Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-02-11, 15:39   #1
mandzurian
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 7
Domyślnie 1.6 TDCi - brak mocy powyżej 3000 tys. obrotów

Witam Wszystkich posiadaczy Focusów,

może będziecie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie, a mianowicie ostatnio po spawaniu rury od Intercoolera moj Focus stracił moc. Według moich wrażeń nie ma takiej mocy jaką miał przed zostawieniem go u mechanika. Samochód do 2000 tys. obrotów rozpędza się dość mułowato, dopiero powyżej 2 tys. czuć większą moc ale nie tak jak wcześniej gdy turbinę było czuć już od 1800 obrotów. Zauważyłem też że przy 3000 tys. obrotów samochód już nie chce dalej wejść na obroty i tak przy wrzuconym 5-tym biegu ostatnio jechał mi maks 120 km/h przy wciśniętym do końca pedale gazu. Do 130 km/h na 5-tym biegu rozpędzał się 30 sek. Według mechanika jest wszystko ok. ale wiem że coś jest spartaczone. Czy ktoś z Was miał może podobne objawy i wie czym to może być spowodowane. Bardzo będę wdzięczny za wszelkie porady.
mandzurian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-11, 23:28   #2
focus2
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
czerwiec
2011
Postów: 265
Domyślnie

Spawanie rury od intercoolera nie jest dobrym pomysłem.
Mi też pekła w jednym miejscu ale silnik o dziwo ładnie pracował.
Chłopak w serwisie odradzili mi spawanie, kupiłem nową orginalną i mam spokój.
Możliwe, że w toim przypadku gdzieś jest rozszczelnienie i dlatego silnik nie ma mocy.
focus2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-11, 10:03   #3
mandzurian
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 7
Domyślnie

Miałem dziurę w intercoolerze i mechanik zalecił zespawanie. Samochód na 1,2 i 3 rozpędza się dość mułowato do 2 tys. obr., powyżej jest już trochę lepiej ale nie jest to co wcześniej, ja przynajmniej nie odczuwam załączenia się turbiny, wcześniej przy 1,8 tys. obr. odczuwalny był wzrost mocy przy naciśnieciu pedału gazu. Na 4 i 5 biegu od 1,5 tys. obr. samochód idzie jak żółw i rozpędza się maks. do 120-130 km/h ale trwa to ok 30 sek. jak nie dłużej. Mechanik mówi że sprawdzili go na kompie i nie ma żadnych błędów, turbina się załącza przy 2,5 tys. obr., że wszystko jest ok. Miałem równieź wyciek w drugim wtryskiwaczu ropy i uszczelnili wszystkie wtryski i nie ma już wycieku, może to jest związane coś z wtryskami, nie znam się niestey za dobrze na samochodach dlatego też proszę Was tu o ewentualne rady i pomoc.
mandzurian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-11, 10:09   #4
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

Jedź jeszcze raz podpiąć fokę pod kompa tylko do innego mechanika.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 15:59   #5
Mały77
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 43
Domyślnie

A nie pali się Ci "awaria układu zasilania" czy coś tędy?
Bo jak dla mnie masz auto w trybie serwisowym tzn. ograniczenie obrotów do 3 tysięcy. Zobacz na luzie na postoju czy Ci wykręci więcej niż 3 tysiące - jak nie to masz tryb serwisowy.
Jak Ci się nie wykręci na postoju wyżej to zrób tak jak kolega cocolino radzi - jedź do innego mechanika. Ja miałem komunikat, tryb serwisowy, ale jeden mechanik nie mógł zaczytać błędów - drugi stwierdził świece po podpięci - i tak faktycznie było
Tylko dziwne, że nie świeci Ci się ten komunikat.
Mały77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-11, 15:27   #6
mandzurian
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 7
Domyślnie

Nie pali mi się awaria układu zasilania,a na luzie obroty kręcą się normalnie powyżej 3000 tys. obrotów. Boję się nim trochę jeździć żeby nie zepsuło się coś więcej. W trybie serwisowym w komputerze pokładowym nie wykazuje mi żadnych błędów diagnostycznych, nie wiem czy po podłączeniu komputera u mechanika będzie inaczej. Ten wcześniejszy mechanik mówi że błędów nie ma. W poniedziałek jadę jeszcze raz do tamtego mechanika i przejadę się z nim i mam nadzieję że poczuje spadek mocy a jak nie to umawiam się do innego. Dam znać co było przyczyną jak się coś dowiem.
mandzurian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-11, 20:46   #7
mandzurian
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 7
Domyślnie

