Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-10-13, 18:08   #1
Aras
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Aras
 
Arkadiusz
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2009
CB Bydgoszcz
Postów: 582
Garaż
Question Przycisk "Ford Power" czasami nie działa

Co jakiś czas (średni raz na miesiąc) zdarza mi się, że Foczka nie reaguje na przycisk.
Wciskam guzik (bez sprzęgła) - zapłon.
Wciskam sprzęgło i próbuję uruchomić silnik guzikiem. Żadnej reakcji. Ani silnik nie startuje, ani nie wyłącza się zapłon.
Po odczekaniu kilkunastu sekund, wszystko wraca do normy.

Sprawdziłem guzik - kilka razy go rozbrajałem i przemywałem spirytusem (możliwe, że kiedyś był zalany). Niestety to nie pomogło.
Czy to coś z elektroniką czy z guzikiem? Miał ktoś z Was taki objaw?
Aras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-13, 23:26   #2
Georgus
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Georgus
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Skąd: Rzeszów
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 51
Garaż
Domyślnie

Jak zapytałem w serwisie forda że czasami tak jest i od czego to zależy do gość z ASO powiedział zę w Mondeo niektórych jest tak że czasami jak nie zakręci to trzeba alarm uzbroić i ponownie odryglowac zamki i wówczas po kłopocie. Ale dlaczego tak może być już nie wyjaśnił
Może jest jakaś blokada że na listwę wtrysków nie dostaje wówczas paliwa i odryglowanie zamków ją kasuje.
I co ciekawe ten sam kolo zdziwił się że zapalam na dwa razy- czyli start bez sprzęgła a potem rozruch ze sprzęgłem (tak jak opisałeś) . I stwierdził że trzeba od razu ze sprzęgłem.

Może coś w tym jest w końcu chyba mają jakieś doświadczenie...
Georgus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-13, 13:10   #3
Aras
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Aras
 
Arkadiusz
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2009
CB Bydgoszcz
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Georgus Zobacz post
I co ciekawe ten sam kolo zdziwił się że zapalam na dwa razy- czyli start bez sprzęgła a potem rozruch ze sprzęgłem (tak jak opisałeś) . I stwierdził że trzeba od razu ze sprzęgłem.
Ja się nauczyłem tak odpalać. Mając kluczyk, to też nie odpalałem od razu, tylko czekałem, aż wszystkie kontrolki zgasną.
Czytałem, że to jest niewskazane (takie odpalanie z kopyta).
Auto mam pół roku i do końca go nie poznałem, więc trochę mi ten objaw niepokoi. Na początku, to nie wiedziałem co zrobić, bo zapłon włączony i nic nie da się zrobić. Przecież nie zostawię tak samochodu.
Na początku, to odłączałem guzik i odpalałem na kabelkach (jak na "amerykanckich" filmach ).
Aras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-13, 21:41   #4
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał Aras Zobacz post
Na początku, to odłączałem guzik i odpalałem na kabelkach (jak na "amerykanckich" filmach ).
A nie odpowiedziałeś sobie sam co jest zrąbane? skoro nie odpalał z przycisku a na krótko pali to chyba przycisk walnięty, chyba że źle zrozumiałem Twoją odpowiedź.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-13, 16:10   #5
bladerr
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar bladerr
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Kraków/Wadowice
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
KWA powiat wadowicki (Wadowice)
Postów: 849
Garaż
Domyślnie

dużo zależy od tego z któego roku modelowego macie samochody. Nie pamiętam dokłądnie kiedy nastąpiła zmiana. Początkowo trzeba były zrobić tak jak robicie obecnie, czyli włączyć zapłon, zaczekać aż zagsną kotrolki, zagrzeją świecie itp, a potem zapalić.
Potem zostało to zmienione, nawet jeśli wcisnałeś od razu guzik ze sprzęgłem, to samochód np. w zimie najpierw grzał świecie itp, co trwało np 5 sek, a potem już sam zapalał.
__________________
Korozja moim sposobem na redukcje masy
bladerr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-13, 17:17   #6
Aras
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Aras
 
Arkadiusz
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2009
CB Bydgoszcz
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

Ja zawsze odpalam 2-etapowo (zapłon później start). Kilka razy zdarzyło mi się odpalać od razu. Nie mam diesla, więc nic tam nie musi się grzać.
Może ten typ tak ma? Może autko robi sobie co jakiś czas coś w stylu autodiagnostyki...?
Aras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-13, 18:34   #7
Aras
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Aras
 
Arkadiusz
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2009
CB Bydgoszcz
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

Raczej nie. Bo objaw znika po kilkunastu sekundach, a wymontowanie guzika i jego rozbrojenie trwa trochę dłużej. Więc na moje, to nie jest guzik.
A poza tym w guziku nie ma co się zepsuć. On tylko zwiera, nie ma nic więcej jeśli chodzi o jakieś układy elektroniczne. Zwieranie odbywa się identycznie jak w pilocie do TV, a na dodatek tych gumek jest 4 szt. Więc jeżeli nawet któraś z nich by padła, to są pozostałe 3.
Aras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-13, 01:06   #8
Georgus
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Georgus
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Skąd: Rzeszów
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 51
Garaż
Domyślnie

Moim zdaniem, nie odpalisz jak sie ciśnienie na listwie wtrysków nie zwiekszy. Jak przyciskasz pierwszy raz powinno być "piszczenie" chyba pompka paliwa podaje wtedy paliwo na listwę. Jak tegpo nie ma to pewnie musisz drugi raz odpalać. Jak sie mylę to niech ktoś mnie poprawi ale może o to chodzi.
Georgus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Nie działa "4" stopień nadmuchu do kabiny EQALISER Elektryka, audio i alarmy 3 18-11-12 16:08
"Twardy" przycisk sygnału dźwiekowego krzychjar Elektryka, audio i alarmy 9 19-10-07 17:44

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u