Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 03-09-07, 17:45   #1
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie Pompa wtryskowa w 1.8 TDCI 115KM FF I

Witam Wszystkich

Spieszę się podzielić swoja ostatnio nabytą wiedza na temat układu zasilania , a konkretnie pompy wtryskowej w FF I TDCI 115KM . – zdobyta dzięki ( na szczęście ) błędnej diagnozie .
O tuż , powyższy silniczek jest wyposażony w układ wtryskowy DELPHI a przynajmniej jak się okazuje w znakomitej większości TDCI , ( może się jeszcze zdarzyć on w wykonaniu firmy BOSH ) i tak ..
Układ zasilana pozbawiony jest pompy pomocniczej ( takiej w baku ) i jedynym elementem zarówno zasysającym jak i tworzącym ciśnienie jest pompa wtryskowa , i gdyby ktoś takowa musiał nabyć to ostrzegam nawet przy sporym zasobie gotówki nie jest to takie proste gdyż , w fordzie owe pompy dostępne są w dwóch odmianach , nowa ( 3400PLN ) oraz regenerowana ( 2650PLN ) przy czym , nawet te nowe nie są dostępne od ręki , tylko trzeba czekać na ich sprowadzenie z Niemiec natomiast regenerowane bywają tak rzadko ze właściwie można je pominąć w rozważaniach , Aczkolwiek warto sie zapytac bo jak zauwazylem w serwisie nie chwalą sie za bardzo ze regenerowane posiadaja . I tak przy okazji , może sie to komus przyda nowa pompa ma nr. czesci w Fordzie 1308237 , a regenerowana to : 1379364 , ale i tak warto namierzyc numery czeci po numerze nadwozia samochodu , bo moze ktos miec uklad wtryskowy BOSCH i to numeki zapewne sa inne . A i jest jeszcze jeden szkopuł jeśli udajesz się zakupić taka pompe musisz koniecznie wziąć swoja stara zepsuta pod pachę i dostarczyć ja do oddania , bo jeśli tego nie zrobisz , będziesz musiał zapłacić kaucje w wysokości ( przyp ASO Warszawa ) 500 zeta dodatkowo . Oczywiście jest to kaucja i jeśli potem przyjedzie się z rachunkiem za nowa pompe i dostarczy się stara kwota ta podlega zwrotowi . A przy okazji cala reszta firemek sprowadzajacych czesci bierze pompy z tego samego miejsca co Ford i maja je w takiej samej cenie .
Natomiast powiedzmy ze jest się już szczęśliwym posiadaczem nowej pompki i jedziemy do warsztatu w którym stoi nasz samochodzik i przekładamy nowa popme i … no właśnie i nic , bo po przekładce trzeba jeszcze pompkę zaprogramować i zdaje , się tu nie jestem do końca przekonany .. ale tak usłyszałem .. wprowadzić do immobilajzerka nowy numer pompy , bez WDS a nie da rady , nie wiem czy nadaje się do tego zwykły KTS ,
Pozostaje jeszcze możliwość regenerowania takowej pompy , i gdyby jak wyzej napisałem ktoś jest posiadał osprzęt BOSCH to ma sprawę prosta , bo warsztatów regenerujących te pompy znalazłem na pęczki , natomiast z DELPHI jest już duuuży problem , bo DELPHI to jak się okazuje bardzo hermetyczna firma i jeśli nie jest to warsztat autoryzowany przez DELPHI to nie sprzedadzą nawet pół śrubeczki ze swoim logo . Znalazłem jeden zakład na Modlińskiej w Warszawie , w którym powiedzieli mi ze mogą ta pompe naprawić , ale, powiem szczerze ze , jak się okazalo w środowisku mechanikow nikt nie miał o nich dobrego zdania wiec wydaje mi się ze można ich pominąć .
Tak że życzę wszystkim posiadacza TDCI żeby nie musieli wymieniać pompy wtryskowej . a tak na marginesie u mnie było to burza w szklance wody , bo na koniec okazalo się ze filtr paliwa się zamulił i zawór pompy wtryskowej , całkowity koszt tylko 610 zeta

Pozdro
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Pompa wtryskowa rustin Silnik i skrzynia 6 21-07-09 07:44
Łuszcząca się pompa wtryskowa TDCI Jackiller Silnik i skrzynia 14 09-05-06 19:08
Pompa wtryskowa kerownik Silnik i skrzynia 2 18-10-05 07:25
pompa wtryskowa kerownik Silnik i skrzynia 12 29-08-05 08:52

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u