nadal siedzi mi w głowie przeróbka tego cholernego wydechu.

Oni krzyknęli 100 za wycięcie starego i dołączenie samej rury na zacisk żeby można było ją spokojnie zdjąć i zmienić na oryginalną puchę. . Przekładka 50 zł.
Przegląd mam do końca lipca. Wiec nie wiem czy jest sens robić tą wycinkę bo za niecałe 4 miechy będę musiał robić ex-change. A te tłumiki poniżej - czy one też są bez atestów?

Czy wycięty tłumik końcowy i na jego miejsce tylko wstawiona rura bez puszki dają naprawdę GŁOŚNY wydech czy nie jest tak tragicznie? 100 zł za taką przeróbkę mogę dać lekką ręką ale nie chciałbym za kilka chwil wracać po spotkaniu z polizei, z mandatem do warsztatu a później na przegląd... <jak wy którzy jeżdżą bez puszki radzicie sobie z policją - i czy w ogóle macie jakieś kłopoty?>

Wylukałem na necie coś takiego:

http://www.jtng.pl/pokaz_produkt.php?idprod=816

http://www.jtng.pl/pokaz_produkt.php?idprod=43

tłumik końcowy L1200-100 z regulacją głośności

Już jakiś czas temu zdałem sobie sprawę, że nie ma co się bawic w tuning mechaniczny 1.6. Ale chce zrobić moda soundowego. Najbardziej interesują mnie wrazenia kolegów, którzy wywalili tylną puchę. Jak wam się podoba (i jaki silnik). Pozdrawiam
jeśli chcesz iść w mody typu soun napisz może do tego gościa http://www.allegro.pl/show_user_auct...p?uid=13137266
robi tłumik z określonym dźwiekiem i dodatkowo wyprofilowane pod samochód
tadzik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-10, 21:59   #130
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

reklamujesz kolesia jakbys przynajmniej mial procent ze sprzedazy
ale co racja to racja - jak chodzi o sam dzwiek, to nie ma co kombinowac tylko zamowic sobie taki tlumik i w rozsadnych pieniadzach osiagniesz zamierzony efekt
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-10, 11:57   #131
tadzik
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I FL
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2002
Postów: 81
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
reklamujesz kolesia jakbys przynajmniej mial procent ze sprzedazy
ale co racja to racja - jak chodzi o sam dzwiek, to nie ma co kombinowac tylko zamowic sobie taki tlumik i w rozsadnych pieniadzach osiagniesz zamierzony efekt
no i nawet wóz gnojownika dostałem gratis
a tak na serio uważam że jak coś jest dobre lub złe to trzeba o tym mówić i nie sądzę że jest to reklama czy antyreklama
tadzik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Sportowy tlumik z innej marki samochodu ? Toffic1989 Tuning mechaniczny 3 05-09-08 01:23
tlumik koncowy: jakies propozycje tak do 200 zl kristops Silnik i skrzynia 11 02-07-06 10:42

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u