Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21-01-06, 13:04   #1
Tower
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
2016
Postów: 140
Domyślnie Przednia szyba w FF 2 i lusterko (elektryka)

witam

2 tygodnie temu poszla mi przednia szyba w FF II (odprysk + mroz = 40 cm pekniecie)
przypomialem sobie, ze do FF II jest cos takiego jak szyba atermiczna, czyli o 30% lepiej odbijajaca promienie sloneczne (zreszta ten fakt byl wykorzystany do marketingu nowego focusa)

z malymi problemami (2 salony powiedzialy, ze takiej szyby nie ma) udalo mi sie ja sprowadzic przez warszawski salon (plazza czy jakos tak)

no i szybka przyszla (bo ja z wroclawia), ale okazalo sie, ze ona jest dodatkowo gotowa pod systemy:

a) lusterka z systemem sciamniania sie jak swieci na nie swiatlo z auta jadacego za toba
b) ma czujniki deszczu

oczywiscie szyba pasuje do foki, ktora fabrycznie nie jest uzbrojona w te cuda, ale pomyslalem czemu nie wykorzystac okazji, no i teraz pytanie do ludzi w temacie:

a) czy mozna latwo (i w serwisie Fordowskim bo auto na gwarancji wiec gdzie indziej nie wchodzi w gre) wyciagnac kabelki do zasilenia (moze i to tez sterowanie) tego lusterka, bo z lusterkiem nie problem - mozna kupic za 400 - 500 zl?

a jesli tak, to czy przy tej czynnosci musi byc szyba sciagnieta, czy to nie przeszkadza, aby wykonac te czynnosci

b) czy mozna tez cos takiego latwo zrobic z systemem (ktorego seryjnie nie mam) czujnika deszczu ?

liczac na glos fachowca pozdrawiam
Tower

[ Dodano: Pią 27 Sty, 2006 ]
(: odpowiadam sobie samemu:

a) bez problemu z pod sufitki wyciagneli mi kabel do zasilenia lusterak (ze sciemniaczem) - wlasnie na nie czekam i auto bedzie "podrasowane" wzgledem oryginalu (;

b) a czujnik deszczu ??? - deszcz jeszcze nie padal wiec nie wiem, a nie mialem jakos w tych mrozach mobilizacji, zeby polac szybe woda i zobaczyc czy wycieraczki sie wlacza - ale sadze, ze raczej tak nie bedzie ): - chociaz ta szyba wedlug sprzedawcy ma w sobie sensory deszczu !!!??? troche dziwne bo zawsze myslalem, ze one sa w wycieraczkach

a tak przy okazji to szyba w dolnych rogach (lewy i prawy) ma okragle logo z R1 w srodku - moim zdaniem oznacza to, ze jest to szyba antyrefleksyjna (odbijajace promienie sloneczne), bo taka zamowilem, ale moze sie myle co do znaczenia tego logo

pozdro

p.s.

plany na wiosne:

- tylni spojler (do kombi)
- zmiana MAP ---> http://www.bhp-motorsport.de/chiptun...gfahrzeug=1940
__________________
Jest: FF III RS SG
Było: FF II ST Facelift Oranje / FF II Kombi 1.6 Ti-VCT
Tower jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-07, 18:19   #2
ford_driver
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: podkarpacie
Postów: 308
Domyślnie

szyba atermiczna to mowimy o tej jekko fioletowawej ??

jesli o tej to pytanie podstawowe czy ma elekrtyczne ogrzewanie ??

pozdrowienia

ford_driver
ford_driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-07, 19:06   #3
Tower
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
2016
Postów: 140
Domyślnie

aterminczna to najwyzszy model szyby do FFII, trudno, zeby nie miala klasycznego dla Focusa podgrzewania skoro to najwyzszy model
ale podgrzewanie jest zasilane z dolu, lusterko musi dostac prad z pod sufitki

moja wiedza jest w tym momencie bardziej rozbudowana w tym temacie, niz jak pisalem tego pierwszego posta - mimo to nie mam rozwiazanego problemu do tej pory ):

