Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-11-10, 18:08   #1
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie Wymiana uszczelki pod głowicą - jaka procedura ?

Niby prawie wszyscy wiedzą a przynajmniej mgliście (jak ja) na czym to polega.
A jak to wygląda step-by-step ?

- czy po zdjęciu góry (głowicy ?) widać miejsca w których uszczelka "poszła" ?
- czy wyciąga się cały silnik czy tylko zdejmuje jego górną część (głowicę) ?
- na czym dokładnie polega równanie (planowanie) powierzchni (frezowanie ?) i jak się je wykonuje w części zdjętej a jak w pozostającej w aucie (sądzę że silnik jako taki pozostaje w aucie) aby mieć pewność że powierzchnie są splanowane równo ?
- ile trwa taki proces ?
- co podlega wymianie a co naprawie (trzeba by to wiedzieć, tak aby spece lajkonikowi jak ja nie wmówili konieczności zakupu PKiN w Warszawie)

I pytania dodatkowe:
- czy trwałość naprawionej uszczelki jest zbliżona do oryginału czy dużo (np. 50%) mniejsza ?
- w jakim zakresie finansowym mieści się taka naprawa ?
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-10, 22:25   #2
Koniu
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Koniu
 
Piotrek
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Warszawa Bielany
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2008
WD Warszawa Bielany
Postów: 452
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
- czy po zdjęciu góry (głowicy ?) widać miejsca w których uszczelka "poszła" ?
najczesniej widac gdzie jest przepalona albo wymyta.
Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
- czy wyciąga się cały silnik czy tylko zdejmuje jego górną część (głowicę) ?
wyciaga sie tylko glowice odkrecasz kolektory rozrzad walki i zdejmujesz gore reszta zostaje w samochodzie
Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
na czym dokładnie polega równanie (planowanie) powierzchni (frezowanie ?) i jak się je wykonuje w części zdjętej a jak w pozostającej w aucie (sądzę że silnik jako taki pozostaje w aucie) aby mieć pewność że powierzchnie są splanowane równo ?
planuje sie tylko glowice czyli zdejmuje sie pewna czesc materialu z glowicy.
Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
- ile trwa taki proces ?
zalezy od warsztatu ktory obrabia glowice
Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
- co podlega wymianie a co naprawie (trzeba by to wiedzieć, tak aby spece lajkonikowi jak ja nie wmówili konieczności zakupu PKiN w Warszawie)
kolego wymianie podlegaja wszystkie uszczelki i uszczelniacze plus rozrzad plus sruby glowicy ewentualnie sruby walkow i walu korbowego
Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
I pytania dodatkowe:
- czy trwałość naprawionej uszczelki jest zbliżona do oryginału czy dużo (np. 50%) mniejsza ?
- w jakim zakresie finansowym mieści się taka naprawa ?
uszczelke pod glowice daje sie nowa koszt okolo 100 zapewne a jaki koszt wszystko zalezy od mechanika i tego co obrabia glowice i co sie stalo
Koniu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-10, 23:49   #3
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie

Cytat:
Napisał Koniu Zobacz post
planuje sie tylko glowice czyli zdejmuje sie pewna czesc materialu z glowicy
czyli w korpusie silnika ("w dole") nie występują wżery ? i nie ma konieczności jego planowania ?

Cytat:
Napisał Koniu Zobacz post
uszczelke pod glowice daje sie nowa koszt okolo 100 zapewne a jaki koszt wszystko zalezy od mechanika i tego co obrabia glowice i co sie stalo
Nie chodzilo mi czy się daje nowe części ale jaka jest trwałość takiej naprawy jako calości

Ostatnio edytowane przez langolier ; 21-11-10 o 23:55
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-10, 08:37   #4
Koniu
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Koniu
 
