Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-01-11, 14:05   #1
cocolino17
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 3
Domyślnie 1.8 Diesel - szarpanie silnika poniżej 2000 obr

WItam, od niedawna jestem właściecielem focusa 1.8 tdci 2003 r. Mam taki problem. W czasie jazdy na niskich obrotach (poniżej 2000 obrotów) na lekkim gazie auto szarpie, szczególnie na 3 biegu, ale na innych też. Po wciśnięciu gazu przestaje szarpać. Innych objawów nie ma, auto ma bardzo dobre przyspieszenie i nie traci na mocy. Jaka może być przyczyna tego szarpania?
cocolino17 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-11, 22:55   #2
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Przyczyn wiele - na kompie błędów brak ?
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-11, 10:11   #3
cocolino17
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 3
Domyślnie

Na komputerze wyszło wszystko OK. Wymieniony był filtr paliwa ale to nie pomogło. Paliwo tankuję na Shellu.
cocolino17 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-11, 17:58   #4
grzegorz830
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Leśniewo
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
GPU powiat pucki (Puck)
Postów: 28
Domyślnie

Moją Foką też zaczęło szarpać parę tygodni temu. Niezależnie od biegu i prędkości - szarpie na stałych obrotach.
Wykonałem test przelewowy. Wyniki super (od strony pasażera) - 15, 14, 15, 16 ml przez 4 minuty. Jest jednak ALE.
Przez przeźroczyste rurki zauważyłem wydostające się co jakiś czas z wtryskiwaczy bąbelki powietrza. W 3-ciej minucie na powrocie pierwszego wtrysku pojawiła się bąbelkowa piana. Zdemontowałem ten wtryskiwacz, rozkręciłem, przeczyściłem, skręciłem i zamontowałem. Foczka dalej szarpie.

Pytania do bardziej rozeznanych.
? Skąd te bąbelki? Jeżeli z pompy, to czemu na jednym wtrysku o wiele więcej?

Było pare porad o zamianie przewodów paliwowych na przeźroczyste, aby ustalić czy do samej pompy nie dochodzi powietrze. Tutaj poprosiłbym o zdjęcie silnika ze wskazaniem poszczególnych przewodów i nazwaniem ich.
Z góry dzięki.
__________________
Grzegorz830
grzegorz830 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-13, 19:15   #5
lysy777
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2002
Postów: 2
Domyślnie

Witam czy zdiagnozował ktoś już tą usterkę z szarpaniem jadąc równą prędkością szarpie
lysy777 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-13, 19:20   #6
yarosyaros
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Jarosław
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: LUBLIN
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
LUB powiat lubelski (Lublin)
Postów: 792
Garaż
Domyślnie

EGR, bałwanki, przepływka, filtr paliwa, czujnik temperatury powietrza na IC, to na dobry początek do sprawdzenia

---------- Post dodany o 19:20 ---------- Poprzedni post był z 19:19 ----------

Cytat:
Napisał grzegorz830 Zobacz post
Moją Foką też zaczęło szarpać parę tygodni temu. Niezależnie od biegu i prędkości - szarpie na stałych obrotach.
Wykonałem test przelewowy. Wyniki super (od strony pasażera) - 15, 14, 15, 16 ml przez 4 minuty. Jest jednak ALE.
Przez przeźroczyste rurki zauważyłem wydostające się co jakiś czas z wtryskiwaczy bąbelki powietrza. W 3-ciej minucie na powrocie pierwszego wtrysku pojawiła się bąbelkowa piana. Zdemontowałem ten wtryskiwacz, rozkręciłem, przeczyściłem, skręciłem i zamontowałem. Foczka dalej szarpie.

Pytania do bardziej rozeznanych.
? Skąd te bąbelki? Jeżeli z pompy, to czemu na jednym wtrysku o wiele więcej?

Było pare porad o zamianie przewodów paliwowych na przeźroczyste, aby ustalić czy do samej pompy nie dochodzi powietrze. Tutaj poprosiłbym o zdjęcie silnika ze wskazaniem poszczególnych przewodów i nazwaniem ich.
Z góry dzięki.
Kolego może masz oringi na szybkozłączkach przy filtrze zużyte, polecam wymianę.
__________________

TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-13, 19:26   #7
TUNELINER
Sympatyk
 
Avatar TUNELINER
 
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Wałbrzych
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2001
Postów: 2 326
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał cocolino17 Zobacz post
W czasie jazdy na niskich obrotach (poniżej 2000 obrotów) na lekkim gazie auto szarpie,
od ilu do ilu obr szarpie? jak dasz wiecej gazu to przestaje mimo niskich obr?
__________________
TUNELINER jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-13, 08:03   #8
zombi1980
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar zombi1980
 