po sciagniciu lampki kabiny (przedniej) widac kable, sama lampka jest takze kostka,
od niej idzie kabel do lusterka (tu jest OK) ale w niej jedno gniazdo wejsciowe jest wolne (to w nie ma wchodzic kabel, ktory zasili "kostke" w prad dla lusterka

niestety tego kabla brak pod podsufitka ):
probowalem opcji "ukradzenia" pradu z pozostalych 2 kabli zasilajacych kostke (alarm i siwatlo) ale niestety obydwa sa przed kluczykiem, czyli maja w dupie czy kluczyk jest on czy off no bo lampke mozna zawsze wlaczyc, a alaram tym bardzie bez kluczyka musi dzialac

oznacza to nie mniej nie wiecej ze lusterko chodziloby nonstop, a po co ma chodzic jak auto jest zaparkowane

w maju konczy mi sie gwarancja, jestem wtedy umowiony na pociagniecie kabla do za kluczykiem

pozdro
tomek
__________________
Jest: FF III RS SG
Było: FF II ST Facelift Oranje / FF II Kombi 1.6 Ti-VCT
Tower jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-07, 00:11   #4
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tower
niestety tego kabla brak pod podsufitka ):
probowalem opcji "ukradzenia" pradu z pozostalych 2 kabli zasilajacych kostke (alarm i siwatlo) ale niestety obydwa sa przed kluczykiem, czyli maja w dupie czy kluczyk jest on czy off no bo lampke mozna zawsze wlaczyc, a alaram tym bardzie bez kluczyka musi dzialac
Myślę, że takie lusterko pobiera znikomą ilość prądu. Zresztą nie ma na nim wyłącznika? A jak komuś nie podoba się jego działanie to nie można tego wyłączyć? Ja dziś kupiłem na Allegro lusterko, które ma wyłącznik:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=164784608
A co z czujnikiem deszczu i świateł - udało Ci się to podłączyć?
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-07, 09:01   #5
ford_driver
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: podkarpacie
Postów: 308
Domyślnie

Obecnie przednia szyba atermiczna nie jest do Focusa dostepna (tak stanowi cennik) jak ja zamawialem auto wybor byl prosty albo ogrzewana elektrycznie albo atermiczna

bardzo sie tym tematem interesowalem zamawiajac auto

wracajac do lusterka jednak nie ma wszytkich polaczen jak pisales w swoim pierwszym poscie ??

pozdrowienia

ford_driver

[ Dodano: Czw 22 Lut, 2007 09:09 ]
cholera sorry jest dostepna w pakiecie jako pakiet wyp. nr 9 przynajmniej to znalazlem w cenniku

trzea sprawdzic czy to prawda, w 2005 roku w ceniku mozna bylo wybrac ogrzewanie pzredniej + szybe atermiczna po czym okazywalo sie ze wybor jest albo albo
ford_driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-07, 20:57   #6
Tower
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
2016
Postów: 140
Domyślnie

szybe, ktora kupilem oficjalnie nie byla dostepna w Polsce. Germaz (ASO Wroclaw) powiedzieli, ze nie ma i koniec. Na szczescie wykorzystalem znajomosci i warszawskie ASO sprowadzilo mi ta szybe z Niemiec.

od lampki (pelniacej role kostki) jest pod sufitka przewod do lusterka i mam go wyciagnietego i podlaczonego, niestety do lampki nie dochodzi zasilanie, ktore jest przekierowywane na wyjscie lusterkowe i nie ma takiego przewodu pod sufitka

elektryk powiedzial mi, ze pociagnie kabel za kluczykiem bo bez sensu, zeby lusterko chodzilo nawet jak auto jest off, a niestety nie ma wylacznika na lusterku
__________________
Jest: FF III RS SG
Było: FF II ST Facelift Oranje / FF II Kombi 1.6 Ti-VCT
Tower jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Przednia szyba Ślepy Inne techniczne 10 24-04-09 01:50
Szyba przednia bartek89 Inne techniczne 1 19-08-08 16:52
[FFI] przednia szyba - ile kosztuje? kasłoń Inne techniczne 11 18-08-08 10:28
Przednia szyba HERBI Inne techniczne 6 04-06-06 10:49
Pękła mi przednia szyba ... Markes Serwis i gwarancja 24 13-11-05 20:45

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u