Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-08-10, 22:28   #1
Żuraw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 68
Unhappy 1.8TDDi Spadek ciągu silnika

Witam

Panowie zakupiłem 3 tygodnie temu focusa z motorem 1.8Tddi. Wszystko było ok dopóki nie wybrałem się w dłuższa trase (300km). Po przejechaniu dystansu ok 80km poczułem jakby spadek ciągu silnika, innymi słowy momentu obrotowego który zmienił swój przebieg na podobny do tego w silniku wolnossącym. Czyli tak jakby turbo przestało tłoczyć. Dodam że mocniejsze wciskanie gazu nie powodowało porządanego efektu, a wręcz przeciwnie. Odczuć można było lekkie dławienie.
Silnik nie zmienił swojego zachowania do końca trasy.
Co to może być? Gdzie szukać przyczyny? Myślałem że może być to spowodowane utratą szczelności gdzieś na przewodach dolotowych ale na 1 rzut oka nie widze uszkodzen.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Żuraw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-10, 11:31   #2
elite
69
 
Avatar elite
 
Łukasz
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Wrocław
Inny
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2000
DW Wrocław
Postów: 400
Domyślnie

na oko to nic nie zobaczysz. Sprawdz wtyczke przy intercoolerze. Wez kogos niech naciska gaz i zobacz czy balwanki puchna, albo czy slychac jakas nieszczelnosc. Mozesz sprawdzic jeszcze owijajac recznikami papierowymi gumowe przewody, przejechac sie i zobaczysz gdzie moga byc dziury. Przyczyn moze byc duzo...
__________________
elite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-10, 11:42   #3
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Żuraw Zobacz post
Witam

Panowie zakupiłem 3 tygodnie temu focusa z motorem 1.8Tddi. Wszystko było ok dopóki nie wybrałem się w dłuższa trase (300km). Po przejechaniu dystansu ok 80km poczułem jakby spadek ciągu silnika, innymi słowy momentu obrotowego który zmienił swój przebieg na podobny do tego w silniku wolnossącym. Czyli tak jakby turbo przestało tłoczyć. Dodam że mocniejsze wciskanie gazu nie powodowało porządanego efektu, a wręcz przeciwnie. Odczuć można było lekkie dławienie.
Silnik nie zmienił swojego zachowania do końca trasy.
Co to może być? Gdzie szukać przyczyny? Myślałem że może być to spowodowane utratą szczelności gdzieś na przewodach dolotowych ale na 1 rzut oka nie widze uszkodzen.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
We włączniku klimatyzacji ? A jeśli klimy nie załączałeś to tak jak pisał elite, bo to pada najczęściej. Jeśli i tu nie znajdziesz usterki to zostaje tylko zhamować silnik.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-10, 12:35   #4
janosik12
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Krosno
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
listopad
2015
RK Krosno
Postów: 74
Domyślnie

Mi ostatni coś się takiego przytrafiło. Foka pracowała doskonale do 2400 obrotów silnika powyżej było brak mocy silnik jakby hamował. Przyczyną takiego zachowania był pęknięty taki malutki wężyk który mieści się przy EGR i jest podpięty do jakiegoś kwadratowego czujnika znajdującego się powyżej. Naprawiłem i Foka odżyła .
janosik12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-10, 18:48   #5
Żuraw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 68
Domyślnie

Witam
Dzięki serdeczne za cenne wskazówki. Na pewno nie jest to włącznik klimatyzacji. Cały czas była wyłączona pozatym chyba nie wywołałaby aż tak drastycznej zmiany w dynamice.
Mam prośbe do kolegi janosik12. Jeśli nie jest to dla ciebie kłopotliwe to czy mógłbyś mnie naprowadzić najlepiej zdjęciem gdzie znajduje się owy wężyk?
Pozdrawiam
Żuraw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-10, 16:03   #6
Żuraw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 68
Domyślnie

Witam ponownie

Dokonałem wymontowania bałwanków. Moje obserwacje są następujace. Bałwanki całe i zdrowe, nie ma uszkodzen mechanicznych i przetarc, zostaly wyczyszczone i zamontowane. Czujnik (chyba temperatury) wmontowany z IC z boku też wymontowałem i chyba jest ok. W tym miejscu pytanie jesli ktos wie. Jaka powinna być rezystnacja dla powiedzmy temp otoczenia? W moim przypadku 33kohm wydaje mi sie dosc duza wartoscia.
Druga obserwacja to olej w przewodach i balwankach. Czy to normnalne ze są one "zarzygane"? Prosze o odp w temacie bo nie wiem jaki dalej przyjac trop.
Wczoraj znow pokonałem 300km i praktycznie od samego poczatku jechalem "wolnossacym" tddi ;p
Pozdrawiam
Żuraw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-10, 11:27   #7
Żuraw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 68
Domyślnie

Widzę że nie ma odpowiedzi więc napisze o kolejnych działaniach i obserwacjach.
Wymontowałem "przeplywomierz" ale w tym kawalku plastiku nic sie nie znajduje wiec przeczyscilem i zalozylem. Filtr powietrz wyglada na dosc swiezy.
Sprawdzilem pompka od roweru zachowania zaworu egr. "plumka" wiec chyba dziala jak powinien. Wezyk do niego dochodzacy tez jest ok.
Tak wiec rozkaldam rece ;/
Silnik dalej po nagrzaniu traci wigor.
Mysalem jeszcze o przeczyszczeniu IC ale to nie ma sensu. Bo przeciez auto zamulone by bylo od samego startu.
Teraz pytania:
Wlasciwie od jakiej predkosci obrotowej powinnienem czuc wyrazny przyrost momentu obrotowgo (wcisk w fotel)?
Czy to normalne ze w skrzynce bezpiecznikowej brakuje przekaźnika oznaczego symbolem "spiralka" (sw zarowe?)
Nawiazujac do ciagle istniejacego problemu. Co moge jeszcze sprawdzic zanim pojade z autem do mechanika?
Żuraw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-10, 17:43   #8
Gwidon
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Wejherowo
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2000
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 237
Domyślnie

Sprawdź jeszcze zawór upustowy turbiny.
Czy się otwiera i zamyka. Podłącz pompkę do (gruchy) cięgna i przy mocniejszym pompowaniu powinno ruszać się cięgno. Pompuj i upuszczaj powietrze parę razy i jak usłyszysz ,że przy upuszczaniu powietrza zawór stuknie, będziesz wiedział, że się domyka do końca i się nie blokuje. Jeśli zawór się zablokuje w pozycji otwartej lub nie domyka to sprężarka nie daje odpowiedniego ciśnienia bo część spalin wylatuje bokiem.
__________________
Gwidon
Gwidon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8 tddi


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Sportowy filtr powietrza K&N vs. stock CzarmenS Tuning mechaniczny 8 24-07-10 19:42
[FFI] Nierówna praca silnika, wyraźny spadek mocy... JanuszJanusz Silnik i skrzynia 10 30-08-09 17:41
Spadek mocy - kontrolka silnika jacks32 Silnik i skrzynia 2 23-06-09 14:24
Opinie na temat rozruchu silnika 1.8TDDi 90KM pari Silnik i skrzynia 11 09-06-09 22:39
SWAP silnika z 1.6 na 2.0 Tomanek Inne 2 23-05-07 14:45

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u