Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-10-09, 22:13   #1
Orion_pl
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III FL
kombi
1.5 Ecoboost 150 KM automat
styczeń
2016
DW Wrocław
Postów: 25
Domyślnie [FFI] Brak światło cofania, światło przeciwmgielne tył, podświetlenie rejestracji.

Dzisiaj w trakcie oględzin auta zobaczyłem, że nie świecą mi światła cofania, przeciwmgielne tylne i podświetlenie rejestracji (wcześniej działały). Z klosza światła w zderzaku wylałem blisko szklankę wody która pewnie była przyczyną utraty oświetlenia. Bezpiecznik 53 sprawdzony, jest ok.

Co jeszcze powinienem sprawdzić? Czy wymienione oświetlenie jest w którymś punkcie połączone ze sobą? (oprócz akumulatora oczywiście)
Orion_pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-09, 18:40   #2
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Orion_pl Zobacz post
Dzisiaj w trakcie oględzin auta zobaczyłem, że nie świecą mi światła cofania, przeciwmgielne tylne i podświetlenie rejestracji (wcześniej działały). Z klosza światła w zderzaku wylałem blisko szklankę wody która pewnie była przyczyną utraty oświetlenia. Bezpiecznik 53 sprawdzony, jest ok.

Co jeszcze powinienem sprawdzić? Czy wymienione oświetlenie jest w którymś punkcie połączone ze sobą? (oprócz akumulatora oczywiście)

żarówki
a tak serio, to weź miernik lub kontrolkę samochodową (a na upartego żarówke i troche kabla) i sprawdzaj po kolei piny - masa napewno nadal będzie, bo ona się mało kiedy traci. Jak nie będziesz miał napięcia na kablach, to bezpieczniki pod kierownicą lub pod maską. Wątpie żeby szlak trafił kable.
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-09, 06:54   #3
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

Identyczny kłopot miałem w momencie kupienia auta. Niestety, ale i światło przeciwmgielne i światło cofania zostały w naszych Fokach tak umieszczone, że cały syf z ulicy leci prosto na nie. Światła podświetlenia tablicy naprawiłem wymieniając żarówki-koszt 2,4. Przy światłach w zderzaku pomogły nowe żarówki+preparat do czyszczenia instalacji elektrycznych-koszt 10,5. Na początku chciałem wymienić całe oprawki razem z żarówkami, ale jak usłyszałem w sklepie cenę 33 pln/szt poszukałem innego rozwiązania. Mimo, że oprawki były i nadal są mocno zaśniedziałe oba światła działają zawsze wtedy kiedy działać mają. Spróbuj. Jak nie pomoże to pisaj.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-09, 11:16   #4
Orion_pl
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III FL
kombi
1.5 Ecoboost 150 KM automat
styczeń
2016
DW Wrocław
Postów: 25
Domyślnie

Wczoraj był ładny dzień to trochę powalczyłem z tym oświetleniem. Było napięcie na kostkach od cofania i p.mgielelnego wiec wystarczyło dobre oczyszczenie kloszy, kostek, oprawek i wymiana jednej żarówki.
Niestety na podświetleniu tablicy nie ma napięcia wiec i wymiana żarówek nic nie dała. Z tego co patrzyłem na schemat to żarówki są połączonego równolegle wiec problem musi być gdzieś wcześniej. Na ile rozumiem schemat elektryczny powinienem sprawdzić złącza C320, C51, C48.
Wiecie możne gdzie ich szukać?
Orion_pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u