Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-06-16, 14:51   #1
filiprudnik
Turysta
 
Filip
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Polska
Ford Focus I ST170
HB 3D
2.0 DuratecST 170KM manual
2002
Postów: 22
Domyślnie [ST170] Szarpie/wibruje przy przyspieszaniu.

Witajcie, od niedawna jestem właścicielem Focusa ST170, od jakiegoś czasu mam problem z dziwnym zachowaniem samochodu głównie na drugim biegu w zakresie od 1100-2200obrotów , czuć takie szarpanie/ wibrowanie/przerwyanie w przedniej części samochodu. W tym czasie wymieniłem świece (oryginalne), przewody (oryginalne), cewkę (Bosch), dwie półosie (lewa nowa oryginalna, prawa używka bez luzów na przegubie), koła wyważone miesiąc temu, nowe opony, wszystkie tuleje i sworznie wymienione, zbieżność ustawiona. W tym momencie brakuje mi już pomysłów co może być przyczyną.
Proszę Was o wszelkie sugestie, które mogłyby mi pomóc rozwiązać problem. Pozdrawiam
filiprudnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-16, 15:29   #2
piotrek_stp
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar piotrek_stp
 
Piotrek
Zarejestrowany: Sep 2014
Skąd: Wroclove
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 170KM manual
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 577
Garaż
Domyślnie

A może przepustnica?
Kup sobie preparat do przepustnic liqui moly (koszt bodajże około 70 zł). Parę dni temu u siebie wykonalem taki zabieg i polecam.
piotrek_stp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-16, 16:52   #3
filiprudnik
Turysta
 
Filip
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Polska
Ford Focus I ST170
HB 3D
2.0 DuratecST 170KM manual
2002
Postów: 22
Domyślnie

Ale myślisz że brudna ? Warto sprawdzić
filiprudnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-16, 19:07   #4
piotrek_stp
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar piotrek_stp
 
Piotrek
Zarejestrowany: Sep 2014
Skąd: Wroclove
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 170KM manual
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 577
Garaż
Domyślnie

Nawet jak nie pomoże to i tak warto profilaktycznie wyczyścić


Inne pomysły/sugestie- a dwumasa?
piotrek_stp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-06-16, 13:12   #5
filiprudnik
Turysta
 
Filip
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Polska
Ford Focus I ST170
HB 3D
2.0 DuratecST 170KM manual
2002
Postów: 22
Domyślnie

Preparat kupiłem, chociaż już od dłuższego czasu stawiam na dwumas, chociaż podobno poprzedni właściciel wymienił. Przy ruszaniu problemu nie ma, na wyższych obrotach też spokój, nic nie stuka.
filiprudnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-06-16, 15:53   #6
piotrek_stp
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar piotrek_stp
 
Piotrek
Zarejestrowany: Sep 2014
Skąd: Wroclove
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 170KM manual
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 577
Garaż
Domyślnie

Dokładnie tak samo u mnie Poprzedni właściciel wymienił 15kkm wcześniej na jakiś chiński szit. Teraz mam LUKa i wszystko okej.

U mnie objawami dwumasy były stuki po nagłym odpuszczeniu sprzęgła na biegu jałowym. Na początku było to strasznie ciche (usłyszałem gdy stałem przed autem), a z czasem się nasilało. Może u Ciebie objawia się to w inny sposób? Niektórym trzęsie budą/stuka/puka. Bo w sumie już pomysłów nie mam, wszystko co można podejrzewać wymieniłeś w pierwszym poście.
piotrek_stp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-16, 17:33   #7
filiprudnik
Turysta
 
Filip
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Polska
Ford Focus I ST170
HB 3D
2.0 DuratecST 170KM manual
2002
Postów: 22
Domyślnie

Witajcie, niestety problem pozostał nierozwiązany, wszystko wyczysciłem a auto nadal szarpie. Myślałem jeszcze nad czyszczenien krokowca i wymiana potencjometru przepustnicy, ponieważ przy dojeżdżaniu do świateł na biegu też czuć to szarpanie. Dzięki Wszystkim za wszelką pomoc
filiprudnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-16, 16:10   #8
minciu
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Skąd: Bolesławiec
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 149
Domyślnie

