Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 09-04-08, 13:28   #1
montie
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kraków
Postów: 60
Domyślnie [FFI] migajaca kontrola akumulatora

Witam. Ciekawy problem mam z moja foczka. Od paru dni miga mi kontrola akumulatora podczas jazdy,mignie i znika za chwilke. W nocy jest tez dziwny efekt ze przygasaja swiatla lekko i zaraz swieca normalnie(deska tez ma ten sam problem). Zaczelo mnie to interesowac i zastanawiac w czym problem. Pierwszy krok: sprawdzilem akumulator(cudne bledne oko zaczyna sie swiecic na czerowno) wiec zmienilem akku i myslalem ze minie problem,niestety jest dalej. Drugi krok - miernik w rece i sprawdzanie napiecia - wynik jest ok 12,6V(na tym starym bylo 12,3V). I co tu dalej zrobic?? Wiec poczytalem forum - i znalazlem porady, przetarty kabelek(3 zyly sprawdzilem ktore ida do alternatora - sa ok wiec pewnie problem z samym alternatorem a konkretnie z regulator napiecia. Ciekawa rzecz bo alternator laduje(po zalaczeniu silnika miernik pokazuje 14,5V(przy nowym aku) a przy starym pokazywal 13,6V. Tak czy siak jutro jestem umowiony do sprawdzenia tego i odrazu mi go naprawia. Jesli ktos bedzie miec problem z alternatorem to polecam ta firme(polecana przez abc focus)
"AUTO-WIRNIK"
31-436 Kraków, ul.Wieniawskiego 63
tel. sklep (012) 411-22-33
tel. serwis (012) 411-49-45
autowirnik@neostrada.pl
czynne w godz : Pn-Pt 8:00-17:00,
So 8:00-14:00

Choc ja ide do kogos jeszcze z wiekszym doswiadczeniem(polecona osoba).Dam Wam relacje co i jak z tego. Po zadzwonieniu do tego kolesia powiedzil cos takiego: ze alternatory magneti-mireli sa ok ale maja czeste problemy z tym,cos tam ponoc peka w nich. Gdy alternator zaczyna chodzic glosnie to oznaka ze chrzania sie uzwojenia w srodku(i rzeczywiscie cos za glosno chodzi w porownaniu z przed 2 tygodni).

Moze ten post jest napisany dosc banalnie ale jestem poczatkujacy w tej kwesti motoryzacyjnej.

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 12:29 ]
i problem rozwiazany... wreszcie, rozwiazanie: koles podniosl maske, wykrecil alternator i sobie poszedl, ja sobie siedzialem w aucie z 40 minut ogladajac film, potem mnie zawolali, poszedl regler(czytaj regulator napiecia) wogole byl zniszczony,blaszka ktora w nim jest - wogole jej nie bylo,chcieli ja przylutowac ale to nic nei dalo,za kazdym razem odpadala,wiec musieli pojechac do hurtowni po regulator(policzyli mi za niego 170zl), potem przyszedl jeszcze inny koles i odrazu sciagnal izolacje(peszla) i mowi do drugiego aby rozciac kabel bo tam izolacja zielenieje(to efekt temperatury - kabel czerowny co idzie w wiazce do alternatora - tam sa trzy), powiedzial ze to std efekt w focusach), potem poczekalem z druga godzine, przed 11 wszystko mi zrobili,alternator jak nowka wygladal ze sklepu(a siedzialem tam od . Wszystko kosztowalo mnie 340zl(wlacznie z robocizna). przeczyscili tez styki,szczotki w alternatorze i cos tam jeszcze ale juz nie pamietam co,ogolnie jestem zadowolony,nie wiem czy to dobra cena ale mysle ze tak.Juz wiem do kogo bede jezdzic odnosnie elektryki,polecam. Jutro zamieszcze tutaj adne z gps(szerokosc i glugosc) wiec jesli ktos bedzie chcial to niech jedzie do nich do warto.
Co jeszcze zauwazylem,mialem tai fekt ze na ludzie czasem falowaly mi obroty terasz tego efektu nie ma wogole!!! wiec to efekt regulatora napiecia.

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 12:29 ]
i problem rozwiazany... wreszcie, rozwiazanie: koles podniosl maske, wykrecil alternator i sobie poszedl, ja sobie siedzialem w aucie z 40 minut ogladajac film, potem mnie zawolali, poszedl regler(czytaj regulator napiecia) wogole byl zniszczony,blaszka ktora w nim jest - wogole jej nie bylo,chcieli ja przylutowac ale to nic nei dalo,za kazdym razem odpadala,wiec musieli pojechac do hurtowni po regulator(policzyli mi za niego 170zl), potem przyszedl jeszcze inny koles i odrazu sciagnal izolacje(peszla) i mowi do drugiego aby rozciac kabel bo tam izolacja zielenieje(to efekt temperatury - kabel czerowny co idzie w wiazce do alternatora - tam sa trzy), powiedzial ze to std efekt w focusach), potem poczekalem z druga godzine, przed 11 wszystko mi zrobili,alternator jak nowka wygladal ze sklepu(a siedzialem tam od . Wszystko kosztowalo mnie 340zl(wlacznie z robocizna). przeczyscili tez styki,szczotki w alternatorze i cos tam jeszcze ale juz nie pamietam co,ogolnie jestem zadowolony,nie wiem czy to dobra cena ale mysle ze tak.Juz wiem do kogo bede jezdzic odnosnie elektryki,polecam. Jutro zamieszcze tutaj adne z gps(szerokosc i glugosc) wiec jesli ktos bedzie chcial to niech jedzie do nich do warto.
Co jeszcze zauwazylem,mialem tai fekt ze na luzie czasem falowaly mi obroty teraz tego efektu nie ma wogole!!! wiec to efekt regulatora napiecia.

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 12:34 ]
a tu macie tel do nich:

012 3871532
Auto-elektryk(tak sie zwia)
Lokalizacja: Prusy(od krakowa jak sie jedzie kocmyrzowska),jest tablica , od glownej moze z 100 metrow w lewo.
montie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
kontrola trakcji i abs??? mariuszmar Inne techniczne 15 14-03-08 10:28
Czy to jest kontrola trakcji? Nico Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 29-10-07 17:03
migajaca kontrolka swiec zarowych lelek_3 Elektryka, audio i alarmy 4 09-02-06 00:20
migajaca kontrolka swiecy zarowej maciejka104 Silnik i skrzynia 4 03-09-05 11:47

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u