Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-03-09, 10:43   #1
Piotr_T
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Limerick
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 189
Domyślnie [FFI] TPS - diagnostyka

Witam,
Zakupilem w koncu interfejs diagnostyczny i uruchomilem oprogramowanie do skanowania (scantool i cos jeszczel, ale nazwy nie pamietam pcmscan bodajze). No i fajnie, ale zero bledow - nie tego sie spodziewalem i odlaczylem TPS podczas pracy silnika, zeby sprawdzic czy wyskoczy blad. Wyskoczyl, wiec pelnia szczescia Teraz mam pytanie do kogos kto moze sie bawil w skanowanie Foki benzynowej jakie ma wskazanie "absolute throttle position" ? U mnie wyskoczylo 15.3% co wydaje mi sie sporo bo tak na logike to pryz puszczonym pedale gazu powinno byc 0%, prawda ? Zanim kupie nowy TPS to wolalbym sprawdzic u kogos innego bo moze te 15% to ma tak byc.
Piotr_T jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-09, 10:49   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

dla wyjasnienia - TPS=czujnik polozenia przepustnicy
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-09, 10:57   #3
Piotr_T
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Limerick
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 189
Domyślnie

Tak zgadza sie, szukam teraz w necie i znalazlem, ze chyba jest ok. ktos napisal, ze ma byc 16-20%, ale to sie troche kupy nie trzyma, absolute to mi sie kojarzy raczej z tym, ze przy puszczonym ma byc 0% (+/- jakis blad), ale nie 15% - przy otwartym powinno byc za to 100%, czego nie sprawdzilem bo zapomnialem
__________________
--
gmwojcik

Registered Linux User #388348
----------------------------------------------------------------
PER ASPERA AD ASTRA
----------------------------------------------------------------
Piotr_T jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-09, 22:57   #4
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie

Tez miałem o to zapytac, wiec sie podepnę...
U mnie jest 16-18%. Silnik 1.8 16V 100kk
Myslalem ze moze to miec wpływ na zuzycie paliwa i dziwne zachowie komp.pokaldowego.
Otóz jak puszcze gaz i jest na biegu to wg teorii wtryski maja sie wyłaczyc...u mnie jednak wciaz pokazuje jakies zuzycie paliwa 2-4l/100km. Jesli jade 100km/h to spada do zera, ale np (ostanio robiłem test) 60km/h bieg:4 obroty 1800rpm...nigdy nie spadlo do zera
Rozumiem ze jak obrtoty zblizaja sie do 1000 to moze silnik musi zaczac pracowac, ale 1800?...
Druga sprawa...na podstawie jakich danych ECU wie ze jestem na biegu i mozna odciac wtryski a kiedy trzeba juz właczyc jesli jestem na luzie?
Sprawdzalem nowe focusy 1.6 i tam spalanie sie zeruje nawet przy predkosciach miejskich...u mnie nigdy.
Pomyslalem ze jak ECU mysli ze TPS ma 15% to uznaje ze jeszcze gazu nie puscilem, chociaz fizycznie pedalu gazu nie dotykam.
Czy ktos kto ma silnik 1.8 beznyna MK1 i ma interface moze sprawdzic pozycje TPS?
I czy ktos kto ma koputer pokładowy moze sprawdzic czy jak pusci gaz przy niskich przedkosciach to spalaniu sie spada do zera?
Dotyczy tylko Focusa MK1...
z góry dziekuje!!
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-09, 09:30   #5
arekluk
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 25
Domyślnie

Witam
Ja mam taki sam problem hamowanie silnikiem nie istnieje do 60 na godzinę przy 100 to mam hamowanie silnikiem ale tak to mam że jak jade z górki i chcę chamować silnikiem to niestety nie działa to a silniczek to 1.6 benzynka 2003 kombi )
pozdrowionka
arek .
przepustnica coś około 15 %
arekluk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-09, 09:41   #6
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie

Widac z ta przepustnica to norma...
arekluk a jak wrzucisz luz to obroty spadaja czy stoja? na postoju spadaja na własciwy poziom?
Jak szukałem swojego problemu to trafiłem na tematy o wysokich obrotach i problemach z hamowaniem silnikiem...przeszukaj forum (bylo tam cos o updatach wsadu ECU, krokowcu, czujniku predkosci i jakims czujniku obrotow...)
Pozdrawiam
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-09, 13:42   #7
arekluk
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 25
Domyślnie