Po dzisiejszej diagnozie ten pierwszy mechanik stwierdził lejące wszystkie wtryski i proponuje wymianę końcówek za 1000zł. Czy to jest możliwe? Miał wyczyścić jeden wtrysk i go uszczelnić. Wyjęli wszystkie i wyczyścili a po tym moc samochodu spadła o ok. 50%. Tłumaczy się tym że wyjmując wtryski zawsze jest prawdopodobieństwo że stracą one moc. Proszę Was o radę co można zrobić. Z wydechu nie wydobywają się żadne niebieskie ani białe ani czarne spaliny. Według mnie próbuje mnie oszukać i naciągnąć. Czy wiecie co może by jeszcze przyczyną spadku mocy. Na dniach wybieram się do innego mechanika żeby to sprawdził.
mandzurian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-11, 22:44   #8
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

Jedyne co mi przychodzi do głowy do udać się do UOKiK bo koleś ewidentnie chce Cię naciągnąć. Najważniejsze pytanie to czy masz jakoś udokumentowane to, że ten konkretny mechanik robił coś przy foce i co robił, bo bez faktury mogą być schody. Podejmując się naprawy bierze na siebie odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego złożenia poszczególnych elementów ale czy powstały one z jego winy musieliby ustalić biegli. Tak czy siak nie poddawaj się bo koleś ewidentnie ma coś na sumieniu mówiąc, że przy wyciąganiu wtrysków możliwe jest ich uszkodzenie. Tzn, racje ma w tym, że uszkodzenie jest jak najbardziej możliwe tylko to on jest za to odpowiedzialny.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-11, 09:49   #9
mandzurian
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 7
Domyślnie

No właśnie jest problem z tym że nie wziąłem od nich faktury, na przyszłość mam nauczkę. Przedstawił mi test przelewowy z którego za dużo nie jestem w stanie odczytać. Może będziecie w stanie mi pomóc, czy to rzeczywiście świadczy o przelewających wtryskach jak on twierdzi.

Test robiony w Boshu protokół EPS 200:

1 wtrysk
Ciśnienie - 160 MPA;czas pomiaru - 90 sek.; dawka wtrysku wartość zadana 43,6 (mm3/H); wartość rzeczywista 29,15 (mm3/H); dawka powrotna wartość zadana 42 (mm3/H); wartość rzeczywista 31,92 (mm3/H);

2 wtrysk
Ciśnienie - 160 MPA;czas pomiaru - 90 sek.; dawka wtrysku wartość zadana 43,6 (mm3/H); wartość rzeczywista 26,2 (mm3/H); dawka powrotna wartość zadana 42 (mm3/H); wartość rzeczywista 38,19 (mm3/H);

3 wtrysk
Ciśnienie - 160 MPA;czas pomiaru - 90 sek.; dawka wtrysku wartość zadana 43,6 (mm3/H); wartość rzeczywista 28,2 (mm3/H); dawka powrotna wartość zadana 42 (mm3/H); wartość rzeczywista 24,99 (mm3/H);

4 wtrysk
Ciśnienie - 160 MPA;czas pomiaru - 90 sek.; dawka wtrysku wartość zadana 43,6 (mm3/H); wartość rzeczywista 33,67 (mm3/H); dawka powrotna wartość zadana 42 (mm3/H); wartość rzeczywista 42,49 (mm3/H);
mandzurian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-11, 18:45   #10
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Po co piszesz to 2-krotnie???
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47760
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-13, 17:50   #11
szmerglu
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar szmerglu
 
Jakub
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
grudzień
2007
ZS Szczecin
Postów: 55
Domyślnie

