Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-11-09, 09:19   #1
Yaremka
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 8
Domyślnie Woda w bagażniku


Witam
Mam problem. W bagażniku z lewej strony z uporem maniaka jak pada deszcz leci mi woda. Kończy się to nieprzyjemnym zapachem. Pomarzcie bo woda w samochodzie woda jest wredna i wejdzie w najdrobniejszą szczelinkę.
Z góry dziękuję.

Ostatnio edytowane przez Yaremka ; 24-11-09 o 09:37
Yaremka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-09, 09:25   #2
wro_bel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Rokietnica
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
1999
PZ powiat poznański (Poznań)
Postów: 215
Domyślnie

U mnie w Escorcie działo się tak samo - winien był nieszczelny klosz lampy tylnej. Lało się w lewym tylnym narożniku
wro_bel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-09, 09:30   #3
Yaremka
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 8
Domyślnie

Ale klosz jest autonomiczny, przykręcony dwoma śrubami do słupka. Wkręty uszczelniłem silikonem i nadal cieknie. Może cieknie po kablach zasilających tylną lampę???
Yaremka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-09, 10:04   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

z tego co pamietam wypowiedzi innych, to problemem jest uszczelka wokol klapy - uzyj wyszukiwarki to na pewno znajdziesz starsze odpowiedzi
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-09-10, 23:59   #5
ad2122
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Polska
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 27
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
z tego co pamietam wypowiedzi innych, to problemem jest uszczelka wokol klapy - uzyj wyszukiwarki to na pewno znajdziesz starsze odpowiedzi
To może być jedna z przyczyn, ale mogą być i inne. Aktualnie jestem na stopie wojennej z problemem zatapiania foki i w moim autku cieknie przez zgrzewy Z problemem tym walczyły wcześniej TRZY AUTORYZOWANE STACJE OBSŁUGI FORDA i nic, pełna kapitulacja. A, w jednym, to nawet przednią szybę mi załatwili - w sumie to za free mam nówkę, więc spoko. W innym, o zgrozo, wymienili mi plastikowy kołek w który wkręca się śrubę mocującą tylną lampę. Spec serwisowy twierdził, że to na 100% tamtędy cieknie. Lekko się tylko uśmiechałem, bo woda ewidentnie wyciekała ok 10 cm powyżej tego kołka, ale pomyślałem, że są na świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły, więc może.... pudło
W akcie desperacji ściągnąłem dziś podsufitkę i zadziałałem karcherem. Okazało się, że auto przecieka (to lekko powiedziane) przez szczeliny w górnych krawędziach wnęk mocowania zawiasów klapy bagażnika (chodzi o wnęki w nadwoziu) . Przeciągając po tych połączeniach palcem wyraźnie czuć, że brak jest w tych miejscach uszczelnienia. Jest to ewidentna fabryczna niedoróba (auto niebite), widać od wewnątrz niedokładność spasowania połączenia i brak uszczelniacza.
Tak, więc problem może być bardziej złożony, niż tylko przeciekająca uszczelka - którą to wcześniej również wymieniłem poszukując źródeł przecieków.
ad2122 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-10, 08:28   #6
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie

Cytat:
Napisał ad2122 Zobacz post
To może być jedna z przyczyn, ale mogą być i inne. Aktualnie jestem na stopie wojennej z problemem zatapiania foki i w moim autku cieknie przez zgrzewy
Napisz w profilu więcej o swoim autku - buda, rocznik a przy okazji możesz też wpisać inne dane jak silnik itp. To pomaga odnieść się do własnej sytuacji.
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-10, 13:44   #7
ad2122
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Polska
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 27
Domyślnie

Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
Napisz w profilu więcej o swoim autku - buda, rocznik a przy okazji możesz też wpisać inne dane jak silnik itp. To pomaga odnieść się do własnej sytuacji.
Wedle życzenia. Nawet nie zauważyłem, że po zmianie silnika FORUM te dane zniknęły.
ad2122 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-10, 19:46   #8
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Niedawno (a w zasadzie to jakieś 3 miechy temu) coś takiego przerabiałem. Samochód stał w ASO 5 tygodni, bo nie mogli dojść skąd się leje. Zdejmowali relingi i listwy wzdłuż dachu, wymieniali uszczelki, wiązki i rurki klapy i nic...a lało się przez nieszczelne wnęki zawiasów tylnej klapy, które od góry nie są niczym uszczelnione. Po jakimś czasie, lakier zgromadzony w spoinie pęka i woda ma otwartą drogę do wnętrza (zobaczcie tą wytłoczkę - od góry nic nie ma). Wcieka w profile i przelewa się do odległych miejsc. Ja w miarę szybko się połapałem, ale gdyby to trwało kilka lat, to (siekierka) i smrodek + korozja + problemy z elektryką - gwarantowane. Skończyło się na doszczelnieniu wnęk, lakierowankiem tych nowych spoin i wymianą podsufitki, która przez wilgoć straciła świeżość. Na szczęście posiadam gwarancję i nic za to nie zapłaciłem. Acha - na cały czas naprawy (5 tygodni), Auto Motive Tarnów, dało mi bezpłatnie samochód zastępczy (też fokę). Za to należy im się medal!
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-10, 20:42   #9
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie

Jak doszczelniono te wnęki ?
Bo z Twojego posta wynika że czeka to mnie też....
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-10, 21:02   #10
ad2122
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Polska
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 27
Domyślnie

Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
Jak doszczelniono te wnęki ?
Bo z Twojego posta wynika że czeka to mnie też....
Kupujesz w sklepie chemicznym np. klej uszczelniający (ja kupiłem SODAL w kolorze srebrnym, tak jak buda) lub zwykły silikon i jedziesz po górnej krawędzi wnęki. Do tego najlepiej ściągnąć klapę bagażnika, aby "spaw uszczelniający" dokładnie poprowadzić po całości krawędzi tej wnęki. Ja ściągnąłem do tego podsufitkę i wymarzę "paciapą" również od strony wewnętrznej.
ad2122 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-10, 10:00   #11
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Dokładnie jak kolega napisał - najlepiej zdemontować klapę bagażnika, oraz jej zawiasy i w miejscu styku górnej krawędzi wnęk zawiasów z pasem struktury dachu/nadwozia dołożyć spoiny. Tyko, że ja jestem przeciwnikiem silikonów (bo mają w sobie kwas octowy i wpływaja na pojawianie się korozji, tym bardziej groźnej w profilach zamkniętych). Kup klej poliuretanowy (taki jak kładzie się na zgrzewy drzwi i klap - takim mi zrobili). Wymienili też wszystkie spoiny w tylnej części dachu, wzdłuż (pod relingami) i okolicy wnęk i rynienki ściekowej (wokół uszczelki tylnej klapy) - stąd wynikało lakierowanie i taki długi czas naprawy. Wiem też, że przyjeżdżał siakiś gość z Ford Polska i oglądał co i jak (bo to grubszy problem był). Gdy padało na zwnątrz, to woda ściekała mi przez otwory w kratce strumykiem (ja widziałem tylko lewą stronę, bo mokra była podsufitka, ale przyznali się, że z prawej też się lało). Obecnie samochód przeżył już kilka nawałnic (w tym sztorm nad bułgarskim morzem - oj działo się....) i jest suchuteńko. Przed naprawą, kilka razy osuszałem ale doszło do tego, że nawet niewielki deszcz powodował wyżej opisane zjawiska i moją irytację...

Ostatnio edytowane przez mark_TDDI ; 04-09-10 o 10:02
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-10, 10:32   #12
ad2122
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Polska
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 27
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI Zobacz post
Tyko, że ja jestem przeciwnikiem silikonów (bo mają w sobie kwas octowy i wpływaja na pojawianie się korozji, tym bardziej groźnej w profilach zamkniętych).
Słuszna uwaga.
ad2122 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-05-12, 12:20   #13
artur_uk
Turysta
 
