Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-07-15, 13:51   #1
dżordż
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
Postów: 6
Domyślnie osłona przegubu

Siemka. Spadły mi kluczyki pod auto i musiałem pod nie się wczołgać i zobaczyłem że manszeta na przegubie ma pękniecie na harmonijce na jakieś 4-5 cm . Co zakładać oryginał czy zamiennik (http://bit.ly/1Ckelxw) ? Czy trzeba myć wszystko ze smaru czy przy tak małym pęknięciu styknie wymianka ?
dżordż jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-15, 21:42   #2
Dago86
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Dago86
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2014
Skąd: Świętochłowice
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2005
SW Świętochłowice
Postów: 128
Garaż
Domyślnie

Myślę że przez te małe pęknięcie naleciało trochę syfu - ja bym mył.
Dago86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-15, 23:06   #3
dżordż
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
Postów: 6
Domyślnie

Kurcze czyli czeka mnie trochi roboty bo koło trza zdjąć i wypiąć półośkę na szczęście nie wydam na mechanika bo idzie samemu to ogarnąć. No ale jak ma mi później strzelać przy skręcie to nie mam wyjścia i trza to zrobić. Ktoś podpowie co kupić?

edit

Nikt? Nic? Te gumy mogą mieć inną mieszankę, sztywność czy cokolwiek? Bo jeśli nie to chyba bez sensu przepłacać?

Ostatnio edytowane przez dżordż ; 09-07-15 o 14:51 Powód: brak odpowiedzi
dżordż jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-15, 20:39   #4
qluk
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Śląsk
 
Łukasz
Zarejestrowany: Oct 2014
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 712
Garaż
Domyślnie

Mogą i mieć będą. Przy okazji wymienic można wewnętrzną. Bo przecież musisz rozpiąć przegub.
qluk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-15, 14:09   #5
dżordż
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
Postów: 6
Domyślnie

Nie zrozumiałem o czym napisałeś
Cytat:
Napisał qluk Zobacz post
Mogą i mieć będą.
Kolego qluk nawiązałeś do gumy, to rozwiń proszę troszkę bardziej. Nie jestem zwolennikiem wymiany na "siłę". Zerknę dzisiaj czy druga jest wporzo i tyle. Jak cała to najwyżej mogę smaru trochę dołożyć i tyle. W zestawach dają wystarczająca ilość smaru, czy lepiej mieć tubkę na zapasie?
dżordż jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-15, 22:08   #6
qluk
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Śląsk
 
Łukasz
Zarejestrowany: Oct 2014
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 712
Garaż
Domyślnie

Mówię bo dopiero co wymieniałem całą półoś, ale to inna historia. Za to w grudniu wymieniałem zewnętrzną osłonę i nie upłynęło pół roku, a wewnętrzne (obydwie) padły.
"Mogą i mieć będą" dotyczy pytania o mieszankę tworzywa.
Aby wymienić masz dwie opcje, albo rozpinasz oś (czyli i tak zdejmujesz osłonę przegubu wewnętrznego i sam przegub), albo wyciągasz całą ośkę i zdejmujesz przegub zewnętrzny (o ile jest zdejmowalny - u mnie nie jest ale to co innego; tyle że tutaj bez spuszczenia oleju ze skrzyni się nie obejdzie. Tworzywo na osłonę ma domieszki gumowe (choć nie każde są neoprenowe) i wytrzymałość zależy od udziału poszczególnych składowych, do tego guma ma właściwość polegająca na starzeniu się (kruszenie, utrata elastyczności, itp). Pytanie co się stanie z ta osłoną po wpasowaniu nowych opasek zaciskowych i zabawie w szarpanie na takim elemencie który jeśli nie był wymieniany ma już 7 lat u Ciebie.
Inny smar jest do wewnętrznego przegubu, a inny do zewnętrznego. Smaru który masz w zestawie powinno wystarczyć przy wymianie - w teorii. Cytując mechanika co mi ośkę oraz osłonę wewnętrzną z drugiej strony wymieniał "ten smar to sobie zostaw na zapas" i użył swojego z aplikatora.
qluk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-15, 15:40   #7
dżordż
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
Postów: 6
Domyślnie

Dziękuje koledze za obszerny wpis. O tych smarach to nie słyszałem wcześniej że są różne, no ale człowiek uczy się całe życie. Na razie wymieniłem wczoraj osłonę i dałem ten smar co był w komplecie (najpierw przemyłem elementy, piasek nie był wyczuwalny). Wszystko wygląda dużo groźniej niż jest w praktyce i czasem któraś śruba mocniej trzyma, a tak poza tym to przyjemna robótka. Dzięki koledzy temat do zamknięcia.
dżordż jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-15, 21:01   #8
wierha
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar wierha
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Luboń
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
marzec
2008
PZ powiat poznański (Poznań)
Postów: 41
Garaż
Domyślnie

w mojej foce 2,0 PB95 2008 padła osłona wewnętrzna lewa która teoretycznie w zamiennikach nie występuję a koszt w aso jest nie miły dla portfela (209zł). Mechanik który wymieniał mi osłonę znalazł zamiennik od innego auta (renault megan). podaję numer tego zamiennika SAS 1904028 (SASIC) dla innych aby im zaoszczędzić nerwów i kasy. Pozd
wierha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-15, 16:27   #9
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Pany, po co spuszczać olej itp... Przecież jego poziom nigdy nie przekracza wysokości simmeringów półosi. Wystarczy popatrzeć na wysokości korków kontrolnych.

Nie ma sensu też szarpać się z całymi przegubami. Ucinasz opaskę na wewnętrznym i wyjmujesz całą półośkę z krzyżakiem trójpalcowym. Jeżeli półośka nie była ruszana od fabryki - trzeba tak wyjąć bo zewnętrzne przeguby w mk2 są nasadzane na c-ringi bez możliwości rozpięcia (jak wymienia się przegub zewnętrzny to stary idzie na stratowanie kątówką). Tym sposobem trzeba zdemontować krzyżak trójpalczasty (zwrócić uwagę przed demontażem którą stroną był zamontowany), zdjąć osłonę wewnętrzną i dopiero wtedy możemy zewnętrzną (targanie przez całą długość półośki).
Jeżeli wewnętrzna osłona podejrzana - profilaktycznie wymienić.
Do zewnętrznych przegubów - tylko i wyłącznie smar z dwusiarczkiem molibdenu. Do wewnętrznych też można, ale ładuje się syntetyczny do dużych obciążeń i małych obrotów (łożyska igiełkowe).

Apropo zamienników z innych aut, jako zewnętrzne do mk2 pasują idealnie z VW T4. Latam już 3 rok
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-08-15, 19:59   #10
qluk
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Śląsk
 
Łukasz
Zarejestrowany: Oct 2014
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 712
Garaż
Domyślnie

Michał no to akurat zależy od foki u mnie poleciało przy wyciąganiu.
qluk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Pomoc w wyborze przegubu wewnętrznego Patryk168 Inne techniczne 8 06-02-13 11:16
[MK1] 1.8 TDCI Wyciek w okolicy przegubu syn_biskupa Silnik i skrzynia 5 11-11-12 20:42
[MK1] Przewody hamulcowe przód i osłona przegubu raptor Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 13-09-12 16:42
[MK1] Wymiana przegubu wewnętrznego czy całej półosi? K@mix Silnik i skrzynia 5 21-01-11 21:49
osłony przegubu zewnętrzne i wewnętrzne stefan Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 28-09-07 16:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u