Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-09-08, 09:26   #1
gervee
Turysta
 
Avatar gervee
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2005
KR Kraków
Postów: 305
Domyślnie Wymiana amortyzatorów przód

Witam!
Ponieważ czeka mnie zapewne wymiana amortyzatorów przeprowadziłem mały rekonesans w cenach usług. Na tapetę zostały wzięte serwisy w Krakowie.

ASO Ford Eurocar - "Koszt wymiany amortyzatorów dla n/w pojazdu to 1472,2zł
Cena obejmuje robociznę wymiany dwóch amortyzatorów, przełożenia sprężyn oraz regulację zbieżności.
Natomiast części potrzebne do naprawy to kpl. amortyzatorów razem z śrubami montażowymi 1-razowego użytku, 2 łożyska kolumny McPersona oraz dwa elementy montażowe amortyzatorów."

W sklepie Eurocar koszt amortyzatora 378 zł.

ABC Focus - "Amortyzator 350 x2 oryginały
Wymiana 60x2" - tutaj zapewne tylko koszt wymiany amortyzatorów podany (coś jeszcze pewnie by doszło)

ASO Wikar - "Koszt amortyzatora to 379 pln brutto - 1 szt.
Koszt robocizny to 300 pln brutto wymiana po obu stronach"

Amortyzatory KYB ze sklepu amorki.com - "Kayaba
2 lata gwarancji A334839,A334838 AMORTYZATORY GAZOWE
221.76 zł
(brutto: 292.72 zł)
168 zł
(brutto: 204.96 zł)
TERAZ 25% RABATU"
__________________
Always look on the bright side of life...

Wspomóżcie jeśli możecie -> http://polakpotrafi.pl/projekt/cohen
gervee jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-09, 14:47   #2
muszka
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
grudzień
2010
KR Kraków
Postów: 61
Domyślnie

Ja mam dokładnie taki sam dylemat, właśnie wróciłem z wyjazdu wakacyjnego i poszedł mi prawy przedni amor, całkowicie wylało z niego olej. Mi jako stałemyu klientowi i ze auto kupione w Eurocarze powiedzieli mi 1100 zł za wymiane kompletu 2 przednich z robicizna i geometrią. W ABC Focus nie zrobią Ci geometrii, to dolicz sobie jeszcze dodatkowo jakies 70-100zł. Dlatego ja sie zdecydowałem i jade do Forda, te mam od nowości i wytrzymały mi na polskich drogach 78 tys, a wiadomo ile wytzrymaja KYBy???? Ja odrazu robie jeszcze tył zeby juz był spokój, za tył coś koło 800zł wraz z robotą w Eurocarze. Pozdrawiam
muszka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-09, 08:25   #3
galowy
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar galowy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Uć
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1999
Postów: 89
Domyślnie

Co prawda nie posiadam foki drugiej generacji, jednak wiele się nie zmieniło, jeśli chodzi o kolumnę przedniego zawieszenia.
Zastanawia mnie, po co chcecie robić zbieżność przy wymianie amora???
Nie więcej niż dwa tygodnie temu zmieniałem łożysko poduchy amora, tak naprawdę do wyjęcia zespołu kolumny zawieszenia ze sprężyną wystarczy odkręcić trzy górne śruby plus jedna na zwrotnicy, plus jeszcze jedna od łącznika stabilizatora nic więcej nie trzeba rozkręcać.
Jeżeli chodzi o koszty wymontowania amora i zamontowania nowego koszt nie powinien przekroczyć więcej niż 100PLN na stronę
No chyba, że nie ufa się nikomu więcej niż serwisowi forda to trzeba płacić słono
__________________
Uniden PC78LTW, Sirio Performer 5000, Densei 2002,
Świat widziany moimi oczami
galowy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-10, 15:31   #4
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał galowy Zobacz post
Nie więcej niż dwa tygodnie temu zmieniałem łożysko poduchy amora, tak naprawdę do wyjęcia zespołu kolumny zawieszenia ze sprężyną wystarczy odkręcić trzy górne śruby plus jedna na zwrotnicy, plus jeszcze jedna od łącznika stabilizatora nic więcej nie trzeba rozkręcać.
Sorki że odgrzewam temat.
Od kilku dni zaczeło mi strasznie piszczeć w przednim prawym zawieszeniu (zgrzyty tarcia metalu o metal). Najbardziej się to objawia jak buja budą przy jeździe po nierównościach i też przy lekkim kręceniu kierownicą w obie strony. Wczoraj zdjąłem koło, po wstępnych ogledzinach sworzeń i końcówke drążka można wykluczyć, łącznik drązka stabilizatora też. jak podniosłem auto to spadł nacisk na amortyzator i przestał mocno piszczeć, dało się jednak usłuczeć delikatne chrobotanie dochodzące raczej z górnej cześci kolumny amortyzatora, jak by z gniazda sprężyny.
Auto sprowadzone, ma 200K Km nie wiem czy amortyaztory były wcześniej wymieniane, napweno był wymieniony sworzeń wachacza. jesli chodzi o amortyzacje to nie odczuwam jakich problemów, nie ma zadnych wycieków poza tym skrzypieniem.
Czy po wyjęciu całej kolumny, możlia jest w warunkach domowych wymiana amortyzatora i sprężyny ?
Czy da się nową spręzynę zmontować bez specjalistycznych narzędzi?
Słyszałem kiedyś od jakiegoś mechanika, że w oplu to trzeba mieć specjalny ścisk do sprężyn.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-10, 17:28   #5
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Do każdego auta potrzebny jest ściskacz do sprężyn, a u Ciebie pewnie jest do wymiany łożysko kolumny.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-10, 22:41   #6
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Dzięki za odp.
Właśnie nie mam tego ściskacza.
Z wypowiedzi kolegi galowy wynika, że do wymiany łożyska nie jest potrzebny ściskacz.
A to łożysko rozumiem że jet w miejscu mocowania amorka do karoserii ?