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Stronie Śląskie
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
Postów: 75
Domyślnie

Podepnę się do postu. Mam 1.8tdci 115 KM MKI i takie objawy: bez względu na bieg przy spokojnej jeździe (próba jazdy ze stałą prędkością) lub przy delikatnym dodawaniu gazu szarpie silnikiem dość mocno. Szarpanie jest w prawie całym zakresie obrotów silnika ale najgorzej do 2 tyś. Jak daję mocno gaz w podłogę idzie równo i gładko, buta ma, turbina świszczy dobrze. Problem troszkę się zmniejsza jak przeciągnę go do końca obrotomierza na pełnym gazie. Szarpanie występuje bez względu czy silnik ciepły czy zimny. Ostatnio pojawił się problem z przyspieszeniem - zawsze przy ok. 2 tyś dostawał buta a teraz zamula, smarowałem gruchę, cięgno pracuje. Mam prośbę żeby wypowiedziały się osoby które borykały się już tym problemem. Z góry dzięki za pomoc.
__________________
"Cechy geodety: But gumowy, krok metrowy i łyk setkowy."
zombi1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-13, 08:34   #9
pejpuch
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar pejpuch
 
Łukasz
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Krzeszowice
Ford Focus I
sedan
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2002
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 201
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał cocolino17 Zobacz post
WItam, od niedawna jestem właściecielem focusa 1.8 tdci 2003 r. Mam taki problem. W czasie jazdy na niskich obrotach (poniżej 2000 obrotów) na lekkim gazie auto szarpie, szczególnie na 3 biegu, ale na innych też. Po wciśnięciu gazu przestaje szarpać. Innych objawów nie ma, auto ma bardzo dobre przyspieszenie i nie traci na mocy. Jaka może być przyczyna tego szarpania?
Kolego mam identyczny objaw w przedziale obrotów 1800-2000 tys., ale poza tym jak u ciebie wszystko ok. Mam się zabrać za czyszczenie przepływomierza w sobote bo to też moze być jego wina i komp zapamiętał juz ten problem. Wyczyszcze go zresetuje kompa i napisze w sobote co i jak.
pejpuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-13, 17:09   #10
TUNELINER
Sympatyk
 
Avatar TUNELINER
 
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Wałbrzych
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2001
Postów: 2 326
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał pejpuch Zobacz post
1800-2000 tys.,
nie sztanga, nie kierownice turbiny,

problem może leżeć w nieszczelnym podciśnieniu lub i pedał gazu nadaje sie do wymiany
__________________
TUNELINER jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-13, 07:28   #11
zombi1980
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar zombi1980
 
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Stronie Śląskie
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
Postów: 75
Domyślnie

Byłem u majstra, diagnoza: zawór EGR i słabe świece. Jak zrobię to dam znać czy jest poprawa.
__________________
"Cechy geodety: But gumowy, krok metrowy i łyk setkowy."
zombi1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-13, 18:56   #12
DTAG
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Ford Focus II FL
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2008
Postów: 2
Domyślnie

Macie już na to jakiś patent mam dokładnie to samo 1800-2000 szarpie poza tym chodzi jak złoto EGR wymieniony na początku marca (podobno). Jeżdżąc w korkach łapie człowieka wku.w jak taką furo trzęsie jak traktorem. Dajcie znać jak najszybciej
DTAG jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-05-13, 18:38   #13
rrrafalll24
Turysta
 
Rafal
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Zagan
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 55
Domyślnie

witam mam również takie szarpanie w swoim focusie TDDI tak przy obrotach 1700 czuc takie lekkie szarpanie ale nie zawsze , nieraz jedzie i nie czuć a nieraz takie objawy. gdy dodam gazu to nie szarpie. wymieniony był czujnik położenia wału oraz czujnik halla w pompie.
rrrafalll24 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-06-13, 15:45   #14
mentos
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Kraków
Postów: 3
Domyślnie