Avatar artur_uk
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: Londyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 49
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI Zobacz post
Dokładnie jak kolega napisał - najlepiej zdemontować klapę bagażnika, oraz jej zawiasy i w miejscu styku górnej krawędzi wnęk zawiasów z pasem struktury dachu/nadwozia dołożyć spoiny. Tyko, że ja jestem przeciwnikiem silikonów (bo mają w sobie kwas octowy i wpływaja na pojawianie się korozji, tym bardziej groźnej w profilach zamkniętych). Kup klej poliuretanowy (taki jak kładzie się na zgrzewy drzwi i klap - takim mi zrobili). Wymienili też wszystkie spoiny w tylnej części dachu, wzdłuż (pod relingami) i okolicy wnęk i rynienki ściekowej (wokół uszczelki tylnej klapy) - stąd wynikało lakierowanie i taki długi czas naprawy. Wiem też, że przyjeżdżał siakiś gość z Ford Polska i oglądał co i jak (bo to grubszy problem był). Gdy padało na zwnątrz, to woda ściekała mi przez otwory w kratce strumykiem (ja widziałem tylko lewą stronę, bo mokra była podsufitka, ale przyznali się, że z prawej też się lało). Obecnie samochód przeżył już kilka nawałnic (w tym sztorm nad bułgarskim morzem - oj działo się....) i jest suchuteńko. Przed naprawą, kilka razy osuszałem ale doszło do tego, że nawet niewielki deszcz powodował wyżej opisane zjawiska i moją irytację...
Dalo by rade jakies zdjecie wrzucic i zaznaczyc ktoredy sie lalo ?
__________________
Ford Focus II 2.0b Ghia 2005
artur_uk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-13, 21:05   #14
marko_wrx
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar marko_wrx
 
Marek
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: warlubie/bydgoszcz
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
2006
CSW powiat świecki (Świecie)
Postów: 1 415
Garaż
Domyślnie

Odświeże kotleta...

Do bagażnika przy zgrzewach blachy na lewym kielichu dostaje się woda. Zdjęcia koła i nadkola to pikuś, tylko czym to uszczelnić. Zwykły uszczleniacz poliuretanowy, czy sa jakieś inne środki? Dobre byłoby coś co zwiększa swoją objętość przy twardnieniu co zapewniłoby lepsze uszczelnienie.
__________________


"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim
marko_wrx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-07-13, 21:11   #15
igorek
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar igorek
 
Tomek
Zarejestrowany: May 2013
Skąd: Granowiec
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
marzec
2010
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 29
Garaż
Domyślnie

u mnie jest nie mokro lecz wilgotno z prawej strony bagażnika na wysokości ok 10-15cm od podłogi, taka jakby wilgoć, jak by tam parowało i nie mogło się wydostać. z tego co zauważyłem to w większości piszecie o kombikach a ja mam Hatchbacka.
igorek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-18, 20:57   #16
zima2005
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2005
Postów: 21
Domyślnie

To ja również odświeżę temat.

Witam podepnę się pod temat, już jakiś czas temu zauważyłem że leci mi woda do bagażnika tylko nie jak większość piszę po lewej stronie tylko u mnie po prawej .
Sprawa wygląda na dzisiaj tak
od środka widać już że coś złego się dzieje


pleśń na tapicerce, oraz jak widać krople na poduszce powietrznej


Może ktoś wie którędy to może przeciekać nad rdzą nie mam nic nie widziałem żadnego łączenie, wcześniej myślałem że to na łączeniach lamp ale silikon nic nie pomógł bo woda leci jak leci.
zima2005 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-18, 22:15   #17
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie

Polewaj wodą na myjni przy zdemontowanej tapicerce a od środka niech ktoś obserwuje skąd kropli...

Ostatnio edytowane przez langolier ; 09-01-18 o 09:03
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-20, 20:59   #18
Ermes
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2006
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał ad2122 Zobacz post
zadziałałem karcherem. Okazało się, że auto przecieka (to lekko powiedziane) przez szczeliny w górnych krawędziach wnęk mocowania zawiasów klapy bagażnika (chodzi o wnęki w nadwoziu) . Przeciągając po tych połączeniach palcem wyraźnie czuć, że brak jest w tych miejscach uszczelnienia. [...] (auto niebite), widać od wewnątrz [...] brak uszczelniacza.
Szanowni Państwo,

niedawno stałem się szczęśliwym użytkownikiem Focusa Kombi MK2 i odwiedzam to Forum – krótko mówiąc, jestem jednym z tych, którzy sami dużo się uczą i niewiele potrafią doradzić w zamian.
W każdym razie, po części dzięki Wam mam już fajne światła dzienne

Teraz pojawił się nowy temat.
Otóż rozpętała się ulewa (świat się zmienia: nie dość, że w lutym leje, to jeszcze była to burza) i potem okazało się, że do bagażnika przecieka woda.

