Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-02-12, 16:29   #1
dkrystian
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Włocławek
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2004
CW Włocławek
Postów: 58
Garaż
Domyślnie 1,8 Zetec gdzie w okolicach Kuj-Pom dobry gazownik.

Witam
Koledzy zaczynam się coraz bardziej zastanawiać nad zamontowaniem gazu. Sporo zainwestowałem w samochód, jestem jego pewny i szkoda mi sprzedawać za bezcen, aby kupić diesla. Czy jesteście w stanie polecić mi pewny i dobry warsztat instalujący gaz ? Mechanik z mojego miasta polecał mi Rygielskiego z Torunia, ale w necie coś kiepsko o nim piszą. Ja jeśli chodzi o instalacje gazowe jestem zielony, dlatego zdaję się na Wasze opinie o warsztatach, w których warto zamontować gaz aby działał sprawnie, a przede wszystkim, żeby usługa instalacji była wykonana profesjonalnie i na dobrych częściach. Z góry dzięki za porady i opinie.
dkrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-12, 17:15   #2
ZET1976
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Włocławek
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
wrzesień
2008
Postów: 72
Domyślnie

Ja też jestem z Włocławka i mogę polecić tylko http://www.auto-flesz.pl/ w Lubiczu koło Torunia. To ich motto
"Jak myślisz, czy można założyć instalację gazową w jeszcze niższej cenie??? Pewnie że można - to dlaczego my montujemy drożej??? Dlatego, iż nie oszczędzamy na jakości podzespołów oraz estetyce i dokładności wykonania. Oferujemy profesjonalną pomoc i pełne zadowolenie klienta!!! "

Byłem u nich kilka razy i namówiłem siostrę na założenie tam gazu do focusa I 1,6. Spędziłem przy tym montażu u nich 10 godzin i potwierdzam, że są dobrzy.
Oferują 3 opcje cenowe.

Poczytaj na lpg-forum:

http://lpg-forum.pl/warsztaty-poleca...-t2063-15.html

http://lpg-forum.pl/gdzie-zakladac-g...ch-t14799.html

http://lpg-forum.pl/kujawsko-pomorskie-t17860.html

We Włocławku nie mogę nikogo polecić z czystym sumieniem, na znam kilku, ale każdy idzie na skróty, żeby było taniej, a nie tak jak powinno być, zgodnie ze sztuką.
ZET1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-12, 20:29   #3
dkrystian
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Włocławek
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2004
CW Włocławek
Postów: 58
Garaż
Domyślnie

a możesz kolego przedstawić opcje cenowe jeśli są ci znane ? jeśli nie to przedzwonię do nich jutro lub w tygodniu
dkrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-12, 22:27   #4
ZET1976
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Włocławek
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
wrzesień
2008
Postów: 72
Domyślnie

Najlepiej zadzwoń, jak rozmawiałem z nimi we wrześniu to były chyba 2300, 2500, 2900, ale mogę się nieco mylić. Różnica jest w sterowniku i wtryskiwaczach, reduktor chyba ten sam. Do siostry focusa montowana była najdroższa opcja ( 09.2010 kosztowała 2800 zł ), STAG 300, zavoli N i wtryskiwacze HANA 2000 ( pojedyncze ), butla w koło - 38 l gazu wchodzi. Spalanie średnie 8 l lpg na 100 km, ale ona spokojnie jeździ i mieszka w małym miasteczku, więc o jeździe miejskiej nie ma mowy. Teraz, jak jest popyt na instalowanie lpg, to pewnie czas oczekiwanie to koło 2 tyg.

Ostatnio edytowane przez ZET1976 ; 03-02-12 o 22:29
ZET1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-12, 18:20   #5
panstwoGestwiccy
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1999
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 131
Domyślnie

dkrystian, mamy praktycznie identyczne silniki. Ja swój gazowałem w Mławie. Powiesz daleko, ale ja tam jechałem z Olsztyna - chyba podobną mamy odległość. Ja nie znalazłem bliżej tak dobrego zakładu. Oczywiście może Ty znajdziesz. Ale powiem Ci, że jak mi zakładali instalację to był tam między innymi koleś z Bydgoszczy. Chyba dalej miał niż Ty. Tu jest link to postu z opisem mojej instalacji, a tutaj dane teleadresowe firmy. Chodzi o zakład Pana Piotra Nowotczyńskiego w Mławie oczywiście. Ja też byłem zielony w temacie instalacji gazowych, teraz też nie jestem ekspertem, ale wiele wątpliwości rozwiała lektura lpg-forum.pl. Ja jeżdżę już 10 miesięcy, przejechałem 18kkm i jestem zadowolony. Teraz w srogiej zimie ciężko mi utrzymać spalanie w mieście poniżej 12l LPG, ale wiadomo, skrobie się auto na włączonym silniku, żeby lód od środka z szyb zszedł. Normalnie to tak do 12 w mieście i 10 w trasie. Ogólnie 20% więcej niż E95 przed zagazowaniem.
__________________
NOL - Niezidentyfikowany Obiekt Latający

Łatwiej jest skonstruować myślącą maszynę niż skłonić ludzi do myślenia.
panstwoGestwiccy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-12, 11:54   #6
harry3376
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar harry3376
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Skąd: WŁOCŁAWEK
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2005
Postów: 54
Garaż
Domyślnie

podepne sie do tematu, czy nikt we wlocku nie zakladal lpg? nikogo nie mozecie polecic?
harry3376 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Dobry gazownik Gliwice i okolice. Focus 1.6 2002 r. peyotek Gaz i zagazowane Foczki 3 23-06-10 12:16
Dobry serwis w okolicach Myślenic? rafan Serwis i gwarancja 1 28-08-09 22:21
Dobry mechanik w okolicach miast śląska... piterr89 Serwis i gwarancja 6 30-04-09 13:17
dobry warsztat w bielsku białej ,oswięcimiu lub okolicach Tomek19871987 Silnik i skrzynia 1 15-03-09 10:03
Gdzie (dobry) Serwis Forda w Łodzi lub okolicach..? joan_mn Serwis i gwarancja 3 26-03-08 09:35

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u