Filtr paliwa jak jest,
sitko w baku jak jest,
przeplywomierz jak jest, jak nie to mapsensor,
sondy lambda regulacyjne i nieszczelności wydechu przed sądami,
filtr powietrza.
EGR jak jest,
reset parametrów adaptacyjnych najlepiej z interfejsu, jak się nie da to z odpiecie AKU.
ciśnienie paliwa i wtryskiwacze,
regulacja zaworów, jak nie ma hydrauliki
problem ze zmienna faza dlugosci dolotu, nie wiem jak jest tu rozwiazana ale moze są klapki?
problem ze zmienna faza rozrzadu,

... nie wiem co jeszcze.. warto tez czujniki wszystkie sprawdzić pod komputerem. Np czy temperatury są prawdziwe. Czy potencjometr pedału gazu działa płynnie? Jak nie ma potencjometra na gazie to wówczas przy przepustnicy..

Nie mam i nie miałem nigdy tego silnika, nie wiem dokładnie co posiada on na wyposażeniu. Ale jak przelecisz wszystkie te punkty, to auto musi działać.

może być też jakaś wada fabryczna w układzie zapłonowym, ale jeżeli przed wymianą były te same problemy to raczej jest OK..

GAZU NIE MA?

---------- Post dodany o 16:10 ---------- Poprzedni post był z 15:58 ----------

Znalazłem takie info do dlugosci dolotu:

Jeśli chodzi o zmienną geometrie dolotu tzw. IMRC-zaglądając pod puszkę filtra powietrza, najlepiej widać jak przyświecisz lampką, można też obudowę rozebrać, więc znajdziesz tam taki mały okrągły klips do którego dopięta jest linka, po szybkim depnięciu w pedał do ponad 5000 rpm. klips ten ma przeskoczyć w przód to oznacza prawidłowe działanie sterownika. Możliwości awarii na ogół są trzy:
-zerwanie linki,
-rozpadnięcie się klipsa (plastikowego zresztą),
-awaria elektronicznego sterownika,

http://www.fordtuning.pl/index.php?topic=1979.0

Ciekawiło mnie jak to dziala w 2.0
minciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-17, 08:22   #9
Lauretta
Turysta
 
Avatar Lauretta
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 46
Domyślnie

Odświeżę temat. U mnie falujące obroty czasami i też przerywanie po zmianie biegów i dodaniu gazu. Komp pokazał błąd przepływomierza, niedawno był wymieniany zawór.
Może ktoś wie, czy przy takim błędzie od razu wymieniać przepływomierz, czy inna przyczyna może być i też taki kod błędu pokaże?
Lauretta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-18, 15:18   #10
Mawronek
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Skąd: Tarnów
Ford Focus I ST170
HB 5D
2.0 DuratecST 170KM manual
2002
Postów: 5
Domyślnie St170 Szarpanie

Witam ma malutki problem z Foką, przeglądałem forum ale nigdzie nie mogę znaleźć przypadku podobnego do mojego, a mianowicie chodzi o dziwnie szarpanie przy przyspieszaniu, występuje to dość sporadycznie i przeważnie tylko w chłodniejsze dni, gdy samochód jest rozgrzany i próbuje przyspieszyć na przypuśćmy 4 biegu pomiędzy 2 tyś obrotów a 3 tyś auto się zaczyna się dławić ale przyśpiesza dalej, gdy wyjdzie poza 3 tyś problem znika i przyśpiesza jak gdyby nigdy nic. Dzieje się to może raz na tydzień a czasami wcale. I tutaj moje pytanie co to może być? Kable wyraz ze świecami zmienione filtry również i już skończyły mi się pomysły co by to mogło być.
Mawronek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 2.0 ST170 szarpie po odpaleniu przemekST170 Inne techniczne 7 10-05-16 11:12
[MK1] 1.4B - problem z obrotami, szarpie przy przyspieszaniu mpiotrek Silnik i skrzynia 17 24-07-12 14:01
[MK1] Auto szarpie przy nagłym przyspieszaniu (dla potomnych) silenthunter Inne techniczne 5 04-12-10 14:03
[MK1] Problem przy przyspieszaniu przy 5000obr Splend0r Silnik i skrzynia 7 23-11-10 12:04
[MK1] Mocne drgania przy 80-90km/h przy przyspieszaniu krisfoc Silnik i skrzynia 17 27-05-10 00:05

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u