Witam
Co do tych obrotów to jest tak :
Jade powyżej 60 to hamowanie działa mniej niż 60 hamowanie silnikiem nie działa,Obroty spadają do poziomu niżej niż powinny potem silnik to koryguje i falują z 3 razy a potem ustawiają się prawie dobrze bo czuć drgania, i jeszcze jedno co zauważyłem to jak staram się ustawić obroty na poziomie 2200 to to trzymam nogę na gazie nieruchomo a obroty falują 2000 do 2200 wmiarę nowy objaw wcześniej go nie zauwarzyłem jutro będę miał krokowca nowego oryginalnego to wymienię ,i dam znać co i jak .I jeszcze jedno jak włącze światła i ogrzewanie to obroty spadają znacznie i czuć drgania i wibracje
pozdrowienia
Arek.
arekluk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-09, 13:52   #8
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał arekluk Zobacz post
Witam
i jeszcze jedno co zauważyłem to jak staram się ustawić obroty na poziomie 2200 to to trzymam nogę na gazie nieruchomo a obroty falują 2000 do 2200 wmiarę nowy objaw wcześniej go nie zauwarzyłem
pozdrowienia
Arek.
nie wiem zbytnio o przyczynach pozostalych problemow, bo ludzie rozne przyczyny podaja, ale co do tych lekko falujacych wysokich obrotow to mialem IDENTYCZNIE w poprzedniej Pandzie(tez na wtrysku)
U mnie byla to lambda(wadliwa). Najpierw zaproponowano mi jej odpiecie (czego moze w Focusie nie polecam, bo nie wiem czy nie pozostawi to bleduna ECU) i sprawdzenie czy jest lepiej...odrazy bylo OK.
Wiec ja wymienilem i problem zniknal...obroty nie podstakowaly juz wiecej..
PS
Dzieje sie tak tylko przy 2000 czy ogolnie na wyzszych obrotach?

PS
przepraszam,watek chyba odbiegl od tematu posta...moze by to wydzielic?
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-09, 14:05   #9
arekluk
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 25
Domyślnie

Witam
Obroty ustawiam na 2000 i mam wahania od 2000 do 2200 i tak jakby wogóle nie reagował pedał gazu w tym zakresie ?? a powyżej 2200 już jest ok można na sztywno ustawić obroty .
Co do sobdy lambda to jak sprawdzić najprościej ?? bo na analizie spalin wychodziło że jest ok ale to było sprawdzane na spalinach ale nie było nic podłaczane do auta .
Pozdrawiam
Arek.
arekluk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-09, 15:13   #10
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał arekluk Zobacz post
Witam
Obroty ustawiam na 2000 i mam wahania od 2000 do 2200 i tak jakby wogóle nie reagował pedał gazu w tym zakresie ?? a powyżej 2200 już jest ok można na sztywno ustawić obroty .
Co do sobdy lambda to jak sprawdzić najprościej ?? bo na analizie spalin wychodziło że jest ok ale to było sprawdzane na spalinach ale nie było nic podłaczane do auta .
Pozdrawiam
Arek.
A to moze ty masz uszkodzony czujnik polozenia przepustnicy (na przyklad)
Co do lambdy to w zasadzie bez dobrego sprzetu to chyba sie nie jej nie da sprawdzic w 100%
ale tu moze byc jednak cos innego...bo u mnie te skoki byly w kazdym wyzszym zakresie obrotow...
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-09, 15:34   #11
arekluk
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 25
Domyślnie

Witam
Czujnik wymontowałem (TPS) i wyczyściłem w środku wszysko wygląda na dobre ścieżki po których się poruszają takie dwie małe blaszki też wyglądają ok .
pozdrawiam
Arek.
krokowiec wymieniony i cewka zapłonowa wymieniona, bez zmian jakie były objawy takie zostały
.Zostaje potencjometr przepustnicy w najniżyszym zakresie ma wartość 1820 om i coś mi się zdaje że to zadużo ,komputer pokazuje 18% otwarcia przepustnicy z tego co kojaże to kiedyś było 15%
pozdrawiam i czekam na sugestię

Ostatnio edytowane przez arekluk ; 26-10-09 o 12:46
arekluk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Diagnostyka samochodowa we Wrocławiu - gdzie polecacie? gacolek Serwis i gwarancja 0 19-07-09 21:08
"Diagnostyka SBD" - ??? konfuzja Serwis i gwarancja 3 18-07-09 23:11
[FFI] Diagnostyka Krzyziu Serwis i gwarancja 0 01-04-07 13:21

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u