Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-11-09, 05:03   #1
dominikzbaszyn
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Zbąszyń
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 15
Domyślnie Mokra podłoga pasażera.

Witam!
Mam Problem z moją foczką, otóż od lata nie mogę zlokalizować gdzie mam przeciek i którędy wlatuje mi woda pod tapicerkę podłogi od strony pasażera!
Szukałem w necie i dowiedziałem się że jest to dość częsta przypadłość FFII. Otóż niektórzy mają jakąś nieszczelność związaną z klimatyzacją lub niedrożny przewód odpływowy klimy. Zauważyłem że w miejscu wybicia numeru VIN jest dość mocno mokre wygłuszenie i tapicerka podłogi od strony pasażera. poza tym macając skąd może ciec zauważyłem ze lekko wilgotna jest tapicerka ta za bezpiecznikami idąca pionowo do góry _ borodziej mokra jest od strony lewych drzwi. czy ktoś z was miał podobny problem a jeśli tak to jak sobie z tym poradziliście?? Podobno może być:
1, wyciek z klimy
2, przeciekające podszybie
3, zapchany jakiś odpływ wody z podłogi?
nie mam zielonego pojęcia gdzie jest odpływ wody z klimy i gdzie tego szukać. Gdzie również może powstawać ewentualny wyciek z klimy i jak się dobrać do tego miejsca. jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać tego problem to jetem otwarty na wszystkie podpowiedzi - instrukcje. z góry dzięki za Pomoc!!!
dominikzbaszyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-09, 09:32   #2
Bzyczek
Banned
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Rembertów
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2004
WB Warszawa Bemowo
Postów: 3 249
Domyślnie

jak przejrzysz forum to znajdziesz już wątek odnośnie mokrej podłogi pasażera... SZUKAJKA prawdę Ci powie [zlosik]
Bzyczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-09, 19:06   #3
pawel_luk1
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Podobno może być:
1, wyciek z klimy
2, przeciekające podszybie
3, zapchany jakiś odpływ wody z podłogi?
Sprawdź jeszcze zaślepki w podłodze - takie plastikowe, podłużne, po jednej od strony kierowcy i pasażera.
Ja zauważyłem, że jak pada daszcz a auto stoi na parkingu, to pod podłogą jest sucho.
Jak przejechałem się po deszczu to robiło się mokro w okolicach tych zaślepek.

Wybiłem te zaślepki od spodu młotkiem i wkleiłem z powrotem na silikon (zwykły Tytan sanitarny).
Po wybiciu okazało się, że zaślepki były brudne na krawędziach - czyli nie było szczelności od spodu.
Trzeba tylko dokładnie oczyścić i odtłuścić beznyną ekstrakcyjną przed ponownym wklejeniem zaślepkę i krawędzie otworu z brudu.
Od spodu też wymyłem i odtłuściłem okolice tych otworów i po ponownym montażu zaślepek, również od spodu wysmarowałem silikonem.
Czas pracy - ok. 2 godz.
Od kilku dni jest sucho

PS. Najszybciej osuszysz mokrą wykładzinę podłogi, przez rozgrzanie silnika i dając ogrzewanie na maksa i nawiew na nogi
__________________

Ostatnio edytowane przez holo ; 14-03-12 o 16:25
pawel_luk1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-12, 16:25   #4
holo
Jelonek Rogacz
Zlotowicz
 
Avatar holo
 
Bartek
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Chrząszczyżewoszyce
Ford Focus II
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 5 404
Domyślnie

Odgrzewam kotleta. Mokra podłoga jest i u mnie. Obstawiam te zaślepkę, bo tylko w jej okolicy jest mokro. Dalej w przód jest już sucho.
__________________
To pisałem ja, Holo.

MK2 - P043K
holo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-15, 14:49   #5
bartosnet
Turysta
 
Avatar bartosnet
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 42
Domyślnie Woda - strona pasażera

Cześć,
mam niemały problem z lejącą się wręcz wodą w mojej foczce. Problem zdaje się, że dotyczy tylko strony pasażera. Cały filc jest przegnity i pewnie trzeba będzie zamontować nowy. Wody jest tyle, że można ją wykręcać w nieskończoność.