Piotrek
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Warszawa Bielany
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2008
WD Warszawa Bielany
Postów: 452
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
czyli w korpusie silnika ("w dole") nie występują wżery ? i nie ma konieczności jego planowania ?
kolego skad mozna wiedziec co sie dzieje trzeba rozebrac i zobaczyc
Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
ie chodzilo mi czy się daje nowe części ale jaka jest trwałość takiej naprawy jako calości
jak jest zrobionia dobrze to jest trwala ale okreslic sie nie umiem czasowo
Koniu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-10, 14:50   #5
marekkk69
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 28
Domyślnie

Jak robić to robić..., podczas takiej wymiany pokusił bym się jeszcze o wymianę pierścieni na tłokach i prowadnic zaworowych, taka moja sugestia. Kolega kiedyś robił w focusie i skasowali go 1500zł, wymienił prowadnice zaworowe, pierścienie, uszczelkę pod głowiacą i uszczelniacze zaworów czyli praktycznie kapitalny remont. W jego silniku objawem było znikanie oleju..., po wymianie uszczelki problem został..., no i jeszcze raz trzeba było rozbierać silnik, po wymianie tego co napisałem silnik chodził jak nowy.
marekkk69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-10, 16:54   #6
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie

Problemem jest to, że sprawa nie dotyczy Fokusa tylko 12-letniej Skody Felicii, która stan ma taki jaki ma (po przejściach) i raczej nie liczę że pociągnie więcej niż 2 - max. 3 lata.
A remont silnika mógłby przekroczyć jej aktualną wartość, zwłaszcza "wypasiony". A z całą pewnością będą przecież jeszcze padać w niej inne rzeczy (np. sprzęgło które mam nieruszane od nowości).
Dlatego zastanawiam się jak zmaksymalizować szansę dociągnięcia do 15 lat jednocześnie minimalizując koszty remontów.
Tymczasem silnik nie bierze oleju między przeglądami a olej - o ile to olej - pojawia się w minimalnej ilości. Ale chciałbym być w razie czego przygotowany na szybką decyzję.
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-10, 17:43   #7
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Jeżeli nie boisz się takiej roboty to znajdź książkę n.t. Felicji jeśli taka jest i bierz się do roboty. Mój brat robił w Corolli E9 sam, mechanik powiedział że po znajomości nie zrobi taniej niż 1000,- a on w dwa dni zrobił to za 220,- z czego 100 kosztowała go laweta Co prawda była to robota po kosztach, nawet bez planowania głowicy bo po pomiarach wyszła OK i zrobił już ze 30kkm i jeździ dalej.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-11-10, 16:29   #8
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
Problemem jest to, że sprawa nie dotyczy Fokusa tylko 12-letniej Skody Felicii, która stan ma taki jaki ma (po przejściach) i raczej nie liczę że pociągnie więcej niż 2 - max. 3 lata.
A remont silnika mógłby przekroczyć jej aktualną wartość, zwłaszcza "wypasiony". A z całą pewnością będą przecież jeszcze padać w niej inne rzeczy (np. sprzęgło które mam nieruszane od nowości).
Dlatego zastanawiam się jak zmaksymalizować szansę dociągnięcia do 15 lat jednocześnie minimalizując koszty remontów.
Tymczasem silnik nie bierze oleju między przeglądami a olej - o ile to olej - pojawia się w minimalnej ilości. Ale chciałbym być w razie czego przygotowany na szybką decyzję.
Skoda ma tuleje cylindrow, lancuch wiec jest to inna bajka. ZNajdziesz w necie info jak to zrobic, ale najszybciej bedzie wyjac silnik (jest dosc lekki).