Zanurzyłem się w lekturze Forum – to przede wszystkim nieocenione źródło wsparcia psychologicznego. Człowiekowi od razu lżej na duszy, kiedy się dowiaduje że innym też przecieka

Wątków na jest sporo. Zawierają pasjonujące "opisy przypadków" i konkretne sugestie. Warto sprawdzić rejon wzdłuż relingów, a także lamp.
No i przewija się też wzmianka o "wnękach z zawiasami klapy bagażnika". Patrz: powyższy cytat. Wybaczcie wszystko, co odtąd napiszę, ale nie mam przesadnie rozwiniętego "zmysłu technicznego"; nie jestem pewien, czy dobrze chwytam istotę rzeczy.
Czy mianowicie dobrze rozumiem, że chodzi o te strefy:
https://youtu.be/ru9iICwVLtI?t=362
https://youtu.be/k-6STyif1I8?t=187
?

Czy (przy założeniu, że u mnie przyczyna przecieku jest podobna) wystarczy "kołnierz" z "poliuretanowej masy klejąco-uszczelniającej" wokół tych "okienek", czy ów kołnierz będzie dostateczną zaporą dla wody, czy może również tam głębiej, we wnęce, zlokalizowane są jakieś punkty potencjalnej nieszczelności?

Przepraszam za niefachowy język.
Staram się to wszystko ogarnąć i sprecyzować.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Ermes.
Ermes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-20, 00:42   #19
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie

Wydaje mi się, że miejsce przeciekania jest w dużej mierze wskazywane przez miejsce pokazywania się wody wewnątrz auta.
U mnie (kombi z założonymi relingami) ciekło tylko przez "wywietrzniki" w ostatnim słupku po prawej stronie - ale po prostu jak już trzeba było to zrobić, to zrobiono całość - obie strony: i relingi i te nisze na zawiasy (zarówno od środka, jak i od zewnątrz) ponieważ podsufitkę - wg mnie najgorsza robota przy tej pracy trzeba umieć zdejmować i najlepiej mieć tak z 5 rąk.
Natomiast wizualnie nie wygląda to jak smołowanie, jak na tym filmiku (przynajmniej od zewnątrz) - jak nie wiesz, że było robione to musisz się naprawdę dobrze przyjrzeć (u mnie lakier to niebieski metalik). A i tak zbieram się, by te miejsca pomalować jeszcze lakierem zaprawkowym (i tak mam go dużo za dużo).
Aha i żeby była jasność - u mnie robił to warsztat blacharski, przy okazji innej roboty.
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-20, 12:17   #20
Ermes
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2006
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
miejsce przeciekania jest w dużej mierze wskazywane przez miejsce pokazywania się wody wewnątrz auta.
U mnie (kombi z założonymi relingami) ciekło tylko przez "wywietrzniki" w ostatnim słupku po prawej stronie

Dzięki za odpowiedź.

U mnie w strefie "powyżej tylnej półki" woda widoczna była tylko na ostatnim słupku po lewej.
Konkretnie: 1) ściekała kroplami z kratki w umieszczonej tam plastikowej "maskownicy", jednocześnie 2) pojawił się zaciek tuż wyżej, to znaczy na podsufitce bezpośrednio przylegającej do tej maskownicy, w rogu.

Natomiast wydaje się, że na dnie bagażnika, pod wykładziną krople wody obecne były po obu stronach, może nawet więcej z prawej strony. Tłumaczyłem to sobie jednak w ten sposób, iż "filcowata" wykładzina nasiąka i transportuje wodę dalej (zwłaszcza, że na wykładzinie leżała gumowa mata).

Moje kombi nie ma relingów (tylko takie czarne "listwy").

Pozdrawiam,
Ermes.
Ermes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-20, 12:32   #21
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie

Twoja "kratka maskownicy" to to samo, co mój "wywietrznik"...
Brak zainstalowanych relingów ułatwia poważnie uszczelnianie - nie trzeba zdejmować podsufitki, ponieważ całe uszczelnienia dasz radę zrobić z zewnątrz auta (czytałem o magiku, który nawet listew maskujących - Twoich "czarnych
listew" - nie demontował, tylko upychał masę obok nich i pod nimi...)

Jeśli chce Ci się i masz warunki, to zrób od razu całość - i tył (wnęki zawiasów) i listwy. Trzeba tylko pamiętać i mieć na uwadze, że masa gęstnieje w określonej temperaturze, którą trzeba zapewnić... Garaż ogrzewany chyba niezbędny. - dla mnie to był główny problem, bo nie mam dostępu do odpowiedniego pomieszczenia a i konieczność demontażu podsufitki mnie nie nastrajała do tej roboty...
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u