Wujek google radził mi tak:

1) wklej podszybie silikonem - zrobione, wciąż kapie
2) wkleić odpływ klimy (tą białą zatyczkę) - ona może być tylko po części winna bo zalany jest też cały wężyk (siłą rzeczy woda nie płynie do góry)

Dużo pojawiało się też na temat filtra kabinowego tyle, że on jest niżej niż wyciek więc też chyba nie jest to jego wina (wymieniony 1,5mc temu).



Tak jak na zdjęciu pokazałem - z miejsca oznaczonego zieloną strzałką raz na jakiś czas kapie na dywanik natomiast co najgorsze czerwonymi strzałkami pokazuję drogi wody płynącej pod filc!

Dodam jeszcze, że dzisiaj nie padało - troszkę wczoraj. Wszystko powycierałem do sucha (przynajmniej tak mi się wydaję), auto stało ponad 8 godzin i nie było mokro natomiast po 15 minutowej przejażdżce woda znów... się leje...

Jakieś sugestie cóż to może być? Cóż jest przyczyną i jak ją wyeliminować?


@edit
Wszystko na to wskazuje, że woda pochodziła z klapki klimatyzatora. Dam jeszcze znać, jak będzie ok to opisze co i jak konkretnie

Ostatnio edytowane przez bartosnet ; 20-07-15 o 19:27
bartosnet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-15, 22:11   #6
szejk78
Dukacz
 
Avatar szejk78
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Karlsruhe - Bielsko-Biała
Inny
HB 3D
sierpień
2009
SB Bielsko-Biała
Postów: 1 368
Garaż
Domyślnie

miałem podobnie ,ale u mnie problem tkwił w źle założonej uszczelce drzwi ,choć nadal badam temat
a po jeździe woda jest ciepła czy zimna ? może nagrzewnica?
__________________
Jest - Scania R500 2023r. ADR-Cysterna, Focus II 2.0TDCI HB/5D ,162km i Coupe z pochwą na masce †П(◣_◢)†П
szejk78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-15, 10:23   #7
bartosnet
Turysta
 
Avatar bartosnet
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 42
Domyślnie

Woda leciała z klimatyzatora. Problem rozwiązany w dosyć banalny sposób. Odkręciłem klapkę, na rant poszła warstwa silikonu i działa. Autko wysuszone, po ostatnich deszczowych nocach ani kropli, klima do testów ustawiona na LO.
bartosnet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-17, 18:17   #8
Aras
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Aras
 
Arkadiusz
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2009
CB Bydgoszcz
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

Odgrzeję temat.
Problem zauważyłem zimą. Mam pochłaniacz wilgoci. Przez 3 miesiące w ogóle nie zbierał wilgoci - czyli było sucho.
Od lutego szklanka wody. W marcu zauważyłem wodę na podłodze pod tapicerką. I po stronie kierowcy jak i pasażera.
Klima to nie jest.
Na myśl przyszły mi dwie rzeczy:
1. Nieszczelna przednia szyba.
2. Niekompletne podszybie. Ostatnio sprawdziłem je. Po zdjęciu osłony podszybia, zauważyłem kilka podłużnych blaszek. Niczego one nie trzymają. Czy ktoś wie do czego one służą? Jest ich chyba 4 lub 5 szt.
Aras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażera. kerownik Inne techniczne 72 20-07-17 12:21
[MK1] mokra podłoga po stronie pasażera marian5110 Inne techniczne 73 10-07-17 18:24
[MK1] Mokra podsufitka leonsiem Inne techniczne 17 07-04-12 19:21
Mokra świeca kulmar Silnik i skrzynia 9 05-03-09 15:31
Mokra skrzynia sowi Silnik i skrzynia 4 06-03-08 20:21

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u