Ho, ho. No to witam w gronie. Foka 2003 1.8 TDCi padła se niedawno 100m od domu i nic, nie zapali i ma to w d. Dobrze, że nie w trasie bo dzień wcześniej z Pragi wróciłem. Diagnoza mojego mechera (byłego z ASO) - pompa. Sam specem nie jest ale sprawdzał u jakiegoś pompiarza który se 2000 krzyknął, więc podziękowałem i zamówiłem z Allegro 1200 - ponoć porządny warsztat Bosh. W międzyczasie sprawdził u tego samego wtryski - i niby ok. Pompa przyszła auto nie pali. Więc j.raz wtryski bo nie pyliły w ogóle. Jednak pierwszy dziad pompiarz pewnie dlatego że nie chciałem mu dać 2000 na złość powiedział że dobre. Kurde tak to bym w jednym miejscu obie rzeczy wziął. W każdym razie wtryski za dużo przelewały a ujawniło się to przy nowej pompie która dawała wyższe ciśnienie. Wtryski zregenerowane już gdzie indziej w Krakowie, założone auto odpala. Przewiozłem się niby oki, ale teraz po tym jak pochulany mam podobne objawy jak Wy. Nieważne czy zimny czy nie tak na 1800-2500 obrotów zwłaszcza jak się delikatnie dodaje gazu albo utrzymuje prędkość szarpie/dławi się. Mocne wciśnięcie gazu i przechodzi to szarpanie i auto idzie od 2500 do 5000 jak burza. Dodatkowo na dole zaraz po ruszeniu jest słabszy niż kiedyś. Czyli ruszając z pedałem w podłodze z jedynki nie czuje szarpania bo jakoś tam przelatuje te newralgiczne obroty i już od 2500 ciągnie jak pierun a do 2500 tak może nie tragicznie ale gorzej niż kiedyś. Jak się na 1'ce dociągnie do 5000 i wrzuca na kolejne biegi to obroty są na tyle wysokie że można dynamicznie ciągnąć aż do 5'ki. EGR mam od roku zatkany i nie miałem z tym problemów czy jakiś błędów. Auto po tej akcji było żwawsze i szybciej reagowało na gaz. Mapy wtrysku były zaraz po zakupie auta modyfikowane i na hamowni miał 300Nm i 116KM i tak sobie hulał 10 lat i 140tys aż się wziął zblochcił. Bałwanki sprawdzałem bo już miałem jeden przetarty i świszczał i tracił moc. Sprawdziłem też podciśnieniowe wężyki, nie widzę nieszczelności. Ja obstawiam ciśnienie doładowania i turbinę a właściwie jej żaluzję. Zrobiłem taki prosty teścik, że zatkałem wężyk podciśnieniowy do niej prowadzący i od 2500 idzie tak samo dynamicznie. Podobnie z dołu tyle, że jeszcze bardziej szarpie przy przechodzeniu przez tą magiczną granicę 1800-2500. Czy to oznacza, że coś sterowanie żaluzją i przez to ciśnienie doładowania się chwieje i komp głupieje z wtryskiem? Mi to tak wygląda, że jest żaluzja zwieszona i zaczyna się ruszać/drgać przy ok 1800 choć na sucho gdy rurka doprowadzająca spaliny do EGR jest zdjęta i żaluzję trochę widać to normalnie się rusza a bączek podciśnieniowy wraca do samego początku. No ale może inaczej się zachowuje jak dostaje spaliny? Chciałem to niskim kosztem zweryfikować bo już mnie trochę szarpnęło po tej pompie i wtryskach. W trybie serwisowym liczników nie znalazłem by ciśnienie doładowania było podane, więc może jakiś wężyk/ciśnieniomierz spod maski na szybę wrzucić i obserwować ciśnienie doładowania by to wykluczyć potwierdzić? Ewentualnie przezroczyste węże powrotne by wyeliminować jakieś zapowietrzenie. Choć wątpię czy zapowietrzenie może tylko przy konkretnej prędkości obrotowej występować? No a potem jak wszystko będzie oki jakiś lapek i diagnostyka w czasie jazdy - macie jakiegoś w Krakowie speca?
Co o tym myślicie?

Ostatnio edytowane przez mentos ; 14-06-13 o 15:53
mentos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-06-13, 19:49   #15
spartek
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 2
Garaż
Domyślnie

U mnie podobne objawy dawała padająca turbina, po regeneracji jak ręką odjął
Tyle że u mnie oprócz szarpania w okolicach 2000 doszedł wypluty olej.
spartek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-13, 10:26   #16
mentos
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Kraków
Postów: 3
Domyślnie

dzięki spartek, tak czy inaczej lekko już lała więc za najbliższą wypłatą idzie do zrobienia i dam znać czy to było to, może innym się przyda
mentos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] szarpanie przy ok. 2000 obr lql69 Silnik i skrzynia 9 21-10-10 22:48
[MK1] Poprawne wartości silnika - szarpanie silnika rw4 Silnik i skrzynia 4 15-10-10 09:30
Obrotomierz - wskazówka nie opada poniżej 2000 Stigma Elektryka, audio i alarmy 6 07-07-08 23:00
szarpanie podczas uruchomienia i gaszenia silnika FocusSmok Silnik i skrzynia 4 17-06-08 20:21
Problem focus 1.8 diesel 2000 rok PiotrP Silnik i skrzynia 4 16-10-06 17:45

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u