Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-10-09, 15:39   #1
Zieluchh
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Zambrów
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
maj
2003
BZA powiat zambrowski (Zambrów)
Postów: 97
Question co się dzieje? błąd P1664 i P0251

Witam !
A wiec wracałem sobie ostatnio z Białegostoku. Jazda dosyć ostra nie oszczędzałem samochodu. W pewnym momencie zapaliła mi się kontrolka od silnika i ta wyżej (bodajże awaria chłodzenia) lecz nie dziwiło mnie to bo już zdarzała mi się taka sytuacja, po czym po paru minutach zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych. Samochód nie stracił mocy ani nic się z nim nie działo niepokojącego. Zjechałem na pobocze, zgasiłem silnik (zapaliłem fajkę) po czym ponownie ruszyłem w trasę. W/w sytuacja nie miała później już miejsca. Troszkę przestraszony pojechałem na drugi dzień podłączyć auto pod kompa. Wykazało dwa błędy
P1664-Moduł sterujący wtrysku
P0251-Pompa wtryskowa A
Mechanik powiedział że może to być spowodowane złym paliwem co mnie zdziwiło bo zawsze tankuję Verve i na stacji którą uważam za pewną. Błędy zostały wykasowane i niby wszystko ok ale przejechałem 300 km i ponownie miałem zdażenie z kontrolką check engin i tą drugą ale już bez kontrolki świec. Co się dzieje i co może być przyczyną. We wszystkich postach które przejżałem głównym problemem był pedał gazu albo pompa bądż wtryski z tym że w tych usterkach gasł albo w ogóle nie paliło auto a u mnie tego nie ma samochód jedzie nie traci mocy i nic się z nim niby nie dzieje a jednak coś jest nie tak. Za pomoc i podpowiedzi z góry dziękuję.
Zieluchh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-09, 22:00   #2
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

1.do zrobienia proba przelewowa
Jak to sie dzieje jak mu ostro wstawisz,tak powyzej 3 tys to moga byc wtryski.PZDR
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-09, 07:19   #3
Zieluchh
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Zambrów
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
maj
2003
BZA powiat zambrowski (Zambrów)
Postów: 97
Domyślnie

co to jest ta próba przelewowa? czy zwykły mechanik jest w stanie mi to przeprowadzić czy muszę szukać spejalisty od diesla?
Zieluchh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-09, 10:41   #4
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Kazdy to moze zrobic, nawet Ty.
Potrzebujesz 4 wezyki 3mm w srodku o rownej dlugosci. Zakladasz je na wtryski po odczepieniu z nich tych elastycznych. Drugi koniec kazdego najlepiej podpiac pod wieksza strzykawke (wyjmij tloczek i podepnij pod obudowe jak igle). Strzykawki powies razem i odpal silnik.
WAZNE - zanim zaczniesz odczepiac wezyki z wtryskow zatkaj odplyw do pompy. Weze schodza sie razem i ida do pompy - zaloz na pompe troche grubszy wezyk do ktorego na koncu wkrec srubke - to zabezpieczy przed zapowietrzaniem sie pompy.

Odpalasz silnik i patrzysz na to ile ropy przejdzie do strzykawek. Niestety nie mam dokladnych wartosci w czasie, ale moze ktos nimi dysponuje. Generalnie jezeli w jednym zbiorniczku jest mniej to znaczy ze wtrysk leje, jezeli jest w jednym za duzo, to jest zablokowany.

W zakladzie za to zaplacisz 50-100zl (im bardziej renomowany zaklad tym wiecej).
Tu masz test z Mazdy.
http://www.youtube.com/watch?v=o7vv1DkKOzY
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-09, 17:39   #5
Zieluchh
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Zambrów
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
maj
2003
BZA powiat zambrowski (Zambrów)
Postów: 97
Domyślnie

wracając do tematu.
Zrobiłem próbę przelewową. jeden wtrysk leje wiecej i to sporo wiec czeka mnie wymiana. Pytanie czy jest to przyczyną pisanego wyżej błędu? Jaki wtrysk kupić nowy czy wygenerować ten stary? Jak to się bedzie miało pózniej do wtrysków starych? proszę o podpowiedź osoby które są już po wymianie. z góry dziękuję.
Zieluchh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-10, 20:30   #6
Zieluchh
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Zambrów
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
maj
2003
BZA powiat zambrowski (Zambrów)
Postów: 97
Domyślnie

i ooo powtórka z rozrywki
Dzisiaj w nocy było ok -19 stał 2 dni nie ruszany po czym próba odpalenia po dłuższym kręceniu powiodła się auto pracowało ok 5 min po czym ciap!! zgasł (spadły obroty i ładnie się wyciszył ) no i na desce, sprężyna po czym odpalam i jadę. Przebyłem raptownie 5 km i zgasł ponownie!! Podpinam do kompa i błąd p0251. No i co to znowu ma być? Czekam jutra.

---------- Post dodany o 20:30 ---------- Poprzedni post był z 20:12 ----------

Może czas zmienić na MK2 czy one się psują czy są bardziej wytrzymalsze co? więcej postów które przeglądam to raczej problemy Mk1 niż Mk2 czy się mylę ?
Zieluchh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-10, 22:37   #7
zielip
Turysta
 
Avatar zielip
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Brańsk
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
BBI powiat bielski (Bielsk Podlaski)
Postów: 136
Garaż
Domyślnie

Na 99 % coś z pompą.Sąsiad ma do dziś to samo - pracuje a nagle sam zgaśnie a wskazówka obrotów zostaje jakby pracował u Ciebie tego nie zaoważyłeś ? Na kompie wywala awaryjne zatrzymanie silnika,błąd sterownika pompy.Tak na marginesie ma tam radio które po wyłączeniu kluczyka programuje pamięć trzema piknięciami w głośnikach (radio gaśnie po wyjęciu kluczyka) i tak samo dzieje się jak samochód zgaśnie - radio gaśnie czyli w jakiś sposób komp odcina prąd na całym samochodzie w tych bajerach co potrzebują zapłonu włączonego np : dmuchawa czy grzanie szyby jak i na pompie. Tak tłumaczył "szpec" od kompa.
__________________
" ... Strzez Mnie Boże Przed Diabłami w Mundurach o Niebieskim Kolorze ... "
zielip jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u