Cytat:
Napisał marekkk69 Zobacz post
Jak robić to robić..., podczas takiej wymiany pokusił bym się jeszcze o wymianę pierścieni na tłokach i prowadnic zaworowych, taka moja sugestia. Kolega kiedyś robił w focusie i skasowali go 1500zł, wymienił prowadnice zaworowe, pierścienie, uszczelkę pod głowiacą i uszczelniacze zaworów czyli praktycznie kapitalny remont. W jego silniku objawem było znikanie oleju..., po wymianie uszczelki problem został..., no i jeszcze raz trzeba było rozbierać silnik, po wymianie tego co napisałem silnik chodził jak nowy.
Nie obraz sie, ale to sie nazywa druciarstwo.
Jezeli ubywa oleju to dochodzi sie jaki jest powod (np sprawdzajac cisnienie przed i po zalaniu 50ml oleju). Jezeli to pierscienie to sie je wymienia a nie robi UPG w nadziei, ze pomoze.
Do tego zapomniales, ze do wymiany pierscieni trzeba odkrecic dol silnika, wiec jest jakies 2-3 razy wiecej pracy. Do tego wielu producentow uzywa srub strech, ktore sie wymienia po wykreceniu (i sa calkiem drogie - Opel ok 15zl/szt x 8 na same korbowody) i do tego dochodzi wymiana panewek jezeli robic porzadnie. Nie dotykajac w ogole czopow glownych i z zalozeniem, ze cylinder ma jeszcze slady honowania a wal miesci sie w tolerancji.
Jezeli robisz glowice to najpierw sie sprawdza szczelnosc i robi szlif (bo moze byc peknieta). Zanim sie zabiera za prowadnice zaworowe to trzeba sprzawdzic stan zaworow czy sie nadaja. Potem wymienia sie tez uszczelniacze i docina lub dociera gniazda zaworowe. To jest remont glowicy.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-10, 23:30   #9
marekkk69
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał mkaminski100 Zobacz post

Nie obraz sie, ale to sie nazywa druciarstwo.
Jezeli ubywa oleju to dochodzi sie jaki jest powod (np sprawdzajac cisnienie przed i po zalaniu 50ml oleju). Jezeli to pierscienie to sie je wymienia a nie robi UPG w nadziei, ze pomoze.
Do tego zapomniales, ze do wymiany pierscieni trzeba odkrecic dol silnika, wiec jest jakies 2-3 razy wiecej pracy. Do tego wielu producentow uzywa srub strech, ktore sie wymienia po wykreceniu (i sa calkiem drogie - Opel ok 15zl/szt x 8 na same korbowody) i do tego dochodzi wymiana panewek jezeli robic porzadnie. Nie dotykajac w ogole czopow glownych i z zalozeniem, ze cylinder ma jeszcze slady honowania a wal miesci sie w tolerancji.
Jezeli robisz glowice to najpierw sie sprawdza szczelnosc i robi szlif (bo moze byc peknieta). Zanim sie zabiera za prowadnice zaworowe to trzeba sprzawdzic stan zaworow czy sie nadaja. Potem wymienia sie tez uszczelniacze i docina lub dociera gniazda zaworowe. To jest remont glowicy.
Kolego, za co mam się obrażać...
Myślę że każdy zobaczył jaką wiedzą dysponujesz, ale przekaż ją raczej osobie pytającej. Ja tylko opisałem co zrobił kolega, nie wnikałem jakie były kroki postępowania podczas remontu, myślę że jak będzie mi to potrzebne to zacznę wnikać głębiej. Ponadto, ja tylko studiuję eksploatację pojazdów samochodowych na polibudzie więc się nie znam.
Pozdrawiam
marekkk69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-10, 12:45   #10
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekkk69 Zobacz post
... Ponadto, ja tylko studiuję eksploatację pojazdów samochodowych na polibudzie ...
Taki wyksztalcony czlowiek i do takich rzeczy namawia? Nauczyles sie juz pewnie jak mierzyc zuzycie i sprawdzac uszkodzenia, wiec powiniens propagowac taki sposob napraw.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Wymiana uszczelki pod oknem pk87 Inne techniczne 0 10-08-10 23:22
[MK1] Wymiana oringu/uszczelki termostatu a płyn chłodzący Stacho Inne techniczne 3 13-07-10 16:27
[MK1] Wymiana uszczelki pod głowicą wazup Silnik i skrzynia 3 03-06-10 11:03
[MK1] Wymiana uszczelki pod miską olejową Orzelek Silnik i skrzynia 10 29-09-09 19:01
Przegrzany Focus, wymiana uszczelki pod głowicą elias26 Silnik i skrzynia 8 06-03-09 11:57

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u