W taki oto sposób temat się urwał a odpowiedzi brak. Niestety również borykam się z tym problemem co wyżej opisany. Ktos sobie z tym poradził ?
Wiem wiem łopata, ale nie widziałem podobnego aktualnego tematu.
szmerglu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-13, 21:41   #12
dj_pete
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Skąd: Kraków/Olkusz
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
grudzień
2005
Postów: 4
Domyślnie

Moje wtryski po wyjęciu i powtórnym włożeniu też nie dawały pełnej dawki paliwa (podobno coś się w nich zawiesza jak nie są przechowywane w pozycji pionowej). Tylko u mnie objaw był odwrotny niż u Ciebie, auto nie miało mocy do ok 3200 obr. a potem dopiero dostawało kopa. Po czyszczeniu w myjce ultradźwiękowej moc wróciła. Jak nie chcesz iść w koszty to spróbuj czyszczenia preparatem LIQUI MOLY SPULUNG wpinając zasilanie i odpływ bezpośrednio do preparatu.

Ostatnio edytowane przez dj_pete ; 23-08-13 o 22:43
dj_pete jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-13, 16:53   #13
szmerglu
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar szmerglu
 
Jakub
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
grudzień
2007
ZS Szczecin
Postów: 55
Domyślnie

Mam rozumieć że należałoby szukać przyczyny w wtryskach. Troszkę czytałem i powiem szczerze że objawy są podobne przy zapchanym EGR, dać sobie spokój z tą hipotezą i skupić się na wtryskach ?
szmerglu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-13, 15:31   #14
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Jezeli brak ciśnienia to masz dwa zawory po drodze

Pierwszy przy pompie Cr, drugi na listwie

Są wrażliwe na zanieczyszczenia, zwłaszcza jeżeli w pompie będzie trochę rdzy [tak tak]

Stan pompy do zweryfikowania po wyjęciu zaworka.


Zawór lubi sie zawieszac przez te zanieczyszczenia.
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-13, 20:19   #15
szmerglu
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar szmerglu
 
Jakub
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
grudzień
2007
ZS Szczecin
Postów: 55
Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź, ale czy mógłbyś rozwinąć myśl ? Napisałeś dość skrótowo, a ja jestem laikiem
Jeżeli brak ciśnienia ? No tak ale gdzie ? Mam rozumieć że gdzieś przy odczycie z kompa ?
Zaznaczam że chciałbym się merytorycznie przygotować na to co mi mechanik powie żeby nie dać się zrobić w bambuko.
szmerglu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-13, 20:26   #16
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Chodzi o ciśnienie na listwie wtryskowej,

powinno wynosic ok 300 bar

Cytat:
Napisał szmerglu Zobacz post
Mam rozumieć że gdzieś przy odczycie z kompa ?
Tak przez obd

a wtryski sprawdzisz odpinajac przewody przelewowe.

Podepnij zamiast nich wężyki ze strzykawkami, słoiczkami, odpal auto na kilka minut i obserwuj jak się wypełniają [chodzi o różnice w ilościach paliwa]
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-13, 12:33   #17
szmerglu
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar szmerglu
 
Jakub
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
grudzień
2007
ZS Szczecin
Postów: 55
Domyślnie

Na kompie wywaliło błąd zaworka, ale okazał się sprawny więc szukaliśmy dalej aż natrafiliśmy na rurę od turbiny. Okazała się że jest pęknięta rura odprowadzająca powietrze z turbo. Dziura była konkretna i gubiła powietrze. Koszt tego ustrojstwa 500zł o.O
szmerglu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-13, 13:54   #18
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

i używek nie ma ...
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDCI brak mocy powyżej 3500 obr/min szczepi20 Silnik i skrzynia 36 01-06-13 18:20
[MK1] 1.8 TDCi - 3000 obrotów brak mocy i dym szakal89 Silnik i skrzynia 22 09-07-12 18:32
[MK1] 1.6 B+G dławi się powyżej 3000 obrotów metatron Gaz i zagazowane Foczki 6 31-05-12 22:37
[MK1] 1.8B - brak mocy powyżej 3 tyś obrotów mateusz9001 Silnik i skrzynia 8 26-06-11 14:26
[C-MAX] Brak mocy i maksymalne obroty 3000 w 1.6 TDCI wwo Silnik i skrzynia 2 22-12-09 22:19

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u