Ostatnio edytowane przez arti32 ; 01-07-10 o 23:58
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-10, 08:30   #7
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Tak, do łożyska nie potrzebne ściskacze bo ściągasz całą kolumnę i wymieniasz, dopiero jeśli chcesz wymienić sprężynę lub amorek będzie potrzebny ścisk.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-10, 08:40   #8
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Ok, dzieki.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-10, 08:51   #9
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Czekaj, czekaj, chyba jednak coś em, chyba jednak potrzebne są ściskacze, zaraz ktoś mnie poprawi
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-10, 09:13   #10
Francki
Turysta
 
Avatar Francki
 
Kuba
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
wrzesień
2004
WPY powiat przysuski (Przysucha)
Postów: 55
Garaż
Domyślnie

Niestety do wymiany łożyska kolumny MacPerhson też są potrzebne ściski do sprężyn. Dlaczego.. Łożysko jest skręcone z całością kolumny za pomocą nakrętki na tłoczysku amortyzatora. Także w przypadku gdy chcesz wymienić to łożysko, nakrętkę trzeba odkręcić, a żeby z kolei sprężyna nie wystrzeliła i nie urwała czego trzeba ją ścisnąć. Swego czasu zajmowałem się mechaniką (jako pomocnik mojego taty w jego warsztacie) więc wiem Swoją drogą serwisy faktycznie biorą słone pieniądze za wymiane...
Francki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-10, 09:19   #11
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

No i wszystko jasne, źle to sobie wyobraziłem Ściski można zrobić w łatwy sposób, jednak koniecznie z mocnych materiałów Mojemu ojcu jak ebnął ścisk to tylko gwizdnął przez cały warsztat, aż mu dech zaparło
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-10, 09:31   #12
Francki
Turysta
 
Avatar Francki
 
Kuba
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
wrzesień
2004
WPY powiat przysuski (Przysucha)
Postów: 55
Garaż
Domyślnie

No ja bym nie kombinował ze ściskami domowej roboty, z tego powodu co powiedziałeś. W takich ściśniętych sprężynach jest naprawdę spora energia zgromadzona, i jak coś puści/ zeskoczy to mogą być problemy... Widzę że na alledrogo ściski można kupić już od około 30 zł, ze zdjęcia widać że odlewany, całkiem solidny... A z lepszych to polecam firmy Yato. Kosztują niestety już około 70 zł, także na jednorazową wymianę to średni interes...
Francki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-10, 21:39   #13
Adax
Turysta
 
Avatar Adax
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 131
Domyślnie

Witam! Mam dziwne suki na zawieszeniu przednim i już 2 mechaników nie wie co to, bo nie zawsze słychać. Mówią, że na wahaczach i łączniku stabilizatora jest OK.

Może to właśnie łożysko kolumny? Mechanik coś mówił, że sprężyna
Jakie to dokładnie objawy?
Jakie zagrożenie przy braku reakcji -poważna sprawa? Koszty?
Adax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-10, 22:53   #14
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adax Zobacz post
Witam! Mam dziwne suki na zawieszeniu przednim i już 2 mechaników nie wie co to, bo nie zawsze słychać. Mówią, że na wahaczach i łączniku stabilizatora jest OK.

Może to właśnie łożysko kolumny? Mechanik coś mówił, że sprężyna
Jakie to dokładnie objawy?
Jakie zagrożenie przy braku reakcji -poważna sprawa? Koszty?
Poprosiłem do pomocy znajomego on bujał budą na boki, zanurkowałem z uchem pod auto i doszedłem że to łączniki. Gdy trzymałem łącznik to stukanie znacznie ustało więc wymieniłem je i po sprawie. Mechanik na stacji diagnostycznej się nie poznał, nawet nie wziął kasy bo nic nie znalazł.
U mnie teraz to skrzypi tak jak sprężyna w starym fotelu.
Sprawdziłem łączniki, sworzeń wahacza, końcówkę drążka są ok skrzypienie dobiega z górnej części mocowania wahacza jak mi tu koledzy podpowiadają że łożysko. Jak będę miał czas to spróbuje tam zajrzeć.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-07-10, 20:48   #15
TomuŚ
Turysta
 
Avatar TomuŚ
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Biskupiec
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 294
Garaż
Domyślnie

sorrki że wcinam sie w temat ale nei chce nowego bezsensownie zakładać....
prawdopodobnie muszę wymienić amorki z przodu, jakie byście zaproponowali ??? mam czerwone springi w aucie nie chce aby było za twardo... teraz tak gazowe czy olejowe??? jaką firmę byście polecili???
TomuŚ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-07-10, 22:10   #16
damianTDCI
Dukacz
 
Avatar damianTDCI
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2002
Postów: 1 127
Domyślnie

Poszukaj na forum jest trochę o amorkach
damianTDCI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wymiana tulei wahaczy - przód Adax Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 23 09-03-11 14:02
regeneracja amortyzatorów? oskar7 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 8 09-04-08 08:01
Wymiana amortyzatorów merced Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 0 08-09-07 12:24
Wymiana łozysk przód a ABS Piccolo_Jr Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 30-05-07 08:32
Uszczelka od światła, przód - wymiana trueno2 Inne techniczne 8 16-10-06 21:14

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u