Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 09-07-09, 17:08   #1
fromage86
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Nowy Targ
Postów: 1
Domyślnie [FFI] Kilka dziwnych elektrycznych spraw.

Witam szanowne grono forumowe i przechodzę od razu do konkretów.

Otóż... Mam kilka, a dokładnie cztery problemy z elektryką. Wszystkie już występowały jak kupowałem swoją Foczkę jakiś miesiąc temu.
1) Halogeny. Działają, ale na pewno nie tak jak powinny. Zapalają się tylko i wyłącznie ze światłami drogowymi i też nie do końca, bo tylko w pierwszej pozycji włącznika świateł drogowych, w której trzeba cały czas trzymać przełącznik żeby świeciły. Wtedy świecą halogeny i światła drogowe. Po włączeniu długich 'na stałe' halogeny gasną. Przełącznik do halogenów / swiatła przeciwmgielnego mam dwustopniowy. Jednak wyciągnięcie go do pierwszej pozycji nie powoduje żadnej reakcji. Wyciągnięcie go do końca zapala tylną lampę przeciwmgielną. Bezpieczniki sprawdzałem i wszystkie są OK.
2) Swiatło wsteczne. Po prostu nie świeci. Żarówka i bezpieczniki są w porządku.
3) Elektryczne szyby. Konkretnie przednia szyba od strony pasażera. Czasami nie da się jej w ogóle otworzyć. W żaden sposób. Ani od kierowcy ani od pasażera. Teraz natomiast od kilku dni utrzymuje się taki stan rzeczy, że pasażer może sobie szybę otworzyć, ale już jej nie zamknie. Z kolei kierowca odwrotnie. Zamknie, ale nie otworzy. Sytuacja z szybą zmienia się dość dynamicznie i niezależnie od niczego. Na początku od kierowcy dało się w pełni sterować szybą pasażera, ale on sam nie mógł jej ruszyć. Z szybą kierowcy nie ma żadnych problemów. Dwustopniowy przełącznik działa jak należy. Z tyłu to już w ogóle jest cudownie, bo są korbki i nie ma się co zepsuć
4) Oświetlenie wnętrza. Jak włączę je na stałe, to świeci bardzo ładnie, natomiast przy środkowym ustawieniu- nie do końca. Lampka nie zapala się, kiedy otwieram drzwi i wsiadam do samochodu. Zapala się automatycznie tylko kiedy gaszę silnik po jeździe. Po zamknięciu centralnego ładnie się przyciemnia i gaśnie.

Jakieś pomysły Panowie i Panie? Obejdzie się bez wizyty u elektryka, czy trzeba mu będzie słono zapłacić? To autko mam krótko i nie wiem od której strony się do niego zabrać, bo na forum problemy były tylko podobne, a nie analogiczne... Ale bardzo kumaty jestem i otwarty na wszelkie sugestie

Pozdrawiam - Wojtek

[ Dodano: Czw 09 Lip, 2009 20:44 ]
Problem nr 4 już jest nieaktualny. Z racji, że występował tylko przy otwieraniu drzwi kierowcy, to wymontowałem i przyjrzałem się dokładnie temu przełącznikowi, który jest przy zamku i odpowiada za zapalanie światełka. Wyszło, że to jego wina. troszkę się rozsypał pod tą gumową osłonką. Wymienię go tylko i będzie grało

Zostały więc jeszcze trzy rzeczy. Przypuszczam, żę znacznie poważniejsze...
fromage86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
włącznik szyb elektrycznych problem piotrmayday Elektryka, audio i alarmy 1 11-04-09 19:33
[FFI] Podswietlenie przycisku elektrycznych szyb... MaximS Elektryka, audio i alarmy 11 31-01-08 06:17
[FFI] montaz szyb elektrycznych tyl Maly Elektryka, audio i alarmy 5 12-05-06 01:45

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u